Autor Wątek: Miejsca gdzie można kupić dobre piwsko i inne żarcie - również dobre  (Przeczytany 27013 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Sprawdziliście i obadaliście lokacje w swojej miejscowości gdzie można kupić dobre piwsko, kwas chlebowy czy inną szamę? To się tym podzielcie z resztą  :)

======

Gdańsk Wrzeszcz
Galeria Bałtycka, koło dworca PKP:
- sklep ze zdrowym żarciem na parterze >>> kwas chlebowy Lidskij i piwo niepasteryzowane Ciechan (żadnej zgagi, wypalania żołasa i innych syfów). W sklepie można nabyć inne produkty, ale w przeciwieństwie do napojów ich ceny zwalają z nóg.
- Carrefour również na parterze >>> mają piwo Żywe z Ambera (również niepasteryzowane) ale cena taka, że ja je...

Pruszcz Gdański
"Spalony" Fart na Obrońców Wybrzeża >>> piwo Żywe z Ambera o połowę tańsze niż w Carrefourze. Czyli za około 3 kapsli.
« Ostatnia zmiana: 26 Maja 2009, 20:43:40 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Katowice, Dąbrówka Mała, Rawa Center, delikatesy Bomi.

Piwa z wielu rejonów świata, kwas chlebowy, ostatnio też pojawiło się piwo żywe, ale nie ciechan, tylko...em... "Piwo Żywe" z browaru Amber. Poza tym brakuje lokalnych smakołyków, ale  przedstawicielstwo świata jest spore.

Katowice, Dąbrówka Mała, Carrefour
Jak wyżej, tylko wybór dużo mniejszy

Maros

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Miejsca gdzie można kupić dobre piwsko i inne żarcie - również dobre
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Czerwca 2009, 18:36:03 »
We Wrocku obowiązkowa pozycja to knyszna na dworcu, później pizzeria DaGrasso obok mojej chaty, a po piwsko to monopolu 24 pod Astrą:D:D Zapraszam!!!
Pierwsze odcinki mody na sukces, zostały wykute w skale

solcz

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Miejsca gdzie można kupić dobre piwsko i inne żarcie - również dobre
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Czerwca 2009, 23:42:11 »
We wrocu za Pasażem Grunwaldzkim - przy wyjeździe parkingowym od strony piastowskiej  (róg piastowskiej i grunwaldzkiej) jest bardzo dobrze wyposażony całodobowy monopolowy - z naprawdę bogatym wyborem piw zagranicznych i nie tylko w tym piwka czeskie rosyjskie, szeroka gama naszego rodzimego browara - co najlepsze nie są to tylko piwa pilzneńskie ale także smakowe - miodowe na przykład, ciemne czy też pszeniczne - wybór jest na prawdę spory a i cena dobra.

Maros

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Miejsca gdzie można kupić dobre piwsko i inne żarcie - również dobre
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Września 2009, 19:17:28 »
Znam ten sklep:D:D Nieraz w trakcie nocnych, pijakich tripów się tam kupowało:D
Pierwsze odcinki mody na sukces, zostały wykute w skale

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Miejsca gdzie można kupić dobre piwsko i inne żarcie - również dobre
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Września 2009, 22:22:33 »
"Jeśli już na prawdę MUSISZ się czegoś napić... [a nie masz pod ręką Zgnilca] ...wybierz Krajana!"

Miejsce: sklep POLO MARKET
Dobre piwsko: KRAJAN
Dobre żarcie: RYŻ PREPAROWANY (tzw. "styropian")

Polecam swój ulubiony zestawik do wszamanka czyli Krajanek pod Styropianka. Krajan to piwko ciemne, "irlandzkie mocne" jak głosi etykieta na flaszce (co dziwi, gdyż browar Krajan mieści się pod Toruniem) - to bardzo ważne, gdyż Krajan prokuje również kilka innych gatunków piw, które według mnie nie umywają się do Ciemnego Irlandczyka. Piwo miodowe - piłem raz na eksperymentalny sprobunek. Drugi raz na pewno nie kupię; za bardzo cenię smak prawdziwego miodu. Natknąłem się również na krajanowe piwo typu porter, ale nie lubię porterków, bo za mocne jako piwo. A jako fan ciemnego piwka, powiadam: irlandzki Krajan to jedyny słuszny Krajan! W jego nazwie jest słowo "mocne" ale bez przesady... Orient, zadaję detale:

KRAJAN (browary kujawsko-pomorskie)
MOCNE / IRLANDZKIE
PIWO PASTERYZOWANE
* ekstr. wag.: 14%
* alk.: 6% obj.
* poj.: 500 ml (butelka bezzwrotna, brązowe szkło)
* zaw.: słód jęczmienny i barwnik E150c
* cena butelkowa: jakoś ponad 3,50 ale zakładam, że nie kupujemy piwka po to, by rozmienić dwie zolki.
* cena beczkowa: od 4 do 4,50 ale nigdy nie żałowałem skuszenia się na jeszcze kolejną szklanę :D

Z Krajanem przyjaźnimy się już kilka lat i stwierdzam, że jest to nie tylko najpyszniejszy gazowany napój jaki piłem. Celowo nie używam słowa "trunek" by zaznaczyć, że pojęcie "napój" uznaję za szersze. Z tego co wiem, Krajan przez długi czas eksportowany był jedynie na Pomorze. Natknąłem się nań ongi na wakacjach i od tej pory spozywam go regularnie. Cyferki pod kodem kresokowym butelki Krajana, którą opróżniłem przed chwilą to: 5 907804 436361 Czyż to nie jest fenomenalne zestawienie cyfr? :P Zawsze smakuje tak samo, tyle lat i ani razu się nie rozczarowałem. To jest piwo, które nigdy nie zdąży stracic gazu - kupujesz, otwierasz i nie możesz odessać sie od butelki ;) Elegancki pokal z czarnym konikiem, który jest logiem browaru Krajan. Etykieta butelki zaopatrzona w wizerunek siedzącego na pieńku irlandzkiego pana żołnierza. Wygląda jakby robił kupę, Jak wszystkim wiadomo, na sraczu i w nocy miewa się najlepsze pomysły więc za pewne pan irlandzki żołnierzyk obmyśla właśnie recepturę warzenia ciemnego piwa.
Ryż preparowany jest moją propozycją na posiłek. W sklepie, którego nazwę podałem na samym początku, dostępne sa spore paczki tego specyfiku. Na opakowaniu widnieje twarz postapokaliptycznego wojownika. Ma on żółtą buzię, dwoje skośnych oczek oraz tyle samo wystających sprośnie zębów. Na głowie dumnie nosi trójkątny kapelusz, który za prawdę daje mu +90% wydajności oraz umiejętności handlowych. Ryż ten, obok pieczywa chrupkiego należy do rodziny żywności typu STYROPIAN i ma on pasożytniczy zwyczaj chowania się w ludzkim zaroście. Zauważyłem też, że skuktkiem ubocznym zjedzenia zbyt wielkiej porcji na raz są gazy górne oraz dolne (zwane też przednimi i tylnymi). Cena produktu jest bardzo korzystna i opiewa chyba jakoś w granicy 1,50 tak więc warto sięgnąć zamiast czipsów czy snaków przesiąkniętych glutaminianem sodu, który może wywoływać te same mutacje co Wirus Wymuszonej Ewolucji (FEV). Polecam, polecam.

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Miejsca gdzie można kupić dobre piwsko i inne żarcie - również dobre
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Września 2009, 22:30:39 »
Aaaa, jeszcze jakby ktoś lubił oliwki i przechodził obok Kauflandu, to polecam oliwki z bazylią na wagę. Nie ma mowy o dziadowej słonej zalewie - chrupiące oliwki w prawdziwej oliwie! Czarne i zielone, chociaż czasem nie ma ich w ogóle... Nierekomendowane są jedynie zielone z kozim serem. Chyba że ktoś lubi kozy :P A ja jestem z Mazowsza więc kozy (takie regionalne placki, a.ka "sodziaki") to temat na dłuższe posiedzenie. Podobnie sprawa ma się z siwaskami (również regionalne żarło, kluski ziemniaczane o siwej barwie - niektórzy mówią "szaraki" ale to za bardzo brzmi jak czyraki... odbytu na przykład) - tak więc póki co: Krajan, ryż prepar, ewentualnie chrupki kukurydziane (ale bez dodatku soli ani niczego) - można lepić literki i zorganizować forumowy konkurs na największą liczbę 13 z chrupków :-[

Ace

  • SLAYER kurwa
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Jednoosobowe ramię zbrojne Trzynastego Schronu
Odp: Miejsca gdzie można kupić dobre piwsko i inne żarcie - również dobre
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Grudnia 2009, 13:03:26 »
Lublin

1. Delima w Plazie [ul lipowa, między kfc a cmentarzem] - duży wybór krajowych i nie krajowych piw i alkoholi, i dużo normalnego żarcia [i w ch..j wyjebana chałwa !] i mają ciechana !
2. U Gina na krakowskim przedmieściu [między galerią centrum a bramą krakowską] - dość dobrze zaopatrzony i otwarty do późna sklep monopolowy, ale ceny to mają.......
3. Świat alkoholi obok bramy krakowskiej - chyba cało dobowy sklep monopolowy, dobrze zaopatrzony i ceny nawet w miare.

Co do jedzonka

1. kebab u mustafy, ul piłsudskiego - chyba  najlepszy kebab jaki kiedykolwiek jadłem. a sos ostry jest naprawdę ostry !
2. dom żołnierza, al racławickie - za 15zł można zakupić zestawik zupka + 2 danie, można się najeść, potrawy raczej domowe, czyli mielone, klopsiki, ogórkowa itp.


Czy Ty potrafisz zliczyć ile masz kolczyków w pysku
Nie przeszedłbyś zapewne przez kontrolę na lotnisku

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Smutny

  • Gość


AHHH. What!?


Odp: Miejsca gdzie można kupić dobre piwsko i inne żarcie - również dobre

???

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Miejsca gdzie można kupić dobre piwsko i inne żarcie - również dobre
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Marca 2013, 00:06:02 »
Widzę, post z reklamami z przed 3 lat się nie spodobał. Dlatego polecam Lidla.

Perlenbacher Premium Pils

To dość lekkie piwo o naprawdę dobrym smaku dostaniecie w każdym sklepie Lidla. Moje niedawne odkrycie. Cena chyba 2.19zł za butelkę.


Argus Miodowy

Do tego piwa podchodziłem w sklepie chyba z 5 razy aż się wreszcie skusiłem. Do tej pory byłem wielbicielem Ciechana Miodowego, jednak Argus Miodowy także pozytywnie mnie zaskoczył. Nie jest to może najwyższa półka w śród słodziaków ale na 1 piwko co jakiś czas nadaje się wyśmienicie.  Cena ok 2.50zł.

The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Miejsca gdzie można kupić dobre piwsko i inne żarcie - również dobre
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Sierpnia 2013, 09:06:12 »
Lublin

Deptak, centrum, klub GO GO. Jakieś piwo tam sprzedają na pewno  :piwo2:
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

soq

  • Sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Miejsca gdzie można kupić dobre piwsko i inne żarcie - również dobre
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Sierpnia 2013, 16:05:07 »
Białystok
MIŁY- ul. Wesoła Zajebiste kanapki, hamburgery, tortille, buritto. Mięcho i kotlety mielą i grillują sami, nic z mrożonki, robią na twoich oczach- wiesz co jesz. Do tego kapitalna obsługa. Kosmiczny wybór sosów, w tym kilka potrafi naprawdę zapiec 2 razy. Odwiedzamy raz na 1-2 tyg. chociaż wiem że to niezdrowo;]

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот
Odp: Miejsca gdzie można kupić dobre piwsko i inne żarcie - również dobre
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Sierpnia 2013, 16:48:08 »
Śledź pozdrawia śledzia i proponuje :piwo2: w intencji zamkniętego Bierhalle ...
Dobrze, że pozostał jeszcze "Szwejk" na Bema.