Autor Wątek: To The New World - czyli TTNW znów nadaje  (Przeczytany 2297 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
To The New World - czyli TTNW znów nadaje
« dnia: 25 Czerwca 2010, 00:49:41 »

Jego muzykę można lubić lub nie, jednak nie można nie zauważyć faktu, że album Tribute to nuclear war jest mocną pozycją w naszym schronowym Chomiku i zaliczył już kilkadziesiąt pobrań z każdego utworu. Można by więc rzecz, że przyszła pora na dalszą cześć tej historii. O to zapowiedź, którą podesłał nam jej autor:

Witajcie Schronowicze! Tutaj człowiek znany Wam jako TTNW :)

Wiem, trudno w to uwierzyć, ale to już 4 lata od kiedy powstał album "Tribute To Nuclear War", i 3 lata od kiedy siedzi sobie wygodnie w zasobach Trzynastego Schronu (dzięki Squonk :)). Przez tyle lat w historii Trzynastki wiele się zmieniło, w moim życiu też - ożeniłem się, mam dwójkę cudownych dzieci... nie no, bez przesady. W każdym razie chciałbym uroczyście ogłosić, iż niedawno zacząłem pracę nad nowym albumem, który dzięki pomocy Wratha będzie nosił tytuł To The New World. Przyznaję, robię ten album z myślą o Trzynastym Schronie i oczywiście z myślą o samych Schronowiczach, którzy są (mam nadzieję) wiecznie spragnieni muzyki w klimatach postapokaliptycznych. Poprzedni album opowiadał pewną historię, tak samo będzie z tym. Oto ona w dużym skrócie:

Pewien przezorny człowiek stworzył sobie bunkier na wypadek końca świata. Niestety, zanim świat zdążył się skończyć, inne okoliczności zmusiły go do wejścia do schronu i zamieszkania w nim na nieokreślony czas. Jednak nawet najbardziej przezorni ludzie nie mogą przewidzieć wszystkiego. Pewnego dnia reaktor zasilający bunkier przestał działać. Permanentnie. Ciemność, psująca się żywność i ubywające zapasy wody dały się we znaki mieszkańcowi schronu. Zaczął po prostu wariować, zaczęły go prześladować wizje. Po kilku dniach psychodelicznego odlotu spowodowanego wycieńczeniem organizmu, doznał Objawienia. Już wiedział kim jest naprawdę. Jest Nowym Porządkiem Świata. Wiedział już co robić. Musi uświadomić ludzi, że świat zewnętrzny jest zły, jedynym wybawieniem jest jego Bunkier. Nowe Jeruzalem na ziemiach zniszczonych przez wojnę. Nowy Mesjasz w końcu znajduje ostatnie zapasy jedzenia i wody, wychodzi w świat, po jakimś czasie udaje mu się nawet zebrać wokół siebie grupkę wyznawców. Teraz wystarczy tylko wrócić do Bunkra i wszystko będzie dobrze. Ale czy na pewno?

To tyle jeśli chodzi o tło mojego albumu. Żeby nie być gołosłownym, na schronowym Chomiku możecie znaleźć utwór który otwiera ten album. Ściągnijcie, posłuchajcie, oceńcie, wyraźcie opinię na forum.

Jeszcze jedno. Jeśli ktoś ma ciekawy pomysł na okładkę albumu, to proszę się nie krępować, zwycięzca bierze wszystko! No, jeśli oczywiście za "wszystko" uznamy wymienienie w Creditsach :)

Dziękuję za uwagę i do USŁYSZENIA!


Bunker_is_my_home >>> aby posłuchać wystarczy dać klika na przycisk "play" przy tytule utowru ;-)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

roofoos

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Slowpoke...
Odp: To The New World - czyli TTNW znów nadaje
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Czerwca 2010, 11:55:12 »
Na początek chciałbym podziękować Squonkowi za udzielenia wsparcia po raz kolejny i prosić go o wybaczenie za moją upierdliwość :) Po prostu nie mogłem się doczekać, aż mój news się tu pojawi, a nie było żadnego odzewu i nie wiedziałem co się dzieje :P

Jak widzicie moi drodzy, znów się wziąłem za muzykę, może popularnością i ilością grouppies nie dorównuję Wrathowi, ale ja i tak wiem, że to tylko przez mój mało chwytliwy pseudonim artystyczny ;)

Przyznaję, mój warsztat Fruity Loopsowy (tak, znowu w FLu robię :) ) nie uległ znacznej poprawie, ponieważ na co dzień raczej nie tworzę muzyki w tym programie, ale mam nadzieję, że mimo wszystko nadal będziecie mnie kochać.

Na razie mam gotowe dwa utwory, jeden jest niedokończony, ale wątpię żebym przed dokończeniem całego albumu coś jeszcze udostępnił, więc bądźcie cierpliwi :)

Wiem, że tło fabularne dla tej muzyki nie zalatuje oryginalnością, ale to ma być tylko pożywka dla wyobraźni, która będzie działać podczas słuchania mojej muzyki.

Cóż mogę więcej dodać? Rzucam siebie na pożarcie Waszej krytyce :)


Wrathu

  • Gen. dywizji - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1004
    • Wrathu Bandcamp
Odp: To The New World - czyli TTNW znów nadaje
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Czerwca 2010, 14:31:18 »
Ja chciałbym podziękować TTNWiemu za skorzystanie z mojego pomysłu i za współpracę ogólnie ;) nasze utwory zobaczycie na Autoarm i najprawdopodobniej wcześniej poczujemy przedsmak na soundtracku do filmu Marosa "Pandemia: Ocalony", który to zbliża się nieuchronnie :) Już niedługo!
W facebook: https://www.facebook.com/Wrathu
W Soundcloud: https://soundcloud.com/wrathu
W Bandcamp: http://wrathu.bandcamp.com/
W YouTube: www.youtube.pl/Wrathu
Last FM użytkownik: http://www.lastfm.pl/user/Wrathu
Email: wrathu(małpa)trzynasty-schron.net

roofoos

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Slowpoke...
Odp: To The New World - czyli TTNW znów nadaje
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Czerwca 2010, 19:15:06 »
widzę, że moja nowa twórczość przeszła bez echa :P

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: To The New World - czyli TTNW znów nadaje
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Czerwca 2010, 19:45:43 »
Spokojnie, na odzew pewnie trzeba będzie poczekać  :-*
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

roofoos

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Slowpoke...
Odp: To The New World - czyli TTNW znów nadaje
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Czerwca 2010, 20:18:17 »
a Ty co uważasz o tym utworze?

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: To The New World - czyli TTNW znów nadaje
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Czerwca 2010, 20:31:20 »
Jak go odsłucham to z pewnością będę mógł odpowiedzieć na to pytanie  :)
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

roofoos

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Slowpoke...
Odp: To The New World - czyli TTNW znów nadaje
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Sierpnia 2010, 17:37:18 »
minęło już trochę czasu, może ktoś ma coś do powiedzenia na temat mojego utworu?

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: To The New World - czyli TTNW znów nadaje
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Sierpnia 2010, 21:21:43 »
Ja go posłuchałem od razu ale nie chciałem wyskakiwać z opinią, co by inni też mogli ruszyć dupy i się podzielić tym co myślą.

PLUSY:
- produkcja, czystość i sterylność brzmienia
- efekty tła

MINUSY:
- brak melodii, całość brzmi jak podkład z jakiegoś filmu w klimatach a nie byt samodzielny
- perkusja trochę umonotannia ten utwór, wręcz robi z niego zabawę przedszkolaka na organkach (bum klap bum bum bum klap)

Reasumując - na ambient/muzykę tła to za dużo w nim się dzieje po stronie rytmiki, na utwór utworzasty (nie wiem jak nazwać) też nie bardzo bo nie ma w nim melodii. Może jakby perkusja była nagrana w postaci uderzeń miotełką a nie silną pałką, do tego jakieś delikatniejsze, niepokojące plumkania w tle - to by to się lepiej gryzło ze sobą?  8)

O to i moja opinia  :ncz
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

roofoos

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Slowpoke...
Odp: To The New World - czyli TTNW znów nadaje
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Sierpnia 2010, 21:33:33 »
hm... miotełka... strasznie żałuję że nie mam prawdziwej perkusji :) ale może coś pokombinuję jeszcze :) Chociaż już zrobionych utworów raczej nie zmieniam, ale kto wie :)

W ogóle to te silne uderzenia są trochę zainspirowane perkusją z albumu Hammerheart zespołu Bathory :)

No i jeszcze jedno: to niekoniecznie ma być album ambientowy :) to album koncepcyjny, więc będzie tam muzyka, która ma wywoływać skojarzenia z danym tematem (nie wiem, czy taka jest definicja albumu koncepcyjnego, ale wg. mnie tak to powinno wyglądać :P )
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpnia 2010, 21:41:17 wysłana przez roofoos »