Autor Wątek: Nowy gadżet - przeciwatomowy zegarek  (Przeczytany 3482 razy)

Michu

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Gdy nadejdzie Fallout, pomyśl, gdzie się schowasz?
    • Brotherhood of Wood
Nowy gadżet - przeciwatomowy zegarek
« dnia: 06 Grudnia 2008, 13:28:30 »
Link do niusa
____________________

W nowym Falloucie PipBoy  zyskał możliwość pomiaru promieniowania radioaktywnego. Podobną funkcjonalność zyskały  produkowane przez firmę Polimaster zegarki.
W ofercie tej firmy znajduje się szereg urządzeń mierzących poziom promieniowania. W tym kilka modeli zegarków naręcznych. Przykładem może być widoczny na zdjęciu model PM1208M Wrist Gamma Indicator. Dokładne informacje na jego temat można znaleźć pod tym adresem.



Wspomnę tylko, że zegarek ten na bieżąco monitoruje poziom promieniowania i w razie przekroczenia dopuszczalnego poziomu radiacji włącza alarm. Ponadto wyniki pomiarów zapisywane są w wewnętrznej pamięci z możliwością skopiowania ich do komputera za pomocą portu podczerwieni. Zakupu można dokonać na stronie producenta. Wystarczy tylko (aż) 370$.

Cóż mimo, iż zegarek mi się podoba i do tego oferuje ciekawe funkcje, to jednak cena jest dość zniechęcająca. Zresztą nawet jakbym miał wolne kilka setek dolarów to i tak kupiłbym coś innego (np. nową grafikę, procka i Fallouta 3 – tak żeby pograć bez kompromisów na najwyższych ustawieniach). Sam zegarek traktuję natomiast jako ciekawy gadżet, bliski „subkulturze wysokiego promieniowania” :).
Jednakże czasomierz ten może być świetnym zabezpieczeniem dla osób pracujących z materiałami radioaktywnymi. Zresztą producent przewidział dla niego właśnie takie zastosowanie. W końcu zegarek jest zawsze pod ręką (na ręce)...

Źródło:
Gadżetomania.pl
Polimaster
Jeśli chodzi o Fallout'a, to straszny ze mnie beton...

Mustafa

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Nowy gadżet - przeciwatomowy zegarek
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Grudnia 2008, 15:46:02 »
No jak dla mnie bomba! Może nie teraz ,ale wypłata styczniowa może obije się o ten zegarek :] Tym bardziej kto by niechciał kieszonkowego licznika Geigera :p

Chrzysztof

  • St. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 327
Odp: Nowy gadżet - przeciwatomowy zegarek
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Grudnia 2008, 18:09:43 »
Licznik Geigera nie jest jedynym miernikiem promieniowania  :)

------