Autor Wątek: Opowiedz to! - konkurs Trzynastego Schronu - wyniki  (Przeczytany 19490 razy)

Bartosh

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Opowiedz to! - konkurs Trzynastego Schronu - wyniki
« Odpowiedź #40 dnia: 11 Lipca 2010, 13:24:57 »
Gratulacje Trip!

Przypomniały mi się stare czasy konfrontacji w Neuromachii. Oczywiście opowiadanie przeczytałem i przemieliłem przez mój wrogi i krytyczny filtr ;) Zasłużona wygrana - w tak niewielu słowach, tak wiele treści i przekazu. Świetny tekst, którego odnośnik powinien wkrótce pojawić się na Twoim blogu, aby i inni mogli nacieszyć wzrok.

Gratuluję również pozostałym uczestnikom. DO zobaczenia w następnych konkursach.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Opowiedz to! - konkurs Trzynastego Schronu - wyniki
« Odpowiedź #41 dnia: 11 Lipca 2010, 16:29:31 »
Powinniśmy brać przykład z takiej Holandii, która ma tak doskonałe systemy szkolenia, że teraz jako ponad szesnastomilionowy naród ma drużynę w finale mistrzostw świata. Ale o ile większym ewenementem jest na tym polu przełożenia liczby ludności na jakość drużyny piłkarskiej Urugwaj - chociaż być może oni akurat mają to w genach.

Dla mnie wspomnienia ME sięgają przede wszystkim polskiej reprezentacji, która chyba nie potrafi biegać. Zastanawiam się jakim cudem sportowcy przygotowują się do mistrzostw tak, że tracą na wydolności (poza faktem, że całą polską obronę powinno się wykastrować, poćwiartować, spalić, udusić, namoczyć benzyną, spalić, zatopić, poćwiartować, zakopać, spalić, utopić itd., a bramkarzom nakładać na głowy korony). Jest w sieci taka sprytna stronka

www.fifa.com

na której możemy zapoznać się ze statystykami wszystkich zawodnikó biorących udział w mundialu. Teraz po zwycięstwie Hiszpanii nad Niemcami oczywiście pierwse ileś miejsc należy do graczy z półwyspu Iberyjskiego. I spójrzmy na jedną statystykę - prędkość meksymalną. Taki Sergio Ramos ma np 26,7 kilometrów na godzinę (pozycja to prawy obrońca). Raczej nie ma tam nikogo, kto by biegał szybciej niż 30 kilometrów na godzinę. Czy to duża szybkość? Nie! 26,7 kilometrów na godzinę to nie jest nawet 7,5 metra na sekundę (7,41). Taka prędkość umożliwia przebycie dystansu stu metrów w czasie 13,49 sekund. Jako licealista sto metrów (bez piłki - no ale można to traktować jako dobieg do podania na wolne pole) przebywałem w 12,6 sekundy. W moim prowincjonalnym mieście Słupsk co najmniej 100 innych licealistów biegało szybciej ode mnie. Czy człowiek, który profesjonalnie zajmuje się sportem, powinien mieć problemy z osiągnięciem takiej prędkości?! Jeśli będzie miał, to być może powinien być murarzem, stolarzem, inżynierem czy polonistą, ale nie sportowcem.

Poza tym reszta statystyk też jest ciekawa i pewnie pomocna dla trenerów. Np. można sprawdzić gdzie był dany zadownik w trakcie meczu i potem zastanowić się jakie to miało przełożenie na wynik (jest taka mapa boiska z "częstością występowania zadownika" :P).
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Opowiedz to! - konkurs Trzynastego Schronu - wyniki
« Odpowiedź #42 dnia: 11 Lipca 2010, 20:21:55 »
 :wpr13s: kurwa.. wydzielcie sobie temat albo coś...  :wpr13s: :asg

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Jerzy

  • Major - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1568
  • Nie możesz być lisem, lwem też nie, bądź jeżem
Odp: Opowiedz to! - konkurs Trzynastego Schronu - wyniki
« Odpowiedź #43 dnia: 11 Lipca 2010, 23:14:22 »
:wpr13s: kurwa.. wydzielcie sobie temat albo coś...  :wpr13s: :asg
To wszystko przez Nie wiemowe metody eliminacyjne. Potem samo poszło.

Fa(u)lliczny finał. Pomarańczowy= czerwony+ żółty.
Historia uczy nas tylko tego, że jeszcze nigdy, nikt się z niej niczego nie nauczył.
Coś się kończy, coś się zaczyna- apokalipsa jest wokół.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Opowiedz to! - konkurs Trzynastego Schronu - wyniki
« Odpowiedź #44 dnia: 12 Lipca 2010, 02:23:33 »
Nadesłali dane adresowe:
- Wevert
- Trip
- exsul
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Kamilos

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 246
Odp: Opowiedz to! - konkurs Trzynastego Schronu - wyniki
« Odpowiedź #45 dnia: 12 Lipca 2010, 08:14:56 »
Hm, czyli jednak chodziło o jak najczęstsze używanie Neuroshimowych słów - taki wniosek nasuwa się po przeczytaniu zwycięskiego opka, które w mojej ocenie jest słabe :) (poczytam sobie później pozostałe).
W każdym razie gratulacje dla zwycięzcy i wyróżnionych  :trm

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Opowiedz to! - konkurs Trzynastego Schronu - wyniki
« Odpowiedź #46 dnia: 12 Lipca 2010, 09:45:37 »
To by było zbyt duże uogólnienie zwłaszcza, że oceniały opka cztery różne osoby, a ostatecznym wynikiem było podsumowanie punktów  :ssi
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Kamilos

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 246
Odp: Opowiedz to! - konkurs Trzynastego Schronu - wyniki
« Odpowiedź #47 dnia: 12 Lipca 2010, 15:20:57 »
No domyślam się. Generalnie 9 opowiadań ma wysokie noty. Znaczy się poziom dopisał. róbcie więcej takich ciekawych konkursów ;)

Kamilos

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 246
Odp: Opowiedz to! - konkurs Trzynastego Schronu - wyniki
« Odpowiedź #48 dnia: 13 Lipca 2010, 09:32:26 »
Przeczytałem kolejne 2 (wyróżnione). exsul - bardzo dobre :) jak na razie mój faworyt, wevert - przyzwoicie ale dużo błędów.

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Opowiedz to! - konkurs Trzynastego Schronu - wyniki
« Odpowiedź #49 dnia: 06 Sierpnia 2010, 19:04:05 »
Paczuszki z kwiatuszkami do Weverta i Exsula poszły wczoraj...  Trip odbierze sobie przez redakcję  Portalu tylko musi podać Multidejowi rozmiar koszulki ;)

Zwycięzcom gratuluję i przepraszam za urlopowy obsuw z wysyłką...  :wpr13s: został mi wymierzony...

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Opowiedz to! - konkurs Trzynastego Schronu - wyniki
« Odpowiedź #50 dnia: 07 Sierpnia 2010, 02:24:01 »
Ale operacja była cały czas pod nadzorem politycznym dowódczych czynników 13S i to się liczy  :snd  :hyh
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Opowiedz to! - konkurs Trzynastego Schronu - wyniki
« Odpowiedź #51 dnia: 10 Września 2010, 21:00:48 »
Nu kak dieti? Paczki doszły, bo mi tam marudzą, że nie ma potwierdzeń  :-\
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Opowiedz to! - konkurs Trzynastego Schronu - wyniki
« Odpowiedź #52 dnia: 10 Września 2010, 23:26:33 »
Ja nie dostałem paczki :-\ Dzjadzja Squoszka niekampetentnich kurierów ńjech nie uważajet!
« Ostatnia zmiana: 10 Września 2010, 23:30:48 wysłana przez Ordynus »

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Opowiedz to! - konkurs Trzynastego Schronu - wyniki
« Odpowiedź #53 dnia: 10 Września 2010, 23:36:05 »
A brałeś udział w tym konkursie?  :tkk
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Opowiedz to! - konkurs Trzynastego Schronu - wyniki
« Odpowiedź #54 dnia: 10 Września 2010, 23:37:26 »
Brałem, ale przez pomyłkę nie zająłem trzeciego miejsca :hyh

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Opowiedz to! - konkurs Trzynastego Schronu - wyniki
« Odpowiedź #55 dnia: 11 Września 2010, 00:06:15 »
A IPWH  :ords
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.