Autor Wątek: Ranking (prawie) najlepszych gier wszech czasów  (Przeczytany 6472 razy)

Zingero

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Necro City
Ranking (prawie) najlepszych gier wszech czasów
« dnia: 23 Września 2008, 11:28:34 »
Bezpośredni link do newsa

-----

Na stronie onetu (bójcie się Boga) w dziale gier komputerowych pojawił się artykuł dotyczący opublikowania przez Serwis The Independent 50-ciu najlepszych gier wszech czasów. Niby nic dziwnego, ale... Owe zestawienie jest dosyć kontrowersyjne z uwagi na to, jakie tytuły pojawiły się już w pierwszej 15-stce. Dodam tylko, że Fallout 3 zajął czwartą pozycję na tej liście.

Tu macie link do artykuł - http://gry.onet.pl/28061,1508643,1,artykul.html
« Ostatnia zmiana: 23 Września 2008, 16:15:30 wysłana przez Squonk »

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Ranking najlepszych gier wszech czasów
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Września 2008, 11:52:17 »
Rozjebują mnie takie listy  :D Tym bardziej, że są tam pozycje, które jeszcze nie zostały wydane - jak np. F3. A przecież zgodnie z teoriami wysnuwanymi przez fanboyów Bethesdy - nie można oceniać gryu przed jej wydaniem - przecież nic o niej niewiadomo.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Ranking (prawie) najlepszych gier wszech czasów
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Września 2008, 13:18:11 »
Cytuj
jak szerokie są oceany cynizmu zasilane rzekami głupoty.

To jest poetyckie i bardzo mi się spodobało :)
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Chris

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 122
    • Strona o PS3
Odp: Ranking (prawie) najlepszych gier wszech czasów
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Września 2008, 14:17:57 »
Mogę się tylko uśmiechnąć z politowaniem patrząc na ten ranking  ;D.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Ranking (prawie) najlepszych gier wszech czasów
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Września 2008, 16:33:24 »
No właśnie też pierwsze miejsce mnie zdziwiło. A tak btw nigdy nie mogłem zrozumieć jak można wysoko ocenić grę wyścigową. Przecież tam nie ma fabuły :D
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Granat

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Ranking (prawie) najlepszych gier wszech czasów
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Września 2008, 17:21:01 »
To co tam zobaczyłem to jakaś maskara normalnie była najbardziej jednaka się zdziwiłem gdy zobaczyłem na 2 miejscu grę Braid i na 1 wii sport... ;)

Jim Cojones

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 541
Odp: Ranking (prawie) najlepszych gier wszech czasów
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Września 2008, 17:37:51 »
Dzięki za tego newsa. Dobrze jest się czasami pośmiać. Zdecydowania najzabawniejsza lista tego typu. Z jednej strony nie ma się co dziwić, że takie to głupie,bo to lista utworzona przez dziennik spoza branży i na grach komputerowych się nie znają (tylko po co w takim razie tworzą taką listę?), z drugiej strony czegoś takiego to spodziewałbym się raczej po szmatławcu typu "The Sun", a nie po poważnym dzienniku, za jaki uważany jest "The Independent".
Firepower mate! Separates the men from the boys.

mbwrobel

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Ranking (prawie) najlepszych gier wszech czasów
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Września 2008, 18:22:40 »
Lista była chyba tworzona na podstawie losów ciągniętych z kapelusza przez Sierotkę Marysię.
Dziwi mnie w brak w zestawieniu WoW 2, CoD 5 i Trzeciego dodatku do NWN 2. Poza tym na tej liście przeważają gry ogólnie znane (chyba w Mogadiszu) i lubiane (przez jakieś 3 promile nałogowych graczy).
Dobrze bym się z tego uśmiał, gdyby nie fakt, że ten ranking może zostać podchwycony przez jakieś "lub czasopismo" i publikowany jako pochodzący z wiarygodnego źródła. Może narobić zamieszania jak trabant popsuty na środku ruchliwego skrzyżowania.

maYa

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: Ranking (prawie) najlepszych gier wszech czasów
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Września 2008, 22:04:27 »
Nie jestem zapalonym graczem i nie siedzę na bieżąco w branży, ale o połowie z tych gier nawet nie słyszałam :o Ale wiem, w co ludzie grają i co jest popularne (pośrednio to jest wyznacznikiem jak dobra jest gra) i nie ma tym tych tytułów. Trochę niejasne są dla mnie kryteria jakimi posługiwali się autorzy tego zestawienia, jak można porównać RPG ze ścigałką lub grą logiczną? Zainteresowanym proponuje przejrzeć cały ranking, dopiero można się uśmiać  :D

http://www.independent.co.uk/extras/indybest/the-50-best-video-games-936121.html
"Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj: to diabeł! Ona jest swoistym piekłem."