Autor Wątek: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!  (Przeczytany 17091 razy)

Vegeir

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 320
  • 42
    • POSTAPO
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Czerwca 2010, 18:56:24 »
Niby nic, ale z drugiej strony na paliwko mam i trochę zostaje, a oprócz tego pracuję również 'na prawo' w innym miejscu ;). To nie jest tak, że okradam państwo. Nie moja wina, że tak łatwo ich nabrać, sami sobie na to pozwalają, więc tylko korzystam z sytuacji
Oto dowód że obecny system jest skrajnie demoralizujący.

Wiesz, ktoś by powiedział, że to jest źle. W sumie bo jest. Ale jak widzę możliwość, to dlaczego mam z niej nie skorzystać? Tak naprawdę dużo ludzi robi tak jak ja i wcale się im nie dziwie, bo czemu tu się dziwić? Jeśli by zabrali wszystkim możliwość takiego zasiłku, to bym nawet się nie przejął, sam podchodzę do tego z dużym dystansem. Po prostu dostaję sianko, bo wiem, że mogę. Jeśli by mi to zabrali, to nie wiem, znalazłbym sobie zajęcie, żeby to nadrobić. Ale jak państwo przyzwyczaja ludzi do tego, że mogą żyć na kieszeń rządu, to ludzie korzystają - bo czemu kurna nie? Sam jestem za tym, żeby to olać i po prostu zmniejszyć podatki.


Jabłko

Pilarious

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 350
  • Mister Handy
    • TENACIOUS D
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Czerwca 2010, 20:06:41 »
Ostatnie wydarzenia pokazują, że ubezpieczenia domów i mieszkań powinny być obowiązkowe tak samo jak OC.

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Czerwca 2010, 20:19:11 »
Jest jeszcze jeden element tej układanki o którym tu do tej pory nie wspomniano. Rząd nie bardzo może sobie porządzić tam gdzie powinien, to uprawia charakterystyczną nie tylko u nas działalność pozorowaną. Czyli umoralnianie ludzi, np. ustawa antynikotynowa. To też pozbawianie ich odpowiedzialności za swoje życie.

Co do apokalipsy w Polsce- na początku, ze względu na talent do improwizacji, brak poszanowania prawa i egzaltację tragedią, byłoby nieźle. Potem coraz gorzej.

Idioci. Zawsze byli, ale nie tak widoczni, bo nie mieli możliwości wyrażania opinii. Dziś idiota to cenny towar (target) który kupi byle co nie pytając o cenę. Kultura masowa produkuje i promuje idiotów (względnie podlizujących się ich gustom spryciarzy), więc nie ma się co dziwić.

Cytuj
Ostatnie wydarzenia pokazują, że ubezpieczenia domów i mieszkań powinny być obowiązkowe tak samo jak OC.
Spróbuj to ludziom powiedzieć. Przestaniesz być premierem.
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Sakul

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 157
    • Kontestacja
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Czerwca 2010, 20:19:26 »
Ostatnie wydarzenia pokazują, że ubezpieczenia domów i mieszkań powinny być obowiązkowe tak samo jak OC.

Tak, oczywiście...  :/ Zróbmy obowiązkowe ubezpieczenia na spodnie bo przecież w każdej chwili mogą się rozpruć, albo na gacie, bo mogą się rozpaść od smrodu. A już na 100% wszyscy powinni być zmuszani do ubezpieczenia komórki - no przecież bez niej to się żyć nie da!

Nikt do niczego nie powinien być zmuszany "dla swojego dobra", bo to tylko prowadzi do jeszcze większych patologii. A zarabiają określone grupy, w tym przypadku ubezpieczyciele. Nie ubezpieczyłeś się - twoja strata, niestety, byłeś krótkowzroczny to teraz musisz ponieść tego konsekwencje.

Cytat: Jerzy
Spróbuj to ludziom powiedzieć. Przestaniesz być premierem.

Albo po prostu powiedz, że dasz każdemu pokrzywdzonemu za frajer kilka tysięcy, to wtedy będziesz dłuuuuugo premierem.
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwca 2010, 20:22:57 wysłana przez Sakul »
Nie wszyscy Polacy byli dobrzy i szlachetni, nie wszyscy Żydzi niewinni, nie każdy Niemiec to zbrodniarz. - "Początek" Andrzej Szczypiorski


Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Czerwca 2010, 20:25:48 »
Państwo nie potrzebuje odpowiedzialnych obywateli, bo co by wtedy robił rząd?
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Vegeir

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 320
  • 42
    • POSTAPO
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Czerwca 2010, 20:28:41 »
I tak jak ubezpieczalnia zobaczy, że dom jest położony w miejscu bardzo zagrożonym powodzią, to nie ubezpieczą. Tak samo jak ktoś chce ubezpieczyć auto a robi dużo szkód - ubezpieczalnia wcale nie musi ubezpieczyć każdego swojego klienta.


Jabłko

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Czerwca 2010, 20:38:29 »
Jak będzie obowiązkowe to nie ubezpieczy? Z państwem będzie walczyć? Podniesie cenę wszystkich innych polis, żeby sobie odbić straty.

Od strony powodzian to hazard moralny. Kupuję tanio, buduję. Jak zaleje to pomoc się należy. Wiem, przejaskrawiam, ale często tak to wygląda.
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Vegeir

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 320
  • 42
    • POSTAPO
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Czerwca 2010, 20:45:52 »
Mówię o sytuacji, kiedy nie jest obowiązkowe...


Jabłko

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Czerwca 2010, 20:58:01 »
I tak jak ubezpieczalnia zobaczy, że dom jest położony w miejscu bardzo zagrożonym powodzią, to nie ubezpieczą. Tak samo jak ktoś chce ubezpieczyć auto a robi dużo szkód - ubezpieczalnia wcale nie musi ubezpieczyć każdego swojego klienta.
Ale w czym problem? Ubezpieczenie jest od przypadków losowych, a nie od sytuacji gdzie tragedia jest bardzo prawdopodobna. Z jakiej racji ktoś ma dostać odszkodowanie, kiedy jego własność, permanentnie wystawiana na niebezpieczeństwo, ulegnie zniszczeniu?
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Czerwca 2010, 21:14:13 »
Przede wszystkim głupota nie jest zjawiskiem dzisiejszym i raczej należy się cieszyć z tego że obecna kultura ją ujawnia (co jest pierwszym krokiem do jej zwalczenia) niźli miałaby dalej istnieć dotychczasowa kultura samozachwytu, jak przez ostatnie wieki. Osobiście mam jednak powody do nadziei ponieważ ogólna świadomość społeczna wydaje się z biegiem lat jednak wzrastać niż upadać (ave internet), choć niektórym ze względu na nagły rozrost kultury masowej przytłaczającej kulturę wyższą może wydawać się inaczej. Tak! Piętnować i zwalczać głupotę, ale nigdy nie ludzi "Głupich" (bo to prowadzi wprost do nazizmu i patologii eugeniki)! I przede wszystkim należy pamiętać że pierwszym stopniem by zwalczyć tą odwieczną "diaboliczną" tendencję jest nie krytyka innych, lecz pojęcie własnych słabości, ułomności, a przede wszystkim własnej wrodzonej Głupoty (Jak ktoś kiedyś rzekł: "By inni nazwali cię mędrcem, ty najpierw sam musisz pojąć że jesteś Głupcem")! A pro po IQ i głupoty... wystarczy że przypomnę że Doda jest... oficjalnym członkiem Mensy :@ Co oznacza że jest inteligentniejsza od większości z nas i co jednoznacznie najlepiej potwierdza że inteligencja i mądrość nie idą w parze.

Grosswick

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 432
  • Jestem betonem i jestem z tego dumny!
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #30 dnia: 03 Czerwca 2010, 21:31:37 »
Doda jest... oficjalnym członkiem Mensy  :@

umarłem  :-X

A że społeczeństwo samo hoduje własnych idiotów to się zgodzę. Im człowiek głupszy i bardziej naiwny, tym bardziej pożądany jest na rynku jako klient. Zarówno ja jak i moi rówieśnicy szukamy obecnie pracy, i mogę wam powiedzieć, że jest wiele firm, które swoje istnienie zawdzięczają tylko i wyłącznie naiwności ludzi. poczynając od ulotek na magiczne wystawy, akwizytorstwo, na telezakupach i magicznych telefonach kończąc (ale nie trzeba szukać pracy aby to dostrzec). Ogólnie na rynku człowiek głupi = Kasa (dla firmy oczywiście)

Edit/offtop - Łii 100 post, ale spamuję :P
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwca 2010, 21:36:52 wysłana przez Grosswick »
gadulec: 5765578
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a Zombie Zombie Zombie"

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #31 dnia: 03 Czerwca 2010, 22:06:11 »
Pięknie. Przed chwilą obejrzałem sobie ten filmik, a potem kartkowałem Wasze komentarze i wyłapałem czyjąś myśl o eksterminacji wykalkulowanej pofałdowaniem mózgownicy. Wiem, że to są niepoważności rzucane na wiatr, by nie dławić emocji. Ale powinno się mieć baczenie. Spójrzcie, ten ńjus rozpoczyna się słowem stereotypy. Ja mam nadzieję, że prości ludzie, których obwiniacie za takie jak na tym filmie świnstwo, nigdy nie będą mieli okazji przeczytać tego, co tu o nich napisano i nie dowiedzą się o tym, że na jakimś forum młodzieńcy świeżo po maturze spoglądają na swój kraj z utęsknieniem do apokalipsy wszystkich "głupszych" od siebie. Nie trzeba być stuletnim mędrcem, żeby mieć doświadczenie mówiące, że to prości, ludzie zawsze płaczą i jeśli komuś anonimowemu dzieje się krzywda, oni pierwsi lecą z pomocą zamiast obliczać przy laptopie czy im się to opłaci, chociaż niewiele mają. To głównie dzięki nim słuchamy jak za granicą mówi się o "słynnej polskiej gościnności" mimo że pewnie nieraz przejechali się na swoim zaufaniu w uczciwość, które wy - znając świat i wiedząc, do czego zdolni są tzw. ludzie - nazwalibyście naiwnością i głupotą. Te cholerne gimbusy, które kręciły ten film - za kilka lat pójdą na jakieś zaoczne studia, a za kilkanaście będą organizować konkursy CV i oceniać twarze kandydatów, mimo że państwowe szkoły nauczyły ich płynnie czytać. To są prawdziwi "głupcy" - wykształceni za cudzą forsę ignoranci. Sory, że przerwałem dyskusję o obowiązkowych ubezpieczeniach, ale sumienie nie pozwoliłoby mi tego nie napisać. A wy - przynajmniej mówiąc o zagładzie - zapomnijcie o stereotypach :trm Nie idźcie tą drogą!

:ords
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwca 2010, 22:11:45 wysłana przez Ordynus »

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #32 dnia: 03 Czerwca 2010, 22:11:49 »
Ostatnio ograniczam się prawie tylko do cztania waszych wpisów i katalogowania ich w celu późniejszego wyłonienia zwycięzcy :P

Niemniej sprostuje:

napisałem
Cytuj
Wiem dobrze, że to zbrodnicza do niczego nie prowadząca teoria, że to nawet gorsze od faszyzmu, Hitlera, Stalina, Che razem wziętych, ale czasami mam takie ukryte marzenie, żeby wszystkich głupich ludzi zabić albo wykastrować. Albo i to i to, tylko w odwrotnej kolejności. I nie zabijać humanitarnie, tylko wieszać za jaja/cokolwiek drutem kolczastym na uschniętych drzewach.

I bardzo niekonkretnie tutaj potraktowałem głupich ludzi. Zresztą wcale nie chcę tak zrobić, to moja taka choroba - pewnie by się nadawała do tematu "ujawnij się" - bo raz, że nie ma nikogo predestynowanego do tego, żeby mówić kto jest głupi, a kto jest mądry, dwa -że jak by się ktoś znalazł, to jego stanowisko albo instytucja się tym zajmująca na pewno byłaby w sferze manipulacji.

Zapomniałem o kantowskim imperatywie, więc się kajam.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #33 dnia: 03 Czerwca 2010, 22:16:29 »
Spoko, i tak miałem na myśli te ustawianie poprzeczek na wysokości 100 IQ czy jakiejkolwiek innej. Sam nie jestem przeciwny zabijaniu mas w myśl polepszania świata, po prostu tutaj jest zupełnie inny target required moim zdaniem, hihi :snd ;D

...no i łzawy czar Strażnika Teksasu prysssss :asg
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwca 2010, 22:40:56 wysłana przez Ordynus »

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #34 dnia: 03 Czerwca 2010, 22:36:15 »
Heh, pomyliłem się. Doda udzielała wywiadu nie Gościowi Niedzielnemu, ale czasopismu Cogito. Nadal bronię twierdzenia, że Doda jest nie tylko inteligentna, ale i mądra. Tylko nie musiała epatować zdolnościami intelektualnymi, aby zdobyć sukces. Co do jej IQ, mi brakuje 18 punktów aby jej dorównać... :'(

Rozumiem nie wiema uczucia. Choć ja osobiście nie jestem za eksterminacją ludzi głupich, za to mam inne, skryte i złe marzenia. Ale w rzeczywistości nigdy bym ich nie zrealizował.

I nie wiem, a propos urlopów ojcowskich, są już obowiązkowe. Znaczy, pracodawca ma obowiązek takiego udzielić.

Państwo najbardziej prorodzinne na świecie, Szwecja, notuje mniejszy przyrost naturalny od nas. O sytuacji tamtejszej rodziny mówi film Postęp po szwedzku (zrealizowany przez Frondę, więc chyba trochę przesadzony), który jest naturalną konsekwencją polityki prorodzinnej. Jak to jest możliwe, że na początku XX wieku jeden robotnik utrzymywał żonę i gromadkę dzieci, a obecnie dwoje ludzi pracuje na jedno dziecko? Odpowiedź jest taka, że ten robotnik również teraz utrzymuje kilka osób. Z tym że to nie jest jego rodzina, ale obcy ludzie na rentach, zasiłkach i tym podobne. Są jeszcze inne powody kryzysu demograficznego, wszystkie generowane przez państwa opiekuńcze, ale nie chcę zwiększać offtopu.

A co do głupoty ludzkiej, nie tępcie jej tak! Jest mnóstwo głupich ludzi, którzy ciężko pracują dla dobra innych. I odwrotnie, jest masa inteligentnych których powinno się odstrzelić. Kryterium inteligencji jest jednym z mniej ważnych.
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwca 2010, 22:37:46 wysłana przez Glassius »
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #35 dnia: 03 Czerwca 2010, 22:46:31 »
A to nie wiedziałem o tych urlopach. A co do odstrzeliwania - świetnie to ująłeś - to u mnie tylko takie uczucia, albo odczucia, najczęściej przejawiające się kiedy mam do czynienia z kimś naprawdę przejawiającym ignorancję posuniętą do granic mojej wytrzymałości psychicznej, albo i dalej.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #36 dnia: 03 Czerwca 2010, 23:07:28 »
Cytuj
Kryterium inteligencji jest jednym z mniej ważnych.
Fakt, ale to jednak zalezy od pozycji "społecznej".
Cytuj
Te cholerne gimbusy, które kręciły ten film - za kilka lat pójdą na jakieś zaoczne studia, a za kilkanaście będą organizować konkursy CV i oceniać twarze kandydatów, mimo że państwowe szkoły nauczyły ich płynnie czytać. To są prawdziwi "głupcy" - wykształceni za cudzą forsę ignoranci.
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #37 dnia: 03 Czerwca 2010, 23:09:05 »
Ostatnie wydarzenia pokazują, że ubezpieczenia domów i mieszkań powinny być obowiązkowe tak samo jak OC.
Ale zważ, że obowiązkowe jest samochodowe ubezpieczenie OC, ale nie AC czy NW.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #38 dnia: 03 Czerwca 2010, 23:17:56 »
Czyli Wisła i Odra, oraz wszystkie inne cieki powinny wykupić obowiązkowe ubezpieczenia.
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.