Autor Wątek: Tomasz Majka : „Afterfall teraz już będzie parł do przodu..”  (Przeczytany 3304 razy)

Zagłoba

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Prima Polonia, indopo i cristiani

...o ile oczywiście nie nastąpi kolejny kryzys, prawda Panie Prezesie?

Czy tego chcemy, czy też nie, uniwersum Afterfall powstało na dobre z grobu usypanego przez rozlicznych fanów i powolutku otrzepuje się z gleby. Sęk w tym, że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują nie na tryumfalny powrót w wielkim stylu. Wygląda to raczej na desperacką próbę wskrzeszenia starego tytułu i przerobienia go na kolejną grę budżetową, która zapewne będzie kurzyła się na półkach lokalnych marketów. Czy to moralne? Nie mnie to oceniać. Wiem tylko, że to jest smutne, zważywszy na to, że Afterfall miał być początkowo czymś przełomowym – czym można by było pochwalić się z dumą zza granicą i pokazać pracownikom Bethesda Softworks, jak powinien wyglądać Fallout 3. To jednak przeszłość i tylko puste słowa, a życie kolejny raz pokazało, że ambitne plany przerosły Polaków. Co jednak bardziej przygnębiające, studiu Nicolas Games nadal wydaje się, że nic się nie stało i prosi rozgoryczonych fanów by ustawili się ładnie w kółeczku i trzymając się za ręce zaśpiewali gromko „jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie”.

Dlaczego to piszę? Bo kolejne informacje o Afterfallu, to najczęściej stek powtarzających się, nielogicznych bzdur, w które już nawet niepoprawny optymista nie jest w stanie uwierzyć. Doprawione to wszystko zostało oczywiście odrobiną mdłej słodyczy „jaka to gra będzie świetna”. Takie właśnie danie przyszykował po raz kolejny pan Tomasz Majka i podał je na pozłacanej tacy serwisowi Polygamia.

No więc jak, macie ochotę na degustacje? Chętnych zapraszam pod ten adres. Znajdziecie tam m.in. krótki filmik, kilka faktów na temat nadchodzącego wielkimi krokami Afterfall: Rascal oraz odpowiedź na pytanie czym tytuł ma się wyróżniać na tle konkurencji.

Ci, którzy mają w sobie pierwiastek Beara Gryllsa i jeszcze im mało, powinni zainteresować się tym raportem, który rzeczowo wyjaśnia co przynosiły dla Nicolas Games francuskie targi Games Connection i dlaczego były one udane.

Źródło: Polygamia.pl oraz forum Afterfall.net.
« Ostatnia zmiana: 21 Kwietnia 2010, 00:49:46 wysłana przez Squonk »

Zoor

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Tomasz Majka : „Afterfall teraz już będzie parł do przodu..”
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Grudnia 2009, 23:05:43 »
No cóż - smutne to - ale czy kogokolwiek jeszcze może dziwić?
Z jednej strony niby dobrze, że jakiś tam Afterfall jednak powstanie - z drugiej - nie chcę chyba zobaczyć efektu finalnego...
Ale mówi się trudno i żyje się dalej, prawda?
Tandis qu'ils dorment, nous gagnerons victoire.


Zagłoba

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Prima Polonia, indopo i cristiani
Odp: Tomasz Majka : „Afterfall teraz już będzie parł do przodu..”
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Grudnia 2009, 23:58:31 »
W sumie cała ta sprawa z Afterfallem, przypomniała mi jeden z tych wiecznie aktualnych tekstów Wojciecha Młynarskiego. „Poprzeczka” on się zwał.

Miłe Panie i Panowie bardzo mili,
felietonem tym rozbawię Was troszeczkę -
w schludnym palcie i odzieży
pan mi się niedawno zwierzył,
że – jak wszyscy – ma on w życiu swą poprzeczkę.

Lecz gdy inni wokół walczą o wyniki
i rozgrzewa ich rywalizacja chyża,
gdy w krąg wszyscy ostro koszą
i poprzeczki swe podnoszą,
on – przeciwnie: swą poprzeczkę wciąż obniża!

Dzięki temu wszystkie skoki ma udane,
jest na luzie, uśmiech mu na wargach kwitnie,
ale ludzie go nie lubią:
“Ty asekurancie! – mówią -
Jak ty skaczesz! Nisko! Marnie! Nieambitnie!”

Facet poszedł i zostawił mnie z problemem,
treść problemu tego jest następująca:
czy na miarę możliwości
przeskakiwać z przyjemnością,
czy też nie znać miary i ambitnie strącać?

Litar

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Tomasz Majka : „Afterfall teraz już będzie parł do przodu..”
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Grudnia 2009, 00:03:10 »
tyle lat zacieszu, wyszukiwania informacji wszelakich, że z rozpędu wciąż mam pierwiastek wiary w ten projekt.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Tomasz Majka : „Afterfall teraz już będzie parł do przodu..”
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Grudnia 2009, 12:48:22 »
Nie rozumiem tylko jednego - Afterfalla tworzą przecież w większości chyba tacy jak my tutaj - fallapomani lubiący mniej lub bardziej bawić się klimatami. Dlaczego więc nie ma w tych ludziach żadnej woli i chęci by powiedzieć wprost, że tu i tu daliśmy dupy, ale teraz chcemy projekt uratować.

Tymczasem jakby nic się nie stało ci ludzie razem ze swoim wydawcą brną na przód obrażeni na cały świat, za to że sami dawali ciała :-\
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Sakul

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 157
    • Kontestacja
Odp: Tomasz Majka : „Afterfall teraz już będzie parł do przodu..”
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Grudnia 2009, 14:50:48 »
Nie rozumiem tylko jednego - Afterfalla tworzą przecież w większości chyba tacy jak my tutaj - fallapomani lubiący mniej lub bardziej bawić się klimatami. Dlaczego więc nie ma w tych ludziach żadnej woli i chęci by powiedzieć wprost, że tu i tu daliśmy dupy, ale teraz chcemy projekt uratować.

Tymczasem jakby nic się nie stało ci ludzie razem ze swoim wydawcą brną na przód obrażeni na cały świat, za to że sami dawali ciała :-\

Mi się wydaję, że tu właśnie chodzi o wydawcę. Może postawili takie warunki w stosunku do pracowników, że ci nie mogą nic powiedzieć, pod groźbą utraty pracy/kary/czy czegoś innego. Tego tak naprawdę nie wiemy i wątpię, czy w najbliższej przyszłości coś zostanie wyjaśnione patrząc na politykę Nicolas Games.

Oczywiście to są tylko przypuszczenia i może być całkiem inaczej :/ .
Nie wszyscy Polacy byli dobrzy i szlachetni, nie wszyscy Żydzi niewinni, nie każdy Niemiec to zbrodniarz. - "Początek" Andrzej Szczypiorski


Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Tomasz Majka : „Afterfall teraz już będzie parł do przodu..”
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Kwietnia 2010, 00:50:38 »
Siedziba firmy, która robi Afterfallstarta mieści się w Sosnowcu?  8)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Zagłoba

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Prima Polonia, indopo i cristiani
Odp: Tomasz Majka : „Afterfall teraz już będzie parł do przodu..”
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Kwietnia 2010, 08:46:09 »
W Dąbrowie Górniczej, czyli rzut beretem od wspomnianego Sosnowca.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Tomasz Majka : „Afterfall teraz już będzie parł do przodu..”
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Kwietnia 2010, 09:49:18 »
Wczoraj ktoś buszował w tym temacie z tych okolic.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Tomasz Majka : „Afterfall teraz już będzie parł do przodu..”
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Kwietnia 2010, 20:15:53 »
Nie rozumiem tylko jednego - Afterfalla tworzą przecież w większości chyba tacy jak my tutaj - fallapomani lubiący mniej lub bardziej bawić się klimatami.
Tacy są najgorsi! Podobnie było ze Stalkerem: Cień Czarnobyla. Robili go nie wiadomo ile, bo chcieli żeby był super hiper ekstra... Mój kolega strasznie się na niego napalił. Aż dorwał się nowy wydawca, którego nie interesowała kreacja bogatego świata, niesztampowa fabuła itede, tylko kasa. Mnóstwo roboty zapaleńców się zmarnowało, ale ostatecznie to dzięki pazerności wydawcy dzieło mogło ujrzeć światło dzienne.

Kto chce zobaczyć, ile pięknej, ale zupełnie nieopłacalnej i opóźniającej premierę w nieskończoność, roboty zrobiono, niech przejdzie Stalkera oryginał, a później na modzie Oblivion Lost. Różnica jest PORAŻAJĄCA!
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...