Autor Wątek: Wiersz: III wojna  (Przeczytany 12639 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Wiersz: III wojna
« dnia: 11 Czerwca 2010, 00:21:34 »
Autor: WhoKilledBambi
Tytuł: III wojna
Czytaj: KLIQAJ
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Wiersz: III wojna
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Czerwca 2010, 08:11:42 »
Nic tu dodać, nic tu ująć! A myślałem, że mam monopol na cierpkie rymowanki :'(
Moim zdaniem, za dużo tam wulgaryzmów :zwr -
Podoba mi się, że już pierwsza zwrotka sugeruje, że nikt nie przeżył :zltk +
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwca 2010, 08:23:14 wysłana przez Ordynus »

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wiersz: III wojna
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Czerwca 2010, 14:15:50 »
No.

I co?

Czasami mam takie mieszanie uczucia, jeśli chodzi o nazywanie każdej rymowanki wierszem a każdej prozy dłuższej niż 100 stron powieścią. Może powinno się spalić produktu kultury masowej* żeby dzieła świeciły jaśniej?

* Nie, nie byłoby to palenie sztuki. To byłoby palenie chwastów.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Kaznodzieja

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 119
  • miziantrop
Odp: Wiersz: III wojna
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Czerwca 2010, 15:20:22 »
Się nie zgodzę. Ale może tylko dlatego, że nie do końca rozumiem. Chcesz zmienić nazwę działu "Poezja" czy wszystko z niego wywalić?

Ou!

Taki złośliwy żarcik.
Ogólnie rzecz biorąc zawsze byłem przeciwko wciskaniu sztuki w jakiekolwiek okowy, nawet te najmniejsze, które określają, czym sztuka jest. Bo jeśli się ją określi, to już się ją ograniczy. A skoro tutaj nikt nawet nie jest w stanie określić czym jest postapokalipsa, to jak określać tak nieskończone i żywe pojęcie, jakim jest sztuka? Rozumiem, co masz na myśli i dlaczego, sam o tym pisałem w stosunku do muzyki, ale pomimo tego, że zawsze powiem, iż uważam to, co się z nią dzieje za okropne gówno, nigdy nie powiem komuś, że także ma tak uważać, bo to po prostu niedorzeczne.
Dlatego nawet gdyby ktoś powiedział mi, że będzie w stanie spalić wszystko to, co uważam za gówno, nie przystałbym na taką propozycję, bo byłoby tyraństwo. Poza tym ogień nie tylko świeci najjaśniej(co prawda przez moment, ale czasami taki moment wystarczy, żeby zachować się na zawsze w pamięci), ale przechodzi również na najbliższe obiekty.
Przyznam, że nie jestem pewien, co chcę przez to powiedzieć.

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Wiersz: III wojna
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Czerwca 2010, 15:28:30 »
Poza tym ogień (...) przechodzi również na najbliższe obiekty.

No włacha, a przecież nie chcemy, żeby spłonęła nam cała Panorama :zwr

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wiersz: III wojna
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Czerwca 2010, 15:30:27 »
Palenie to metafora - można to równie dobrze wyrzucić na śmietnik.

Tak - jestem za usunięciem całego działu poezji łącznie z moimi "wierszami".

Jest takie zaczepne powiedzenie: "O gustach się nie dyskutuje, ale niektóre są zje**ane". Natomiast co do realnej oceny sztuki - to nic z działu poezji nią nie jest i nie dlatego, że jestem niewiadomo jakim znawcą*, czy że komuś narzucam swoje zdanie - po prostu to się nie załapuje do sztuki i już. Ja chcę zwrócić uwagę na sztukę, a nie na amatorskie wierszydła. W dziale poezji Schronu sztuki nie ma.

*Zapytajcie znawcy - powie wam to samo.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Wiersz: III wojna
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Czerwca 2010, 15:36:11 »
W dziale poezji Schronu sztuki nie ma.

Taaa? To jak nazwiesz to, mosterdzieju:

Cytuj
W Enklawie wciąż tylko myślą o na stałym ląd powrocie
Na święta schleją się tam wszyscy zapominając o tym kłopocie.
:ords
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwca 2010, 15:49:28 wysłana przez Ordynus »

Kaznodzieja

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 119
  • miziantrop
Odp: Wiersz: III wojna
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Czerwca 2010, 15:43:13 »
Ale ja nie potrzebuje znawcy, który miałby mi mówić, co mam uważać za sztukę, a co nie. Ty najwyraźniej też nie. Zresztą nawet znawcy potrafią się ze sobą spierać, co nią jest, a co nie właśnie z tego powodu, że nie można jej jednoznacznie określić. Dla kogoś, kto przeczyta tą wierszo-rymowanko-niewiadomoco, można ona wydać się sztuką.
Co do mnie, to nie powiem, żeby mnie to specjalnie zachwyciło, ale ma to jakąś myśl, jakąś budowę, a autor wykazał inicjatywę do działania. Nie wiem, ile ma lat, od kiedy pisze, co pisze, ale może jednak warto go wspierać, aby mógł ewoluować.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wiersz: III wojna
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Czerwca 2010, 15:57:33 »
Chyba że będziemy taką wykluwarnią młodych talentów - no ale w takim razie gdzie jest autor, czemu tu się nie wypowiada?

Ale ja nie potrzebuje znawcy, który miałby mi mówić, co mam uważać za sztukę, a co nie. Ty najwyraźniej też nie. Zresztą nawet znawcy potrafią się ze sobą spierać, co nią jest, a co nie właśnie z tego powodu, że nie można jej jednoznacznie określić. Dla kogoś, kto przeczyta tą wierszo-rymowanko-niewiadomoco, można ona wydać się sztuką.

Daj spokój - znawcy kłócą się na tematy dużo bardziej do sztuki się upodabniające i żadne z nich nawet by tu nie zajrzał. Poza tym własne nieweryfikowane spojrzenie na ten temat ma tendencję do mijania się z jakimkolwiek przybliżonym do racjonalnego stanu rzeczy poglądem. Znawcy są ważni - chociażby dlatego że ktoś posiadający sporą wiedzę na temat sztuki ma lepsze predyspozycje do jej interpretowania i pokazywania ciemnemu ludowi (takiemu mnie czy Tobie, chyba że się za ciemnego w tej kwestii nie uważasz, a raczej - co ważniejsze - chyba że rzeczywiście ciemny nie jesteś) co w trawie piszczy.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Kaznodzieja

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 119
  • miziantrop
Odp: Wiersz: III wojna
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Czerwca 2010, 16:37:23 »
Cytat: nie wiem
Chyba że będziemy taką wykluwarnią młodych talentów - no ale w takim razie gdzie jest autor, czemu tu się nie wypowiada?

Nie wiem. Być może uważa, że dzieło powinno bronić się samo. Być może ma to w dupie.

Cytat: nie wiem
Daj spokój - znawcy kłócą się na tematy dużo bardziej do sztuki się upodabniające i żadne z nich nawet by tu nie zajrzał. Poza tym własne nieweryfikowane spojrzenie na ten temat ma tendencję do mijania się z jakimkolwiek przybliżonym do racjonalnego stanu rzeczy poglądem.

Ale dlaczego by tu nie zajrzał? Skąd wiedziałby, że nic wartościowego tu nie ma? To byłoby tylko założenie. Prawda jest taka, że jeśli bardzo się chce, można w rzeczach pozornie błahych, doszukać się znaczeń, których tam nie ma lub których miało tam nie być. A czasami nie znaleźć ich w ogóle. Między innymi dlatego staram się zweryfikować Twój gust. Hihi. (poza tym dobrze, że pierwszy użyłeś zwrotu doosobowego, bo sam lawirowałem między t, a T, bo to w końcu nie list i musiałem z takich zwrotów całkowicie zrezygnować na czas obecny)

Cytat: nie wiem
Znawcy są ważni - chociażby dlatego że ktoś posiadający sporą wiedzę na temat sztuki ma lepsze predyspozycje do jej interpretowania i pokazywania ciemnemu ludowi (takiemu mnie czy Tobie, chyba że się za ciemnego w tej kwestii nie uważasz, a raczej - co ważniejsze - chyba że rzeczywiście ciemny nie jesteś) co w trawie piszczy.

Się zgodzę po części. No nie, w sumie do tak skonstruowanego argumentu przytaknę pełnią głowy, bo to racja. Tyle że oprócz wiedzy na jej temat, są także osobiste preferencje na jej temat i te dwie składowe często są ze sobą mieszane z negatywnym skutkiem. Ja sam jestem tego przykładem więc na pewno nie mogę mówić o sobie jako o obiektywnym znawcy, a zresztą nawet nie chcę.
Kiedy wychyliłem głowę zza monitora i spojrzałem w okno, zobaczyłem dziewczynę w wysokiej trawie, która trzymając klapki w rękach, skakała w niej boso, okraszona promieniami słonecznymi wychylającymi się przez konary drzew, nie wiem z jakiego powodu. Ale przez ten krótki moment, kiedy ją widziałem, pomyślałem, że jest to żywa sztuka. I do tego niezła.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wiersz: III wojna
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Czerwca 2010, 18:04:51 »
Tak - jestem za usunięciem całego działu poezji łącznie z moimi "wierszami".
I zaprzeczasz sam sobie. Bo z jednej strony napalasz się na robienie aktualek jak byk na jałówkę, a z drugiej strony smędzisz gorzej niż Kamilos nie wiedząc o ci właściwie chodzi  :P Zapominasz także, że dział Twórczość nie jest tylko dlla Schronu, ale dla ludzi, którzy na niego wchodzą i którzy uważają, że to co nam podrzucają to mistrzostwwo świata. Sam taki byłeś, ja taki byłem, taki był Sajdon i każdy inny, który coś nam przysyłał i liczył, że zostanie to wrzucone.

Więc nie filozofuj jak w przypadku rokoszu bo to się robi tak samo nudne jak moje smuty o plebixach i jabotach. Z tą różnicą, że choćby mnie one niekiedy śmieszą, a Ty się w swoich smutach zanurzasz i topisz  :hyh :hyh :hyh
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wiersz: III wojna
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Czerwca 2010, 22:38:45 »
Squonk, czasem mam wrazenie ze jak juz dorobisz sie wlasnej teorii, a wlasciwie tylko z takich korzystasz, to bedziesz jej bronil chocby argumenty ktore za nia podajesz byly najzwyklej glupie, dodajac do tego fakt, że znasz mnie osobiscie i doskonale wiesz ze wiem o co mi chodzi. I tym zakończę tę bezowocną dyskusję.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wiersz: III wojna
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Czerwca 2010, 23:07:22 »
Nie wiem o co ci chodzi tak jak, nie wiem czemu chcesz wywalić dział Poezja. Ja mam może i głupie teorie, ale za ty jak się na coś uprzesz, to masz taki robotniczy upór - coś jest do dupy to trzeba to wywalić bo według ciebie jest do dupy, i koniec.

A są tacy, którym ten dział się podoba, może zmieniło życie gdy zobaczyli, że ktoś ich docenił i opublikował to co oni napisali/nasmędzili/napłodzili.

Nie oczekuj od fanowskiej strony internetowej - którą sam także tworzysz - poziomu tomików poezji czy brulionów literackich, bo wiesz że to nierealne.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wiersz: III wojna
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Czerwca 2010, 23:12:35 »
Oczywiście że nierealne, ale poziom tego działu jest żenujący.

Jednak jeśli to by miala byc wylegarnia pomyslow, to czemu nie, ale wtedy oprocz napisania tekstu autor powinien sie nieco zaangazowac w rozmowe na jego temat.

A co do robotniczego uporu to moge to samo powiedziec o Tobie, wiec sie nie licytujmy w tym kierunku ;]
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wiersz: III wojna
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Czerwca 2010, 23:27:12 »
Ja mam niedowartościowane i rozbuchane ego miotające się między pokorą i skromnością, a chęcią bycia fajnym i zajebistym. I kto mnie zna - panie Niewiemosław - ten wie, że tego nie ukrywam  :zwr :zwr :zwr

Cytat: NW
Jednak jeśli to by miala byc wylegarnia pomyslow, to czemu nie, ale wtedy oprocz napisania tekstu autor powinien sie nieco zaangazowac w rozmowe na jego temat.
Oj tam oj tam.

To tak samo jak z zaangażowaniem na forum czy w życiu Schronu. Są tacy którzy to robią i są tacy, którzy szanują autorytet Trzynastego Schronu, ale nie mają czasu pokazać nam, że są z nami lub akceptują to co polecamy, ale nie chcą nam o tym meldować poprzez forum. Za to być może powiedzieli by to w rilu. Każdy ma swoje drogi dojścia do Schronu oraz chęci by się na nim realizować i po ostatnich przygodach w redakcji obaj powinniśmy mieć na to mieć uwagę i o tym pamiętać :ssi
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wiersz: III wojna
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Czerwca 2010, 23:33:25 »
Obaj, no wlasnie ;]

My se jeszcze pogadamy, ale ide sobie posnic, bo mam na to niecale 5 godzin.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Uqahs

  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1002
  • Extraterrestrial
    • Trzynasty Schron
Odp: Wiersz: III wojna
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Czerwca 2010, 23:38:17 »
Cytuj
Szukał długo, szukał wytrwale,
To się nie mieści w zwykłej ludzkiej pale.

Eee tam zaraz żenujący. :D Mnie bawią te wierszyki. Nie wiem, czemu mielibyśmy nagle likwidować cały dział. To w końcu jakiś fragment bogatej historii Trzynastego Schronu, szkoda byłoby z niej rezygnować, nawet jeśli jest kiepska.

Cytuj
Taki duży, taki mały może zombim być

A poza tym ile osób zagląda do tego działu? To raczej niszowa sprawa, bez sensu się o to teraz spierać. Nie widzę powodów, dla których trzeba by wywalać tą całą sekcję. Zostawiając ją, pozostawiamy też ludziom jakieś pole do popisu.

Cytuj
Cała wioska rozjebana,
A przed mostem spotkałem tylko zaćpanego szamana

A może nie mam racji? :P

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Wiersz: III wojna
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Czerwca 2010, 23:48:11 »
Może jestem - a nawet wiem, że jestem - nie w temacie odnośnie do klimatów w tzw. rilu (bo dwa lata mijają jak się w to bawiłem), ale śmiem wątpić czy tam obecnie używa się poprawnej polszczyzny w opisie sytuacji czy zdarzeń na LARPach albo podczas fabularnej rozkminy.

Cytat: Marny los wybrańca
Prezydenta dwie serie z Bozara rozpierdzieliły
Jego resztki bardzo ładnie ściany przystroiły.
Jakie to szczere i pachnące Pustkowiami  :ords
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Wiersz: III wojna
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Czerwca 2010, 00:28:42 »


Cytat: Marny los wybrańca
Prezydenta dwie serie z Bozara rozpierdzieliły
Jego resztki bardzo ładnie ściany przystroiły.
Jakie to szczere i pachnące Pustkowiami  :ords

Rymnął jak długi. Ludzie  to lubią.
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Wiersz: III wojna
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Czerwca 2010, 01:36:46 »
No normalnie aż zacytuje.
Cytuj
A skoro tutaj nikt nawet nie jest w stanie określić, czym jest postapokalipsa

No jak to, czym? Tym wszystkim, co nam w sercach się kojarzy z tym terminem.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.