Autor Wątek: Telewizornia  (Przeczytany 144696 razy)

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Telewizornia
« Odpowiedź #40 dnia: 09 Stycznia 2011, 17:20:59 »
Jak człowiek szpera po necie, to czasem trafi nie tam gdzie powinien, albo i  powinien. Są filmiki które wzruszają, które ryją banię, a nawet takie które powstały w słusznej sprawie! Szczególnie pocieszające jest to, że wielkie treści, wysoka sztuka i głębokie emocje można przemycić nawet w reklamach.

Oto taki jeden. Powstał na użytek kampanii promującej używanie prezerwatyw wśród homosiów, ale tak naprawdę jest o poszukiwaniu prawdziwej miłości. Oglądacie na własną odpowiedzialność.

A skoro tak polecacie ten film o gejach kowbojach, to chyba sobie obejrzę...

EDIT
btw, dziś w nocy leciało Mroczne miasto. Film dobry, a nawet nieco w klimatach (bo czymże jest blackout, jak nie małą apokalipsą, zwłaszcza dla maniaków komputerowych :D).
« Ostatnia zmiana: 09 Stycznia 2011, 17:30:21 wysłana przez Glassius »
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Jim Cojones

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 541
Odp: Telewizornia
« Odpowiedź #41 dnia: 09 Stycznia 2011, 18:13:52 »
 :)
Firepower mate! Separates the men from the boys.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Telewizornia
« Odpowiedź #42 dnia: 10 Stycznia 2011, 00:06:20 »
Obejrzałem "Polowanie na kosmitów" na National Geographic i jestem zawiedziony. Program był po prostu słaby, mocno sensacyjny i zbyt pobieżnie, a nawet błędnie omawiał temat (jedynie kilka faktów było wartych uwagi). Niestety program ów nadawał się bardziej do TVP niż do poważnego programu przyrodniczego.

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Telewizornia
« Odpowiedź #43 dnia: 10 Stycznia 2011, 00:46:35 »
Chociaż na 13S nikt nie polecał to obejrzałem "Scooby Doo na wyspie zombie" na TV Puls i rozczarowałem się niemiłosiernie, ponieważ pomimo obecności zombiaków prawie w ogóle, a nawet wcale nie było nawiązań do postapo. Synowi się jednak spodobało ...

Do zapodanych przez Verona propozycji dodałbym jeszcze:
- poniedziałek - "Szklana pułapka II" g. 20.00 Polsat - klasycznie mocne amerykańskie kino wigilijne,
- poniedziałek/wtorek - "Okupacja" cz. 1 g. 00.25 Ale Kino! - okupacja (wróóóć) misja pokojowa w Iraku opowiadająca losy brytyjskich najemników (wróóóć) żołnierzy kontraktowych, którzy z różnych powodów wracają do Iraku, aby trochę zarobić (wróóóć) ulżyć losowi tubylców ...

Edit:
- dzisiaj tzn. poniedziałek g. 02.30 Planete oraz czwartek g. 09.30 też Planete "Napromieniowani" - dokument o tym jak to CCCP traktowało bratni naród Kazachski jak króliki doświadczalne. (Ciekawe dlaczego wersja poniedziałkowa ma trwać 35 min., a czwartkowa 40 min. Wersja reżyserska ?)
« Ostatnia zmiana: 10 Stycznia 2011, 01:15:26 wysłana przez toga5 »

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Telewizornia
« Odpowiedź #44 dnia: 10 Stycznia 2011, 01:01:59 »
Niektóre odcinki Skubiego - zwłaszcza te z lat 60'ch mają klimat  :afr

BTW:
Dziś na TVN24 po południu leciał dokument o wojnie w Iraku. Może jeszcze powtórzą.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Telewizornia
« Odpowiedź #45 dnia: 14 Stycznia 2011, 16:41:54 »

Po zeszłotygodniowych zmaganiach ze zbyt komercyjnym kinem Spielberga zapraszam na krótki przegląd tego, co zobaczyć można w ciągu następnych siedmiu dni - od 14.01 do 20.01 (Squonku, nie zawiedź mnie swoją poezją :hyh).

Piątek

- o 00:10 na TVP1 - Wysyp żywych trupów, czyli lekkostrawny gulasz z zombie i angielskiego humoru, fajny;
- ze swojej strony polecam: o 21:30 na Zone Europa - Mała Odessa, czyli o działaniach rosyjskiej mafii w Nowym Jorku, godne uwagi;

Sobota

- o 18:20 na Canal+ - Moon, czyli niezależne, ambitne sci-fi, jeszcze niedawno w kinach;
- o 18:55 na Polsat Film - Lawina, o śniegu na Alasce (do obejrzenia także w czwartek o 14:30)
- o 20:00 na TV Puls - Snajperzy z Kosowa, czyli o niemieckich żołnierzach wątpiących w słuszność swojej misji;
- o 22:00 na TVP Polonia - Wojna światów - Następne stulecie, klasyczny polski film z 1981 roku;
- o 22:35 na Sci-Fi Universal - Dzień Tryfidów, ekranizacja klasyki literatury sci-fi z 2009 roku;
- o 01:25 na tvn - Tsunami, niemiecki katastroficzny o gigantycznej fali na Morzu Północnym (do obejrzenia także w niedzielę o 20:00);
- ze swojej strony polecam: o 20:10 na ale kino! - 21 gramów, znakomicie zagrany i pokrętnie poprowadzony dramat w, że się tak wyrażę, moich klimatach, czyli personalnej apokalipsy (także w czwartek o 22:05);

Niedziela

- o 20:10 na HBO - 2012, blockbuster Emmericha sprzed kilkunastu miesięcy (do obejrzenia także w środę o 20:10);
- o 23:00 na Polsat Film - Ptasia grypa w Ameryce, niezachwycająca wizja pandemii (do obejrzenia także w poniedziałek o 21:00);
- o 23:00 na National Geographic - Brudne bomby - dokument w cyklu "Czysta nauka";
- o 00:05 na HBO - Terminator: Ocalenie, dla tych którzy jeszcze nie widzieli;

Poniedziałek

- o 21:50 na Canal+ Film - Zagłada planety Ziemia, czyli jądrowa apokalipsa Europy;
- o 23:20 na HBO - Zombieland, czyli jeszcze raz o żywych trupach na wesoło;
- ze swojej strony polecam: o 20:10 na ale kino! - Szczęki, klasyczny thriller Spielberga; oraz o 20:45 na nFilmHD (jeśli ktoś posiada) - Piękny umysł, jeden z najlepszych filmów Rona Howarda o genialnym matematyku (także we wtorek o 15:35);

Wtorek

- o 20:00 na TV 1000 - Mgła, opowiadanie Kinga w wersji Franka Darabonta, sprawne;

Środa

- o 21:30 na tvn - Szósty batalion, niewymagające amerykańskie kino wojenne;
- ze swojej strony polecam: o 20:00 na tvn7 - Jestem Sam, poruszający dramat ze znakomitą rolą Seana Penna;

Czwartek

- o 20:00 na tvn 7 - Płonący wieżowiec, czyli takie lokalne postapo, klasyk;
- o 20:10 na ale kino! - Yes-meni naprawiają świat, dający do myślenia, głośny swego czasu dokument;
- o 00:20 na ale kino! - Okupacja, brytyjscy żołnierze na wojnie w Iraku;

No i nie zapomnijcie, że ruszają mistrzostwa świata szczypiornistów! Pozdrówka!  :ncz
« Ostatnia zmiana: 15 Stycznia 2011, 04:53:21 wysłana przez Squonk »
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Telewizornia
« Odpowiedź #46 dnia: 15 Stycznia 2011, 00:23:45 »
No jestem jakiś wyprany z inwencji przez tą hujową pogodę. Ale coś wymyślę, bo se czytam Muminki, a Jasiu mnie nakręcił na polewę z tym swoim Homerem  :hyh
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Telewizornia
« Odpowiedź #47 dnia: 15 Stycznia 2011, 00:48:56 »
Na jaką polewę? Na serio czytam Homera.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Telewizornia
« Odpowiedź #48 dnia: 15 Stycznia 2011, 04:57:01 »
Simpsona  :ords :ords :ords

=====

Wierszyk napisany!  :spk

A obrazek dodałem, by się ładnie notka prezentowała na mordoksiągu 8)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Telewizornia
« Odpowiedź #49 dnia: 15 Stycznia 2011, 05:34:18 »
No ladnie, rozkrecasz sie. Do 2012 wyjdzie Ci epopeja :hyh
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Telewizornia
« Odpowiedź #50 dnia: 15 Stycznia 2011, 09:34:00 »
Muszę przyznać, że jestem pełen uznania. Szczególnie pierwsza strofa jest dobra. No, no.
 
:-*
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Telewizornia
« Odpowiedź #51 dnia: 18 Stycznia 2011, 22:03:42 »
Dzisiaj o, 20: 10 na Ale Kino zaczął się i właśnie skończył Pitch Black.
Ja już po seansie. Za każdym razem ogląda się ten film tak dobrze jak za pierwszym.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Telewizornia
« Odpowiedź #52 dnia: 19 Stycznia 2011, 17:27:38 »
Wiem, że filmy i programy mają być związane z tendencją w jakiej jest schron ale dzisiaj o 20:00 na tvn7 będzie film „Jestem Sam”. Podobno bardzo dobry.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Telewizornia
« Odpowiedź #53 dnia: 19 Stycznia 2011, 22:24:37 »
Wiem, że filmy i programy mają być związane z tendencją w jakiej jest schron ale dzisiaj o 20:00 na tvn7 będzie film „Jestem Sam”. Podobno bardzo dobry.

Środa

- o 21:30 na tvn - Szósty batalion, niewymagające amerykańskie kino wojenne;
- ze swojej strony polecam: o 20:00 na tvn7 - Jestem Sam, poruszający dramat ze znakomitą rolą Seana Penna;

:ncz
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Telewizornia
« Odpowiedź #54 dnia: 19 Stycznia 2011, 22:31:51 »
Aq >>>  :face:


Cytat: Wypis z "Tezy, doktryny i inne pierdolenia od rzeczy na temat Trzynastego Schronu". Autor: Squonk
Nikt nie spodziewa się czym zaskoczy swoich czytelników załoga Trzynastego Schronu.

 :hyh
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Telewizornia
« Odpowiedź #55 dnia: 19 Stycznia 2011, 22:32:41 »
Oho, no to nie doczytałem. A film jednak jest bardzo dobry.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Telewizornia
« Odpowiedź #56 dnia: 19 Stycznia 2011, 22:45:00 »
Ta głupawa wymiana zdań zapłodniła mnie myślowo, by odpowiedniego emota zainstalować do tego tematu :snd

 :tv13s:
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Telewizornia
« Odpowiedź #57 dnia: 19 Stycznia 2011, 23:19:11 »
Łooooj. Bo Pitch Black nie było a film obok Obcego stać może z podniesionym czołem. To się zagalopowałem.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Telewizornia
« Odpowiedź #58 dnia: 21 Stycznia 2011, 11:28:42 »
Tak na szybko, co dzisiaj warto zobaczyć:

- 00:35 na TVP1 Coś
- 20:00 na tvn Infiltracja
- 01:10 na tvn American Beauty (o yeah!)
- 01:15 na Canal+ Bękarty wojny

Niekoniecznie klimatyczne, ale jak najbardziej godne uwagi propozycje  ;D
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Telewizornia
« Odpowiedź #59 dnia: 22 Stycznia 2011, 00:44:32 »

Przegląd propozycji filmowych w tygodniu 22.01 - 27.01.

Sobota

- o 17:40 na HBO - 2012, wiadomo;
- o 21:00 na Universal - Góra Dantego, całkiem przyjemna i efektowna wizja wybuchu wulkanu w amerykańskich górach z Lindą Hamilton (vide Terminator);
- o 22:00 na TVP Polonia - O-bi, o-ba. Koniec cywilizacji, polski klasyk w klimatach, obowiązkowo! (także w niedzielę o 02:50);
- o 02:25 na TVP1 - Paradise Now, frapujący dramat o tym jak trudno jest wysadzić się w powietrze;
- nie powiem, że jakoś specjalnie polecam, ale nie obejrzeć nie wypada: o 20:00 na Canal+ - Avatar (około 17. 'making of'); a już zdecydowanie bardziej: o 22:55 na Filmbox - Pulp Fiction, klasyk Tarantino oraz o 20:00 na Cinemax - Bez mojej zgody, wstrząsający dramat o walczącej o swoje prawa dziewczynce, która została poczęta tylko po to, by służyć jako dawca narządów dla chorej na raka siostry;

Niedziela

- o 20:00 na Discovery Science - Niebezpieczeństwo z kosmosu, dokument;
- o 21:10 na TVP2 - Wodny świat, w zasadzie klasyk tematyki postapo;
- ze swojej strony polecam: o 20:00 na nFimHD - Rain Man, świetny dramat z genialna rolą Dustina Hoffmana;

Poniedziałek

- ze swojej strony polecam: o 21:00 na Filmbox - Godziny, głęboko artystyczne kino z doskonałymi kreacjami aktorskimi;

Wtorek

- o 20:00 na Zone Europa - Most na rzece Kwai, wojenny klasyk nad klasykami, pozycja obowiązkowa;
- o 20:00 na Cinemax - O jeden most za daleko, kolejne klasyczne i świetne kino wojenne;
- o 20:10 na ale kino! - Twister, jeden z moich ulubionych filmów w ogóle, momentami przesadzony, ale płynie się razem z nim;
- ze swojej strony polecam: o 00:00 na ale kino! - Teksańska masakra piłą mechaniczną, wersja klasyczna z lat '70 Tobe Hoopera, wciąż robi wrażenie;

Środa

- o 20:00 na Discovery Channel - Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, dokument o m.in. samochodzie na piwo, hmm...  :P
- o 20:10 na ale kino! - Krwawa niedziela, poruszająca wizja Paula Greengrassa o konflikcie w Irlandii w latach '70;
- ze swojej strony polecam: o 21:00 na Canal+ - Mumia, głupawe, ale przyjemne kino przygodowe (z czarującą Rachel Weisz ;), także w czwartek o 17:55); również o 21:00, ale na TCM - Chłopcy z ferajny, mistrzostwo formy Scorsese, jeden z najlepszych filmów gangsterskich w historii; o 21:50 na nFilmHD - Wschodnie obietnice, wciągający thriller z Viggo Mortensenem;

Czwartek

- ze swojej strony polecam: o 21:00 na Polsacie - Bliżej, świetnie zagrany dramat o skomplikowaniu uczuć, naprawdę polecam;

Pozdrówka! :ncz
« Ostatnia zmiana: 22 Stycznia 2011, 02:34:47 wysłana przez Squonk »
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!