Autor Wątek: Problem z przywróceniem zasilania w Blasku  (Przeczytany 5382 razy)

Szynek

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 7
Problem z przywróceniem zasilania w Blasku
« dnia: 23 Maja 2010, 09:50:21 »
Jestem tu nowy, zatem witam wszystkich.

Problem taki, jak w temacie. Jestem w Blasku i chciałbym dostać się na poziom 5. Przy próbie uruchomienia windy, dowiaduję się, że brakuje zasilania. Czytałem chyba wszystkie możliwe solucje i w każdej z nich jest napisane, że należy przywrócić energię za pomocą komputera na poziomie 4. Rzecz w tym, że za każdym razem, kiedy próbuję to zrobić pojawia się komunikat:
Cytuj
Zasilanie podstawowe: BŁĄD! BŁĄD! BŁĄD! Próba aktywacji podstawowego systemu zasilania nieskuteczna

Rozmawiałem z tym komputerem, na wszelkie możliwe tematy, skopiowałem wszystkie informacje (także te z holodysku) na Pip-Boy'a, rozegrałem nawet kilka rund w szachy- bezskutecznie. Pozabijałem także kilka nieaktywnych robotów, co dało mi nowy poziom, więc udoskonaliłem nauki ścisłe do 65% ale to również nie przyniosło rezultatu.

Nie wiem, czy to jakiś bug, czy coś źle robię? Proszę o pomoc.

Na wszelki wypadek zamieszczam save'a- do pobrania TUAJ (wiem, moja postać jest pewnie głupio rozwinięta ale gram dopiero pierwszy raz).

« Ostatnia zmiana: 23 Maja 2010, 09:52:34 wysłana przez Szynek »

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Problem z przywróceniem zasilania w Blasku
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Maja 2010, 10:10:22 »
Musisz najpierw naprawić generator mocy na poziomie 6. Użyj 'repair' na generatorze, będziesz chyba musiał spróbować ze dwa razy, min. wymagana wartość 'repair' to około 40%. Zax (komputer, o którym wspominasz) uruchamia zasilanie po naprawie generatora, można nim też deaktywować roboty. Oczywiście słusznie powybijałeś roboty przed przywróceniem mocy, nie oddawały :). No i potrzebujesz też zdaje się Blue Pass Key (niebieskiej karty) z poziomu 4.

Aha - i nie graj w szachy, bo to zajmuje sporo czasu przy relatywnie niskiej Inteligencji, a Rad-X nie działa wiecznie i napromieniowanie jest więcej niż prawdopodobne :)
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Szynek

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Problem z przywróceniem zasilania w Blasku
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Maja 2010, 14:03:13 »
Dzięki wielkie za pomoc. Wszystko jest tak jak pisałeś, udało mi się w końcu dostać na 5 poziom :)

Aha - i nie graj w szachy, bo to zajmuje sporo czasu przy relatywnie niskiej Inteligencji, a Rad-X nie działa wiecznie i napromieniowanie jest więcej niż prawdopodobne :)
Hmmm... No właśnie rozegrałem kilka partii, do tego poczytałem trochę książek i kimnąłem się do wyleczenia. Efekt: napromieniowanie na poziomie 13023 remów :-[ Dobrze, że zawsze przezornie robię save'a PRZED wejściem do jakiejkolwiek nowej lokacji.

Mam jeszcze jedno pytanie (nie chcę zakładać nowego tematu): czy to prawda, że gra kończy się niepowodzeniem po 150 dniach? Gdzieś tak wyczytałem ale wydało mi się to trochę bez sensu. Prosiłbym o krótką odpowiedź, to znaczy bez spoilerowania.
« Ostatnia zmiana: 23 Maja 2010, 14:07:49 wysłana przez Szynek »

Rextor

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 256
  • Mr Fallout Tactics
    • Strona Poświęcona Grze Fallout Tactics
Odp: Problem z przywróceniem zasilania w Blasku
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Maja 2010, 17:38:59 »
Bez spoilerów czyli na podstawie informacji które już posiadasz  :P: Zarządca krypty poinformował, że jeśli procesor się nie znajdzie, to krypta zginie z powodu braku wody.  Nie wdając się głębiej w fabułę powiem że gra się może skończyć po 150 dniach, po 250, po 400 lub po 500 w zależności od tego jakich decyzji dokona bohater, co zrobi lub czego nie zrobi.

Szynek

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Problem z przywróceniem zasilania w Blasku
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Maja 2010, 11:41:26 »
OK, dzięki wielkie :)
 
Niestety i tak będę musiał rozpocząć grę jeszcze raz, bo jednak mój ostatni save nie był tak daleko, jak przypuszczałem... >:(