Autor Wątek: GECK - a niech to! Drobne problemy...  (Przeczytany 4014 razy)

Elias

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 14
GECK - a niech to! Drobne problemy...
« dnia: 06 Maja 2010, 01:58:21 »
Dobra, GOTY wylądowały na dysku i wszystko byłoby ok, gdyby nie GECK. Niech to, może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego nie mogę do cholery załadować wszystkich esm.? Występuje wówczas komunikat o treści, że za dużo plików do załadowania, ładowanie anulowane. To ździebko irytujące, że jeśli robiąc jakiegoś moda, będę musiał ładować główny esm i przynajmniej jednego z DLC'ków, żeby móc wykorzystać jego elementy, a nie od razu wszystkie. W sumie modder ze mnie żaden, ale domki i inne pierdoły zrobić potrafię, a na tym konkretnie mi tylko zależy... na tę chwilę oczywiście. Druga sprawa z GECK'iem jest taka, że jakiegokolwiek pliku nie załaduję, zaraz wyskakuje masa komunikatów o problemach z teksturami itp. i mogę po kilkanaście razy klikać ok, aż w końcu będę mógł cokolwiek robić. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam, a fakt faktem styczność z edytorami do Morrowinda i Obliviona miałem. Komunikaty mogę też w banalny sposób przerwać klikając anuluj, wszystko potem działa, ale jako że moja wiedza w tym jest znikoma, nie wiem, czy przy zapisaniu jakiegoś moda, nie będzie ogólnie problemów z samą grą. Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś udzielił mi kilku odpowiedzi. Starałem się poszukać rozwiązania w necie, ale moje pytania są tak skomplikowane, że sam nie wiedziałem, jak znaleźć, a to co znalazłem, nie dotyczyło moich problemów. Ogólnie przepraszam za chaotyczność, ale późna pora ^^

pawelx

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: GECK - a niech to! Drobne problemy...
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Maja 2010, 19:37:14 »
Ile wiem GECK  używa tylko 2g ram co prawdopodobnie wystarcza tylko na podstawkę  i jeden dodatek.
Update do geka http://download.bethsoft.com/patches/geck/GECK_1.5_Update.exe - niezbędne do edycji dodatków.
« Ostatnia zmiana: 06 Maja 2010, 19:43:17 wysłana przez pawelx »

Elias

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: GECK - a niech to! Drobne problemy...
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Maja 2010, 04:55:04 »
Łatkę mam. Hmm... czyli pozostaje mi w ostateczności jedynie łączenie modów, co nie znaczy, że nie raz będzie mnie irytowało, że nie będę mógł skorzystać z elementów z kilku dodatków na raz. Ech...