Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Pa寮ziernik 15, 2019, 07:12:59 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Czy wiesz 瞠... na Trzynastym Schronie wci捫 dzia豉 system ankiet. Oddaj g這s w aktualnej ankiecie

Strona g堯wna   Pomoc Kalendarz Zaloguj si Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: 安i徠eczna Apokalipsa  (Przeczytany 6975 razy)
Holden
Major
*
Wiadomo軼i: 1572

« : Grudzie 24, 2008, 04:08:31 »

W tym roku zgin miliony istnie. 妃ier przyjdzie wolno, poprzez choroby, brak powietrza i rze. Pogr捫one w 鈍i徠ecznej ciszy domy, sp造n niewinn krwi oraz groteskowymi pl徠aninami narz康闚. To nie trzecia wojna 鈍iatowa, nie kolejny wirus czy szaleniec z bomb – to nasza polska tradycja.

Co roku, miliony karpi ginie bestialsk 鄉ierci. Niekt鏎zy m闚i - i co z tego? Przecie zabijamy r闚nie na wielk skale kurczaki czy krowy. Tylko 瞠 one w przeciwie雟twie do karpi zabijane s w humanitarnych warunkach. Absolutnie nic nie usprawiedliwi cierpienia przez jakie ta ryba przechodzi, zanim trafi na nasz talerz. Wiecie 瞠 karp czuje b鏊? 疾 ma podobny system nerwowy do naszego? 疾 potrafi pozna ryby ze swojej 豉wicy? 疾 ma charakter?

Je瞠li chcecie co zrobi dla tego pi瘯nego stworzenia, to nie kupujcie dzisiaj 篡wej ryby do domu, nie pozw鏊cie jej si dusi kilka godzin w reklam闚ce – ju i tak mia豉 nieciekawe 篡cie, pe軟e strachu i b鏊u. Nie pr鏏ujcie zabija jej samemu ganiaj帷 j po ca貫j kuchni utaplani we krwi, nie dawajcie dzieciom p璚herzyk闚 p逝cnych do zabawy, bo to tak jakby軼ie, dawali im jelita dziadka czy oko ciotki. Je瞠li macie mocne nerwy, zobaczcie film na stronie Krwawe 安i皻a czy Gazety, i zastan闚cie si, co wam powie wasz karp kiedy przem闚i ludzkim g這sem …

Krwawe 安i皻a
Gazeta.pl
« Ostatnia zmiana: Grudzie 16, 2010, 02:45:20 wys豉ne przez Squonk » Zapisane
xmkx
Kapral
*
Wiadomo軼i: 14

« Odpowiedz #1 : Grudzie 24, 2008, 07:51:51 »

陰czenie zabijania z przymiotnikiem 'humanitarnie' mo瞠 i jest poprawne gramatycznie ale z logik wsp鏊nego nic nie ma. proponuje troch wi璚ej konsekwencji w tej waszej walce o prawa zwierz徠.
bio_hazard
Go嗆
« Odpowiedz #2 : Grudzie 24, 2008, 11:11:13 »

A kiedy napiszecie a apokalipsie jezy, zab i slimakow ginacych milionami na drogach?  Wink
Mustafa
St. kapral
*
Wiadomo軼i: 45

« Odpowiedz #3 : Grudzie 24, 2008, 12:27:20 »

juz jutro ! haha Smiley
nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*
Wiadomo軼i: 4777

Sejmik szlachecki musi by, a nie porz康ek!

« Odpowiedz #4 : Grudzie 24, 2008, 12:34:11 »

瞠軼ie si przyczepili, jakby by這 do czego.

Oto cz這wiek sta si taki jak My (...)

Leseferyzm i konsultacja podstaw dzia豉nia zdrowego systemu schronowego!
Micronus
Sojusznicy 13S
*
Wiadomo軼i: 187

Lisek Jab趾owy

« Odpowiedz #5 : Grudzie 24, 2008, 12:40:00 »

A mi troch szkoda tych zwierz徠ek Cry, ja jestem za tym, 瞠by karpie kupowa tak jak inne rybki - ubite. W te 鈍i皻a mia貫m zabi po raz pierwszy w 篡ciu, no a w ko鎍u kupili鄉y filety z karpia - 鈍ie瞠 i mniej roboty.

GrimFiction.pl - blog o postapo, cyberpunku, dystopii, ci篹kim sci-fi i tym podobnych stworach. Recki film闚 i gier, filmy kr鏒kometra穎we, zwiastuny, nowinki.
Masteral
St. szeregowy
*
Wiadomo軼i: 8

« Odpowiedz #6 : Grudzie 24, 2008, 13:12:58 »

To ja powiem 瞠 jestem z造. Calusie鎥i rok czekam na t jedn pi瘯n chwil w kt鏎ej mog zatopi ostrze swej goryczy w ciele tego niewinnego stworzonka.
Przepraszam, musia貫m. :F
To teraz tak na serio, podobno karp ubity na 篡wca w zaciszu w豉snego domu smakuje lepiej, jest 鈍ie窺zy od takiego martwego zakupionego w sklepie, dzi瘯i temu jednemu male鎥iemu mordowi raz w roku, ca豉 nasza rodzina mo瞠 delektowa si wspania造m smakiem 鈍ie簑tkiego karpia, miejcie to na uwadze.
Znowu przepraszam, ponios這 mnie, po trochu to te by 瘸rt, ale jednak niekt鏎zy ludzie tak to postrzegaj, c騜, taka tradycja, jak dla mnie g逝pota.
Oczywi軼ie nie popieram tego masowego procederu zbrodni pope軟ianego co rok w ten jak瞠 pi瘯ny wigilijny wiecz鏎, po prostu nie rozumiem tego 郵epego pod捫ania za starymi tradycjami, to wydaje mi si po trochu ma這 chrze軼ija雟kie, w ko鎍u jest takie przykazanie "Nie zabijaj", tak mi si przynajmniej wydaje, wi璚 cho熲y ze wzgl璠u na ten jeden magiczny wiecz鏎 w roku ludzie powinni powstrzyma si od mordu, a co najwa積iejsze, sklepy ju dawno powinny zaprzesta sprzeda篡 tych inteligentnych stworze 篡wcem, powinny le瞠 ju ubite (oczywi軼ie w humanitarny spos鏏) na sklepowych p馧kach.

Kurcze, troch si rozpisa貫m, by mo瞠 to co widzicie na g鏎ze jest po trochu pozbawione sensu, wybaczcie.
Na koniec nie pozostaje mi nic innego jak 篡czy wszystkim Weso造ch 安i徠 i smacznego karpia (humanitarnie pozbawionego 篡cia) na wigilijnych sto豉ch ! Arghh ! I jeszcze Szcz窷liwego Nowego Roku !  Cheesy
« Ostatnia zmiana: Grudzie 24, 2008, 13:15:08 wys豉ne przez Masteral » Zapisane

Come suck my metal machine !
Osio
St. plutonowy
*
Wiadomo軼i: 161

« Odpowiedz #7 : Grudzie 24, 2008, 13:43:07 »

A ja nie lubi karpi...po choler moja rodzina mordowa豉 t ryb lub kupowa豉 ju gotowe zw這ki w folii skoro i tak tego nie jem. Mi瘰o ryb jest dla mnie wr璚z bardzo niedobre i cholernie nie wygodne w jedzeniu (o軼i). W og鏊e potrawy wigilijne possysaj na ca貫go, nic mi nie smakuje...no mo瞠 sa豉tka oraz barszcz, ale te mixy rybowe i inne dziwno軼i...po prostu FUJ!
el2prezesso
Go嗆
« Odpowiedz #8 : Grudzie 24, 2008, 13:48:43 »

Tak to ju jest z tymi tradycjami. Z jednej strony mi這 je kultywowa, a z drugiej kula u nogi i niepotrzebny balast. Swego czasu by豉 taka Zielono 安i徠kowa tradycja, szeroko kultywowana zreszt, kt鏎a polega豉 na dekorowaniu dom闚 zielenin wszelak. Wszystko pi瘯nie, je郵i odbywa si to na ma陰 skal, najlepiej na wsiach, lecz w miastach doprowadza這 to do niszczenia obszar闚 zieleni. Paranoja. :Smiley

Jeszcze jeden ciekawy przyk豉d, a dotycz帷y Emirat闚 Arabskich. Bogaci obywatele tego kraju, od wiek闚, mieli w zwyczaju, sw pozycj akcentowa, pi瘯nym kind瘸貫m (dok豉dnej nazwy tego no瘸 nie pami皻am), kt鏎ego r瘯oje嗆 wykonywana, wed逝g dawnej g喚boko zakorzenionej tradycji, by豉 z rogu nosoro盧a. Nie musz pisa co sta這 si po nag造m i gwa速ownym wzbogaceniu si spo貫cze雟twa tego kraju, z populacj i tak s豉bowit nosoro盧闚. Lips Sealed
Squonk
Schronowy In篡nier
Gen. broni - Redaktor
*
Wiadomo軼i: 8805

Wytyczaj帷 kierunek - Emanacja azymutem!

« Odpowiedz #9 : Grudzie 24, 2008, 14:15:42 »

Dobra robota Holden - takiego newsa brakowa這  Kiss Wsz璠zie tylko ten schizofreniczny be趾ot o 郾iegu i reniferach, 瞠 ju k...a nie wiadomo, w jakim kraju si 篡je.

Cytat: Masteral
To teraz tak na serio, podobno karp ubity na 篡wca w zaciszu w豉snego domu smakuje lepiej, jest 鈍ie窺zy od takiego martwego zakupionego w sklepie, dzi瘯i temu jednemu male鎥iemu mordowi raz w roku, ca豉 nasza rodzina mo瞠 delektowa si wspania造m smakiem 鈍ie簑tkiego karpia, miejcie to na uwadze.
"Cz這wiek pieczony na 篡wca r闚nie smakuje lepiej" - jak mawiali ludo瞠rcy  Embarrassed

Mi璚ho jest dobre, mi璚ho je嗆 trzeba - nawet i karpia, ale jak ju to u酥i go np. wacikiem nas帷zonym spirytusem czy innym lotnym p造nem (eterem?) w這穎nym w pysk i po sprawie.

To jest logiczne jak dupa w nocy, 瞠 zwierze umieraj帷e w m璚zarniach b璠zie ze strachu wydziela pewne zwi您ki, kt鏎ym potem nas帷zy sie jego mi璚ho. Lepiej wi璚 albo od razu jebn望 tak ryb przez 貫b, albo zrobi to bardziej humanitarnie ale nie m璚zy je w siatce bez wody.

Cho ja nie lewak czy eko-oszo這m, to ch皻nie bym si tak "pobawi" z takimi lud幟i co nie maj zrozumienia dla cierpienia zwierz徠. Nawet i dla "g逝pich" karpi.

Mo瞠my doj嗆 od sukcesu do upadku, od marze do urny z prochami. Mo瞠my spa嗆 z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy m鏬豚y mnie poratowa'.
Micronus
Sojusznicy 13S
*
Wiadomo軼i: 187

Lisek Jab趾owy

« Odpowiedz #10 : Grudzie 24, 2008, 15:00:05 »

Aha, i odno郾ie tego, 瞠 humanitarne zabijanie nie ma nic wsp鏊nego z logik. Dla mnie ma, bo ja przez humanitarne zabijanie rozumiem u鄉iercenie bez zadawania zb璠nego b鏊u. Spoko loko, to my jeste鄉y 貫bscy i to my z瞠ramy ryby, a nie one nas, ale po co m璚zy 篡we stworzenie? Przecie mo積a ubi je raz dwa i tak samo b璠zie smakowa.

GrimFiction.pl - blog o postapo, cyberpunku, dystopii, ci篹kim sci-fi i tym podobnych stworach. Recki film闚 i gier, filmy kr鏒kometra穎we, zwiastuny, nowinki.
xmkx
Kapral
*

« Odpowiedz #11 : Grudzie 24, 2008, 15:35:47 »

jesli m闚imy o tym, 瞠 zwierz皻a odczuwaj b鏊, wi瞛i rodzinne i rado嗆 z 篡cia; nie mo積a wtedy m闚ic o jakimkolwiek humanitary幟ie je郵i zwierz皻a s chodowane tylko po to aby zosta zabite i skonsumowane.
Squonk
Schronowy In篡nier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #12 : Grudzie 24, 2008, 15:53:19 »

Ale je odczuwaj - taka jest prawda. I co z tego, 瞠 odczuwaj to jako proste instynkty, bez otoczki imaginacji, jak posiada tylko cz這wiek. Jednak skoro przyj窸o si, 瞠 jemy inne zwierz皻a to jako o si u這篡這 tak, 瞠 zabijamy je bez zb璠nego dawania im cierpie. Pomijaj帷 aspekty moralne pozostaj jeszcze aspekty smakowe.

Np. smalcu wytopionego z prosiaka z w豉snej hodowli nie mo積a nawet por闚na z tym ze sklepu. A to tylko taki ma造 przyk豉d  Wink

Mo瞠my doj嗆 od sukcesu do upadku, od marze do urny z prochami. Mo瞠my spa嗆 z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy m鏬豚y mnie poratowa'.
xmkx
Kapral
*

« Odpowiedz #13 : Grudzie 24, 2008, 16:32:37 »

zabijamy je bez zb璠nego zadawania cierpie?! jak nazywa si twoja planeta?  Smiley
dla mnie nawet je郵i odczucia i 鈍iadomo嗆 zwierz徠 ograniczamy tylko do prostych instynkt闚 (cho ja uwa瘸m, 瞠 to zbytnie uog鏊nienie) to moim zdaniem to ju jest wystarczaj帷y pow鏚 do rezygnacji z jedzenia mi瘰a. mysl帷 w ten spos鏏 mo瞠my usprawiedliwi tak瞠 aborcje oraz zabijanie niechciaych niemowlak闚, bo przeciez ich odczuwanie i 鈍iadomo嗆 jeszcze nie jest a tak bardzo rozwini皻a.
dla mnie jedzenie mi瘰a to nie kwestia smaku, przyzwyczajenia czy te zdrowotno軼i. to raczej chodzi o 鈍iadomo嗆 tego sk康 to mi瘰o na moim talerzu si wzi窸o. ale to ju indywidualna sprawa. oi!
nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*

« Odpowiedz #14 : Grudzie 24, 2008, 18:13:31 »

Zb璠ne zadawanie cierpie to zb璠ne zadawanie cierpie. Przy zabijaniu pewna dawka cierpienia jest niezb璠na, co nie jest chyba niczym dziwnym. A poza t dawk niezb璠n jest r闚nie ta zb璠na, wynikaj帷a z jaki sadystycznych zap璠闚, albo i g逝poty. Cz窷ciej g逝poty.

moim zdaniem to ju jest wystarczaj帷y pow鏚 do rezygnacji z jedzenia mi瘰a.

no i okej - to jest twoje zdanie. je郵i nie chcesz, to nie musisz przecie je嗆 mi瘰a, ale to sprawa indywidualna jak si co postrzega. Zwierz皻a nie maj duszy i to wystarczaj帷y czynnik klasyfikuj帷y zabicie zwierz璚ia jako tylko z這, a cz這wieka - jako z這 i grzech (i nie pisz tu o r騜nych jaki tam  skrajnych okoliczno軼iach, bo nie o to chodzi). Tylko 瞠 nikt chyba nie zbije swojego psa i go nie zje. No bo psy s do czego innego.

Squonk
Schronowy In篡nier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #15 : Grudzie 24, 2008, 18:47:40 »

Cytat: xmkx
zabijamy je bez zb璠nego zadawania cierpie?! jak nazywa si twoja planeta?
Z regu造 to Ziemia, kt鏎 zgodnie z Pismem B鏬 da cz這wiekowi we w豉danie i korzystanie  Wink

Jaki czas temu TVN pokaza reporta jak to nie do ko鎍a og逝szone 鈍inie wrzucano do kot豉 z par bym im szczecin zdj望 lub te jak wisia造 rozkrawane na hakach. Problemem nie by這 to, 瞠 s one zabijane tylko to, 瞠 robiono to na j... pies.

A co by powiedzia o tym, 瞠 w Warszawie w instytucie medycyny s康owej zw這ki le瘸造 jedna na drugiej? I tak je brano i pokazywano do identyfikacji rodzinie.

"-Mamo patrz! To chyba dziadek!
- Nie dziecko, to tylko r瘯a jakiej pani."

Je郵i to nie by豉 g逝pota to na pewno sabota. Jedno i drugie powinno by karalne.

Holden
Major
*
Wiadomo軼i: 1572

« Odpowiedz #16 : Grudzie 24, 2008, 19:02:53 »

Ostatnio by這 kilka g這郾ych spraw zabijania (w strasznych warunkach) i przetapiania ps闚 na smalec - wielkie oburzenie no i zostali sprawcy odrazu aresztowani, czym si r騜ni to od tego co wida na rynkach czy w niekt鏎ych super marketach ? Po prostu mamy znieczulice ...
xmkx
Kapral
*

« Odpowiedz #17 : Grudzie 24, 2008, 19:06:32 »

pierwsze zdanie napisa貫m jako 瘸rt, opatrzy貫m je odpowiedni emotk wi璚 cool. wszystko o czym piszesz jest prawd i zgadzam si si z Tob. problemem jest to, 瞠 sytuacja jak opisa貫 jest w rze幡iach standardem. nie zrozumcie mnie 幢e: gdyby zwierzaki zabijane by造 w jak wy to nazywacie 'humanitarny spos鏏' nadal mia豚ym problem z jedzeniem mi瘰a. uwa瘸m 瞠 przeznaczenie zwierz徠 jest nieco inne. nie chc te m闚ic 'jeste ch@#$%em bo jesz mi瘰o' bo to sprawa indywidualna i jakmkolwiek naciskiem nikogo do swoich racji nie przekonam. ja raczej sk豉niam si ku budowaniu pewnej 鈍iadomo軼i sk康 ten kotlet si wzi掖, bo od tego ju tylko jeden krok do wegetarianizmu. przynajmniej w moim przypadku tak by這.
je郵i przywo逝jesz temat Boga i Biblii sprawd to:
I rzek B鏬: «Oto wam daj wszelk ro郵in przynosz帷 ziarno po ca貫j ziemi i wszelkie drzewo, kt鏎ego owoc ma w sobie nasienie: dla was b璠 one pokarmem. A dla wszelkiego zwierz璚ia polnego i dla wszelkiego ptactwa w powietrzu, i dla wszystkiego, co si porusza po ziemi i ma w sobie pierwiastek 篡cia, b璠zie pokarmem wszelka trawa zielona». I sta這 si tak. A B鏬 widzia, 瞠 wszystko, co uczyni, by這 bardzo dobre.
Ksi璕a Rodzaju, Rozdzial 1, wersety 29-31
nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*

« Odpowiedz #18 : Grudzie 24, 2008, 21:16:08 »

B鏬 te uczyni cz這wiekowi ziemi poddan, a mi瘰o jest jednym z niezb璠nych sk豉dnik闚 ka盥ej diety. I przykro mi, ale z tego fragmentu nie wynika, 瞠by mi瘰o by這 zabronione.

xmkx
Kapral
*

« Odpowiedz #19 : Grudzie 24, 2008, 21:56:33 »

mi瘰o nie jest niezb璠nym sk豉dnikiem diety.
z tego fragmentu wynika, 瞠 ro郵iny powinny by pokarmem dla ludzi. czy to, 瞠 ziemia jest poddana cz這wiekowi oznacza, 瞠 mo瞠my j zniszczy?
Strony: [1] 2   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Kana RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ogranicze! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!