Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Listopad 13, 2019, 22:16:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie

Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: [SZJ] Cormac McCarthy - "Droga"  (Przeczytany 7677 razy)
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!

« : Lipiec 05, 2010, 22:21:07 »

Wnioskodawca: Uqahs
Wniosek złożono: 20.X.2009
Głosowali: Squonk, Veron, Sajdon

Fragmenty uzasadnień:

Cytat: Squonk
Ja jestem za, mimo swoich obiekcji co do spójności przedstawionego świata. Co do misia burka spowodowało tą apokalipsę? Może to, że nagle połowa ziemskiej populacji dostała nagłych wiatrów. W wyniku wypuszczenia takiej ilości bąków doszło do masy pożarów, zaciemnienia nieba, oraz wytrucia roślin i zwierząt?

Grin

Widzicie więc sami, jak to łatwo wejść w banał i absurd, gdy się mocno nie oprze swoich wizji na stałym gruncie. Ale mimo to książka jest warta wyróżnienia z uwagi na taki chłód z niej bijący. Bo ciepło uczucia między ojcem a synem mnie nie przekonuje, ponieważ jest takie bardzo przeciwstawne wobec otaczającego świata.

Cytat: Veron
Uau, nikt tego nigdy nie przegłosował? No więc i ja oddaję swój głos za, oczywiście. Tak się tylko zastanawiam, czy nie byłoby małego obciachu, jeśli nagle Trzynasty Schron przyznałby wyróżnienie tak docenionej w świecie kultury pozycji?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2011, 02:11:34 wysłane przez Squonk » Zapisane

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #1 : Lipiec 08, 2010, 01:37:08 »

Wagę przyznanego wyróżnienia postanowił wzmocnić Sajdon, który "antydatowanie" zagłosował na Drogę. Co prawda regulamin (w tym wewnętrzny) nie przewiduje, że tak można, to można uznać, że można. Także z uwagi na to, że to Sajdon skombinował owe 4 egzemplarze tej powieści do rozdystrybuowania wśród schronowiczów. Czyli musi książkę znać  Cool

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Premislaus
St. szeregowy
*

« Odpowiedz #2 : Styczeń 17, 2011, 14:00:38 »

Ja jestem za, mimo swoich obiekcji co do spójności przedstawionego świata. Co do misia burka spowodowało tą apokalipsę? Może to, że nagle połowa ziemskiej populacji dostała nagłych wiatrów. W wyniku wypuszczenia takiej ilości bąków doszło do masy pożarów, zaciemnienia nieba, oraz wytrucia roślin i zwierząt?

Już nie pamiętam bo dawno czytałem, ale tam chyba było, że coś spadło z nieba. Albo rakiety Wink, albo ciała niebieskie. Nie jest to sprecyzowane.

Książka fajna.
Rezro
St. chorąży
*

Why you people care so much where your souls are?

« Odpowiedz #3 : Styczeń 17, 2011, 14:49:05 »

Może to, że nagle połowa ziemskiej populacji dostała nagłych wiatrów. W wyniku wypuszczenia takiej ilości bąków doszło do masy pożarów, zaciemnienia nieba, oraz wytrucia roślin i zwierząt?

Ty uważaj! Wołowe (i nie tylko) wiatry są jednym z głównych źródeł globalnego ocieplenia O kurde! i dlatego właśnie ekomania na tym punkcie staje się coraz bardziej absurdalna Roll Eyes
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #4 : Styczeń 17, 2011, 15:15:41 »

Krowa raczej nie ma wiatrów w rozumieniu takim jak ludzie, gdyż ona po prostu tak z natury ma, że wyniku trawienia tego co je produkuje metan. Człowiek puszcza gazy, kiedy trafi mu się cięższe w trawieniu jedzenie jak np. rośliny strączkowe  Zwyrol

Pandemon
Gość
« Odpowiedz #5 : Styczeń 17, 2011, 16:02:25 »

Człowiek puszcza gazy, kiedy trafi mu się cięższe w trawieniu jedzenie jak np. rośliny strączkowe  Zwyrol
Najpierw nawołują do zdrowego odżywiania - więcej fasoli, soi i innych roślin! Mniej mięsa, czipsów, frytek!
A więc jemy "rośliny strączkowe", pierdzimy, a potem znowu jest źle bo zatruwamy środowisko!
PARANOJA!  Zwyrol
nieumarły13
St. kapral
*

Zombie... duża giwera, albo cię zeżrą i wysrają...

« Odpowiedz #6 : Marzec 23, 2011, 22:11:24 »

Bardzo ciekawe... z książki do bąków... Co do książki jest super... A wracając do "bąków" to faktycznie, wyziewy "wołowe" stanowią dziś duże zagrożenie ponieważ stały się bardziej szkodliwe niż wszystkie samochody na świecie... Morał z tego taki... "JEDZ DUŻO WOŁOWINKI BO TO DOBRZE DZIAŁA NA ROŚLINKI"

Lubie fistaszki w polewie czekoladowej z ogórkami... przyprawione flakami rozje*** zombi przedemną... o.O Moje GjEgJe: 11188824 ^.^
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!