Autor Wątek: Kryzysowa sonda  (Przeczytany 21487 razy)

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #40 dnia: 29 Kwietnia 2010, 21:39:27 »
Łał, droga publiko, mamy spór na najwyższych szczeblach władzy (mamy też skłonność do popadania w skrajność). Na razie to zamknę, bo jestem głupim człowiekiem i nie potrafię przewidzieć co się stanie (i dalej mam skłonność do po(d)padania).
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #41 dnia: 30 Kwietnia 2010, 00:03:10 »
Jaka tam kłótnia? Zwykła wymiana zdań, będąca tylko małą kropelką w strumieniu dyskusji nad przyszłością Trzynastego Schronu, które zaczęły się od w połowie stycznia br., a które nie ja zacząłem :P

Co do odpowiedzi DoProwi, to wydaje mi się, że taką sondę trzeba było zrobić już w 2003-2004 (np. po tym jak się okazało, że Fallouta 3 z Interplaya nie będzie), na pewno przed wstąpieniem do struktury plebixa. Pomogło by to w ułożeniu wielu spraw i nie zawiązało nowej rzeczywistości. Dalej - żeby było śmieszniej, to po trzech latach od naszej dyskusji na schronowej tablicy na Shamo, po tylu zmianach w organizacji Schronu uważam, że miałeś rację mówiąc, że wolałbyś aby na Schron zaglądało 100 osób coś kumających, niż 1000. Cały problem tkwi jednak w tym, że dane decyzje wcześniej podejmowało się na Schronie w odniesieniu do sytuacji zewnętrznej. Bo był zawsze ktoś, kogo można było podpatrzeć, bo były jakieś związki, układy i takie tam. Dziś tego w sumie już nie ma.

Ale jak mówię, to nie ja zacząłem zastanawiać się nad przyszłością Trzynastego Schronu, więc nie ja mógłbym go zamknąć - to jakiś absurd  ;D Ale sonda była konieczna, aby unormować dyskusje, które się tliły i które co jakiś czas wybuchały sporym ogniem.

BTW:
Porytkon to nie impreza o profilu postapo, a ja takich pisałem.
« Ostatnia zmiana: 30 Kwietnia 2010, 00:05:58 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

DoPr

  • Marszałek 13S
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #42 dnia: 30 Kwietnia 2010, 13:12:29 »
w sumie ja się tam nie orientuję w waszych dyskusjach nad działaniem Schronu, za wyjątkiem sprawy związanej z domenami, więc jakoś kompletnie nie rozumiem co miała dać ta sonda, ale olać to... czemu ja pisałem o Porytkonie... Bo jeśli to co już jest, nie wystarcza, to trzeba sięgać dalej. Ja bym powiedział, że mimo iż Outpost tematycznie nie był tak bardzo związany z Porytkonem, to jednak odniósł tam moim zdaniem sukces... Jak by się tylko jeszcze bardziej przygotował pod kątem anime to by było jeszcze lepiej, ale działu o Anime nie ma nawet na Schronie (jak będę miał kiedyś czas to napiszę coś na zalążek takiego działu, bo temat jest szeroki). W każdym razie... Mam takie wrażenie, że trzeba ludziom wbijać w świadomość, że jest coś takiego jak klimaty postapo i są one wszędzie, tylko na to nie zwracają uwagi (dla większość np. Mad Max, Sex Misja to tylko filmy sci-fi). Ogólnie jak chcesz misję dla Schronu, to może nią być nie informowanie ludzi o wydarzeniach itd., ale zwiększanie świadomości w tematyce związanej z ogólnie pojętą apokalipsą, postapokalipsą...
* Results may warry

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 956
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #43 dnia: 30 Kwietnia 2010, 14:19:02 »
A czy w jakimś regulaminie trzynastego schronu widnieje punkt, który mówi o tym, kiedy strona ulegnie …

Szczerze powiedziawszy nigdy nie traktowałem trzynastego schronu jako miejsca poświęconemu w głównej mierze grze „Fallout”. No tak wszedłem tutaj, bo szukałem solucji do gry i jakimś dziwnym trafem właśnie ukazał się schron, nie jakaś tam inna strona, ale właśnie ta pierwsza, trzynasty schron.

I tak kurcze siedzę tutaj do dzisiaj, ale nie z powodu „Fallouta” no, bo solucję mam już od dawien dawna a tkwię tu po dzień dzisiejszy, więc to chyba nie chodzi wcale o tą grę, ale o połączenie. Połączenie pomiędzy nami, o ten cholerny i dziwny świat w klimacie o te pieprzone klimatyczne rzeczy i wszystko, co z tym związane.

Relacje są to jakie są, nie będę przecież mówił „koledze”, że ma ładny avatar, ale jakieś takie połączenie istnieje, jak kiedyś gdy się grało z kumplami na podwórku w kapsle albo w kwadraty, miło i przyjemne, czasami bez zbędnych słów i tak cholernie swojsko.

Może kiedyś i coś z tego wszystkiego będzie, wspólne piwko, śmiech, pomoc w życiu, kto wie może gdzieś kiedyś. To jest miejsce, do którego lubię przychodzić i podniecać się jak się czasami ukaże mój news, to jest mój schron, w którym dobrze się czuje.
 

The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

bio_hazard

  • Gość
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #44 dnia: 30 Kwietnia 2010, 17:27:06 »
Przerzućcie sie na fantazy - bedzie mieli nowe poletko do zaorania  :-[


Ale powazniej - to chyba jakas wiosenna deprecha czy co dotyka te serwisy postapo....

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #45 dnia: 30 Kwietnia 2010, 22:32:44 »
A Neuroshima to nie fantasy w postapie?  :P
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Vegeir

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 320
  • 42
    • POSTAPO
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #46 dnia: 30 Kwietnia 2010, 23:16:28 »
A czy w jakimś regulaminie trzynastego schronu widnieje punkt, który mówi o tym, kiedy strona ulegnie …

Szczerze powiedziawszy nigdy nie traktowałem trzynastego schronu jako miejsca poświęconemu w głównej mierze grze „Fallout”. No tak wszedłem tutaj, bo szukałem solucji do gry i jakimś dziwnym trafem właśnie ukazał się schron, nie jakaś tam inna strona, ale właśnie ta pierwsza, trzynasty schron.

I tak kurcze siedzę tutaj do dzisiaj, ale nie z powodu „Fallouta” no, bo solucję mam już od dawien dawna a tkwię tu po dzień dzisiejszy, więc to chyba nie chodzi wcale o tą grę, ale o połączenie. Połączenie pomiędzy nami, o ten cholerny i dziwny świat w klimacie o te pieprzone klimatyczne rzeczy i wszystko, co z tym związane.

Mógłbym dokładnie to samo powiedzieć. Jest trochę stron o podobnej tematyce do waszej, ale siedzę tutaj bo... No właśnie. Już pomijając wielość materiałów dotyczących tematyki. Schron ma w sobie to 'coś', o czym się mówi, że niektóre laski to mają. Może być ładna, sexi blondi z dużym cycem, taka typowa do kopulacji i może być taka całkiem zwykła panienka, uhm powiedzmy brunetka, o przeciętnej urodzie ale ma w sobie coś, co przyciąga bardziej od tej blondi. I można powiedzieć, że Trzynasty Schron jest taką brunetką. A nawet więcej - brunetką o nieprzeciętnej urodzie i całkiem przyjemnej osobowości (zakładając, że blondynka takowych nie posiadała). Więc Trzynasty Schron ma to coś + plus coś ekstra i dlatego jest fajny ;D

Czy jakoś tak...

Edit:

A tak w ogóle, to ja już skończyłem lizać was po tyłkach :D
« Ostatnia zmiana: 01 Maja 2010, 00:05:57 wysłana przez Vegeir »


Jabłko

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #47 dnia: 01 Maja 2010, 06:25:10 »
W Neuroshimie nie ma fantasy ;). Tam jest czyste 100% postapo w najlepszym wydaniu ;). Raczej Sci-FI ;)

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Rextor

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 256
  • Mr Fallout Tactics
    • Strona Poświęcona Grze Fallout Tactics
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #48 dnia: 04 Maja 2010, 18:16:00 »
Chyba redaktorzy doszli do wniosku, że za mało postów na forum jest pod koniec kwietnia i trzeba jakoś statystykę podbić, że wymyślili taką sondę :-X. Nie może być aż tak źle skoro nawet w kwestii ujednolicenia domen nazwa 'fallout3' wyszła z obiegu i forum dostępne tylko z wersji trzynasto-schronowej :P. Wystarczyłoby wywalić z opisu strony 'Fallout 3' i zostawić samo ' Seria Fallout || Apokalipsa '. Przypomina mi się jedna sytuacja ze sceny ft. Jeden klan obiecał, że wróci jak tylko wyjdzie f3 i tyle ich widzieliśmy, Myślę więc, że wyjście f3 nikogo do niczego nie zobowiązuje a schron nadal będzie gościł użytkowników czekających na poważniejszą katastrofę globalną  :-*.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #49 dnia: 04 Maja 2010, 22:44:35 »
Święta prawda, popieram Rextora i podobnych jemu przedmówców. Proponowałbym także stopniowe rozszerzanie zakresu tematycznego strony.
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #50 dnia: 05 Maja 2010, 01:27:26 »
O ja pierdole

To znaczy jakie poszerzenie tematyczne?

Schron jest może i fajny, jeśli chodzi o fallouty, ale hym hym hym (się zautocenzurowałem) , skoro mowa o postapo ;]
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #51 dnia: 05 Maja 2010, 01:47:03 »
Schron już działa według doktryny rozkroku i dwóch nóg, więc jak się bardziej poszerzy tu może pęknąć w kroku  :P
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #52 dnia: 05 Maja 2010, 01:49:57 »
E tam.

Nie chodzi o rozkrok, tylko o poszerzanie  :-*
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #53 dnia: 05 Maja 2010, 16:16:22 »
Ja myślałem że schron porusza więcej niż inni i to na wszystkich poziomach postapo. To może być szerzej?  :-X
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #54 dnia: 05 Maja 2010, 16:17:11 »
Może! Na pohybel!
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #55 dnia: 05 Maja 2010, 19:06:12 »
Jasne, że może, bo jeśli powodem tej sondy nie był zwyczajny brak ochoty do kontynuowania działalności Schronu, niby zawoalowany w premierę FO3 (oj, grubymi nićmi to szyte), to wg mnie powód jest inny - ktoś zauważył, że serwis... hm... przeżywa kryzys twórczy? Nie wiem jak to ubrać w słowa. Fakt, pojawiają się nowe materiały, niektóre dyskusje na forum kipią życiem, praktycznie codziennie ukazują się niusy, ale... chyba jednak jest jakieś "ale", bo komuś pomysł na ankietę przyszedł do głowy taki a nie inny. Może otwarcie się na nowe zagadnienia coś by pomogło, zachęciłoby nowych czytelników? Sam nie wiem...

Nie chcę powiedzieć, że serwis się dusi, albo staje w miejscu, bo to nieprawda, jednak wydaje mi się, że trochę się zamyka na coś nowego? innego? i przez to nie wabi takiej ilości czytelników jaka byłaby spodziewana? Może to jest uzasadnieniem dla takiej sondy, hm?
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #56 dnia: 05 Maja 2010, 19:11:49 »
Całkiem możliwe, że masz rację. Zresztą taka posucha dotyka nie tylko schronu, ale i całej sceny.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #57 dnia: 05 Maja 2010, 22:38:00 »
No właśnie, ponieważ - co zawsze powtarzam - Trzynasty Schron nie działa w jakiejś zamkniętej przestrzeni, gdzie jest zajebisty dla samego siebie.

A sondę wrzuciłem ja a nie ktoś  8)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #58 dnia: 06 Maja 2010, 03:07:41 »
Nie udzielałem się w tym temacie więc pora na holdenizm  :-X

Po pierwsze ta sonda jest sugestywna a pytanie jest złe. Zamknięcie serwisu nie oznacza że zniknie on z sieci - po prostu nie będzie dalej rozwijany. Skończenie działalności schronu nie oznacza również że ludzie którzy go tworzą nie zrobią czegoś nowego, potencjał nie może się przecież marnować więc pytanie powinno być mniej więcej takie:

Cytuj
Czy jesteś za zamrożeniem działalności Trzynastego Schronu i za stworzeniem nowego, innowacyjnego portalu na temat postapokalipsy?

Po drugie to sens działalności takich portali jak schron dobiegł końca i to nie wtedy kiedy pojawił się Game of the Year tylko kilka lat wcześniej. Schron to dziecko wybitnych gier gatunku RPG - Fallotów ale także tormenta czy Baldurs Gate, czasy takich gier już nie powrócą tak jak nie powróci sens działalności schronu. To co my teraz robimy jest faktycznym staniem w rozkroku, wprowadzenie tematyki postapo było kopem dla serwisu ale to nigdy nie miał być serwis o postapo tylko o niewydanym Van Burenie. W wyniku upływu lat powstała pewna dziwaczna hybryda której nie da się zmienić.

A po trzecie to ja widzę miejsce na nowy serwis który nie będzie polegał na gromadzeniu informacji o grach ale przed wszystkim na publicystyce, który będzie zaawansowany technicznie jak i merytorycznie, takie utopia jest możliwa. Patrząc na statystyki zdaję sobie sprawę że większość osób które nas odwiedzają interesują wyłącznie solucje czy porady. Czy my naprawdę chcemy robić coś takiego czy też chcielibyśmy prowadzić coś opiniotwórczego? To jest pytanie jakie trzeba sobie zadać.
« Ostatnia zmiana: 06 Maja 2010, 04:02:20 wysłana przez Holden »

Vegeir

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 320
  • 42
    • POSTAPO
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #59 dnia: 06 Maja 2010, 07:07:42 »
Cytuj
Po drugie to sens działalności takich portali jak schron dobiegł końca i to nie wtedy kiedy pojawił się Game of the Year tylko kilka lat wcześniej. Schron to dziecko wybitnych gier gatunku RPG - Fallotów ale także tormenta czy Baldurs Gate, czasy takich gier już nie powrócą tak jak nie powróci sens działalności schronu. To co my teraz robimy jest faktycznym staniem w rozkroku, wprowadzenie tematyki postapo było kopem dla serwisu ale to nigdy nie miał być serwis o postapo tylko o niewydanym Van Burenie. W wyniku upływu lat powstała pewna dziwaczna hybryda której nie da się zmienić.

To już nie można prowadzić czegoś od tak, dla hecy? Po co cokolwiek zmieniać? Zmiany zwykle przynoszą niepożądane dla czytelników efekty. Kurde nie wiem co wam odbija :| Macie dużo czytelników, newsy się pojawiają regularnie, aktualki dalej są świetne i na pewno wielu ludziom się przydają. Ja nie wiem, jak to jest depracha niektórych redaktorów ze Schronu to już go zostawcie w spokoju i stwórzcie coś osobnego. Po co zmieniać coś, co jest w porządku? I tak więcej czytelników nie pozyskacie, bo jeśli ktokolwiek się zainteresuje stroną, to będzie to miało podobny przebieg jak u niektórych z nas. Ot, parę lat temu szukaliśmy czegoś falloutowego, wpadliśmy tutaj i zostaliśmy na dobre.

To jest moje zdanie i kurna uważam, że jest dobre! Chcecie - zmieniajcie. Ja tylko uważam, że na dobre wam to nie wyjdzie. I mówię to właśnie z pozycji czytelnika i kogoś, kto od czasu do czasu się udziela. Czyli z pozycji, która powinna być dla was ważna.


Jabłko