Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Listopad 14, 2019, 01:18:22 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie

Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z przywróceniem zasilania w Blasku  (Przeczytany 4103 razy)
Szynek
St. szeregowy
*

« : Maj 23, 2010, 09:50:21 »

Jestem tu nowy, zatem witam wszystkich.

Problem taki, jak w temacie. Jestem w Blasku i chciałbym dostać się na poziom 5. Przy próbie uruchomienia windy, dowiaduję się, że brakuje zasilania. Czytałem chyba wszystkie możliwe solucje i w każdej z nich jest napisane, że należy przywrócić energię za pomocą komputera na poziomie 4. Rzecz w tym, że za każdym razem, kiedy próbuję to zrobić pojawia się komunikat:
Zasilanie podstawowe: BŁĄD! BŁĄD! BŁĄD! Próba aktywacji podstawowego systemu zasilania nieskuteczna

Rozmawiałem z tym komputerem, na wszelkie możliwe tematy, skopiowałem wszystkie informacje (także te z holodysku) na Pip-Boy'a, rozegrałem nawet kilka rund w szachy- bezskutecznie. Pozabijałem także kilka nieaktywnych robotów, co dało mi nowy poziom, więc udoskonaliłem nauki ścisłe do 65% ale to również nie przyniosło rezultatu.

Nie wiem, czy to jakiś bug, czy coś źle robię? Proszę o pomoc.

Na wszelki wypadek zamieszczam save'a- do pobrania TUAJ (wiem, moja postać jest pewnie głupio rozwinięta ale gram dopiero pierwszy raz).

« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2010, 09:52:34 wysłane przez Szynek » Zapisane
Veron
Gen. broni - Redaktor
*

Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś

« Odpowiedz #1 : Maj 23, 2010, 10:10:22 »

Musisz najpierw naprawić generator mocy na poziomie 6. Użyj 'repair' na generatorze, będziesz chyba musiał spróbować ze dwa razy, min. wymagana wartość 'repair' to około 40%. Zax (komputer, o którym wspominasz) uruchamia zasilanie po naprawie generatora, można nim też deaktywować roboty. Oczywiście słusznie powybijałeś roboty przed przywróceniem mocy, nie oddawały Smiley. No i potrzebujesz też zdaje się Blue Pass Key (niebieskiej karty) z poziomu 4.

Aha - i nie graj w szachy, bo to zajmuje sporo czasu przy relatywnie niskiej Inteligencji, a Rad-X nie działa wiecznie i napromieniowanie jest więcej niż prawdopodobne Smiley

Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!
Szynek
St. szeregowy
*

« Odpowiedz #2 : Maj 23, 2010, 14:03:13 »

Dzięki wielkie za pomoc. Wszystko jest tak jak pisałeś, udało mi się w końcu dostać na 5 poziom Smiley

Aha - i nie graj w szachy, bo to zajmuje sporo czasu przy relatywnie niskiej Inteligencji, a Rad-X nie działa wiecznie i napromieniowanie jest więcej niż prawdopodobne Smiley
Hmmm... No właśnie rozegrałem kilka partii, do tego poczytałem trochę książek i kimnąłem się do wyleczenia. Efekt: napromieniowanie na poziomie 13023 remów Embarrassed Dobrze, że zawsze przezornie robię save'a PRZED wejściem do jakiejkolwiek nowej lokacji.

Mam jeszcze jedno pytanie (nie chcę zakładać nowego tematu): czy to prawda, że gra kończy się niepowodzeniem po 150 dniach? Gdzieś tak wyczytałem ale wydało mi się to trochę bez sensu. Prosiłbym o krótką odpowiedź, to znaczy bez spoilerowania.
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2010, 14:07:49 wysłane przez Szynek » Zapisane
Rextor
Sierżant
*

Mr Fallout Tactics

« Odpowiedz #3 : Maj 23, 2010, 17:38:59 »

Bez spoilerów czyli na podstawie informacji które już posiadasz  Tongue: Zarządca krypty poinformował, że jeśli procesor się nie znajdzie, to krypta zginie z powodu braku wody.  Nie wdając się głębiej w fabułę powiem że gra się może skończyć po 150 dniach, po 250, po 400 lub po 500 w zależności od tego jakich decyzji dokona bohater, co zrobi lub czego nie zrobi.

Szynek
St. szeregowy
*

« Odpowiedz #4 : Maj 24, 2010, 11:41:26 »

OK, dzięki wielkie Smiley

Niestety i tak będę musiał rozpocząć grę jeszcze raz, bo jednak mój ostatni save nie był tak daleko, jak przypuszczałem... Angry
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!