Autor Wątek: Szczury tunelowe  (Przeczytany 16926 razy)

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Szczury tunelowe
« Odpowiedź #40 dnia: 01 Czerwca 2010, 01:28:32 »
Ja bardziej odpisywałem na politykę Schronu odnośnie niektórych "ryzykownych" niusów, niż na samego niusa, bo tak w sumie kiedy powiedziałem, że nic nie mam do gadania, użyłem nietrafnego zwrotu, miałem na myśli to, że raczej nie mam na to wpływu.
No właśnie nie jestem do końca pewien. Zobacz- nowina Aq została opublikowana. Teraz pomyśl - jeżeli nie wpłyną na to żadne trzecie czynniki (np. brak czasu kogoś z kontem newsowym), a Ty napiszesz całkiem treściwy felieton dlaczego uważasz, że ta nowina nie ma nic wspólnego z tematyką serwisu, to z pewnością zostanie on umieszczony, bo taka wymiana zdań w nowinach jest możliwa - zresztą już przynajmniej raz się odbyła pomiędzy Yodą a Ulym w sierpniu 2008 właśnie w nowinach. I wtedy wpłyniesz poprzez nowinę. Zresztą teraz wpływasz przez posty. Każda wypowiedź wpływa na rozmówców.
Bo do gadania to mam tyle, że nie całkiem przekonuje mnie stwierdzanie, że wszystko jest względne i do postapokalipsy można podpiąć, co się komu żywnie podoba - byleby był redaktorem.
Niestety tak i niestety czasami pojawiały się newsy z dupy albo czasami pojawia się squonkolenie. A czasami moje smuty. Taki już tego urok.
W przeciwnym wypadku niech sobie gada, ale i tak "nasze górą". Takie elitarystyczne podejście nie musi mi się całkiem podobać, ale was z kolei nie musi ruszać i na tym mogę rozbić swoją opinię, jak rozbijają się fale na skałach. Tyle że ja nie mam długowieczności oceanu. Ani jego potęgi.
Ale mimo wszystko z tym zachowywaniem granic postapowości to bym trochę polemizował - czego dowodem ta dyskusja.
No i widzisz - na nas argumenty przeważnie robią wrażenie, chociaż czasami nie  :P W każdym razie moim zdaniem dobrze, że taka dyskusja się toczy.
W głównej mierze chodzi mi to, że opis strony wygląda tak: "Trzynasty Schron - Fallout 3, Seria Fallout, Postapokalipsa". A biorąc pod uwagę, o czym się tutaj zaczyna pisać, powinno się go trochę zmodyfikować.

Postapokalipsa powinna być na pierwszym miejscu i właśnie ktoś za to dostanie wpierdol SSI 13S. Dzięki za uwagę  :-*

:) A właśnie, że będą! Zmajstruj sondę z pytaniem o definicję postapokalipsy i zobaczysz, że wspólna prawdę stanowią już same przykładowe odpowiedzi, spośród każesz ludziom wybierać.
Sęk w tym że odpowiedzi zależałyby od tego jakie bym wymyślił opcje w sondzie:P A te mógłbym wymyśleć skrajnie różne.
Czego dotyczy prawda, którą masz na myśli? Prawdą względem którego kłamstwa jest ta tkwiąca na kowalskim polu stokrotka?
Prawda którą mam na myśli to ideał prawdy, a nie konkretne fakty (prawdziwe) i związane z nimi kłamstwo. Chyba dlatego się nie możemy do końca zrozumieć  :P Stokrotka tkwiąca na kowalowym (nie kowalskim :P) polu jest prawdą samą w sobie. Nie jest prawdą względem jakiegoś kłamstwa, bo prawda nie istnieje w dychotomii z kłamstwem, to kłamstwo jest brakiem prawdy albo jej przerysowaniem. Można powiedzieć, że kłamstwo to zła pochodna prawdy, ale nie idea - chociaż i nad tym można polemizować.

To oczywiste, że istnieją takie kłamstwa, których nikt nie jest w stanie obalić albo takie prawdy, których nikt nie jest w stanie zakwestionować dostarczając dowodów. Weźmy wiarę. To, że w coś wierzysz nie oznacza, że tak jest.
Tak jak również, że to, że w coś wierzysz nie oznacza, że tego nie ma; to że w coś nie wierzysz nie oznacza, że tego nie ma lub że to jest. Sam akt wiary nie wpływa na istnienie lub nieistnienie. Ale jak mówię - nie zrozumieliśmy się już wcześniej, mówimy o różnym rozumieniu prawdy.
Ja myślę, że żadna prawda nie może nie istnieć i zamiast tego uważam, że może istnieć nieodkryta.
Ale widzisz - ktoś może myśleć inaczej. Czy to wpływa realnie na to że ta prawda istnieje, albo nie istnieje? Wydaje mi się że jest tak jak z wiarą.
Jest prawda dotycząca bogów, której nikt nie zna. Część ludzi wierzy w ich istnienie, a część uważa że to człowiek od zawsze tworzył bogów.
Albo takiej prawdy nie ma. Zauważ, ze prawda to cnota, a wiara w coś i teorie budowane na domysłach to tylko tezy, nie cnoty.
Obie teorie są tak uniwersalne, że w ich obrębie można tworzyć nowe - mniej lub bardziej mijające się z Prawdą lub trafiające w dziesiątkę.
Tak, o ile Prawda istnieje  :-*
A tych dwóch facetów - takimi przypadkami zajmują się sądy i policja. Gdyby nie istniała możliwość udowodnienia prawdy - a tym samym prawda - to tworzenie obiektywnych sądów i przeprowadzanie rzetelnych śledztw nie miałoby sensu, c'nie?
Nie miałoby, c'tak!, ale znowu mówimy o różnym rozumieniu prawdy. Prawda uniwersalna - prawda na temat tego jaki jest sens człowieczeństwa (o ile istnieje, o ile jest jedna, o ile jest możliwa do odkrycia) nijak nie ma się do prawdy o tym kto ukradł pani krysi z warzywniaka kilo kartofli.  :zwr
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Kaznodzieja

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 119
  • miziantrop
Odp: Szczury tunelowe
« Odpowiedź #41 dnia: 01 Czerwca 2010, 02:00:42 »
Ale nawet gdybym napisał taki felieton i udowodnił, że nie ma konotacji z postapo, to przecież tamten nius nie zostałby usunięty, prawda? (ale i tak byłoby to bezcelowe, skoro Squonk podał zakres działań Schronu - nius ma prawo bycia, tyle że broniłeś go w złej kategorii).

A propos prawdy, kiedyś wymyśliłem taki przykład (przynajmniej mam nadzieję, że to ja, a nie gdzieś zasłyszałem, przemieliłem w podświadomości i samemu podpisałem, bo wielokrotnie mi się to zdarzało, niestety):
Szedł facet ulicą i zgubił dziesięć złotych, których do czegoś potrzebował, załóżmy, że na nowe skarpetki. Podsumuje dzień jako do dupny = prawda.
Szedł drugi facet ulicą i znalazł dziesięć złotych, za które kupił nowe skarpetki. Podsumuje dzień jako bardzo dobry = prawda.
-1=1
I co teraz?

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Szczury tunelowe
« Odpowiedź #42 dnia: 01 Czerwca 2010, 02:02:34 »
To dosyć dowolne potraktowanie logiki, tak samo jak to, że 2 jest różne od 2 biorąc pod uwagę wartość ocen w liceum i na studiach  :-*

Nie, nie zostałby usunięty - ten akurat nie, ale są takie, które może i powinny - w mniej lub bardziej zamierzchłej przeszłości.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Kaznodzieja

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 119
  • miziantrop
Odp: Szczury tunelowe
« Odpowiedź #43 dnia: 01 Czerwca 2010, 02:12:18 »
No to przynajmniej mam pewność, że ja to wymyśliłem. Nie byłem nigdy na studiach, ale domyślam się, że 2 to najniższa ocena? A wtedy to się rozpatruje w innych kategoriach, z kolei w moim przykładzie wszystko odnosi się do tego samego. To coś jak z Robin Hoodem - dla jednych był bohaterem, dla drugich wrzodem, ale trudno to jednoznacznie określić.

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Szczury tunelowe
« Odpowiedź #44 dnia: 01 Czerwca 2010, 09:20:44 »
Idąc tym tropem stwierdzimy, że Związek Sowiecki był utopią :-*

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 956
Odp: Szczury tunelowe
« Odpowiedź #45 dnia: 01 Czerwca 2010, 09:23:11 »
Przeglądając wypowiedzi niektórych, podejrzewam, że nie czytali odnośnika do nowiny i całe to oburzenie wywołał chyba tytuł, który nie ma w sobie nic z postapo itd. Proponuje na początku przejrzeć odnośnik do nowiny a zaręczam tekst jest krótki i można go wciągnąć przez jakieś 5-10 min, ze zrozumieniem oczywiście.

Proponuje także stworzyć może nowy wątek, w którym schronowicze zaczną się wypowiadać, co jest dla nich postapo a co nie, który temat im by odpowiadał a jaki uważają za zbędny, rozwiałoby to jakieś późniejsze ewentualne zgrzyty.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Szczury tunelowe
« Odpowiedź #46 dnia: 01 Czerwca 2010, 09:37:16 »
Łojtam, zanadto to przeżywacie mości koledzy - przecież nikt tu nikomu do oczu nie skacze :P Ja mam poczucie winy za całe zamieszanie, bo ja pierwszy napisałem że mi ten ńjus "nie podpasował" ale przeca nie mam zamiaru organizować jakiejś krucjaty :-X Przeciwnie: napisałem jeszcze w tym samym miejscu, że jestem otwarty na słuchanie więc jeśli ktoś znajdzie czas to proszę o wyjaśnienie po co to :) No i wystawił to nie wiem, a rozwinął Squonk. Dobrze, że jest zainteresowanie - w tę czy w tę stronę - dyskusja oznacza tylko tyle, że jest jakieś życie na osiedlu ;)
Jeśli krzywi Was krytykowanie ńjusów, to przypomnijcie sobie co się działo, gdy Squonk wrzucił ńjusa o wojnie z Puckiem ;D

« Ostatnia zmiana: 01 Czerwca 2010, 09:47:27 wysłana przez Ordynus »

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Szczury tunelowe
« Odpowiedź #47 dnia: 01 Czerwca 2010, 10:13:33 »
Proponuje także stworzyć może nowy wątek, w którym schronowicze zaczną się wypowiadać, co jest dla nich postapo a co nie, który temat im by odpowiadał a jaki uważają za zbędny, rozwiałoby to jakieś późniejsze ewentualne zgrzyty.

Jest już taki wątek bardzo obszerny
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Szczury tunelowe
« Odpowiedź #48 dnia: 01 Czerwca 2010, 10:42:31 »
Proponuje także stworzyć może nowy wątek, w którym schronowicze zaczną się wypowiadać, co jest dla nich postapo a co nie, który temat im by odpowiadał a jaki uważają za zbędny, rozwiałoby to jakieś późniejsze ewentualne zgrzyty.

Nie ma takiej potrzeby - bo patrz przykład OldTown. Każdy kto chce zmieniać ten zlot, może jako jego współorganizator. Zaś na Trzynastym Schronie jako newsman/współpracownik/redaktor  :-*
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 956
Odp: Szczury tunelowe
« Odpowiedź #49 dnia: 02 Czerwca 2010, 21:43:59 »
Jak się już wszyscy na ten temat wygadali to proponuje taką małą odskocznie i niebanalny film o tym jak to źli Chińczycy atakują mały pociąg.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Szczury tunelowe
« Odpowiedź #50 dnia: 12 Lipca 2011, 22:51:46 »
Ale fajna dyskusja, że aż odkopię ten temat bo nadarzyła się okazja, by zapodać jego drugą część :-*
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Szczury tunelowe
« Odpowiedź #51 dnia: 12 Lipca 2011, 23:56:35 »
Czyli?
Pytam, bo coś ostatnio nie było ognistych dyskusji. :blk Jest nadzieja?
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Szczury tunelowe
« Odpowiedź #52 dnia: 13 Lipca 2011, 10:02:35 »
Już już  :P I dobrze, że nie ma ognistych dyskusji - dziś na forum jest jak za rządów PełO - nuda, spokój, nic się nie dzieje  :D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Szczury tunelowe
« Odpowiedź #53 dnia: 13 Lipca 2011, 19:30:13 »
Luźno przejrzałem temat do wiadomości o numerze 34 (tej), żeby sobie przypomnieć i właśnie w niej trafiłem na coś, co zachęciło mnie do jej zacytowania:

Ja bardziej odpisywałem na politykę Schronu odnośnie niektórych "ryzykownych" niusów, niż na samego niusa, bo tak w sumie kiedy powiedziałem, że nic nie mam do gadania, użyłem nietrafnego zwrotu, miałem na myśli to, że raczej nie mam na to wpływu.

Kwestia ta wydała mi się szalenie ciekawa teraz, z perspektywy czasu. Prawda jest taka, że przyjmując kogokolwiek nowego do załogi popełniamy szalony i ryzykowny ruch, a jeśli jeszcze damy temu komuś konto newsowe, to w ogóle możemy zostać uznani za szaleńców i inwalidów, kombatantów umysłowych. Dlaczego? Ano dlatego że najczęściej takiego kogoś nie znamy z życia pozainternetowego, z Internetu znamy go dość krótko i dość pobieżnie, tak naprawdę może i czytaliśmy jego wcześniejsze nowiny (a raczej z pewnością je czytaliśmy, w końcu na czymś musieliśmy oprzeć jego decyzję o przyjęciu), ale tak naprawdę w tych swoich pierwszych nowinach starał się być zachowawczy i nie wyjeżdżać z tematem, o którym nie wiadomo, czy się spodoba. Ale jeśli już go przyjmiemy i on coś napisze, no to niejako z urzędu powinniśmy raczej go bronić, bo to jeden z nas.

Podobnie jest z nowinami od czytelników. Jeśli już ktoś z dostępem do konta newsowego (niekoniecznie też redaktor, a może współpracownik) wrzuci nowinę zaoferowaną przez czytelnika, to chyba jeszcze tak na Schronie się nie stało, żeby ta nowina została usunięta. Dlatego też teoretycznie na Schronie może się znaleźć nawet informacja o naszych politycznych wrogach, wrzucona lub napisana przez współpracownika, który nie wie, że to akurat nasi wrogowie, albo się tym nie interesuje.

W tej perspektywie trudno mówić o polityce newsowej Trzynastego Schronu. Akurat nowiny to miejsce zupełnie demokratyczne (oprócz ortografii i stylistyki) na Trzynastym Schronie, a jego decentralizacja jest tak daleko posunięta, że nie wyobrażam sobie jakby można było prowadzić politykę za pomocą nowin (to znaczy politykę jednorodną i jednokierunkową). Oczywiście można zasypywać newsownię milionem nowin i liczyć na to, że nikt nic innego nie napisze (robi to z sukcesami Squonk), ale może się ten sposób okazać dość kruchy. Chociaż właśnie na tej podstawie Squonk zasłynął jako rozżalony redaktor, który psioczy na coś w każdej swojej nowinie. Należy jednak przyznać, ze jemu samemu to się nie podoba (to, że on pisze większość nowin), a przynajmniej tak mi się wydaje.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!