Autor Wątek: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!  (Przeczytany 17090 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« dnia: 03 Czerwca 2010, 12:30:54 »

Stereotypy to rzecz dość powszechna w postrzeganiu pojedynczych jak większych grup ludzi. No natura tak dała i już! Stąd myśląc np. o standardowym Amerykaninie widzimy otyłego grubasa, żrącego szybkojedze (fastfoody inaczej rzecz biorąc), dającego się manipulować jak dziecko prawicowym politykom oraz lewackiej poprawności politycznej, do tego łykającego jak karmny gąsior gałki wszelkie bzdurne filmy dotyczące katastrof czy apokalips. Tymczasem nie pamiętamy o tym, że oprócz tych cech, obywatele amerykańscy (zwłaszcza z tzw. trzonu społeczeństwa czyli klasy średniej) potrafią się doskonale zorganizować w stanach zagrożenia bezpieczeństwa. Np. podczas blackoutu w 2003 roku (brak grupowych ataków paniki) czy huraganu Kaśka w 2005 (po prostu wszyscy co mogli to uciekli z Nowego Orleanu, została zaś biedota, która oberwała od pogody, potem od gangów szabrujących to co zostało).

A w nas? Jesteśmy mistrzami w organizowaniu nagłych i spontanicznych zrywów, potrafimy jednoczyć się na chwilę, a potem i tak każdy ma w dupie to co jego bezpośrednio nie dotyczy. Oślo przyglądający się gapie pracującym przy umacnianiu wałów to symbol powodzi, która przetacza się właśnie przez Polskę. A tu mały przykład, że nawet czyjaś tragedia może być - zwłaszcza dla młodych ludzi - powodem do pokręcenia beki i posypania bez większego celu kurwami.

Link >>> Ale urwał hahaha!
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Pilarious

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 350
  • Mister Handy
    • TENACIOUS D
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Czerwca 2010, 12:52:57 »
Nienawidzę takiego zachowania. To jest niestety typowe dla Polaków. Przez całe życie los sprawiał, że byłem skazany na tego typu ludzi. Może dlatego zainteresowałem się apokalipsą? "Wybić ich wszystkich"?

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Czerwca 2010, 13:27:28 »
Wiem dobrze, że to zbrodnicza do niczego nie prowadząca teoria, że to nawet gorsze od faszyzmu, Hitlera, Stalina, Che razem wziętych, ale czasami mam takie ukryte marzenie, żeby wszystkich głupich ludzi zabić albo wykastrować. Albo i to i to, tylko w odwrotnej kolejności. I nie zabijać humanitarnie, tylko wieszać za jaja/cokolwiek drutem kolczastym na uschniętych drzewach.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Grosswick

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 432
  • Jestem betonem i jestem z tego dumny!
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Czerwca 2010, 13:38:05 »
Jak nie możesz się do nich przyłączyć to ich zniszcz, jakoś tak to szło. A może nie?  :P

Z myślą przewodnią tematu się zgodzę, ale jednak jak dom się wali to nie ma supermena, który mężnie przytrzyma walące się ściany, i jeszcze pewnie potem wyremontuje z okazji dnia dobroci. Każdy inny gdyby widział coś takiego, nie zrobił by nic więcej. Ale przyznam, że przeciągłe *Piiii* było co najmniej nie na miejscu no i jeszcze ten oklepany tekst... Dobrze, że o hardkorze nic nie było bo nie wiem co bym zrobił.

A problem społeczeństwa (przynajmniej naszego) polega na tym, że ludzie nie traktują władzy, jako sposobu na polepszenie standardu życia rodaków tylko WŁASNEGO, oraz tego, że ogromną część kraju stanowi ciemnota i ludzie tak ślepo zapatrzeni w swoje ideologie, iż nie są w stanie zrozumieć, czy nawet przyjąć do wiadomości, że istnieją jeszcze inne światopoglądy, i wcale nie muszą być gorsze. Jak to się mówi klapki na oczy.

I faktycznie, bardzo dziwiło mnie, że ludzie wychodzili sobie z pieskami, czy na spacerki, "pooglądać jak idzie praca, i jak wysoko jest już woda, bo ja siem zastanawiam, czy trzeba siem bendzie wyprowadzać, czy jednak nie". Cholera, jak by mi chałupę zalewało to bym się nie oglądał tylko za szpadel i walczyć o swoje  :blk

Łuh - następna nominacja do tego tam konkusu co mam w sygnaturze.
nie wiem
Albo wiecie co - nie będę was informował o nominacjach: 1) będzie ciekawiej, 2) się jeszcze rozeźlicie :D
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwca 2010, 13:40:15 wysłana przez nie wiem »
gadulec: 5765578
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a Zombie Zombie Zombie"

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Czerwca 2010, 13:55:29 »
Wiem dobrze, że to zbrodnicza do niczego nie prowadząca teoria, że to nawet gorsze od faszyzmu, Hitlera, Stalina, Che razem wziętych, ale czasami mam takie ukryte marzenie, żeby wszystkich głupich ludzi zabić albo wykastrować. Albo i to i to, tylko w odwrotnej kolejności. I nie zabijać humanitarnie, tylko wieszać za jaja/cokolwiek drutem kolczastym na uschniętych drzewach.
Z moich amatorskich analiz socjologicznych wywnioskowałem, że tacy stanowiliby większość tych, którzy przeżyliby naprawdę poważne postapo. No dobra - wpierw oczywiście ludzie zorganizowani ale w sensie negatywnym jak np. więźniowie. Potem ci co by nic nie robili i czekali na innych. Po dupach oberwali by więc strażacy, policjanci czy wojskowi - zwłaszcza ci z poczuciem misji - oraz ludzie mający wenę do ogarniania.

Ale to tylko w przypadku naprawdę poważnego czegoś, kiedy można mówić o rozpadzie struktur państwowych czy społecznych  :auc

Głupi jak gówno - zawsze na wierzch wypłynie i się na powierzchni utrzyma  :ncz
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Vegeir

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 320
  • 42
    • POSTAPO
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Czerwca 2010, 14:22:56 »
To prawda, że gdy dom się wali nie da się nic zrobić. Ale wkurza mnie postawa tych ludzi. Ich to śmieszy i stanowi to dla nich atrakcję. Jak można mieć radochę z tego, że komuś zawaliło się marzenie życia - własny dom na odludziu, z dala od takich debilków, jak ci, których słyszymy na filmiku. Sam się teraz buduję na pięknym odludziu razem z rodzicami, w miejscu gdzie nie zagraża nam żadna powódź ani usunięcie ziemi. Dla mnie to jest raj biblijny i oaza spokoju, ale nawet w takim miejscu spotykam ignorantów jeżdżących koło mnie na kładach i motorach. Do tego dodam leśniczych, którzy zamiast ścigać ich mają do nas pretensje, że jeździmy przez las, żeby dojechać na naszą działkę, gdy sami rozpieprzają drogi w lesie swoimi terenówami. Ignorancji i debilizmu ci u nas dostatek.


Jabłko

Pilarious

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 350
  • Mister Handy
    • TENACIOUS D
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Czerwca 2010, 14:33:38 »
Ja miałem ubaw jak koparka burzyła stare/nowe domy zbudowane w miejscu przeznaczonym na budowę trasy. Ale nie było to ludzkie nieszczęście spowodowane kataklizmem. I tak - jestem za wybiciem każdego untermensch (czyli po prostu idiotę). Nie jestem faszystą/nazistą, ba bliżej mi do lewej strony. Ale lepiej zabić jednego, by dwaj kolejni wiedli lepszy żywot. Bo kretyni są problemem świata. A jak by wyglądało to wybicie?

« Ostatnia zmiana: 03 Czerwca 2010, 14:37:04 wysłana przez Pilarious »

Grosswick

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 432
  • Jestem betonem i jestem z tego dumny!
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Czerwca 2010, 14:56:50 »
przydał by się taki biblijny potop, tylko żeby zabiło wszystkich ludzi z IQ poniżej 100  :ords
Ewentualnie jeszcze skończonych debili (bo czasami jedno nie wyklucza drugiego) i ekstremistów (uważam że WSZYSCY ekstremiści są z założenia chorzy psychicznie i powinni zostać co najmniej odizolowani od społeczeństwa  :-X )
gadulec: 5765578
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a Zombie Zombie Zombie"

Pilarious

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 350
  • Mister Handy
    • TENACIOUS D
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Czerwca 2010, 15:08:07 »
przydał by się taki biblijny potop, tylko żeby zabiło wszystkich ludzi z IQ poniżej 100  :ords
Ewentualnie jeszcze skończonych debili (bo czasami jedno nie wyklucza drugiego) i ekstremistów (uważam że WSZYSCY ekstremiści są z założenia chorzy psychicznie i powinni zostać co najmniej odizolowani od społeczeństwa  :-X )

Podobno Doda ma całkiem wysoki poziom IQ.

Grosswick

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 432
  • Jestem betonem i jestem z tego dumny!
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Czerwca 2010, 15:19:45 »
Ewentualnie jeszcze skończonych debili (bo czasami jedno nie wyklucza drugiego)

 :zwr
gadulec: 5765578
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a Zombie Zombie Zombie"

Vegeir

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 320
  • 42
    • POSTAPO
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Czerwca 2010, 15:22:38 »
Jakby miał obyć tak jak mówicie, to wyginęłoby 95% ludzkości. Hmm ciekawy temat na nową powieść postapo: "Tajemniczy wirus wybija wszystkich ludzi z IQ poniżej 100, garstka ludzkości stara się poprowadzić świat ku świetności" xP

A tak bardziej serio. Mnie przeraża ilość idiotów otaczających mnie codziennie. Poznaje ich po zwykłych, z powodu niepozornych działaniach. Np na siłowni gość próbował sobie zrobić podpórkę na nogi z takiego ciężarka. Tępak nie pomyślał, że trzeba przesunąć takie gówno, żeby ten ciężarek nie wyleciał. Raz, że ciężar mu spadł na nogi, dwa przesunął mu się po palcu i kozacko potryskało krwią. A już w przedszkolu ludzie patrzą, czy dzieci myślą logicznie, dając klocki, które trzeba wpasować w odpowiednią dziurkę z odpowiednim kształtem. Niby taka durna czynność, co 'może zdarzyć się każdemu', ale chyba każdemu niemyślącemu. I przez takiego gościa później rodzi się stereotyp, że na siłownię chodzą idioci.

Inny przykład. Jak robiłem kurs na ratownika, musieliśmy na basenie przeciągnąć topielca nad linami i nie wytłumaczono nam jak to zrobić. Wiadomo - czasem ratownik musi improwizować. No i tak na 10 osób tylko 2 (ja i taki gostek) zrobiliśmy to dobrze i jako pierwsi. Jak skończyliśmy, to reszta była w połowie. Dlaczego? Bo ciągnąc topielca WIADOMYM jest, że jego trzeba przeciągać nad linami, ale samemu nie trzeba nad nimi przełazić, tylko można popłynąć pod nimi. No bo jest łatwiej po prostu. Tak się składa, że 2 osoby na 10 o tym tylko pomyślały. O czymś to musi świadczyć...

Podobnie jest jak widzę ludzi parkujących na wąskim miejscu. Zwykle to się tyczy kobiet, ale nie tylko. Jedzie przy samym rzędzie aut i później 10x manewruje, zamiast poczekać, aż auta z naprzeciwka przejadą i zrobić większy łuk, zaparkować za 1szym razem, tudzież wykonując tylko jeden manewr poprawczy. Już nie wspomnę o tym, jak ludzie parkują zajmując nieświadomie 2 miejsca parkingowe. Niby jest trochę miejsca, ale nie tyle, żeby ktoś się zmieścił.

Albo ta historia, co kiedyś była w wiadomościach. Jak wysiadł prąd kobiecie, to nie pomyślała, że można odpalić gaz w kuchence od zapałki...

To są drobne i z pozoru nieszkodliwe rzeczy. Ale tak się składa, że życie się składa z wielu drobiazgów, a nie z jednej wielkiej rzeczy i to właśnie po tych drobiazgach można poznać, czy ktoś jest głupi czy nie. A tu chodzi o zwykłe myślenie: jak sobie ułatwić życie?, czy przypadkiem nie zająłem zbyt dużo miejsca na parkingu?... Szkoda tylko, że takich ludzie jest morze, a ludzi myślących co najwyżej bajorko.

 


Jabłko

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Czerwca 2010, 15:36:53 »
Podobno Doda ma całkiem wysoki poziom IQ.
Popełniasz częsty błąd, utożsamiając IQ z inteligencją. A tak naprawdę IQ z inteligencją jest związane bardzo luźno. Poza tym Doda jest bez wątpienia inteligentną osobą. Dawno temu miałem w ręku Gościa Niedzielnego, w którym był wywiad z nastoletnią jeszcze Dorotą. Bardzo świadomie i z premedytacją odpowiadała, jak przez chamstwo i szmirę zdobyć popularność.

Nie podoba mi się tak szybkie wydawanie wyroków. Na osuwiskach i terenach gdzie są podtopienia budują się tylko głupi ludzie. Cieszy się taki, że kupił działkę na odludziu za bezcen (bo osuwisko), albo całkiem tanio mieszkanie w pobliżu centrum (zaraz będzie zalane). A mądrale miast pomagać debilom w umacnianiu wałów, chodzą z pieskami i się z nich śmieją. Bo z głupoty śmiać się należy!

Poza tym, głupotą należy się przejmować, ale nie wolno jej tępić! Głupota sama się tępi, bez niczyjej pomocy. Głupi ludzie budują się w miejscach potencjalnych katastrof, kandydują do nagród Darwina, rozbijają się po drogach, przeprowadzają aborcję. Trzeba tylko uważać, żeby debile nie mogli decydować o sprawach ważnych i wspólnych. Niestety, dokładnie tak się dzieje w demokracji, ale to rozmowa na inny temat.

A najgorsze co można zrobić, to głupocie pomagać. Zasiłki dla bezrobotnych, renty dla samotnych matek, pomoc dla powodzian...
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwca 2010, 15:46:27 wysłana przez Glassius »
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Grosswick

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 432
  • Jestem betonem i jestem z tego dumny!
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Czerwca 2010, 15:57:47 »
No i właśnie tu jest problem.
Im więcej głupich ludzi, tym więcej kretyńsko zbudowanych domów czy nieprzemyślanych inwestycji, tym więcej zmarnowanych pieniędzy Twoich, moich, i wszystkich innych podatników. Osobiście wolał bym mieszkać na zadbanym i wyremontowanym osiedlu, i mieć lepiej zadbane drogi (ach ta Łódź  :-[) niż słuchać jakie pieniądze idą na pomoc ludziom, którzy nawet nie powinni się budować tam, gdzie to zrobili.

A najgorsze co można zrobić, to głupocie pomagać. Zasiłki dla bezrobotnych, renty dla samotnych matek, pomoc dla powodzian...

I jeszcze becikowe
dla kogoś kto ma do odchowania dziecko 1000zł to nic! Kiedyś widziałem w internecie artykuł, w którym szacowano, że utrzymanie dziecka, od urodzenia, do 18 roku życia, kosztuje w Polsce ok 500 000zł
1000zł wpada do kieszeni, starczy no, powiedzmy na trochę pieluszek, a potem wcale nie jest lepiej. Ale państwo jest obciążone i to poważnie (nie wiem ile dzieci się rodzi w Polsce, ale wystarczy przemnożyć to przez 1000 i mamy kolejną dziurę w budżecie), a w sierocińcach czy w śmietnikach, jest tylko więcej sierot. Osobliwy sposób walki z niżem  demograficznym...
gadulec: 5765578
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a Zombie Zombie Zombie"

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Czerwca 2010, 16:13:10 »
Mi się wydaje że dzisiejszy zalew głupoty wynika właśnie z wszechobecnej państwowej pomocy. Jeżeli traktujemy ludzi jak debili, którzy sami nie potrafią zadbać o własną emeryturę, którzy nigdy nie odczuwają potrzeby pomocy innym, którzy bez przymusu nie zadbają o edukację własnych dzieci, którzy wreszcie bez zasiłków i rent zdechną z głodu, to wyhodujemy takich debili. Zapomniała ludzkość, co znaczy ponosić odpowiedzialność za własne decyzje.

Becikowe i programy pomocowe dla powodzian są jedną z takich szkodliwych rzeczy.
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Pilarious

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 350
  • Mister Handy
    • TENACIOUS D
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Czerwca 2010, 16:15:17 »
Popełniasz częsty błąd, utożsamiając IQ z inteligencją.

A co ja napisałem i odnośnie czego?

IQ poniżej 100
Podobno Doda ma całkiem wysoki poziom IQ.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Czerwca 2010, 16:23:04 »
Głupota nie ma nic wspólnego z IQ, ale z ignorancją, konformizmem, koniunkturalizmem czy ciasnymi horyzontami >>> patrz szefowie wielkich korporacji czy choćby dwaj panowie H z Bethesdy.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Czerwca 2010, 16:30:31 »
Żeby walczyć z niżem demograficznym, należałoby zmienić politykę na prorodzinną - urlopy dla ojca i matki (ale gdyby były płatne przez państwo, to kosztowałyby znacznie więcej niż becikowe, a tak to szefowie - wiadomo - wolą unikać dawania takich urlopów i stąd zatrudnianie kobiet - jeszcze kilka lat temu przynajmniej - było weryfikowane wpierw pytaniem, czy nie planuje ona dzieci). Trudno powiedzieć, czy przyznanie urlopów tacierzyńskich wpłynie na to, że ojcowie będą je wykorzystywać i czy wybije to pracodawcom z rąk argument o niezatrudnianiu kobiet, bo mogą urodzić i iść na urlop nie daj Boże.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Vegeir

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 320
  • 42
    • POSTAPO
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Czerwca 2010, 16:32:54 »
No, co do tych zasiłków. Macie tutaj rację, to jest bezsens i ściema. Ale z drugiej strony jak się jest cwanym, to taki zasiłek zawsze może trochę pomóc, zwłaszcza jeśli jest się zaraz po szkole ;). Ja sobie trochę 'na prawo' załatwiłem zasiłek dla takiego jakby praktykanta. Po prostu jestem w papierach w pewnej firmie, że niby u nich się uczę, a tak naprawdę siedzę sobie w domciu i zgarniam 6 stówek co miesiąc. Niby nic, ale z drugiej strony na paliwko mam i trochę zostaje, a oprócz tego pracuję również 'na prawo' w innym miejscu ;). To nie jest tak, że okradam państwo. Nie moja wina, że tak łatwo ich nabrać, sami sobie na to pozwalają, więc tylko korzystam z sytuacji. Nie pytaj co możesz zrobić dla państwa, tylko co państwo może zrobić dla ciebie ;). To jest podobna sytuacja jak z tymi idiotami, którzy się budują nad rzeką - zbudowali się nad wodą i teraz płaczą, że rzeka zabrała ich całe życie. Polska daje się skubać, to jest skubana i tyle. Ludzie budują się nad wodą, to są zalewani. Normalna kolej rzeczy.

Tylko z głupoty śmiać się nie należy mimo wszystko. Takim ludziom nawet powinno się współczuć. Podejść, pogłaskać w główkę (albo postukać), zapytać: "jak myślisz, dlaczego cię zalało?" - "bo blisko rzeki dom miałem" - "więc jaka z tego nauka?" - "wysuszyć rzekę?"... Hehe, może wysuszyć nie, ale skoro człowiek nie potrafi pomyśleć o ewentualnym zagrożeniu, to może nauczy się na swoich błędach. a jak będzie kompletnym głąbem, to zostanie na swoim starym miejscu i będzie liczył na to, że albo rzeka wyschnie albo powodzi kolejnej nie będzie. A prawda jest taka, że klimat się zmienia, możliwe, że cały czas u nas będą takie deszcze. Albo po prostu bardzo często. I co wtedy? Bo jeśli takie akcje pomocy dla powodzian będą przeprowadzane co roku, to rząd będzie miał spory problem. Ludzie będą musieli się masowo przesiedlać. Ale według mnie to dobrze, człowiek zbyt mocno wierzył w siebie, że potrafi pokonać naturę.


Jabłko

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Czerwca 2010, 16:38:39 »
Bo kretyni są problemem świata. A jak by wyglądało to wybicie?
przydał by się taki biblijny potop, tylko żeby zabiło wszystkich ludzi z IQ poniżej 100  :ords
Ewentualnie jeszcze skończonych debili (bo czasami jedno nie wyklucza drugiego) i ekstremistów (uważam że WSZYSCY ekstremiści są z założenia chorzy psychicznie i powinni zostać co najmniej odizolowani od społeczeństwa  :-X )
Podobno Doda ma całkiem wysoki poziom IQ.
Grosswick napisał o skończonych debilach z IQ powyżej 100. Więc albo wspomniałeś o Dodzie aby potwierdzić jego słowa (wtedy przepraszam, choć i tak Doda nie jest skończonym debilem), albo wspomniałeś o niej, by pokazać że głupi też może mieć wysokie IQ. Tylko w takim razie byłoby to masło maślane, bo w pierwszej wypowiedzi o Dodzie cytujesz również fragment o skończonych debilach z wysokim IQ.

Głupota nie ma nic wspólnego z IQ, ale z ignorancją, konformizmem, koniunkturalizmem czy ciasnymi horyzontami >>> patrz szefowie wielkich korporacji czy choćby dwaj panowie H z Bethesdy.
Tacy głupi, a wiedzą jak się ustawić... Przypomina mi to kawał:

- Nazywacie Justina Biebera ciotą, a ma więcej babeczek od was.
- Od ciebie też!
- Racja, ciota.

Żeby walczyć z niżem demograficznym, należałoby zmienić politykę na prorodzinną - urlopy dla ojca i matki
O w mordę, nie wiem, chyba tak nie myślisz naprawdę... Najlepszą polityką prorodzinną państwa jest zmniejszyć fiskalizm!

Niby nic, ale z drugiej strony na paliwko mam i trochę zostaje, a oprócz tego pracuję również 'na prawo' w innym miejscu ;). To nie jest tak, że okradam państwo. Nie moja wina, że tak łatwo ich nabrać, sami sobie na to pozwalają, więc tylko korzystam z sytuacji
Oto dowód że obecny system jest skrajnie demoralizujący.
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Apokalipsa? Byle nie w Polsce, byle nie z Polakami?!
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Czerwca 2010, 17:48:13 »
No nie wiem, wydaje mi się że takie urlopy dla ojców byłyby przydatne.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!