Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Sierpień 19, 2019, 02:55:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie

Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Konkurs Infekcja!  (Przeczytany 5746 razy)
nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*

Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!

« : Lipiec 19, 2010, 18:05:17 »

Jeśli myśleliście, ze w lipcu wygrać będzie u nas można tylko Drogę, to srogo się myliliście! Rok 2010 przyniósł już dość katastrof i mamy nadzieję, że o jakiejkolwiek infekcji nie będziecie musieli dowiadywać się z radia czy telewizji, a Infekcja Scotta Siglera będzie jedyną, z którą będziecie mieli do czynienia. Żeby przybliżyć wam tę pozycję, organizujemy konkurs, w którym dwóch zwycięzców, dzięki uprzejmości wydawnictwa Papierowy Księżyc będzie mogło podjąć lekturę tej powieści, jak na razie zbierającej przychylne recenzje na Zachodzie i pozostającej bez recenzji na Trzynastym Schronie, co oczywiście mamy zamiar w nieokreślonej przyszłości zmienić. Oto zadanie konkursowe:

Napisz krótką notatkę prasową, zawierającą reportaż z zainfekowanego miasta, wsi lub osiedla. Napisz jak doszło do infekcji, ile osób jest prawdopodobnie zarażonych i w jakim czasie zostali zainfekowani. Mile widziane jest nadanie chorobie jakiejś nazwy (niekoniecznie rzeczywistej) oraz wyjaśnienie na jakiej zasadzie działa wirus.

Konkurs trwa do ósmego sierpnia 2010 roku, a odpowiedzi proszę przesyłać na adres infekcja@trzynasty-schron.net.

Strona konkursu Infekcja
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2010, 02:02:27 wysłane przez Squonk » Zapisane

Oto człowiek stał się taki jak My (...)

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!

« Odpowiedz #1 : Lipiec 20, 2010, 01:10:18 »

Panie! A zapodał Pan gdzieś stronę z regulaminem konkursu? Bo zaraz Kamilos przyleci i zacznie się...  Słoneczko

Noo!

I naczelny musi znów po wszystkich poprawiać urwał nać   Jednosobowe Ramię Zbrojne 13S

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*

« Odpowiedz #2 : Lipiec 20, 2010, 10:43:34 »

Kurde, rzeczywiście o tym zapomniałem, chociaż zrobiłem tę stronę Cheesy

Patrz pan, za długo konkursów nie robiłem, nie mówiąc już o tym, że nic nie robiłem  Sad

Hugo1979
St. sierżant sztab.
*

« Odpowiedz #3 : Lipiec 20, 2010, 11:17:04 »

Wybacz upierdliwość uzyszkodnika, ale krótką to znaczy na 1 stronę A4, 250słów czy jak? Hyhyhy

Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #4 : Lipiec 20, 2010, 11:27:08 »

Jam - choć nie koordynator konkursu - bym powiedział, że tekst:
- nie powinno być napisane jak psu z dupy wyjęte (literówki, brak akapitów, zdania zaczynane z małej litery)
- powinien mieć sprawnie napisaną historię.

Wtedy takie szczegóły jak jego objętość są drugorzędne, kiedy chce się go w ogóle przeczytać i nie odrzuca nic od niego  Hyhyhy

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Veron
Gen. broni - Redaktor
*

Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś

« Odpowiedz #5 : Lipiec 20, 2010, 11:37:45 »

Hm, coraz ciekawsze te konkursy organizujecie Grin

Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #6 : Lipiec 20, 2010, 11:43:30 »

Organizujemy Veron, bo Ty to też my  Słoneczko

Hugo1979
St. sierżant sztab.
*

« Odpowiedz #7 : Lipiec 20, 2010, 11:43:58 »

Nie mam zamiaru pisać książki, noweli, czy czegoś wielkiego, na wszelki wypadek wolałem spytać. Dzięki Smiley

Jam - choć nie koordynator konkursu - bym powiedział, że tekst:
- nie powinno być napisane jak psu z dupy wyjęte (literówki, [...]
Czyli o stronie konkursu można powiedzieć, że jest lekko psu z dupy? Hyhyhy Tongue

Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #8 : Lipiec 20, 2010, 11:49:29 »

A gdzie ona ssie paukę?

Veron
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #9 : Lipiec 20, 2010, 12:11:30 »

Organizujemy Veron, bo Ty to też my  Słoneczko

Słoneczko Słoneczko Słoneczko

PS. ale wazelina... Tongue

Projekt '13'

Hugo1979
St. sierżant sztab.
*

« Odpowiedz #10 : Lipiec 20, 2010, 12:15:00 »

A gdzie ona ssie paukę?
Wysłałem PW Smiley Mam nadzieję, że i tak odebraliście to jako żart i nie zostanę na starcie zdyskwalifikowany Hyhyhy
Zersztą pdoobno ltierwóki nie mjaą weilkeigo zanczeina, jelśi piewrsza i otsatina ltiera są na sowim mijescu Hyhyhy Zwyrol

Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #11 : Lipiec 20, 2010, 12:30:37 »

Sabotaż Pocztowców  Hyhyhy

Hugo1979
St. sierżant sztab.
*

« Odpowiedz #12 : Lipiec 20, 2010, 13:27:33 »

Tak poza konkursem Wink

Pacjent w Zimbabwe: Panie doktorze, odpadają mi uszy i serce mnie boli!
Lekarz w Zimbabwe: U panie, to jakaś ch*jnia, a co pan robił ?
Pacjent: Gąski j*bałem
Lekarz: Znaczy, że ma pan gęsią ch*jnię.
Pacjent: Dziękuję doktorze ! ( chwilę później pacjent umiera )
Lekarz (zapisuje w protokole): Pacjent zmarł na gęsią ch*jnię
Rzecznik ministerstwa zdrowia Zimbabwe: W zeszłym miesiącu zanotowano 2500 zgonów spowodowanych głodem, 5400 zgonów spowodowanych zatruciami zgniłymi bananami i jeden przypadek zgonu spowodowany gęsią ch*jnią.
Dziennikarz (zapisuje): Gęsia ch*jnia zamyka trójkę najczęstszych powodów zgonów w naszym kraju.
Agencja prasowa: W Zimbabwe coraz częściej zdarzają się przypadki śmiertelne spowodowane nieuleczalną gęsią ch*jnią
Wiadomości TV: Nieznany dotychczas wirus gęsiej ch*jni, dziesiątkuje obywateli Zimbabwe
Ministerstwo Zdrowia Zimbabwe apeluje do obywateli aby nie wpadali w panikę.
Grupa naukowców („A”): Tak, gęsia ch*jnia nie jest znana nauce i jest to jej podstawowe zagrożenie dla ludzkości
Linie lotnicze Congo Air: Wstrzymujemy wszystkie loty do Zimbabwe do czasu wygaśnięcia epidemii gęsiej ch*jni
Grupa naukowców („B”): Władze ukrywają realne rozmiary katastrofy! Prawda jest taka, że gęsia ch*jnia dotarła już do Europy , w Amsterdamie widziano kichającego Murzyna z gęsią pod pachą!!
Prasa (publikując zdjęcie stada gąsek): Upierzeni MORDERCY są wokół nas!
Polityk: Dla rozwiązania problemu epidemii gęsiej ch*jni, która w zastraszającym tempie opanowuje cały świat, absolutnie niezbędne jest wybicie wszystkich gęsi.
Policja (odważnie): Tak jest ! Zostanie wykonane!
Właściciele hodowli gąsek: Wyście nie och*jeli przypadkiem ? (toczą spektakularne bitwy z policją , naturalnie w błyskach fleszy fotoreporterów)
Prasa: Zmowa właścicieli hodowli gęsi zagraża bezpieczeństwu narodowemu!
Ministerstwo Zdrowia Mongolii: Dla ratowania naszych obywateli przed wirusem gęsiej ch*jni, która dotarła już do naszych granic, niezbędnym jest wygospodarowanie 100 milionów dolarów na wyposażenie laboratoriów walczących z wirusem.
Premier Mongolii: Wyście nie och*jeli przypadkiem ?
Prezydent Mongolii: Premier naszego kraju, uwikłany w machinacje finansowe, dogadał się z Chińczykami w sprawie dostaw chleba i zupełnie zignorował realne zagrożenie obywateli miłującej pokój Mongolii.
Były premier Mongolii: Nasza partia żąda natychmiastowego ratowania wszystkich naszych obywateli przed wirusem gęsiej ch*jni. W skrajnym przypadku, przynajmniej obywateli wschodniej części kraju.
Kandydat na prezydenta Mongolii: Jedynym sposobem ratunku przed gęsią ch*jnią , jest zerwanie wszystkich stosunków ze zgniłym Zachodem, wszak od nich wirus do nas dotarł. Zamiast tego, musimy zacieśnić naszą współpracę z Chinami i połączyć się z nimi jako autonomiczny okręg. Chiny nas uratują!!
Mongolscy wyborcy: Wyście nie och*jeli przypadkiem??!!

nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*

« Odpowiedz #13 : Lipiec 20, 2010, 13:51:27 »

PW została odczytana, dzięki za uwagi i spostrzegawczość Smiley

Krótka notka to taka, która nie będzie zajmowała trzech stron A4 czcionką 12. A nawet dobrze by było, gdyby nie zajmowała dwóch, no ale jeśli będzie - tak jak Squonk powiedział - odpowiednio dobra, to wtedy obszerność nie ma znaczenia Smiley

Hugo1979
St. sierżant sztab.
*

« Odpowiedz #14 : Lipiec 20, 2010, 14:13:05 »

Krótka notka to taka, która nie będzie zajmowała trzech stron A4 czcionką 12. A nawet dobrze by było, gdyby nie zajmowała dwóch,
O damn...

no ale jeśli będzie - tak jak Squonk powiedział - odpowiednio dobra, to wtedy obszerność nie ma znaczenia Smiley
Mam nadzieję, że treść mojej będzie Wam odpoiwiadać Embarrassed Bo przesadziłem z obszernością Undecided Huh? No ale 'reportaż' Hyhyhy

Glassius
St. chorąży
*

Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.

« Odpowiedz #15 : Lipiec 20, 2010, 15:03:13 »

Napisz krótką notatkę prasową, zawierającą reportaż z zainfekowanego miasta
Dokładnie, trudno zdefiniować, co krótkie jest, a co nie  Embarrassed

Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...
nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*

« Odpowiedz #16 : Lipiec 20, 2010, 18:23:35 »

No podałem już w miarę przybliżone ograniczenia. Jak ktoś poza to wykroczy, to przecież nic wielkiego się nie stanie Smiley

Ciekawe jak poradzicie sobie z opisem działania wirusa i czy w ogóle ktoś podejmie się takiej próby. Może jakieś AH2N3? Tongue Powodzenia  Kiss

Hugo1979
St. sierżant sztab.
*

« Odpowiedz #17 : Lipiec 20, 2010, 20:16:49 »

Czy działanie infekcji również może odbiegać od rzeczywistości? Hyhyhy

Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #18 : Lipiec 21, 2010, 00:14:49 »

Jak pojedziesz np. Praczetem to ocena będzie już zależeć od osobistych preferencji żury Smiley

Veron
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #19 : Lipiec 21, 2010, 01:10:55 »

Chociaż myślę, że za bogactwo wyobraźni też nikt nikogo nie ukarze Wink

Projekt '13'

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!