Autor Wątek: Machinarium - wyniki konkursu  (Przeczytany 9786 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Machinarium - wyniki konkursu
« dnia: 19 Kwietnia 2010, 22:12:35 »

Skopać tyłki złym gościom, uratować swoją kobietę, a przy okazji świat - to stary jak, hmm no świat schemat, w którym umieszczano wielkich i małych bohaterów. Czeska ekipa ze studia Amanita Design podczepiła pod to małego i pociesznego robota, który mimo blaszanego ciała posiada gorące serce i duszę (??).

No co? Wolicie zimnego i kostycznego terminatora, nazwanego zresztą dawnymi czasy przez jakiegoś tytana intelektu tłumaczeń tytułów filmowych jako elektroniczny morderca? Brrr!!!

Mechaniczno-elektronicznym stworom z przyszłości mówimy więc nie, za to z chęcią zwracamy się ku metalowym istotom, które zapełniają świat Machinarium. Jak? Biorąc udział w kolejnym konkursie Trzynastego Schronu, który zorganizowaliśmy przy wsparciu firmy IQ Publishing.

Konkurs Machinarium.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Zagłoba

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Prima Polonia, indopo i cristiani
Odp: Machinarium - wyniki konkursu
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Kwietnia 2010, 22:32:05 »
Esz... muszę sobie w końcu zakupić tę grę, bo plama na honorze dla takiego amatora gier przygodowych jak ja, że jeszcze nie grałem ;)

Oczywiście zapraszam do wzięcia udziału, bo nagroda arcysmaczna :'d

Vegeir

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 320
  • 42
    • POSTAPO
Odp: Machinarium - wyniki konkursu
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Kwietnia 2010, 23:01:19 »
Ja już swoje odpowiedzi wysłałem ;p


Jabłko

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Machinarium - wyniki konkursu
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Kwietnia 2010, 23:32:35 »
Ten to ma branie. Ledwo konkurs ogłosił, a już odpowiedzi przychodzą ...  :-X
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Machinarium - wyniki konkursu
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Kwietnia 2010, 06:52:40 »
He.. he he... HAHAHAh! Poszło :P

O tamtym RPG co podałem jeszcze napiszę, tylko muszę przygodę skończyć grać :)

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Machinarium - wyniki konkursu
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Kwietnia 2010, 16:09:29 »
Wziąłbym udział, gdybym w ogóle grał... Hmm... ;)
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Machinarium - wyniki konkursu
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Kwietnia 2010, 14:33:34 »
Nie tylko Terminator może kopać tyłki!! :D

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Machinarium - wyniki konkursu
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Kwietnia 2010, 01:19:44 »

To nie tak, że jak się pojawiła sonda dotycząca potencjalnej przyszłości Trzynastego Schronu, to od razu skoczyła frekwencja w konkursie Machinarium. Jakby konieczna była akcja w stylu posła Palikota albo Kurskiego, to pojawiły by się informacje np. poddające w wątpliwość rozmiar garderoby jednej z redaktorek Outpostu, albo informacje o... No mniejsza z tym.

Poseł Palikot schował się do mysiej dziury (bunkra??), o pośle Kurskim wolę się nie wypowiadać, ponieważ musiał bym użyć słów wieeelce niegodnych naszego przybytku (co innego forum) - zostają więc tradycyjne metody.

Machinarium nie jest grą, która w oczywiście oczywisty sposób Was porazi - i można to łatwo udowodnić. Jednak jej klimat, nastrój, esencja czy jak to się tam nie nazwie sprawia, że powinniście ją mieć! Np. dzięki naszemu konkursowi.

Konkurs Machinarium
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Machinarium - wyniki konkursu
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Maja 2010, 11:45:17 »
Jakby kto się pytał to informię, że nadeszło sporo zgłoszeń; pobieżnie widać, że nie są to w większości łowcy nagród ale userzy, którzy coś napisali na forum. Co oczywiście cieszy. Ogłoszenie wyników - zgodnie z punktem #13 - pozwolę sobie przesunąć na okres dwóch dni wzwyż. Bo bo wiadomo  :P
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Kamilos

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 246
Odp: Machinarium - wyniki konkursu
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Maja 2010, 14:26:38 »
Cytuj
7. Ogłoszenie wyników nastąpi na łamach Trzynastego Schronu  najpóźniej 05.05.2010r.
Cytuj
13. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do modyfikacji regulaminu.
Gdzie jest napisane, że są dodatkowe 2 dni? Regulamin jest bez zmian nadal. Żądam zaległych wyników!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Machinarium - wyniki konkursu
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Maja 2010, 14:32:10 »
Ooo!!! Dawno nie widziana maruda  :-[ Żądać zawsze możesz, ale prace operacyjne nadal trwają  8)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Machinarium - wyniki konkursu
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Maja 2010, 19:13:57 »
Boże kochany, wyluzuj z tym sztywniactwem, bo to się już niezdrowe robi.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Machinarium - wyniki konkursu
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Maja 2010, 23:46:34 »
Znaczy Kamilos a nie ja c'nie?  ;D

Punkt 13 znaczy mniej więcej to samo, że mamy nawet prawo ręcznie sterować konkursem jeśli uznamy, że zaszła taka konieczność, a granicą jest wiarygodność nasza i Trzynastego Schronu w oczach sponsorów i czytelników. I akurat taka konieczność zaszła w postaci zbiegnięcia się ze sobą braku czasu oraz lekkiego rozstrojenia zdrowotnego organizmu. Czyli "normalna" okoliczność, która powoduje, że trzeba z wynikami troszku poczekać.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Machinarium - wyniki konkursu
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Maja 2010, 23:48:18 »
No Kamilos, Kamilos.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Kamilos

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 246
Odp: Machinarium - wyniki konkursu
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Maja 2010, 08:29:36 »
Cytat: Squonk
Ooo!!! Dawno nie widziana maruda  :-[ Żądać zawsze możesz, ale prace operacyjne nadal trwają  8)
No nie wiem kto jest maruda ;) A regulamin rzecz święta. Dlaczego mam być robiony w bambuko jako uczestnik?

Cytat: nie wiem
Boże kochany, wyluzuj z tym sztywniactwem, bo to się już niezdrowe robi.
Nie wywołuj imienia Pana na daremno ;)

Cytat: Squonk
Punkt 13 znaczy mniej więcej to samo (...)
Oznacza dokładnie to co jest w nim napisane. Nie baw się w politykę ;)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Machinarium - wyniki konkursu
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Maja 2010, 11:07:02 »
Zaraz wpadnie tu schronowa frakcja godnościowa w postaci Holdena i się zacznie - więc siedzieć cicho i cierpliwie czekać na wyniki  :P
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Grosswick

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 432
  • Jestem betonem i jestem z tego dumny!
Odp: Machinarium - wyniki konkursu
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Maja 2010, 01:01:00 »
Ej no, już jest ósmy  ;)
Zaraz zaczniecie edytować posty żeby "zmienić prognozy" tak jak Partia w "1948" Orwell'a i z dwóch dodatkowych dni zrobicie cztery  ;D

A tak serio to już fajnie było by zobaczyć kto wygrał (a kto nie :P)
gadulec: 5765578
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a Zombie Zombie Zombie"

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Machinarium - wyniki konkursu
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Maja 2010, 14:50:28 »
Squqonk coś tam chrował, ale dzisiaj chyba to ogarnie (no chyba!  >:(:-*
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Machinarium - wyniki konkursu
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Maja 2010, 22:15:53 »

Na początek część odpowiedzi, jaką na konkurs nadesłał szmergiell, a która jest fragmentem jego pracy dyplomowej:

Pierwsze wzmianki o sztucznych istotach, do których należą również roboty, pojawiły się po raz pierwszy już w starożytności. W 425 r. p.n.e, genialny grecki matematyk Archytas z Tarentu, uznawany za ojca mechaniki, skonstruował mechaniczny model ptaka, którego nazwał "Gołębiem". Dzięki pewnemu rodzajowi napędu odrzutowego urządzenie to przeleciało 200 metrów. Działało ono tylko raz, jednakże uznawane jest za pierwszy w historii model latający. Prawie 2000 lat później, w 1495 r., Leonardo da Vinci stworzył mechaniczną zabawkę w celu rozbawienia rodziny królewskiej. Był to opancerzony rycerz, wyglądający i poruszający się jak żywy człowiek. Jednakże by nacieszyć się pierwszym działającym robotem, ludzkość musiała czekać do 1738 roku. Wtedy to Jacques de Vaucanson zaprezentował światu mechaniczną lalkę, która potrafiła zagrać na flecie dwanaście utworów. Słowo "robot", które obecnie jest powszechnie używane w odniesieniu do maszyn automatycznie wykonujących zaprogramowane czynności, po raz pierwszy użyte zostało przez Karla Čapka w sztuce “RUR” w 1920 r. (w 1923 r. przetłumaczona została na język angielski).

By rozwiać wątpliwości co do znaczenia słowa "robot", jego definicja została ustandaryzowana przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO) jako ISO 8373: an automatically controlled, reprogrammable, multipurpose, manipulator programmable in three or more axes, which may be either fixed in place or mobile for use in industrial automation applications. W tej postaci uznawana jest przez Międzynarodową Federację Robotyki (International Federation of Robotics), przez EURON (European Robotics Research Network) i wiele innych narodowych komitetów.

Od wielu lat ludzie próbują ułatwiać sobie życie. Konstruują w tym celu wiele urządzeń mechanicznych, które pomagają czy wręcz zastępują człowieka w wykonywaniu pewnych czynności. Z tego powodu powstały również roboty. Robotami można sterować na wiele sposobów: ręcznie, mogą poruszać się po zaprogramowanej trajektorii, jak również podejmować decyzje co do dalszego swojego "postępowania".



Widzimy więc, że Czesi już od samego początku byli zamieszani w robocią robotę. Zaś w schronowy konkurs związany z grą Machinarium było zamieszanych 44 osoby. Zdyskwalifikowane zostały cztery zgłoszenia: niedokładna odpowiedź na pytanie #1, brak podania ksywy, ban za posiadanie multikont oraz nadesłanie pracy po terminie.

Następnie po zagonieniu do pracy S.M.L. (Schronowa Maszyna Losująca), którą wbrew rozsiewanym przez złe języki plotkom nie jest nasz "psiak" Schronek, otrzymaliśmy niniejszych zwycięzców:

    * Kamilos
    * LordTyrranoos

Zwycięzcom gratulujemy, przypominając o konieczności nadesłania danych adresowych (choć wysyłamy info o wygranej).

Nie możemy też nie wspomnieć o firmie IQ Publishing, która ufundowała nagrody - czyli grę Machinarium. Serdecznie dziękujemy!
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Machinarium - wyniki konkursu
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Maja 2010, 23:00:08 »
Mam pytanie: czy niedokładna odpowiedź na pytanie #1 tyczy się mojej osoby? ;)
Gratuluję wygrańcom :)
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy