Autor Wątek: Forumowa sesja RPG  (Przeczytany 31936 razy)

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Forumowa sesja RPG
« dnia: 02 Czerwca 2010, 17:15:32 »
No, a może spróbowalibyśmy pociąć w coś takiego tutaj, na forum? :) Olać podręczniki, ktoś mądry ponawymyśla garść zasad i zostanie Miszczem w nagrodę :zwr
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwca 2010, 17:29:49 wysłana przez nie wiem »

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Forumowa sesja RPG
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Czerwca 2010, 17:39:15 »
A kto by się pisał?  8)
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Forumowa sesja RPG
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Czerwca 2010, 17:42:44 »
Na granie czy miszczowanie? ;D W pewnym sensie miszczowanie to też granie, tyle że na bardziej odpowiedzialnym stanowisku :snd
Ja bym wtrynił palec pod budkę, gdyby taka miała rzeczywiście powstać :)

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Forumowa sesja RPG
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Czerwca 2010, 17:44:43 »
W realiach Trzynastego Korpusu Kresowego?  :afr
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Forumowa sesja RPG
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Czerwca 2010, 17:47:18 »
Jeśli mają tam na Kresach jakieś zombi :spk
Nie no, można by pomieszać trochę, pomieszać. Żeby nie polegało to tylko na ubijaniu żywych trupów i szczaniu im do szyj :-[
« Ostatnia zmiana: 02 Czerwca 2010, 17:51:43 wysłana przez Ordynus »

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Forumowa sesja RPG
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Czerwca 2010, 17:55:41 »
No można by, można. Trzeba ten pomysł rozkminić  :ords
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Forumowa sesja RPG
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Czerwca 2010, 18:32:49 »
Jak są jacyś chętni to mówcie - założę tablicę ukrytą (bo na takiej jest mniejsza chęć do pieprzenie 3po3) i jechane    :snd
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Forumowa sesja RPG
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Czerwca 2010, 19:12:24 »
Gdyby wydziergać chociaż szkielet na szybko, to można by było takiego ńjusa nadać (w ramach propagandy) albo sondę jakąś zmajstrować w jakimś bardziej rzucającym się w oczy miejscu, coby dotyczyła chęci uczestnictwa w takim ewentualnym przedsięwzięciu - żeby nikt chętny nie przegapiłby okazji - a w międzyczasie się dopracuuuuuuje zasady (burzą mózgów czy coś) 8)
Może hmmm... może jakby było wystarczająco dużo ludzi, to można by było się podzielić na dwie czy trzy grupy i to by była taka jedna z cech charakterystycznych tej gry. Tylko co i gdzie te grupy miałby robić, tego nie wiem :-X

EDIT #1:
Pewnie powinny skakać sobie do oczu i szczać do szyj :)

EDIT #2:
Jakieś takie żeby było z miejscem na gołe baby, krew i flaki + niepoprawność polityczną i materializm :-\ :zwr

EDIT #3:
Offtopowo się zaraz zacznie robić, przeto składam wniosek o przeniesienie zamysłu do osobnego tematu.
« Ostatnia zmiana: 02 Czerwca 2010, 20:15:44 wysłana przez Ordynus »

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Forumowa sesja RPG
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Czerwca 2010, 09:52:20 »
Nooo! Myślimy! Myślimy!  :zwr

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Forumowa sesja RPG
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Czerwca 2010, 15:57:57 »
Może to przenieść do społeczeństwa?


Edit: Ja tylko zapytałem - przeniosła to jakaś niewidoczna ręka (Squonk?). Czuję się jakbym wypowiadał życzenia, a one się spełniały. Hmm... poproszę porcję frytek przed komputerem  :-*
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwca 2010, 16:08:15 wysłana przez nie wiem »
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Forumowa sesja RPG
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Czerwca 2010, 16:16:19 »
Ten temat został skądś wydzielony? Ostatnio nie wchodzę w połowę tematów bo jak widzę wasze gadanie o "polityce" i kościele to mi się rzygać chce  :blk.

Owszem pisał bym się na sesyję, można by poprowadzić coś na styl The Pool. Czyli gracze częściowo tworzą świat, opisują swoje osiągnięcia i nie rzucają na każdą pierdołę tylko na kluczowe momenty(czyli nie na każdy atak a na sukces albo porażkę). Oczywiście rzucanie kostką na forum jest abstrakcją dlatego miszczu gieroj by decydował czy graczowi się powodzi i ogólnie ;). Zaczyna miw głowie rosnąć koncepcja.  Jeśli mamy tutaj na forum kogoś kto potrafi dobrze pisać, lubi prowadzić i jest w tym naprawdę dobry to spoko. Jak nie to piszę się na kandydata na Masta of Disasta.

Świat jaki? Ja proponuję coś w klimatach neuroshimy i zew cthulhu. Chyba że jakieś pulp fantasy zahaczyć o klimaty tak jak to jest w The http://Shadow of Yesterday - czyli świat po wielkim jeb, ludzkość się odradza i te pierdoły ale klimaty ogólnie Conanowe (w sensie Conan z Cymerii) ;)

EDIT: Przez ciebie zrobiłem się głodny i mam ochotę na frytki!!!.... nienawidzę cie...
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwca 2010, 16:26:18 wysłana przez Dr Rectum »

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Jim Cojones

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 541
Odp: Forumowa sesja RPG
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Czerwca 2010, 16:25:46 »
Może to przenieść do społeczeństwa?


Edit: Ja tylko zapytałem - przeniosła to jakaś niewidoczna ręka (Squonk?). Czuję się jakbym wypowiadał życzenia, a one się spełniały. Hmm... poproszę porcję frytek przed komputerem  :-*


Ja przeniosłem, bo od razu planowałem tak zrobić, tylko jakiś błąd mi wyskoczył i zostało to w komentarzach do nowin. :D

Tajna tablica - z jednej strony jestem na nie, ponieważ to, że ktoś nie chce uczestniczyć, nie znaczy, że nie chciałby sobie poczytać. Z drugiej, jeśli miałyby powstać dwie konkurencyjne grupy, można by to zrobić tak, że każda miałaby swój osobny wątek, niedostępny dla drugiej strony i o wzajemnych poczynaniach dowiadywałyby się tylko pośrednio, za pomocą przekazów mistrza gry. Oczywiście byłoby to trudniejsze organizacyjnie, jeśli miałoby dojść do bezpośredniej konfrontacji.
Firepower mate! Separates the men from the boys.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Forumowa sesja RPG
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Czerwca 2010, 17:29:28 »
Oczywiście byłoby to trudniejsze organizacyjnie, jeśli miałoby dojść do bezpośredniej konfrontacji.

I jeśli byłoby wystarczająco wielu chętnych. Hmm - rozumiem, że w konwencji neuro (czy jakiejkolwiek innej) będzie zwyczajnie łatwiej, za to gdybyśmy zrobili coś własnego, to byłoby naprawdę fajne - i z większą chęcią można by to rozreklamować. Ale jeśli tak, to wtedy raczej po seeesji :P


Przykleiłem ;]
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Forumowa sesja RPG
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Czerwca 2010, 18:22:02 »
Ten temat został skądś wydzielony? Ostatnio nie wchodzę w połowę tematów bo jak widzę wasze gadanie o "polityce" i kościele to mi się rzygać chce  :blk.
Typowe outpostowe odchylenie postapo polegające na stawianiu prymatu dla spraw rozrywkowych  :ncz

======

Skoro taka tablica miałaby być jawna, to można by to zrobić tak, że utworzyło by się sekcję poświęconą na taką grę. Potem tablicę ukrytą na sprawy organizacyjne, tablicę rekrutacyjną dla nowych oraz tablicę na samą grę - na której pisać mogliby tylko uczestnicy ale czytać wszyscy.

To taki zarys, bo inicjatywa jest fajna - zwłaszcza jeśli miałaby lansować realia TKK  :tkk, które są baaardzo postapo, łączą się z uniwersum Fallouta (tak jakby) no i w ogóle są fajne  :P
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Forumowa sesja RPG
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Czerwca 2010, 19:49:43 »
Hohoo, wreszcie :)
Początkowo podobał mi się pomysł z podziałem na konkurencyjne obozy, ale już nie jestem do końca przekonany. Sama "gra właściwa" musiałaby wtedy zajmować 3 różne tablice, powiedzmy:
-białasy
-czarnuchy
-miejsce, w którym miotają argumentami na temat wyższości swojej rasy
Obie grupy dowiadują się o swoich poczynaniach tylko za pośrednictwem Miszcza - tylko czym to wytłumaczyć? Jakim sposobem białasy z dala od czarnuchów wiedzą, że czarnuchy znaleźli grzyby na skraju lasu? Szpiedzy? A przy okazji, taki system zawierałby pewne prawdopodobieństwo wystąpienia pomysłowych kolaborantów i należałoby pomyśleć, czy coś takiego tolerować czy nie (z punktu widzenia Mistrza).
Podobają mi się propozycje Rectuma, ale myślę, że na dłuższą metę warto skłonić się w stronę czegoś własnego :) Na szczęście jedno nie wyklucza drugiego więc można rozpykać coś na rozgrzewkę, a potem dyskutować i kombinować co należałoby zmienić, obmyślić szczegóły systemu z zakresu historii, geografii i tak dalej.
A postronni powinni jak najbardziej mieć możliwość obserwacji, bo to może być dobra zachęta, by przestać tylko podglądać i wziąć w tym udział. Tak o tym myślę.

Sołtys - świetny i swojski termin, który warto wylansować jako odpowiednik Mistrza Gry :zwr
« Ostatnia zmiana: 07 Czerwca 2010, 21:33:49 wysłana przez Ordynus »

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Forumowa sesja RPG
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Czerwca 2010, 23:09:09 »
Myślę, że jak oficjalnie zacznie się wakacjowanie można zacząć.

Ogólnie to nie sądzę aby trzeba się było trzymać klimatów czegokolwiek istniejącego, ale dobrze mieć oparcie w jakichś systemach. Ja widzę Neuroshimę lub Eclipse Phase(pewnie nie znacie ale to jest posthumanizm czyli ultra hi-tech) jako taką podpowiedź co do budowy świata, a Cthulhu jako klimat. Żeby nie było się gangerami rozkurwiającymi kolejną bazę wojskową czy tam na odwrót, ale żeby świat był bardziej mroczny i pełen zagadek. Prowadzenie elektroniczne daje dużo większe możliwości wyprowadzenia skomplikowanej intrygi czy nawet wpędzenia graczy w stan totalnej dezorientacji. Ogólnie kce horror! Można wysyłać maile, pw i inne takie.

Co do systemu gry to daje propozycję w postaci jasnych wyznaczników. Wszelkie losowanie i karty postaci nie wchodzą w grę. Wystarczy krótka historia postaci powiedzmy 150 słów z uwzględnionymi najważniejszymi faktami i do tego kickera czyli 5 krótkich zdań nie związanych z samą historią postaci ale mówiących coś o niej. Przeczytajcie sobie krótki artykuł Darkena pt. 2Pak Technik. w GP (strona 11). Resztę się dopowie podczas sesji i jeśli będzie pasowało do historii postaci to nie trzeba będzie zgody Sztygara na wprowadzanie kolejnych wątków.

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Forumowa sesja RPG
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Czerwca 2010, 00:54:02 »
Jednak jeśli gra ma się toczyć na łamach schronowych zasobów to powinna nawiązywać do Schronu a nie w ewidentny sposób budować lans jakiemuś zewnętrznemu systemowi czy koncepcji  :snd Nie chodzi tu oczywiście o to, że w co drugim zdaniu ma padać nazwy trzynasty schron, dopr czy squonk - nikogo tu jeszcze do końca nie popierdoliło -  ale powinny być jakieś dyskretne odniesienia.

Jasiu rzucił pomysła na TKK, więc ja mogę rozbudować fabularnie o co tam powinno chodzić (bo jeszcze nikt nie wie co :D). A chodzi głównie tylko o luźny zarys... No mniejsza z tym... Napiszę to wrzucę...  :P
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwca 2010, 02:49:25 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Forumowa sesja RPG
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Czerwca 2010, 03:39:11 »
Tak, ale schron to jedno... a mi chodzi o klimat jeśli chodzi o świat ;)

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Forumowa sesja RPG
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Czerwca 2010, 09:25:45 »
Moja wizjonerskość Kazimierza Jagiellończyka :zwr poleca słowo Wielki Rejwach lub też Rejwach w miejsce Ataku (czyli dzień, w którym mocarstwa obsypały się bombami) :) Squonk, do końca lektury miałem nadzieję zobaczyć w końcu takie słowa jak Szamosiejka, Plebix, Katabas albo chociaż Ałtpościaki :-\
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwca 2010, 13:37:47 wysłana przez Ordynus »

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Forumowa sesja RPG
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Czerwca 2010, 10:11:00 »
Squonk, do końca lektury miałem nadzieję zobaczyć w końcu takie słowa jak Szamosiejka, Plebix, Katabas albo chociaż Ałtpościaki :-\
Zapomniałeś jeszcze o jabotach i nazistowskich hakerach z Kawalerii Berg  :-[ Rozczarować Ordynusa - bezcenne  :hyh
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.