Autor Wątek: [IV.2010] Co Schronko przywiało #1  (Przeczytany 9995 razy)

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: [IV.2010] Co Schronko przywiało #1
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Maja 2010, 22:06:55 »
Ja wiem o co - chłopak się wpienił, że w niusie jest odnośnik do recki Squonka, a nie jego. Nie rozumiem jednak w czym problem, skoro jego recenzja była wyszczególniona w aktualce z października zeszłego roku (!) --> NEWS

Ale ten "gówniany" sarkazm... no... hmm

::)
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: [IV.2010] Co Schronko przywiało #1
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Maja 2010, 22:40:49 »
OOOOooo, cicho bo zaraz Holden przyjdzie... :P

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: [IV.2010] Co Schronko przywiało #1
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Maja 2010, 17:38:16 »
Już tłumacze, o co mi chodziło, sorrki, że nie zrobiłem tego wcześniej, ale czasu nie miałem.
Jestem za tym, aby przy nowych pozycjach filmowych, czy też jak w tym przypadku książkowym na stronie głównej widniał ogólny opis tej pozycji. Już tłumaczę, dlaczego. Squonk napisał swoją opinie o książce „Droga” i chwała mu za to. Może źle to wcześniej zabrzmiało, więc z góry przepraszam, ale jest to tylko jego opinia na temat tej książki i nie ma się ona nic do recenzji. Uważam, że takie spostrzeżenia dotyczące jakiegokolwiek z dzieł czy to książkowego czy filmowego powinny być dodawane już po ogólnym opisie. Sami dobrze wiecie, że jednemu coś się może podobać a drugiemu nie i to jest normalne.

Veron czy ty myślisz, że naprawdę zależy mi na tym, aby tam była moja recenzja.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: [IV.2010] Co Schronko przywiało #1
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Maja 2010, 17:59:29 »
Dlaczego? Książka Cormac McCarthy - "Droga" widnieje, jako opis Squonk’a? Co prawda jest to gówniany opis, spostrzeżeń jednego człowieka, który przeczytał książkę i napisał swoje „złote myśli” absolutnie nie myśląc o innych, Wiec dlaczego?
Ale o co chodzi? A do czego miał być tam podany link? Do papieskiej encykliki?  ??? :D

Wcześniejsze recenzje Drogi zostały zaprezentowane w aktualizacji październikowej, ta trafiła do majowej - choć podobne jak tamte, miała osobnego newsa (z uwagi na odbywający się wtedy konkurs).

Więc po co ta ideologia co pomyślą sobie inni. Równie dobrze już w październiku wrzucając te dwie recenzje można by założyć, że ograniczą one komuś odbiór tej książki, więc najlepiej było by nie podawać ich wcale i polegać na samozdobywaniu wiedzy  :D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: [IV.2010] Co Schronko przywiało #1
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Maja 2010, 18:03:52 »
Hmm, to znaczy nie bardzo wiem czy tak by się dało, bo ktoś wtedy musiałby napisać po prostu opis tej książki. Zresztą w wypadku Drogi taki opis istnieje - http://trzynasty-schron.net/ie_postkultura_ksiazki.html#CormDrog - pierwszy jest opis imć Prabusia z 2008 roku. Zresztą kto jak kto, ale Squonk akurat żeby napisał coś bez popadania w filozofowanie, to by musiało się piekło rozewrzeć ;]

No i recenzje umieszczane są chronologicznie pod każdą z pozycji - kto pierwszy coś opisał/zrecenzował, tego tekst jest pierwszy i tak dalej.

No i istnieje jeszcze jeden problem na Schronie - żaden z dawnych i obecnych naczelnych ani żaden prawie z redaktorów nie widzi właściwie różnic pomiędzy "opisał" a "zrecenzował", co jest zresztą nagminne, np. również na Outpoście (więc nie bijcie za to tylko nas). Osobiście się przyznam, że chyba nie czytałem recenzji Squonka i nie zrobię tego teraz, bo do jego tekstów trzeba się jakoś nakłonić wpierw :P Jeśli rzeczywiście się okaże, że to bardziej opis niż recenzja, to zostanie to zmienione w najbliższej aktualizacji (tak, żeby Squonk nie widział). W każdym razie dziękuję a tę uwagę.

Dodam jeszcze, że mimo iż kiedyś z miłą chęcią czytałem po parę razy zasoby Schronu z różnych działów - w tym i z tego, tak teraz nie za bardzo mam na to czas i trudno zlustrować wszystko, co się tam pojawia, nawet będąc teoretycznie Głównym Korektorem i teoretycznie czytając wszystko, co na stronę trafia jeszcze zanim trafi. Teoretycznie oczywiście :P

@Squonk - malarzem powinieneś zostać, takie masz zamiłowanie do koloryzowania  :-* Może jakieś warsztaty u Nasy? :P
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: [IV.2010] Co Schronko przywiało #1
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Maja 2010, 18:24:22 »
Cytat: nie wiem
jeśli rzeczywiście się okaże, że to bardziej opis niż recenzja, to zostanie to zmienione w najbliższej aktualizacji (tak, żeby Squonk nie widział). W każdym razie dziękuję a tę uwagę.
Już ja wam tam zmienię!!!  >:( >:( >:(

 ;D

Dla mnie to jest taka urawniłowka i sowietyzm :P każdy kto coś robi na Schronie ma prawo do lansu bez względu kim jest: redaktorem czy czytelnikiem i każdy ma prawo do promowania swojego tekstu, wtedy kiedy go chronologicznie napisał, a nie że ktoś pomyśli, że inni czegoś nie doszukają. Aq na siłę szukał problemu to go znalazł.

Jak ktoś jeszcze podrzuci recenzję Drogi to z uwagi na temperaturę i nośność tematu, jego tekst zostanie po wrzuceniu rozlansowany:
- w osobnym newsie
- zbiorczej aktualizacji
- wpisie na Twitterze

I guzik będzie mnie obchodzić, że inne recki (w tym moja) na tym "ucierpią" - bo ja już swoje 5 minut lansu miałem  ;D

PS.
A w drodze wyjątku, np. premiera filmu czy jakaś nagroda, będzie można wrzucić newsa lansującego Schron jako miejsce mające tyle recenzji Drogi i podać wszystkie linki do nich. Ooo!!!  8)
« Ostatnia zmiana: 10 Maja 2010, 18:29:58 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: [IV.2010] Co Schronko przywiało #1
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Maja 2010, 11:13:50 »
Veron czy ty myślisz, że naprawdę zależy mi na tym, aby tam była moja recenzja.

No właśnie nie, obserwując twoją dotychczasową aktywność, dlatego też się zdziwiłem.
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: [IV.2010] Co Schronko przywiało #1
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Maja 2010, 22:09:49 »
No właśnie. Trochę spieprzyłem ta pierwszą wypowiedź na temat Squonkowej recenzji, bo przecież ma prawo wylać pomyje na książkę, jeśli ta mu się zupełnie nie podobała. Dlatego na głównej powinny być tylko opisy ogólne pozycji a w odnośniku do komentarzy już recenzje forumowiczów na temat tej pozycji. Zresztą sam napisałem recenzje do filmu „Księga ocalenia”, ale nie chciałem, żeby był to kolejny opis filmu, bo skupiłem się wyłącznie na tym, co mi się w tym filmie podobało a co nie.
Oczywiście możemy przedyskutować ten temat, każdy ma prawo się wypowiedzieć.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: [IV.2010] Co Schronko przywiało #1
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Maja 2010, 22:28:26 »
Nie no dla mnie jest wszystko jasne. Po prostu zdziwilem sie nieco tonem twojej wypowiedzi, ktory byl, delikatnie ujmujac, prowokujacy.
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: [IV.2010] Co Schronko przywiało #1
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Maja 2010, 22:55:49 »
Jakkolwiek to bucowsko nie zabrzmi, działanie Trzynastego Schronu zakłada, że:
- stali czytelnicy mają pojęcie jakie teksty zostały wrzucone wcześniej,
- nowi czytelnicy mają wrodzoną chęć szukania i przeglądania pozostałych materiałów.

Innych opcji po prostu nie ma :-*
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: [IV.2010] Co Schronko przywiało #1
« Odpowiedź #30 dnia: 08 Czerwca 2010, 21:25:15 »
Będę wredny, kurna!

I po co teraz ta tablica? Będziemy czekali rok do kolejnego maja? A może założymy jeszcze 11 na kolejne miesiące?  :ssi  :tkk  :asg
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: [IV.2010] Co Schronko przywiało #1
« Odpowiedź #31 dnia: 09 Czerwca 2010, 00:08:05 »
Wrzuc na luz, n_w, przeca tak duze aktualki nie zdarzaja sie kazdego miesiaca  :afr
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: [IV.2010] Co Schronko przywiało #1
« Odpowiedź #32 dnia: 09 Czerwca 2010, 00:24:35 »
Te nie był duże. Wyrażam swoje oburzenie wobec tego faktu jak i również wobec tego, że jutrzejsze kolokwium o godzinie 8:30 nie pozwala mi dokończyć hmm... integracji międzypokojowej (nie oznacza to integracji wojennej).
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!