Autor Wątek: Teledyski w szeroko pojętych klimatach  (Przeczytany 40545 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Teledyski w szeroko pojętych klimatach
« dnia: 11 Grudnia 2008, 00:02:52 »
Skromnym zbiorem takowych jest dział Teledyski w klimatach. Jeśli znacie coś co warto by tam jak i reszcie ludzi polecić to wrzucajcie tu swoje propozycje  8)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Teledyski w szeroko pojętych klimatach
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Grudnia 2008, 00:29:10 »
Ja ostatnio przez przypadek znalazłem coś takiego :

Hiroshima - Gary Moore
Gary Moore - Nuclear Attack

Masteral

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Teledyski w szeroko pojętych klimatach
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Grudnia 2008, 14:14:20 »
Misfits - Them
Czy coś może być w bardziej falloutowych klimatach ? ^^
Tekst:
Man's atomic age is here
Horrifying hordes appear

Exo-Skeleton armored
Exo-Skeleton might
Exo-Skeleton horror
Exo-skeleton bite

Beware of THEM!

Something wicked this way comes
Creepy crawling giant bugs

Exo-Skeleton amored
Exo-Skeleton might
Exo-Skeleton horror
Exo-Skeleton bite

Beware of THEM!

In the desert sands where they test the bombs
Came these man-made monsters
They'll try to breed
They'll fly by night
We must destroy these nests of the mutant ants
These man-made monsters
Their bodies burn
A gruesome site

Beware of THEM!

Evil is as humans do
Bible prophecy comes true

In the desert sands where they test the bombs
Came these man-made monsters
They'll try to breed
They'll fly by night
We must destroy these nests of the mutant ants
These man-made monsters
Their bodies burn
A gruesome site

Beware of THEM!
Come suck my metal machine !

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Teledyski w szeroko pojętych klimatach
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Lutego 2009, 14:26:41 »
Ja ostatnio przez przypadek znalazłem coś takiego :

Hiroshima - Gary Moore
Gary Moore - Nuclear Attack
Dodane.

Misfits - Them
Czy coś może być w bardziej falloutowych klimatach ? ^^
Ten teledysk nie trybi - został zastrzeżony :(
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Kaznodzieja

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 119
  • miziantrop
Odp: Teledyski w szeroko pojętych klimatach
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Lutego 2009, 22:57:00 »
Soundgarden - Hands All Over
Młody Chris Cornell wygląda śmiesznie.

Soundgarden - Black Hole Sun
A jak o tym mogłem zapomnieć, to nie wiem, moja znajomość z zespołem od tego teledysku się zaczęła.
« Ostatnia zmiana: 07 Lutego 2009, 23:22:02 wysłana przez McGregor »

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Teledyski w szeroko pojętych klimatach
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Lutego 2009, 13:23:59 »
&feature=related

Slayer - Eyes of the Insane. "Świetny" klimat, mało który (o ile w ogóle) teledysk w tak przejmujący i oryginalny sposób "opowiada" o traumie jaką przeżywa żołnierz na froncie. Dodatkowo pikanterii dodaje fakt iż teledysk jest nakręcony hm w pierwszej osobie. Polecam nawet jak ktoś takiej muzyki nie słucha.

Wrathu

  • Gen. dywizji - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1004
    • Wrathu Bandcamp
Odp: Teledyski w szeroko pojętych klimatach
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Lutego 2009, 23:41:28 »
Linkin Park - What I've Done
Na końcu mamy niezły okaz grzyba ;) (nawiązując do humoru z zapowiedzi F3 w CD-Action)
Ogólnie cała płyta "Minutes to Midnight" jest jakby odliczaniem do apokalipsy, zaczynając od "Wake'a", czyli intra (w którym to udało mi się dosłyszeć dźwięk licznika Geigera, jeśli jestem dobrze poinformowany) i kończąc na dwunastej spokojnej piosence "The Little Things Give you away", gdzie cały tekst jest dedykowany władzom USA, które były opieszałe z pomocą ofiarom huraganu Katrina, przez co wielu ludzi straciło życie - tonąc (szczególnie chodzi tu o Nowy Orlean). *
Pewien Polak do tej piosenki zrobił teledysk, taki związek może mieć z (post)apokalipsą, że przecież każdy dzień przybliża nas do niej, a lepiej to widać właśnie w takie dni jak tamten...
lepsza jakość na stronie http://www.zwierzpro.glt.pl/ w zakładce wideo.
Mam nadzieję, że nie wszystkim ten zespół się kojarzy z Bravo i emogirl.
*cytat z adnotacji pod tłumaczeniem na pewnej polskiej stronie o zespole.
« Ostatnia zmiana: 15 Marca 2009, 19:36:34 wysłana przez Wrathu »
W facebook: https://www.facebook.com/Wrathu
W Soundcloud: https://soundcloud.com/wrathu
W Bandcamp: http://wrathu.bandcamp.com/
W YouTube: www.youtube.pl/Wrathu
Last FM użytkownik: http://www.lastfm.pl/user/Wrathu
Email: wrathu(małpa)trzynasty-schron.net

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Teledyski w szeroko pojętych klimatach
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Marca 2009, 21:34:53 »


Genesis - Congo

Bardziej w klimacie water world'a, ale i tak ten klip moim zdaniem pasuje:) Tzn. może nie txt, ale obraz już jak najbardziej.
« Ostatnia zmiana: 13 Marca 2009, 21:39:22 wysłana przez Morbid »

maYa

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: Teledyski w szeroko pojętych klimatach
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Marca 2009, 19:24:50 »
Też nie do końca w klimatach, ale ciekawie zrobione i warte obejrzenia:
Pearl Jam - Evolution
"Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj: to diabeł! Ona jest swoistym piekłem."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Teledyski w szeroko pojętych klimatach
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Marca 2009, 12:25:53 »
@Morbid
Nonono! Genesis!!! A myślałem, że tylko muzę z "grrrrrroooooooaaaaaaaauuuuuuaaaaaaaaaoooo" kumasz  :D

Ten kawałek jest w sumie o takich tam sprawach jak miłość, związki i takie tam  :D Ale też w klimatach, bo zawsze on (ona) może powiedzieć: "jak masz mnie gdzieś i nie chcesz ze mną rozpalić ognia miłości, to ja rozpalę na świecie ogień pożogi atomowej!!!

 :-X

Każdy świr odczuwał potrzebę miłości i zrozumienia. Nawet Hitler czy Stalin.

@maYa
PJ już mamy  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Teledyski w szeroko pojętych klimatach
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Marca 2009, 12:59:25 »
Wszystkie powyżej teledyski zostały dodane do naszego spisu.

 ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Smutny

  • Gość
Odp: Teledyski w szeroko pojętych klimatach
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Marca 2009, 16:43:06 »
Wklepałeś zły addres albo cuś w tym stylu, bo takiego teledysku tu nie ma, wędrowcze...



A gdzie Pink Floydzi? :>
A to w ramach promocji nowego albumu The Prodigy wrzucę tytułowy kawałek IMD

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Teledyski w szeroko pojętych klimatach
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Marca 2009, 15:18:56 »
Bo trza teledysk wybrać a nie czekać aż samo się wczyta :P W końcu jak głosi hasło:

"Trzynasty Schron - nie dla..."

 ;D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Teledyski w szeroko pojętych klimatach
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Marca 2009, 22:38:28 »
@Morbid
Nonono! Genesis!!! A myślałem, że tylko muzę z "grrrrrroooooooaaaaaaaauuuuuuaaaaaaaaaoooo" kumasz  :D

He he, nie wolno oceniać ludzi zbyt pochopnie ;) Jasne że głównie słucham "grrrrrroooooooaaaaaaaauuuuuuaaaaaaaaaoooo", ale gdybym ograniczał się tylko do tego typu dźwięków, to pewnie od braku "powietrza", ta muzyka dawno by straciła dla mnie swój urok. A tak dzięki trochę odmiennej "lekturze" mogę w swojej ulubionej muzyce wyłapać masę ciekawych smaczków i nawiązań np. do muzyki klasycznej czy rocka progresywnego*

*wiadomo nie w każdej kapeli z gatunku "g.r.o.a.u.a.o" silą się na patenty rodem z King Crimsona, ale wbrew pozorom nie każdy dm to bezmózga sieka ;)

A i kilka klipów znalazłem hm może się przydadzą 8)

- Carcass Heartwork - świetny klip w klimacie industrialnym (taki the pitt bym powiedział) a i muzyką pewnie nikogo tutaj nie zaszlachtuje, bo nie jest przesadnie okrutną;]

Morbid Angel - Rapture, klimat otoczenia w jakim gra kapela strasznie kojarzy mi się z wastelandem;] I znowu mam skojarzenia z the pitt, nie dość że kolorystyka podobna, to temat zniewolenia jaki przewija się w klipie, też jest bardzo "pittny" :P btw. od tego klipu/albumu na poważnie zaczęła się moja przygoda z dm 8)
« Ostatnia zmiana: 17 Marca 2009, 22:40:22 wysłana przez Morbid »

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Teledyski w szeroko pojętych klimatach
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Marca 2009, 23:31:26 »
Z tym groooarowaniem jest taki problem (ja go widzę, więc dla mnie jest  :D), że ci co lansują taką muzykę, dają jej głupią i nie potrzebną oprawę, pełną demonów, rogatych diabłów, zwłok i innego gówna. Bo czy okładka płyty z muzyką death-metalową koniecznie musi zawierać takie nudne grepsy?

Ja - jak bym miał grać/wydawać/produkować taką muzykę to na pewno bez tej gównianej oprawy. Dwutakty, growling można stosować w muzyce i bez tego  :P
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Teledyski w szeroko pojętych klimatach
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Marca 2009, 13:12:05 »
Sporo z tych teledysków widziałem w czasach gdy na Vivie leciał program z Witem Dzikim z taką muzyką  :-* Jak to się nazywało???

Carcas:
Mam z nimi ten sam problem co z Kreatorem. Fajnie nagrana i wyprodukowana muza, ale wokal do bani  ::)

Morbid Angel:
Spoko muza. Wokal bez harmonizerów, techniczna młócka na wysokim poziomie, znaczy taki progresywny death metal  :-*

Oba się nadadzą  ;D

=====
Z jakiej płyty to pochodzi - wie ktoś?  Cannibal Corpse - "Make Them Suffer"
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Teledyski w szeroko pojętych klimatach
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Marca 2009, 13:20:31 »
Zgadzam się tak na 50/50 8) Tak jak np. w kinematografii jest miejsce dla głupich okrutnych horrorów o zombie/mutantach/kanibalach etc. na które nikt nie narzeka, to dlaczego krytykuje się muzyków metalowych za to że starają się oddać ten sam klimat tyle że w muzyce? :P Poza tym to jest jednak już wieloletnia tradycja w muzyce metalowej że należy szokować i być "evil" jak się tylko da, zaczęło się od Black Sabbath i tej szokującej kiedyś otoczki, ale z czasem naśladowcy szli coraz dalej. Kiedy Venom zaczynał grać, to BS już byli uważani za grzecznych chłopców;] A później z kolei Venom został zepchnięty na margines po tym jak na początku lat 90 w Norwegii zaczęły się podpalania kościołów i morderstwa. Stąd kapele o mniejszej wyobraźni muszą zadowolić się chociaż okładkami;]

Ale z drugiej strony zgodzę się z Tobą, ponieważ jak widzę 1234141432523523 którąś tam okładkę kapeli, a na niej jakieś demony, flaki czy odwrócone krzyże, to aż mi się odechciewa słuchać takiej ekipy... Ale kapel dm które nie mają z taką otoczką wiele do czynienia jest dosyć sporo: Unleashed, Cynic (btw ciekawe połączenie jazzu i death metalu) pożnę Death, od biedy Napalm Death i Carcass.

@edit: Z albumu o uroczej nazwie "Kill" :P A co do programu to my zawsze mieliśmy jakąś dziwna kablówki, więc vivy nie mieliśmy. Za to tego typu muzę dawali w "bunkrze" na stacji Atomic ale to wieki temu już.
« Ostatnia zmiana: 23 Marca 2009, 13:55:42 wysłana przez Morbid »

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Teledyski w szeroko pojętych klimatach
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Marca 2009, 13:44:35 »
Facet na Vivie miał swój kącik o północy, z niedzieli na poniedziałek i zapodawał  ciekawe kawałki. Choć pięć lat temu jeszcze mocno trzymał się nju metal więc to była większość. Do tego jakaś lista najlepszych teledysków - też w klimatach  ;)

A co do makabry. Szukając okładek do płyt Cannibal Corpse (ta jest dość postapowa, kto widział film "Zdrzenie" ten wyczai koneksje) znalazłem taką stronę >>> macabre-tenebrarum.blogspot.com

Wchodzić na własną odpowiedzialność  ;)


BTW:
Siła Black Sabbath nie polega na lansowaniu się poprzez demoniaczność. Bo dziś pewnie, jakby zaczynali to by się lansowali na "gansta co posuwają masowo panienki" :D Ich siła i wielkość polega na tym ilu to ludzi się inspirowało się na ich muzyce i robiło własną. A było ich sporo, oj sporo  :-*
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Wrathu

  • Gen. dywizji - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1004
    • Wrathu Bandcamp
Odp: Teledyski w szeroko pojętych klimatach
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Marca 2009, 16:08:03 »
Kolejne wideły autorstwa Linkin Park, tym razem tematyka bardziej "dzisiejsza", czyli co nas do apokalipsy doprowadza:
Linkin Park - Shadow of the Day
Oglądać szybko, póki Warner nie zablokował ;) teledysk pokazuje zamieszki na ulicach jakiegoś miasta. Według mnie muzyka nie pasuje do teledysku, ale tekst jak najbardziej. Nie jest to może super oryginalne (por. teledysk niżej), ale wizualnie wygląda bardzo ładnie.

Linkin Park - From the Inside
Drugi, podobny, sprzed paru lat, rozgrywa się w Pradze. Na ulicach rozruchy, a wszystko to obserwuje dziecko (syn wokalisty, ale to taka ciekawostka). Teledysk pokazuje sprzeciw młodych dla wojny i przemocy.

Był jeszcze bardzo klimatyczny teledysk do "Hands Held High" autorstwa Shirerock, ale niestety został zablokowany, opowiadał głównie o ataku 11 września i bardzo ciekawie zostały dopasowane fragmenty tekstu do obrazów, jakie widzimy, np. "these fuckers are laughing their way to the bank, and cashing their check"
i George Bush gra sobie spokojnie w golfa, gdy to się wszystko dzieje. Naprawdę, jest czego żałować :P samą piosenkę też polecam.
« Ostatnia zmiana: 23 Marca 2009, 16:09:49 wysłana przez Wrathu »
W facebook: https://www.facebook.com/Wrathu
W Soundcloud: https://soundcloud.com/wrathu
W Bandcamp: http://wrathu.bandcamp.com/
W YouTube: www.youtube.pl/Wrathu
Last FM użytkownik: http://www.lastfm.pl/user/Wrathu
Email: wrathu(małpa)trzynasty-schron.net

Smutny

  • Gość
Odp: Teledyski w szeroko pojętych klimatach
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Marca 2009, 15:23:05 »
http://www.youtube.com/watch?v=qReKppA71DE&feature=related jest wszystko co w klimatach - piach, mutanty, a nawet śpiewające żaby! Ba i nawet w warstwie lirycznej mamy wyrażoną tęsknotę za starym porządkiem świata i miejscami których już nie ma. Takiej muzyki się już nie robi.  :'(

 :-X