Autor Wątek: [V.2010] Radosny wiersz bo postapo  (Przeczytany 3528 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
[V.2010] Radosny wiersz bo postapo
« dnia: 13 Maja 2010, 03:03:58 »

14 kwietnia, nagle z tego świata odszedł wielki dostarczyciel dyskretnych lub bardziej dosadnych inspiracji apo i postapokaliptycznych - lider grupy Type O Negative Peter Steele. Dopiero dziś dotarła do mnie ta straszna informacja, tym większa, że odeszła osoba, która nie ukrywała swoich polskich korzeni.

Oczywiście dla pobieżnego obserwatora twórczość Type O Negative była na wskroś przesiąknięta ponuractwem i deprechą, jednak były to tylko pozory, które nie przeszkadzały nielicznym (a w sumie to licznym) odnaleźć w niej ironię, dawkę goryczy na otaczający nas świat. I na pewno nie było to pozerstwo, którym przesiąknięty jest świat twórców programowo dołujących w swojej muzyce.

Gdy więc pomyślę o tym co się stało, to czuję się delikatnie mówiąc "rozkojarzony", także obserwując od miesiąca trwające gadzie harce prawicowych łże dziennikarzy i polityków nad smoleńską katastrofą. Polityka to jednak brudna k... zdzira, która nie zna absurdu, ironii czy słabości. Co innego kultura postapokaliptyczna, która nawet w zagładzie może znaleźć - nomen omen - jakieś korzyści.

Świadomie bądź nie, ale tą drogą poszedł Ordynus, który spłodził jak dla mnie stanowczo za krótki wiersz Panorama.
« Ostatnia zmiana: 13 Maja 2010, 03:06:52 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Pilarious

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 350
  • Mister Handy
    • TENACIOUS D
Odp: [V.2010] Radosny wiersz bo postapo
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Maja 2010, 14:30:32 »
Dopiero dziś dotarła do mnie ta straszna informacja

Wstyd!


A co do wiersza - niezły. Nie jestem poetą ani humanistą, więc nie mogę ocenić go pod względem profesjonalizmu, ale jako szary człowiek stwierdzam, że jest dobry.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: [V.2010] Radosny wiersz bo postapo
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Maja 2010, 14:33:08 »
Dopiero dziś dotarła do mnie ta straszna informacja

Wstyd!
Można za to podziękować prawie wszystkim mediom, które na czas żałoby narodowej dostały pierdolca i nie informowały o niczym innym co się wydarzyło na świecie (np. wielkie trzęsienie ziemi w Chinach) :( ::)  >:(
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: [V.2010] Radosny wiersz bo postapo
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Maja 2010, 16:39:06 »
Wiersz ma tyle wspólnego z poezją, co Squonk z niemarudzeniem, zresztą jak każda pozycja w tym dziale  :-*
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: [V.2010] Radosny wiersz bo postapo
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Maja 2010, 12:08:30 »
Szkoda "Stalowego Piotra", do ostatnich chwil wierzyłem że to jakaś chorą forma promocji nowej płyty czy coś w tym stylu (a kto zna zespół ten wie że tego typu "kawały" nie są im obce), no cóż naprawdę wielka szkoda tak gościa jak i zespołu.

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: [V.2010] Radosny wiersz bo postapo
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Czerwca 2010, 22:55:44 »
Wiersz ma tyle wspólnego z poezją, co Squonk z niemarudzeniem, zresztą jak każda pozycja w tym dziale  :-*

Słyszałem to ;D

Świetnie. Teraz wyciągnij wnioski  :-*

A paczta go: taki młody, a już zimny drań!! 8)
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwca 2010, 20:46:53 wysłana przez Ordynus »

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: [V.2010] Radosny wiersz bo postapo
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Czerwca 2010, 20:43:13 »
Świetnie. Teraz wyciągnij wnioski  :-*
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!