Autor Wątek: Kryzysowa sonda  (Przeczytany 21491 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Kryzysowa sonda
« dnia: 27 Kwietnia 2010, 13:32:01 »

Świńską dróżką na psim wózku jedzie Kryzys odpychając się nóżką.
I to nie Kryzys picowany bajerą, to jest fest Kryzys pisany wielką literą.


Od stycznia bieżącego roku trwa w naszej załodze twórczy ferment, dotyczący przyszłości Trzynastego Schronu. Co dalej, gdzie dalej, z kim dalej, po co dalej, dlaczego dalej i tak dalej. Doprowadziło to w końcu wczoraj do pierwszego w dziejach Trzynastego Schronu rokoszu!! Naczelne Dowództwo zostało rozwiązane, czambuły tatarskie szerokim strumieniem wdarły się w Rzeczpospolitą...

Słowem KRYZYS!!

W związku z tym odwołujemy się do metod demokratycznych, by zapytać naszych czytelników CO Z TYM SCHRONEM? Czy dalej jest sens prowadzić stronę założoną w 1999 roku w jednym celu, skoro ten cel już został wypełniony? Ten problem ma rozwiązać nowa sonda mająca pytanie:

Czy uważasz, że po polskiej premierze Fallouta 3: "Game of the Year", Trzynasty Schron powinien zakończyć swoją działalność?

Pełną michę zmieni w burczącą kichę.
Zgodne stadło zaciśnie imadło.
Z wyznaniem wiary cię złapie za bary.
Skrzydłom twórczości policzy kości.

Kryzys! Kryzys! To jest Kryzys! Wielki Kryzys! Kryzys! Wielki Kryzys!

Lao Che - "Wielki Kryzys"
« Ostatnia zmiana: 27 Kwietnia 2010, 14:10:53 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Kwietnia 2010, 13:34:13 »
Czy redaktorom -urlopowiczom wypada przeklinać na forum?

Prędzej piekło zamarznie, a dobrze wiecie, że sam Luc' rozpala pod kociołkiem z moim nazwiskiem...

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Kwietnia 2010, 13:39:19 »
Grunt, że coś się dzieje - jak debata, to debata na całego  :)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Ulyssaeir

  • Kapitan - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 729
  • The Catalyst
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Kwietnia 2010, 13:52:11 »
Najwyraźniej w moim słowniku jest inna definicja debaty...

DoPr

  • Marszałek 13S
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Kwietnia 2010, 13:59:22 »
0_o

ale... o so chodzi?
* Results may warry

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Kwietnia 2010, 15:10:10 »
Redaktorzy urlopowicze nie różnią się od aktywnych.


Edit.: Squonk - misterny plan polegający na wymuszeniu większej liczby odwiedzin poprzez takie dramatyzowanie na razie chyba nie odnosi skutku.
« Ostatnia zmiana: 27 Kwietnia 2010, 15:46:53 wysłana przez nie wiem »
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

syfon

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Kwietnia 2010, 15:46:28 »
Rozumiem że to spóźniony dowcip primaaprilisowy albo tania prowokacja, bo jak przeglądam te stronę wielu wielu lat to o takim celu jej założenia nie słyszałem.
A jeżeli założyciele strony w 1999 roku wiedzieli o zamiarach wydania w Polsce F3:GotY to ja poproszę jutrzejsze numery lotka na maila.

W ogóle, jeżeli to nie jest jakiś wewnętrzny żart osób częściej udzielających się na forum to bardzo proszę o rozrysowanie jak sie jedno ma do drugiego.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Kwietnia 2010, 15:48:27 »
Nie jest to żart, ale sprawa nie jest w rzeczywistości aż tak krytyczna na jaką wygląda. W tym zamieszaniu dostajecie możliwość spisania nas na straty :P Taki efekt chaosu, buntu, albo czegokolwiek innego, jakkolwiek się tego nie nazwie  :-*
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Kwietnia 2010, 15:53:20 »
Trzynasty Schron został założony w 1999 roku celu informowania o Falloucie 3. Wydanie w Polsce tej gry w wersji GotY, ostatecznie choć symbolicznie zamyka ten etap działania i założenia strony. Więc nie jest to żaden żart, tylko uzewnętrznienie dylematów osób prowadzących serwis.

Chyba nikt rozsądny nie myśli, że prowadzą ją jakieś "wesołe Romki"  ::)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Kwietnia 2010, 16:13:08 »
Nie?  :-X
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

DoPr

  • Marszałek 13S
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Kwietnia 2010, 16:20:32 »
A no kurde już wiem o co chodzi, bo sam to zacząłem... Po co robić dramaty... Trzynasty Schron to już 1000 razy nie to samo co 10 lat temu... Marka już się zmieniła w takim stopniu, że trudno by tu mówić, że to portal Falloutowy... chyba, że ktoś strony nie zna. Trzynasty Schron to Trzynasty Schron, serwis postapo i już. Nawet nie wiem,czy jeszcze Fallouty są najobszerniejszą częścią strony, a nawet jeśli proporcja z roku na rok ulega zmianie. Działać dalej, tylko spotkać się w dużej grupie (znaczące mrugnięcie okiem ;) ) i porozmawiać na ten temat... a ankieta? Tym niech się zajmie SSI. :P
* Results may warry

syfon

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Kwietnia 2010, 16:28:27 »
No niby chodziło o F3 ale rezygnować teraz to tak jakby np. fani pierwszych gwiezdnych wojen założyli stronę wyczekując na drugą część a po powrocie z sensu imperium kontratakuje zawiesili działalność strony "bo osiągnęli założenia".

Strona nazywa się "Trzynasty Schron" a nie "Trzeci Fallout". Dodajcie "1" w adresie strony i "fallout13.net" będzie miał swoje goalsy na następne pół wieku zanim wydadzą jubileuszową trzynastą odsłonę gry. Wtedy możecie zamykać kramik.

Poza tym schron jest stroną o klimatach post-apo a nie o Falloucie.
Gdyby strona była o F3 to jeden redaktor pisał by jednego newsa raz na tydzień (a były czasy że nie musiał by nic pisać przez kilka lat).

Zresztą wszyscy wiemy że się tylko z nami droczycie i nic się serwisowi nie stanie. Co zresztą ładnie obrazują wyniki ankiety. :)

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Kwietnia 2010, 16:34:11 »
Ale te Romki to mnie jednak zasmuciły. Znaczy że ich nie ma.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Zagłoba

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Prima Polonia, indopo i cristiani
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Kwietnia 2010, 17:22:04 »
Generalnie to ja nie za bardzo wiem o co chodzi (zapewne nie o ten tramwaj co nie chodzi i z pewnością nie o pieniądze), co nie jest w sumie nihil novi, także sytuacja niczym z polskiego sejmiku :-[

Choć Bóg jeden wie, może w tym szaleństwie jest jakaś szatańska metoda do promocji serwisu?  :D

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Kwietnia 2010, 17:23:05 »
No jeden "Romek" jest tylko, że... no wiecie o kim myślę... Ale będzie dobrze  :)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Kwietnia 2010, 18:18:05 »
syfon dobrze pisze... polać mu.
Rozumiem, że można być zmęczonym tworzeniem serwisu, ale zawsze można wziąć urlop. Jednakże dopóki są chętni na tworzenie contentu (jakoś tak lepiej brzmi niż treści), to ja nie spisywałbym strony na straty. W szczególności, że jako jedyny serwis w polskiej sieci ma RSS }:>
...i wyrobił sobie niezłą markę.
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Kwietnia 2010, 22:36:00 »
Nie no, bez przesady. Moze niewiele mam tu do powiedzenia, w porownaniu do szacownych Przedmowcow, ale oczywiscie zaglosowalem, ze NIE powinno sie likwidowac Schronu.
Co innego, gdyby przez 10 lat nie ukazal sie F3, nikt by nawet nie wspominal w swoich planach wydawniczych, ze taka gre wyda, czy w ogole podano informacje 'Fallout 3 nigdy nie ujrzy swiatla dziennego' - wtedy moglibyscie sie zamknac ;)
Ale tak jak juz wyzej wspomniano - projekt sie rozwinal, przerosl idee i zyje swoim zyciem, a nadejscie (lub nawet nie) Fallouta 3 nic (by) nie zmienilo. Przeciez strona (pomijajac caly klimat postapokaliptyczny (nie lubie tego skrotu ;) :P )) traktuje tez o innych czesciach sagi Fallout :)
Pozdrawiam
Ten Co Zaczal i Jak Zwykle Nic Tutaj Nie Kontynuowal ;)

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Kwietnia 2010, 22:41:08 »
Panowie, czy wy wszyscy tutaj cierpicie na "może moje zdanie jest nic nie warte" ?  >:(

Oczywiście pokora pokorą - tę to trzeba mieć, ale z drugiej strony nie przesadzajmy już, bo ostatnio wiele osób w tym schronowym grajdołku sobie taką niedorzeczność zakłada, że może w ogóle nie powinno się wypowiadać.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Kwietnia 2010, 22:54:57 »
Bo jakby na naszym forum był rozbudowany - jak przemówienie Fidela Castro - regulamin, to by każdy z czystej przekory go łamał i wypowiadał się śmielej. A tak to każdy się boi, bo nie wie za co może oberwać  ;D

Ale może moje zdanie jest nic nie warte  :P

Mamy więc frakcje:
- poważni krytykanci
- chaotyczni rozpierdalacze
- potencjalni kandydaci na członków
- merytoryczni dodawacze
- ci co mówią może moje zdanie jest nic nie warte  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Mrocznooki

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Kryzysowa sonda
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Kwietnia 2010, 00:06:19 »
W związku z tym że moje opinia na temat Trzynastego Schronu , jest WAŻNA . Pozwolę sobie zadać , jedno zajebiście ważne pytanie . O co kurwa kurde blaszka chodzi ? Jak się domyślam przeżywacie kryzys wieku średniego ?! Potrzebujecie nowej koncepcji/formuły na prowadzenie serwisu ? Znudziło wam się prowadzenie serwisu ?

Bo jakoś nie przemawia do mnie ta gadka o wyczerpaniu się konwencji serwisu , po tym jak się pojawił Fallout 3 GOTY ;)
..."byłem"..."jezdem"..."bendem"...