Autor Wątek: Sondowanie - część dziewiąta - czyli najbardziej samcza strona na scenie?  (Przeczytany 6580 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Bezpośredni link do newsa

-----

No to omawiamy wyniki poprzedniej sondy o nazwie Jako czytelnik/czytelniczka Trzynastego Schronu jestem?:


Eee... Hmm... No cóż - co mogę tu więcej dodać? Wyniki są jakie są, a ja mogę tylko się ograniczyć do słów pochwały i docenić odwagę tych przedstawicielek płci piękniej, które mają odwagę być naszymi czytelnikami. Znaczy czytelniczkami :-)
« Ostatnia zmiana: 21 Września 2008, 19:31:02 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Zingero

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Necro City
Odp: Sondowanie - część dziewiąta - czyli najbardziej samcza strona na scenie?
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Września 2008, 21:09:56 »
Wynik do przewidzenia. W F'ach jest za mało motywów kreacji świata, zresztą, kto by chciał sadzić kwiaty na wyplewionej ziemi? (aluzja do Simsów celowa)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Sondowanie - część dziewiąta - czyli najbardziej samcza strona na scenie?
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Września 2008, 00:00:01 »
Eee, że co? Jakie kwiaty?  :-\

Ale problem - z socjologicznego punktu widzenia jest. Otóż gdy chodzi o scenowanie w rilu to kobiet jest tam spora garstka. Praktycznie każde większe bractwo czy frakcja ma swoich szeregach członkinie. Natomiast gdy chodzi o scenowanie w wirtualu, to przedstawicielki grona kobiet można policzyć na palcach. A aktywnych - czyli piszących jakieś artykuły jest prawie wcale. A jedna - Twickle - gdy chodzi o Schron wiosny jeszcze nie czyni.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

bio_hazard

  • Gość
Odp: Sondowanie - część dziewiąta - czyli najbardziej samcza strona na scenie?
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Września 2008, 09:46:48 »
No dobra - wyniki i tak nie sa wiarygodne, bo ja sie nie przyznalem do "pci" :P

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Sondowanie - część dziewiąta - czyli najbardziej samcza strona na scenie?
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Września 2008, 10:01:02 »
pisząc "przyznałem" sie przyznałeś :>

Zingero

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Necro City
Odp: Sondowanie - część dziewiąta - czyli najbardziej samcza strona na scenie?
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Września 2008, 19:15:24 »
Eee. tam bo wy lubicie tak wprost, kobitki lubią odpowiadać na takie zakręcone pytania. W tym wypadku powinna brzmieć następująco: "Skąd jesteś, z wenus czy z marsa?" I wszystko jasne hihi...

maYa

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: Sondowanie - część dziewiąta - czyli najbardziej samcza strona na scenie?
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Września 2008, 21:22:38 »
Tak nie do końca. Ja tam uważam, że jestem nietypowym okazem (mutantem?) i pochodzę z Marsa  :P
Czyli w Twoim pytaniu
Cytuj
"Skąd jesteś, z wenus czy z marsa?"
powinna być jeszcze trzecia opcja, np. spadłem z Księżyca. (Lepiej brzmiałoby to po angielsku, bo tam nie ma rozróżnienia na płeć w mowie.)
"Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj: to diabeł! Ona jest swoistym piekłem."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Sondowanie - część dziewiąta - czyli najbardziej samcza strona na scenie?
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Września 2008, 22:09:59 »
Trzecia opcja - taka sugerująca możliwość dwuznacznej odpowiedzi mogła by zwrócić na nas uwagę różnych kato-narodowców, znaczy "prawfciwych polakuf"  ;D

A jako, że ja mam fobię zarówno na nich jak i na zwolenników "jazdy na rowerze" (zwłaszcza po atakach spambotów lansujących "kobiety z pałką") to wolę już odpowiedź nie udzielającą odpowiedzi niż jakieś gry i zabawy z płcią  :P
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

maYa

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: Sondowanie - część dziewiąta - czyli najbardziej samcza strona na scenie?
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Września 2008, 13:38:55 »
Nie do końca czaję, o co chodzi z tą "jazdą na rowerze".
I nie chodziło mi o zabawy z płcią, tylko zwróciłam uwagę, że lepsze jest proste pytanie, którego nie da się źle zrozumieć i możliwe są tylko jasne odpowiedzi. Z tym Marsem i Wenus, to było nawiązanie do książki, w której autor udowadnia jak bardzo mężczyźni różnią się od kobiet (psychiką), jakby pochodzili z innych planet.
Niemniej zgadzam się z Zingero, co do powodów "samczej strony". A czemu w rilu jest więcej dziewczyn? Bo część z nich jedzie tylko dla towarzystwa, takie jest moje zdanie.
"Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj: to diabeł! Ona jest swoistym piekłem."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Sondowanie - część dziewiąta - czyli najbardziej samcza strona na scenie?
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Września 2008, 13:51:16 »
Nie do końca czaję, o co chodzi z tą "jazdą na rowerze".
Chodzi o pedałowanie  :P

A czemu w rilu jest więcej dziewczyn? Bo część z nich jedzie tylko dla towarzystwa, takie jest moje zdanie.
Hmm - a powodem tego jest ta typowa kobieca przekora?  ;) Bo zobacz, że wszelkie większe imprezy falloutowe w rilu nie są organizowane w hotelach tylko na zadupiach, gdzie czasem i dostępu do wody nie ma. Czyli kwestie higieny i inne sprawy ważne dla kobiet są od razu pod górkę.

I zaznaczę, że nie zakładam, że wszystkie jadące na takie imprezy kobiety są z puchu, jak i również nie zakładam, że każda jest bucz-mamą, co napije się piwa, zagryzie kiełbachą, beknie, puści bąka, smarknie i pójdzie dalej  :D

Czy chodzi o pokazanie się "że patrzcie ale jestem fajna w tych kusych gatkach z karabinem w dłoni"? Czyli o nakarmienie kobiecej próżności?  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Zingero

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Necro City
Odp: Sondowanie - część dziewiąta - czyli najbardziej samcza strona na scenie?
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Września 2008, 15:46:29 »
Sqounk, przyznam szczerze, że do tworzenia nowych frazeologizmów masz talent, ale w obecnej sytuacji wyszło to nad wyraz bardzo nawet "trójznacznie", jak spojrzę na avatar maYa :P :D

maYa

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: Sondowanie - część dziewiąta - czyli najbardziej samcza strona na scenie?
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Września 2008, 00:11:19 »
Squonk, zauważ, że na każdej imprezie, która dotyczy bardziej męskich hobby (np. festiwale sportów ekstremalnych, które to sporty są zdominowane przez mężczyzn) jest sporo dziewczyn lansujących się, właśnie takich do towarzystwa. Ani same nie uprawiają tej dyscypliny, ani ich to nawet nie interesuje. A jak któraś chce bardziej zabłysnąć (niż tylko kusymi spodenkami), to wsiada np. na rower, skacze hopę i się rozwala. Ale +10 do lansu ma  :P
Imprez falloutowych też to pewnie dotyczy. Nie byłam na żadnej, więc trudno mi oceniać.
Co do warunków, obozy harcerskie też do komfortowych nie należą (choć co kto lubi), a nadal jeździ na nie dużo ludzi.
"Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj: to diabeł! Ona jest swoistym piekłem."