Autor Wątek: Strefa Śmierci  (Przeczytany 2441 razy)

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Strefa Śmierci
« dnia: 02 Czerwca 2010, 12:56:00 »

Czy ktoś to może kiedyś widział? Czy ktoś zapędził się aż w głąb? Czy komuś przyszło na myśl, by kopać w poddziałach POSTKULTURY na tyle uporczywie, żeby dokopać się do wzmianki o grze Strefa Śmierci, którą jakieś trzy lata temu umieścił tam schronowy mitolog KeniG? Zakładam, że najprawdopodobniej nie, ale pewnie ktoś to zjawisko kojarzy mniej więcej w zarysach (a jeśli nie, to odsyłam do powyższego poddziału, Wikipedii oraz zapomnianej strony o tej grze).

Właściwie dlaczego o tym piszę? Ano dlatego, że jakiś czas temu pewna grupa zapaleńców postanowiła system odświeżyć, przybliżyć nowym rzeszom czytelników i po uzyskaniu pozwoleń od dawnych twórców Strefy Śmierci ruszyła chyżo do roboty. Jak na razie istnieje strona projektu:


Na której możecie np. przeczytać już pierwszą nowinę, zajrzeć do działu Download (gdzie w postaci podręcznika dostępny jest zbiór najważniejszych artykułów na temat Strefy Śmierci), a przede wszystkim zarejestrować się i odpowiedzieć na apel zachęcający do współpracy.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Strefa Śmierci
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Czerwca 2010, 13:00:03 »
O, forum też jest:


Na razie nic tam nie ma oprócz działów, no ale jest.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Strefa Śmierci
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Czerwca 2010, 13:19:33 »
Jest taka książka Kinga, zwie się właśnie Strefa Śmierci.
Wiem, wiem to nie jest związane z tematem.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Strefa Śmierci
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Czerwca 2010, 13:22:01 »
A to taka w naszych klimatach książka?
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Strefa Śmierci
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Czerwca 2010, 13:35:34 »
Niestety nie, chociaż powieść jest świetna i szczerze ją polecam. Opowiada o nauczycielu, który po siedmioletniej śpiączce spowodowanej wypadkiem samochodowym stwierdza, że przez dotknięcie może zobaczyć przyszłość innych ludzi.

A wracając do tematu postu, co to właściwie jest, bo widziałem, że już się tam wpisywałeś nie wiem. To będzie jakaś gra planszowa czy online?
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Strefa Śmierci
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Czerwca 2010, 13:44:01 »
Właściwie mam średnie pojęcie o grach tego typu, ale nie będzie to online. Może dobrym porównaniem jest neuroshima albo D&D - jest podręcznik, na którym opiera się rozgrywka, a ona sama polega na opowiadaniu tego co się robi i tak dalej i tak dalej. Jest mistrz gry, który to koordynuje, a poszczególni gracze odgrywają właśnie postaci - no tak się mnie zdaje. Zresztą może ktoś mądry tutaj się zjawi i to odpowiednimi terminami ponazywa  :-[
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Strefa Śmierci
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Czerwca 2010, 15:26:59 »
Aha, słyszałem, że tego typu gry wciągają na wiele dni, ale zastanawia mnie czy rozgrywka będzie się toczyła przez internet na ichniejszej stronie, czy po prostu dadzą jakieś materiały do ściągnięcia i druku.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Strefa Śmierci
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Czerwca 2010, 15:31:22 »
Raczej ta druga opcja.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Chrzysztof

  • St. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 327
Odp: Strefa Śmierci
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Czerwca 2010, 16:08:38 »
Opis gry Fallout PBEM
Cytuj
Tutaj macie możliwość gry przez internet, a konkretnie przez e-mail. Gra może toczy się trochę wolniej niż było by to na czacie lub forum, ale na pewno jest wygodniejsza np. dla posiadaczy modemów, którzy nie mogą sobie pozwolić na godzinne przesiadywanie w sieci.

Oj to musiały być czasy kiedy to pisano  :P :afr

------

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Strefa Śmierci
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Czerwca 2010, 10:13:10 »
A wracając do tematu :P strona nie działa :( :(

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Strefa Śmierci
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Czerwca 2010, 15:26:34 »
Wiem, coś się psuje, od kilku dni mi też wyświetla jakiś błąd  :(
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!