Autor Wątek: Fallout 3 problemy z instalacją  (Przeczytany 15520 razy)

Perikper

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 3
Fallout 3 problemy z instalacją
« dnia: 29 Listopada 2008, 18:05:47 »
Temat do pomocy w tej kwestii, prosimy się z nim zapoznać przed zadaniem pytania.

Cytuj
Przejdę od razu do rzeczy: Zrobiłem sobie ostatnio format dysku, zainstalowałem wszystkie potrzebne stery i zapragnąłem zagrać sobie w dobrą gierkę. Przed foramtem mój Fallout 3 /ORYGINALNY/ chodził bez zarzutu, nawet najmniejszego buga. Tym razem powywalało błędy związane z plikami dll. więc pracowicie zacząłem je wszystkie wrzucać do windowsa. Jednak zaciąłem się przy: BINKW32.DLL ponieważ gdy chcę odpalić grę wyskakuje mi:
Nie znaleziono punktu wejścia procedury _BinkCopyToBufferRect@44 w bibliotece BINKW32.DLL
Szukałem pomocy ale znalazłem tylko chińskie fora - mimo wszystko wolałbym coś po polsku.
« Ostatnia zmiana: 14 Marca 2009, 20:19:52 wysłana przez Holden »

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Fallout 3 problemy z instalackją
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Listopada 2008, 01:26:43 »
Masz wszystkie sterowniki a reinstalka systemu przebiegła bez problemów?

Perikper

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Fallout 3 problemy z instalackją
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Listopada 2008, 14:01:52 »
Było bez żadnych problemów, mam sterowniki do dźwięku, procka, karty graf. i sieciowej.
Płyta na pewno jest OK bo na laptopie działa i instaluje się bez problemów.

P.S Na innych forach dostałem 2 możliwośći: obsługa klienta, albo sciągnięcie pirata.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Fallout 3 problemy z instalackją
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Listopada 2008, 14:22:25 »
Zainstalujesz pirata i będziesz miał dwa razy więcej problemów , myślę że jednak coś poszło nie tak podczas formatu bo przecież to jedyne co się zmieniło na twoim komputerze - albo ściągnij najnowsze sterowniki , aktualke windowsa , reinstaluj grę itd albo jeszcze raz zrób format , jakiego masz windowsa ? strzelam może wybrałeś złe formatowanie przez przypadek albo przegapiłeś jakieś błąd w kopiowaniu plików ...

Perikper

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Fallout 3 problemy z instalackją
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Listopada 2008, 22:05:30 »
Windows XP, formatowanie wybrałem raczej dobre (w nazwie było coś co się nazywało NTFS) a inna gra obsługująca LIVE-a działa bez zarzutu /Gears of War/. Sterowniki najnowsze, prosto ze strony AMD. Reinstalacja nic nie da- gra nie jest zainstalowana (nie da się przecież odpalić).

konrad

  • Wiadomości: 2
Odp: Fallout 3 problemy z instalackją
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Grudnia 2008, 20:35:54 »
Witam!
Kupiłem grę Fallout 3.Z rozpędu ściągnąłem cracka i wgrałem (crack do języka PL). Zainstalowałem także na język polski.Przy początku instalowania wyskoczył błąd, że nie może komputer czegoś zainstalować bo nie posiada licencji znaku Windows.(Mam Windows XP SP1).Wybrałem jedyną możliwość- OK.Dalej się instalowało.Po skończeniu instalacji, jak mówiłem wgrałem cracka. Włączyłem, i okazało się że nie mam pliku xlive.dll. Przeszukałem kilka for.Przeczytałem że trzeba wgrać pewien program.Zaczynam więc jego wgrywać, i okazało się że wymaga program Visty, albo XP SP2. Czy mam inne wyjście żeby zagrać bez kupywania SP2?
Porady na forum przeczytałem.Zainstalowałem cracka, i nie wgrywałem patcha.Sprzęt do podania tego problemu chyba nie jest wymagany.Kodeki mam raczej najnowsze.
Dzięki z góry :]

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Fallout 3 problemy z instalackją
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Grudnia 2008, 21:42:45 »
Sorka ale na cholerę wgrywałeś cracka do F3 bo jakoś tego nie napisałeś ;p ? Service Pack 2 dla Windows XP nie trzeba kupować - można ściągnąć ze strony microsoftu. Czy ty aby na pewno kupiłeś tą grę ? ~~

a i sp2 możesz pobrać stąd : http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=795&Windows+XP+PL+Service+Pack+2
« Ostatnia zmiana: 22 Grudnia 2008, 21:45:01 wysłana przez Holden »

konrad

  • Wiadomości: 2
Odp: Fallout 3 problemy z instalackją
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Grudnia 2008, 00:07:21 »
Tak, kupiłem. I dzięki za link :]

Zekzt

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Fallout 3 problemy z instalackją
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Grudnia 2008, 01:31:43 »
Holden np ja mam oryginalnego F3 a korzystam ze spatchowanego pliku exe - szanuje swoją płytę instalacyjną.
O ile np CDP dba względnie o graczy bo np taki wiedźmin nie wymaga do działania płyty w napędzie i ma gwarancje dozywotnią po rejestracji o tyle cenega na graczy leje...

Nie trawię tytułów które opierają się o securom a nie da się z nich zrobić poprawnej kpi bezpieczeństwa, pamiętam ile miałem gibania z kotorem 1 gdy płyta "play cd" tak mi się zajechała że nie mogłem gry zainstalować po formacie.

Nie każdego należy ganić za używanie zmodyfikowanych plików exe, ba powiem więcej są one bardzo wygodne [nie trzeba płytami żonglować jak chce się w coś pograć]


Btw jak ktoś chcę mogę wrzucić na speedyshare zmodyfikowany poprawnie działający exe do falla 3 - wersja polska kinowa [nie przerabiałem innych instalacji więc nie wiem czy zadziała poprawnie w wersji full pl napisy + dub]