Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Wrzesień 18, 2019, 13:12:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie

Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 14   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Telewizornia  (Przeczytany 96596 razy)
Glassius
St. chorąży
*

Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.

« Odpowiedz #40 : Styczeń 09, 2011, 18:20:59 »

Jak człowiek szpera po necie, to czasem trafi nie tam gdzie powinien, albo i  powinien. Są filmiki które wzruszają, które ryją banię, a nawet takie które powstały w słusznej sprawie! Szczególnie pocieszające jest to, że wielkie treści, wysoka sztuka i głębokie emocje można przemycić nawet w reklamach.

Oto taki jeden. Powstał na użytek kampanii promującej używanie prezerwatyw wśród homosiów, ale tak naprawdę jest o poszukiwaniu prawdziwej miłości. Oglądacie na własną odpowiedzialność.

A skoro tak polecacie ten film o gejach kowbojach, to chyba sobie obejrzę...

EDIT
btw, dziś w nocy leciało Mroczne miasto. Film dobry, a nawet nieco w klimatach (bo czymże jest blackout, jak nie małą apokalipsą, zwłaszcza dla maniaków komputerowych Cheesy).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2011, 18:30:21 wysłane przez Glassius » Zapisane

Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...
Jim Cojones
Podporucznik - Redaktor
*

« Odpowiedz #41 : Styczeń 09, 2011, 19:13:52 »

Smiley

Firepower mate! Separates the men from the boys.
Rezro
St. chorąży
*

Why you people care so much where your souls are?

« Odpowiedz #42 : Styczeń 10, 2011, 01:06:20 »

Obejrzałem "Polowanie na kosmitów" na National Geographic i jestem zawiedziony. Program był po prostu słaby, mocno sensacyjny i zbyt pobieżnie, a nawet błędnie omawiał temat (jedynie kilka faktów było wartych uwagi). Niestety program ów nadawał się bardziej do TVP niż do poważnego programu przyrodniczego.
toga5
Knight of Ni
*

идиот pиот

« Odpowiedz #43 : Styczeń 10, 2011, 01:46:35 »

Chociaż na 13S nikt nie polecał to obejrzałem "Scooby Doo na wyspie zombie" na TV Puls i rozczarowałem się niemiłosiernie, ponieważ pomimo obecności zombiaków prawie w ogóle, a nawet wcale nie było nawiązań do postapo. Synowi się jednak spodobało ...

Do zapodanych przez Verona propozycji dodałbym jeszcze:
- poniedziałek - "Szklana pułapka II" g. 20.00 Polsat - klasycznie mocne amerykańskie kino wigilijne,
- poniedziałek/wtorek - "Okupacja" cz. 1 g. 00.25 Ale Kino! - okupacja (wróóóć) misja pokojowa w Iraku opowiadająca losy brytyjskich najemników (wróóóć) żołnierzy kontraktowych, którzy z różnych powodów wracają do Iraku, aby trochę zarobić (wróóóć) ulżyć losowi tubylców ...

Edit:
- dzisiaj tzn. poniedziałek g. 02.30 Planete oraz czwartek g. 09.30 też Planete "Napromieniowani" - dokument o tym jak to CCCP traktowało bratni naród Kazachski jak króliki doświadczalne. (Ciekawe dlaczego wersja poniedziałkowa ma trwać 35 min., a czwartkowa 40 min. Wersja reżyserska ?)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2011, 02:15:26 wysłane przez toga5 » Zapisane
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!

« Odpowiedz #44 : Styczeń 10, 2011, 02:01:59 »

Niektóre odcinki Skubiego - zwłaszcza te z lat 60'ch mają klimat  Afro

BTW:
Dziś na TVN24 po południu leciał dokument o wojnie w Iraku. Może jeszcze powtórzą.

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Veron
Gen. broni - Redaktor
*

Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś

« Odpowiedz #45 : Styczeń 14, 2011, 17:41:54 »

Po zeszłotygodniowych zmaganiach ze zbyt komercyjnym kinem Spielberga zapraszam na krótki przegląd tego, co zobaczyć można w ciągu następnych siedmiu dni - od 14.01 do 20.01 (Squonku, nie zawiedź mnie swoją poezją Hyhyhy).

Piątek

- o 00:10 na TVP1 - Wysyp żywych trupów, czyli lekkostrawny gulasz z zombie i angielskiego humoru, fajny;
- ze swojej strony polecam: o 21:30 na Zone Europa - Mała Odessa, czyli o działaniach rosyjskiej mafii w Nowym Jorku, godne uwagi;

Sobota

- o 18:20 na Canal+ - Moon, czyli niezależne, ambitne sci-fi, jeszcze niedawno w kinach;
- o 18:55 na Polsat Film - Lawina, o śniegu na Alasce (do obejrzenia także w czwartek o 14:30)
- o 20:00 na TV Puls - Snajperzy z Kosowa, czyli o niemieckich żołnierzach wątpiących w słuszność swojej misji;
- o 22:00 na TVP Polonia - Wojna światów - Następne stulecie, klasyczny polski film z 1981 roku;
- o 22:35 na Sci-Fi Universal - Dzień Tryfidów, ekranizacja klasyki literatury sci-fi z 2009 roku;
- o 01:25 na tvn - Tsunami, niemiecki katastroficzny o gigantycznej fali na Morzu Północnym (do obejrzenia także w niedzielę o 20:00);
- ze swojej strony polecam: o 20:10 na ale kino! - 21 gramów, znakomicie zagrany i pokrętnie poprowadzony dramat w, że się tak wyrażę, moich klimatach, czyli personalnej apokalipsy (także w czwartek o 22:05);

Niedziela

- o 20:10 na HBO - 2012, blockbuster Emmericha sprzed kilkunastu miesięcy (do obejrzenia także w środę o 20:10);
- o 23:00 na Polsat Film - Ptasia grypa w Ameryce, niezachwycająca wizja pandemii (do obejrzenia także w poniedziałek o 21:00);
- o 23:00 na National Geographic - Brudne bomby - dokument w cyklu "Czysta nauka";
- o 00:05 na HBO - Terminator: Ocalenie, dla tych którzy jeszcze nie widzieli;

Poniedziałek

- o 21:50 na Canal+ Film - Zagłada planety Ziemia, czyli jądrowa apokalipsa Europy;
- o 23:20 na HBO - Zombieland, czyli jeszcze raz o żywych trupach na wesoło;
- ze swojej strony polecam: o 20:10 na ale kino! - Szczęki, klasyczny thriller Spielberga; oraz o 20:45 na nFilmHD (jeśli ktoś posiada) - Piękny umysł, jeden z najlepszych filmów Rona Howarda o genialnym matematyku (także we wtorek o 15:35);

Wtorek

- o 20:00 na TV 1000 - Mgła, opowiadanie Kinga w wersji Franka Darabonta, sprawne;

Środa

- o 21:30 na tvn - Szósty batalion, niewymagające amerykańskie kino wojenne;
- ze swojej strony polecam: o 20:00 na tvn7 - Jestem Sam, poruszający dramat ze znakomitą rolą Seana Penna;

Czwartek

- o 20:00 na tvn 7 - Płonący wieżowiec, czyli takie lokalne postapo, klasyk;
- o 20:10 na ale kino! - Yes-meni naprawiają świat, dający do myślenia, głośny swego czasu dokument;
- o 00:20 na ale kino! - Okupacja, brytyjscy żołnierze na wojnie w Iraku;

No i nie zapomnijcie, że ruszają mistrzostwa świata szczypiornistów! Pozdrówka!  Słoneczko
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2011, 05:53:21 wysłane przez Squonk » Zapisane

Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #46 : Styczeń 15, 2011, 01:23:45 »

No jestem jakiś wyprany z inwencji przez tą hujową pogodę. Ale coś wymyślę, bo se czytam Muminki, a Jasiu mnie nakręcił na polewę z tym swoim Homerem  Hyhyhy

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*

Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!

« Odpowiedz #47 : Styczeń 15, 2011, 01:48:56 »

Na jaką polewę? Na serio czytam Homera.

Oto człowiek stał się taki jak My (...)

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #48 : Styczeń 15, 2011, 05:57:01 »

Simpsona  Ordynus? Ordynus? Ordynus?

=====

Wierszyk napisany!  Dooobre

A obrazek dodałem, by się ładnie notka prezentowała na mordoksiągu Cool

Veron
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #49 : Styczeń 15, 2011, 06:34:18 »

No ladnie, rozkrecasz sie. Do 2012 wyjdzie Ci epopeja Hyhyhy

Projekt '13'

nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*

Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!

« Odpowiedz #50 : Styczeń 15, 2011, 10:34:00 »

Muszę przyznać, że jestem pełen uznania. Szczególnie pierwsza strofa jest dobra. No, no.

Kiss

Oto człowiek stał się taki jak My (...)

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!
Aq
Mł. chorąży
*

« Odpowiedz #51 : Styczeń 18, 2011, 23:03:42 »

Dzisiaj o, 20: 10 na Ale Kino zaczął się i właśnie skończył Pitch Black.
Ja już po seansie. Za każdym razem ogląda się ten film tak dobrze jak za pierwszym.

The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.
Aq
Mł. chorąży
*

« Odpowiedz #52 : Styczeń 19, 2011, 18:27:38 »

Wiem, że filmy i programy mają być związane z tendencją w jakiej jest schron ale dzisiaj o 20:00 na tvn7 będzie film „Jestem Sam”. Podobno bardzo dobry.

The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.
Veron
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #53 : Styczeń 19, 2011, 23:24:37 »

Wiem, że filmy i programy mają być związane z tendencją w jakiej jest schron ale dzisiaj o 20:00 na tvn7 będzie film „Jestem Sam”. Podobno bardzo dobry.

Środa

- o 21:30 na tvn - Szósty batalion, niewymagające amerykańskie kino wojenne;
- ze swojej strony polecam: o 20:00 na tvn7 - Jestem Sam, poruszający dramat ze znakomitą rolą Seana Penna;

Słoneczko

Projekt '13'

Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #54 : Styczeń 19, 2011, 23:31:51 »

Aq >>>  Ja pierd...

Cytat: Wypis z "Tezy, doktryny i inne pierdolenia od rzeczy na temat Trzynastego Schronu". Autor: Squonk
Nikt nie spodziewa się czym zaskoczy swoich czytelników załoga Trzynastego Schronu.

Hyhyhy

Aq
Mł. chorąży
*

« Odpowiedz #55 : Styczeń 19, 2011, 23:32:41 »

Oho, no to nie doczytałem. A film jednak jest bardzo dobry.

Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #56 : Styczeń 19, 2011, 23:45:00 »

Ta głupawa wymiana zdań zapłodniła mnie myślowo, by odpowiedniego emota zainstalować do tego tematu Naczelny

Schrontelewizornia

Aq
Mł. chorąży
*

« Odpowiedz #57 : Styczeń 20, 2011, 00:19:11 »

Łooooj. Bo Pitch Black nie było a film obok Obcego stać może z podniesionym czołem. To się zagalopowałem.

Veron
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #58 : Styczeń 21, 2011, 12:28:42 »

Tak na szybko, co dzisiaj warto zobaczyć:

- 00:35 na TVP1 Coś
- 20:00 na tvn Infiltracja
- 01:10 na tvn American Beauty (o yeah!)
- 01:15 na Canal+ Bękarty wojny

Niekoniecznie klimatyczne, ale jak najbardziej godne uwagi propozycje  Grin

Projekt '13'

Veron
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #59 : Styczeń 22, 2011, 01:44:32 »

Przegląd propozycji filmowych w tygodniu 22.01 - 27.01.

Sobota

- o 17:40 na HBO - 2012, wiadomo;
- o 21:00 na Universal - Góra Dantego, całkiem przyjemna i efektowna wizja wybuchu wulkanu w amerykańskich górach z Lindą Hamilton (vide Terminator);
- o 22:00 na TVP Polonia - O-bi, o-ba. Koniec cywilizacji, polski klasyk w klimatach, obowiązkowo! (także w niedzielę o 02:50);
- o 02:25 na TVP1 - Paradise Now, frapujący dramat o tym jak trudno jest wysadzić się w powietrze;
- nie powiem, że jakoś specjalnie polecam, ale nie obejrzeć nie wypada: o 20:00 na Canal+ - Avatar (około 17. 'making of'); a już zdecydowanie bardziej: o 22:55 na Filmbox - Pulp Fiction, klasyk Tarantino oraz o 20:00 na Cinemax - Bez mojej zgody, wstrząsający dramat o walczącej o swoje prawa dziewczynce, która została poczęta tylko po to, by służyć jako dawca narządów dla chorej na raka siostry;

Niedziela

- o 20:00 na Discovery Science - Niebezpieczeństwo z kosmosu, dokument;
- o 21:10 na TVP2 - Wodny świat, w zasadzie klasyk tematyki postapo;
- ze swojej strony polecam: o 20:00 na nFimHD - Rain Man, świetny dramat z genialna rolą Dustina Hoffmana;

Poniedziałek

- ze swojej strony polecam: o 21:00 na Filmbox - Godziny, głęboko artystyczne kino z doskonałymi kreacjami aktorskimi;

Wtorek

- o 20:00 na Zone Europa - Most na rzece Kwai, wojenny klasyk nad klasykami, pozycja obowiązkowa;
- o 20:00 na Cinemax - O jeden most za daleko, kolejne klasyczne i świetne kino wojenne;
- o 20:10 na ale kino! - Twister, jeden z moich ulubionych filmów w ogóle, momentami przesadzony, ale płynie się razem z nim;
- ze swojej strony polecam: o 00:00 na ale kino! - Teksańska masakra piłą mechaniczną, wersja klasyczna z lat '70 Tobe Hoopera, wciąż robi wrażenie;

Środa

- o 20:00 na Discovery Channel - Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, dokument o m.in. samochodzie na piwo, hmm...  Tongue
- o 20:10 na ale kino! - Krwawa niedziela, poruszająca wizja Paula Greengrassa o konflikcie w Irlandii w latach '70;
- ze swojej strony polecam: o 21:00 na Canal+ - Mumia, głupawe, ale przyjemne kino przygodowe (z czarującą Rachel Weisz Wink, także w czwartek o 17:55); również o 21:00, ale na TCM - Chłopcy z ferajny, mistrzostwo formy Scorsese, jeden z najlepszych filmów gangsterskich w historii; o 21:50 na nFilmHD - Wschodnie obietnice, wciągający thriller z Viggo Mortensenem;

Czwartek

- ze swojej strony polecam: o 21:00 na Polsacie - Bliżej, świetnie zagrany dramat o skomplikowaniu uczuć, naprawdę polecam;

Pozdrówka! Słoneczko
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2011, 03:34:47 wysłane przez Squonk » Zapisane

Projekt '13'

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 14   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!