Ankieta

Czy lubisz jeść ryby?

Tak
19 (82,6%)
Nie
4 (17,4%)

Głosów w sumie: 22

Autor Wątek: Makreli smak to miłości znak  (Przeczytany 9630 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Makreli smak to miłości znak
« dnia: 31 Maja 2010, 00:46:02 »
Jak w temacie  8)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Makreli smak to miłości znak
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Maja 2010, 07:36:11 »
a to teraz się makreli nie je? Ja lubię dalej :P

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Sakul

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 157
    • Kontestacja
Odp: Makreli smak to miłości znak
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Maja 2010, 08:43:49 »
Wiem, że śledź to nie ryba (tak jak pieczarka to nie grzyb), ale śledź w occie!!
Nie wszyscy Polacy byli dobrzy i szlachetni, nie wszyscy Żydzi niewinni, nie każdy Niemiec to zbrodniarz. - "Początek" Andrzej Szczypiorski


Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Makreli smak to miłości znak
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Maja 2010, 15:02:51 »
Pijany jestem! Nienawidzę octu - co się w nim pokazuje tego ja nie szanuję. Śledź w oleju jest okej. Zagłosowałem na NIE, bo w ujęciu ogólnym - ryb jeść nie lubię. Borykać się z ośćmi nie jest moim hobbi, a smród ryb toleruję tylko w opowiadaniu Lovecrafta "Widmo nad Innsmouth" :) Ryby są zdrowe więc jedźcie je dzieci... Nie no, dobry dorsz z cytryna i frytami nie jest zły i nie mówię, że nie jadam, ale chyba uprzedziłem się do ryb przez słuchanie bzdur typu "ryby to nie mięso" :P Owoce morza - jak nazwa wskazuje - to również nie mięso, a soczyste dobra pozyskiwane z plażowych drzew, c'nie? Chciałbym częściej jeść dobre ryby. Ryby, ryby, ryby. Nie jedzcie tylko pangi i ryby maślanej, jeśli Wam życie miłe. Kanapki z wędzoną makrelą kiedyś uwielbiałem. Trewal jest bardzo podobny do makreli. Niestety teraz nie mogę sobie na to pozwalać. A oprócz ryb jest wiele innych, smacznych afrodyzjaków - np. alkohol i ciemność ;D
« Ostatnia zmiana: 31 Maja 2010, 15:10:58 wysłana przez Ordynus »

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Makreli smak to miłości znak
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Maja 2010, 23:30:15 »
Właśnie, bo łażąc po Tesku zauważyłem istną ofensywę pangi, której czarny pijar robi miejska legenda, że hodują ją w ściekach Mekongu  :-X

Zupa rybna jest dobra :-[ Wystarczy mięcho skropić sokiem cytrynowym, do zupy dodać curry i oliwę z oliwek i zupa nie wali rybą.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Makreli smak to miłości znak
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Czerwca 2010, 06:40:55 »
Odkąd zniknęły Paluszki rybne Kapitana Iglo, nie lubię ryb...
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Sakul

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 157
    • Kontestacja
Odp: Makreli smak to miłości znak
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Czerwca 2010, 12:34:59 »
Odkąd zniknęły Paluszki rybne Kapitana Iglo, nie lubię ryb...

To ciekawe z czego robili te "rybne" paluszki, skoro teraz prawdziwe ryby ci nie smakują ;).
Nie wszyscy Polacy byli dobrzy i szlachetni, nie wszyscy Żydzi niewinni, nie każdy Niemiec to zbrodniarz. - "Początek" Andrzej Szczypiorski


Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Makreli smak to miłości znak
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Czerwca 2010, 15:44:01 »
Mi ryby nigdy nie smakowały, ale tam był Kapitan Iglo... :'(
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Makreli smak to miłości znak
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Czerwca 2010, 15:53:52 »
No nie żałuj go tak, podobno był agentem marynarki wojennej Liechtensteinu :-X

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Makreli smak to miłości znak
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Czerwca 2010, 16:48:48 »
Kurde zdekonspirowałeś go. Ja też muszę być spalony...
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Little Boy

  • Chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Makreli smak to miłości znak
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Czerwca 2010, 01:15:48 »
Gimme some fish can you gimme some fish... ryba wpływa pozytywnie na wszystko.
Łosoś norweski! Makrela, panga, dorsz, lin, tuńczyk, karp, śledź, szprot. W takiej kolejności.
"Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. Nasza generacja, skrwawiona w wojnach, na pewno na okres pokoju zasługuje. Ale pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę, wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Makreli smak to miłości znak
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Czerwca 2010, 09:47:54 »
A kormoran nie jest rybą!

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Makreli smak to miłości znak
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Czerwca 2010, 10:01:20 »
Wolę łowić (i zazwyczaj wypuszczać), ale jeść tyż mogiem. Ze słodkowodnych najbardziej łososiowate, a morskie, to chyba wszystkie/większość. Ojczulek wrócił z wyprawy do Norwegii - będzie trochę rybek i dla nas :zwr

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Makreli smak to miłości znak
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Czerwca 2010, 15:04:39 »
Pozwolę sobie odgrzać temat. Jak już wspominałem kilka postów poniżej, nigdy nie szalałem za rybami. Zwłaszcza łosoś, który jest powszechnie cenioną rybą, brzydził mnie od zawsze. Do dzisiaj! Oto co zrobiłem, a właściwie - mówiąc nieskromnie - czego dokonałem: osoliłem filet z łososia, posypałem go pieprzem i ziołami prowansalskimi, i położyłem na niego kilka plasterków cytryny. Polałem to oliwą i wsadziłem w folię (właściwie to położyłem na folii, którą też polałem oliwą). Wkabaciłem zawiniątko do piekarnika na 20 minut. Do tego zapodałem niedogotowany ryż (znaczy taki pochrupujący, jak dla mnie w sam raz), który wymieszałem z kurkumą (szafran dla ubogich) i bazylią. Wyszły mi z tego pieprzone delicje! Takie rybsko mógłbym jeść codziennie :o Gdyby to zależało ode mnie, zadałbym temu przepisowi schronowy znak jakości :zwr

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Makreli smak to miłości znak
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Czerwca 2010, 02:02:24 »
Czekaj kurde - na co położyłeś folię z rybolem, znaczy jak włożyłeś to do piekarnika? Jaka temperatura pieczenia? Rybol świeży czy mrożony?
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Makreli smak to miłości znak
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Czerwca 2010, 09:53:13 »
A do takiej niewielkiej brytfanny to włożyłem i dopiero piekarnika. Najsampierw rozgrzałem piekarnik do 150 stopni, wsadziłem brytfannę z rybą na kwadrans, a potem rozwinąłem folię, podkręciłem trochę temperaturkę i piekło się tak jeszcze 5 minut. Rybol był rozmrożony dzień wcześniej, ale myślę że ŚWIEŻY też będzie w porządku ;D

Drake

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Być napromieniowanym czy nie? - oto jest pytanie
Odp: Makreli smak to miłości znak
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Lipca 2010, 17:23:04 »
Jem surowe ryby. Są najlepsze. :spk