Autor Wątek: Filmowe wieści 6: Postapokaliptyczna posucha  (Przeczytany 2427 razy)

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Filmowe wieści 6: Postapokaliptyczna posucha
« dnia: 05 Października 2010, 15:35:06 »

Niestety, tytuł jest dość wymowny i wyjaśnia wiele. Mimo premier wielu świetnych filmów tego lata, w tym klimatycznego "Resident Evil: Afterlife", newsów z planów zdjęciowych do produkcji najbardziej nas interesujących, czyli postapokaliptycznych, było jak na lekarstwo. Miejmy nadzieję, że proceder ten odwróci się i następne odsłony Filmowych wieści okażą się bardziej płodne. I jeszcze słowo ode mnie. Jako że to mój autorski cykl newsów (ach, zaleciało profeską, c'nie?), postanowiłem wprowadzić w nich kilka zmian, ale o tym na koniec. Zapraszam do lektury.

* * *


Prace nad najnowszą częścią serii "Mad Max" idą pełną parą. George Miller, reżyser projektu, podobno postawił na realizm, dlatego wiele scen akcji kręconych jest bez pomocy komputera. Dzięki temu na planie zużyto już 130 samochodów i motocykli, a liczba popisów kaskaderskich sięgnie prawie 300. Oczekujemy z niecierpliwością... to znaczy... ekhm...

Więcej na Filmweb

* * *


O ekranizacji "Mrocznej Wieży" Stephena Kinga pisaliśmy już na Trzynastym Schronie. Sam autor wypowiedział się ostatnio, że najchętniej widziałby w głównych rolach obsadę... "Zmierzchu". To oczywiście żart, ale kto wie czy producenci nie potraktują go poważnie - efekt komercyjny wydawałby się murowany.

Źródło: Stopklatka.pl

* * *


Powieść Johna Wyndhama "Dzień Tryfidów" ekranizowano dotąd już dwukrotnie. Nie przeszkadza to jednak hollywoodzkim producentom na przygotowanie jeszcze jednej wersji klasycznej opowieści. Całość ma powstać w trzech wymiarach, a odpowiedzialnymi za nią mają być ludzie od "Transformersów", co, przyznam się, dość mocno mnie niepokoi. Ufajmy, że wyjdzie im to lepiej niż ich największy przebój.

Więcej na: Filmweb oraz Quiet Earth

* * *


Prace nad nową wersją "Sędziego Dredda" powoli nabierają tempa. Wiadomo już, że film nosić będzie tytuł "Dredd". W rolach głównych zobaczymy Karla Urbana i Olivię Thirlby.

Źródło: Filmweb

* * *


O produkcji fantastycznej "Skyline" pisałem w ostatnich Filmowych wieściach, więc nie będę się specjalnie powtarzał. Przypomnę jedynie, że będziemy mieli do czynienia z czymś przypominającym nieco "Dystrykt 9". W sieci pojawił się za to zwiastun filmu, który robi całkiem niezłe wrażenie.

A jak informuje Filmweb, nim jeszcze światło dzienne ujrzało pierwsze "Skyline", ruszyły już prace nad jego sequelem. Przyznam, że to co najmniej niepokoi jeśli chodzi o jakość pierwowzoru, ale... miejmy nadzieję, że bedzie okej.

Nowy zwiastun filmu "Skyline" na Filmweb

* * *


Scenariusz do sequela ciepło przyjętej komedii "Zombieland" jest już gotowy, a jego pierwsza wersja jest podobno całkiem niezła. Na rozpoczęcie prac nad filmem przyjdzie nam jeszcze jednak poczekać, gdyż Ruben Fleischer, reżyser pierwszej części, ma w planach inne projekty. Jest jednak na to duża szansa.

Więcej na: /Film

* * *

Powstanie filmowa adaptacja komiksu Josepha Kosinskiego "Oblivion", który nieco trąci klimatami postapokalipsy. Prawa do ekranizacji przejęło studio Disneya i będzie to "futurystyczne, fantastyczno-naukowe love story".

Źródło: /Film

* * *

Wzbudzający kontrowersje, choć uznany reżyser Abel Ferrara, przygotowuje się do realizacji apokaliptycznej produkcji "The Last Day on Earth". Film opowiadać będzie "jak zachowywać się będą ludzie wiedząc, że ich świat zaraz zginie, a oni wraz z nim. Ferrara nie zamierza pokazywać samej apokalipsy, a skoncentrować się na poprzedzających ją wydarzeniach."

A więc klasyczne preapo. Trzymajmy kciuki, bo poprzednie projekty filmowca niestety upadły.

Więcej na Filmweb

* * *

I o kosmitach raz jeszcze. Willem Dafoe i Bob Hoskins zostali zaangażowani do brytyjskiego filmu "Transmission". Ma być to "opowieść o inwazji obcych, do której dochodzi podczas całkowitego zaćmienia słońca. Film określany jest jako połączenie "Pitch Black" z "28 dni później"."

Źródło: Filmweb

* * *

O projekcie "Gravity" pisałem oględnie w czwartej części Wieści. Producenci, a dokładniej Alfonso Cuaron, są w fazie poszukiwań odtwórczyni głównej roli, a pod uwagę brane były lub są takie tuzy jak Angelina Jolie, Sandra Bullock, Natalie Portman, Naomi Watts czy Marion Cotillard, zaś zaangażowany jest już w nią Robert Downey Jr. Jest więc szansa, że będzie to produkcja solidna, biorąc pod uwagę także plany twórców dotyczących fabuły filmu.

Dużo więcej na /Film

* * *

Gdzie to postapo?

Jak informuje Filmweb, cytat - "najnowszy film Danny'ego Boyle'a "127 godzin" zdaje się być opowieścią niezwykle angażującą emocjonalnie. Niektórzy widzowie z trudem znoszą oglądane obrazy, czego rezultatem są interwencje pogotowia ratunkowego."

Jak donoszą media, twórca znakomitych "28 dni później" ma sporą szansę na kolejnego w karierze Oscara za film, który opowiada o dramatycznej wyprawie w góry alpinisty Aarona Ralstona.

Więcej na Filmweb

*

Nie milkną głosy krytyki ukierunkowane na osobę Uwe Bolla, uważanego za jednego z najgorszych współczesnych reżyserów, który w swoim nowym filmie "Auschwitz" zamierza przedstawić dzień z życia obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Temat jako niezwykle delikatny tak też powinien być przedstawiony, jednakowoż widzowie po obejrzeniu zwiastunu "Auschwitz" stwierdzili, że reżyser "wykorzystał jedną z największych tragedii w dziejach ludzkości do nakręcenia pozbawionego wartości i nastawionego na szokowanie obrazu."

Boll broni się: "Najbardziej znienawidzą mnie Niemcy, bo nie pokazuję w filmie rodaków, którzy mieli jakieś wątpliwości, czuli, że nie powinni tego robić. Prawda jest taka, że wszyscy brali w tym udział."

Więcej informacji i osławiony zwiastun

*

Film "Zenith", który określany jest jako retrofuturystyczny i steampunkowy (czyli klimaty "około falloutowe"), opowiadać ma moralnym pojedynku ojca i syna, rozgrywającym się na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Brzmi zawile, ale zwiastun robi niezłe wrażenie.

Zwiastun i więcej info na temat filmu

*

Na koniec kilka słów o filmie, którego fabuła jest niezwykle "na czasie", będąc jednocześnie bliską przeciętnemu człowiekowi, dlatego tak przerażającą. Film "Trust" "opowie historię rodziców, którzy dowiadują się, że ich 14-letnia córka została zgwałcona. Sprawca poznał dziewczynę na internetowym chacie, gdzie zyskał jej zaufanie udając nastolatka."

Źródło: Filmweb

* * *

A teraz o zapowiadanych zmianach. Ze względu na ograniczenie czasowe i - nazwijmy to - chęciowe oraz fakt, że Filmowe wieści w obecnej formie nie spełniają moich oczekiwań w kwestii poczytności (prawdopodobnie ze względu na ich długość), postanowiłem, że od następnej odsłony będą to nowiny znacznie bardziej skondensowane, czyli przede wszystkim krótsze i bardziej treściwe. Rezygnuję także z sekcji "zwiastunowo", gdyż patrząc z perspektywy czasu, wydaje mi się zbędna. Nie oznacza to, że Filmowe wieści będą od teraz gorsze - będą inne oraz może być ich więcej, choć to oczywiście zależy bardziej od filmowców i ich dzieł niż ode mnie. Ja zaś z całych sił postaram się, by utrzymały dotychczasowy (mam nadzieję, że wysoki) poziom. Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 08 Października 2010, 18:33:58 wysłana przez Lily »
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Filmowe wieści 6: Postapokaliptyczna posucha
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Października 2010, 15:36:18 »
A pozwolę sobie przypiąć :ncz
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Filmowe wieści 6: Postapokaliptyczna posucha
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Października 2010, 15:43:33 »
Małe porządki by przewietrzyć ten burdel  :zwr
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.