Autor Wątek: Gdzie wybierają się Schronoludki?  (Przeczytany 28058 razy)

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Gdzie wybierają się Schronoludki?
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Sierpnia 2010, 09:18:30 »
Haha, jakie gęby ze schronu wypełźnięte :ufok Pure fucking armageddon!! A jak było w łudstokowych termach? Czy aby mieli na polu hydroprocesor? :zwr

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Gdzie wybierają się Schronoludki?
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Sierpnia 2010, 12:03:01 »
Cytuj
A jak było w łudstokowych termach? Czy aby mieli na polu hydroprocesor? Zwyrol

My z ekipa 4 na 4 skonstruowaliśmy sobie własny prysznic  8) jak dostane foty to pokaże wam tą mega konstrukcje.

@up Sqounk ja sobie gire zjarałem okrutnie ;p

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Gdzie wybierają się Schronoludki?
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Sierpnia 2010, 12:10:59 »
No spalona łydka rządzi ;)
Nie wiem czy to jacyś tam forumowicze z jakiegoś tam forum. Ja wiem, że jak ich ujrzałem to pomyślałem sobie... WOW! Knights of Cydonia!

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Gdzie wybierają się Schronoludki?
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Sierpnia 2010, 16:05:09 »
Zara się przypierdolą o nazistowskie gesty  ;D
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Gdzie wybierają się Schronoludki?
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Sierpnia 2010, 16:11:56 »
Po tym kiedy naziolki są hołubione na OldTown, niewinny gest Morbida to małe miki   :-*
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Gdzie wybierają się Schronoludki?
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Sierpnia 2010, 19:03:36 »
To jest gest narodowców, a nie nazioli :hyh Na pogrzebie Dmowskiego wszyscy tak stali, hyhy.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Gdzie wybierają się Schronoludki?
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Sierpnia 2010, 19:47:21 »
Albo rzymskich wojowników - słowem kajne psioor - wszystkich ich do piachu i dołożyć do tego komuchów. Oprócz legionistów ma się rozumieć  :-*
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Gdzie wybierają się Schronoludki?
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Sierpnia 2010, 20:06:48 »
Nie dorabiałbym do tego żadnej ideologi. Ot najebXXXX się i robiłem popelinę ;p

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Gdzie wybierają się Schronoludki?
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Sierpnia 2010, 20:19:49 »
Dobra, dobra! Każdy naz... tzn. Rzymianin wie, że in vino veritas :ords

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Gdzie wybierają się Schronoludki?
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Sierpnia 2010, 20:33:45 »
"Wino dla ludzi jest życiem,
jeżeli pić je będziesz w miarę.
Jakież ma życie ten, który jest pozbawiony wina?
Stworzone jest ono bowiem dla rozweselenia ludzi."
Księga Mądrości Syracha, R. 31 wers 27
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Gdzie wybierają się Schronoludki?
« Odpowiedź #30 dnia: 05 Sierpnia 2010, 20:39:09 »
"A wino rozweseliło serce człowiecze" - tako rzecze Pismo :ajat

I takie podejście do spraw teologicznych lubię, choć bym tam wstawił kwas chlebowy/miód pitny  :ssi
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Gdzie wybierają się Schronoludki?
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Sierpnia 2010, 20:42:21 »
Miodek pitny też był  :hyh

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Gdzie wybierają się Schronoludki?
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Sierpnia 2010, 20:51:34 »
Aaaa, sława tym co to cenią dobre trunki 8) Pod warunkiem, że półtorak tudzież dwójniak, bo niższe (trójniak i czwórniak) to się nadają tylko do tego, coby postawić sobie na półce dla ozdoby. U mnie ciężko o dobry miodas, ale akurat w poniedziałek będę w Toruniu i zamierzam kupić sobie tam kurpiowskiego dwójniaczka, bo smaczny i dość tani.

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Gdzie wybierają się Schronoludki?
« Odpowiedź #33 dnia: 27 Sierpnia 2010, 16:53:17 »
No i byłem ci ja na rekonstrukcji bitwy pod Mławą. Ale się działo! Zaangażowanie było godne gromkich oklasków. Burmistrz Mławy zainwestował nawet w nawiązanie współpracy z jakimś tam lotniskiem, dzięki czemu widzowie mogli doświadczyć nalotu jakiś dwóch czeskich samolotów w przebraniu Ju 87 a.k.a. Stuka, które jednak nie nurkowały (jakiem napisał, były to pseudo-sztukasy nieprzystosowane do takich harcy) i nie wyły syreną ku pokrzepieniu serc. Nie oznacza to, że nie było bombradowania :-* Jako szczęśliwy posiadacz akredytacji dla mediów, miałem przyjemność poczuć ciepluchny - niczym wyziewy z suszarki do włosów - podmuch wywołany eksplozjami, zgotowanymi przez saperów. Siedzę sobie spokojnie, obserwuję jak nasi piorą się z hitlerowcami, a 4 metry nad moją głową przelatuje se samolocik :hyh Wszyscy za mną zrazu sięgnęli bruku (a właściwie gleby). Chwilę później wybuchy - jakieś 25 metrów ode mnie. Niedługo zapodam w tym poście linka do zdjęć. Było wspaniale, choć drażniła trochę muzyka na początku - była za głośno, przez co pierwszych strzałów w ogóle nie było słychać. Potem ją ściszyli, a w końcu chyba w ogóle wyłączyli. Można było się nieźle wzruszyć. Panienki płakały podczas ewakuacji wioski podczas nalotu, a chłopaki beczeli, gdy żołnierze zaczęli wymiatać sobie przed mordą saperkami. Oj się działo się, oj! Oczywiście nie odmówiłem sobie łuskobrania. Po co mi łuski - spytacie? Nie wiem, ale leżało tego tyle, że grzech nie wziąć chociaż dwóch garści :D Niedługo wstrzelę tu linka do zdjęć z totej imprezy, tylko mój brat musi je wprzódy wywołać :) Czuwaj!
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpnia 2010, 21:41:07 wysłana przez Ordynus »

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Gdzie wybierają się Schronoludki?
« Odpowiedź #34 dnia: 01 Września 2010, 22:40:42 »
Siedzę sobie spokojnie, obserwuję jak nasi piorą się z hitlerowcami, a 4 metry nad moją głową przelatuje se samolocik :hyh Wszyscy za mną zrazu sięgnęli bruku (a właściwie gleby).

A Ty byłeś za bardzo pijany, żeby się zorientować? :D
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Gdzie wybierają się Schronoludki?
« Odpowiedź #35 dnia: 01 Września 2010, 22:43:49 »
Te, administrator-dorobkiewicz! Byłem za bardzo pijany, żeby się wystraszyć byle Junkersa :afr Nie no, żartuję - nic nie piłem, ale i tak strasznie mokro było... :zwr

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Gdzie wybierają się Schronoludki?
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Września 2010, 22:46:31 »
Strasznie mokro gdzie? W gaciach? :D

I nie dorobkiewicz żaden. Administratora sam chciałem, a resztę mi dali przy okazji  :zwr
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Gdzie wybierają się Schronoludki?
« Odpowiedź #37 dnia: 01 Września 2010, 23:47:09 »
Cytat: Ordynus
No i byłem ci ja na rekonstrukcji bitwy pod Mławą.
Mam dość - po ssącej godzillowego kutacha organizacji na Grunwaldzie - wszelkich inscenizacji i rekonstrukcji, ale się spytowam jak było z frekwencją?


Cytat: Ordynus
Te, administrator-dorobkiewicz!
Auuuć! A mówiłem mu, że będzie teraz dupa bita za te szlify na pagonach  :hyh

A tak poza tym to no właśnie? Jaka to bitwa była kurde w 39 pod Mławą? Hmm...  :-\
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Little Boy

  • Chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 178
"Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. Nasza generacja, skrwawiona w wojnach, na pewno na okres pokoju zasługuje. Ale pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę, wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Gdzie wybierają się Schronoludki?
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Września 2010, 03:36:04 »
A tak poza tym to no właśnie? Jaka to bitwa była kurde w 39 pod Mławą? Hmm...
...nosz :bnn a jeśli nie, to przynajmniej :wpr13s:
A co do frekwencji, to nie wiem do czego się odnieść, skoro nie jeżdżę na Grunwald. Cóż, podobno kilka lat temu uczestnicy tejże imprezy postanowili zorganizować sobie bifora zamiast aftera i dorobili się kaca, przez którego następnego dnia to Polacy smażyli się w polu, a Krzyżacy liczyli liście w lesie :/ To już bym chętniej pojechał na Jomsborg (czy raczej Wolin) - choć jest tam więcej nazioli niż w Norymberdze w '35 :-[ Wracając do frekwencji Mławy: było mnóstwo ludzi, nie spodziewałem się aż takiego tłumu. Okoliczna ludność wzięła udział w rekonstrukcji jako cywile, a przytłaczającą większość widzów stanowili miłośnicy militariów - do takiego wniosku doszedłem, widząc hordy dziewcząt i chłopcząt w ciuchach wojskowych różniastej maści i narodowości. Możliwe, że byłoby jeszcze więcej ludzi, gdyby tak nie padało. Pola pod Mławą (gdzie odbywała się zarówno oryginalna bitwa, jak i niedawna impreza), zaległy błotkiem i kałużami - jeśli ktoś nie miał odpowiednich butów i płaszcza przeciwdeszczowego, to pewnie nie wyszedł nawet z parkingu. Obłowili się właściciele stanowisk, w których sprzedawano wojskowe peleryny i inne fatałaszki, chroniące od wiatru i deszczu. Było luks, aż w przyszłym roku też sobie pojadę!

BONUS:

Zdjęcia z pierwszego dnia Rekonstrukcji: nalot na Mławę (część 1)
Zdjęcia z pierwszego dnia Rekonstrukcji: nalot na Mławę (część 2)
Zdjęcia z drugiego dnia Rekonstrukcji: bitwa pod Mławą

Bitwa była gwoździem programu i wiele osób odpuściło sobie pierwszy dzień, a inscenizacja była bardzo poruszająca - można było zobaczyć łzy zarówno uczestników, jak i widzów. Nie jestem w 100% pewny, ale mam podejrzenia o błędzie w ustaleniu chronologii wydarzeń. Wydaje mi się, że najpierw rozegrała się bitwa pod Mławą, a dopiero później miało miejsce zbombardowanie miasta. Trzeba by było to sprawdzić i się upewnić. No, ale układ w programie to nic istotnego. Malkontenci pewnie doczepią się wykorzystania czeskich Zlinów 142, które tylko na pierwszy rzut oka przypominają niemieckie Junkersy :) Żołnierze byli dość rozproszeni, przez co na zdjęciach nie widać tego, że było ich naprawdę sporo.
« Ostatnia zmiana: 02 Września 2010, 11:53:02 wysłana przez Ordynus »