Autor Wątek: Opisy gier na innych portalach  (Przeczytany 3114 razy)

Rextor

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 256
  • Mr Fallout Tactics
    • Strona Poświęcona Grze Fallout Tactics
Opisy gier na innych portalach
« dnia: 16 Kwietnia 2010, 22:33:50 »
Czy ktoś z was pofatygował się aby sprawdzić jakie to opisy gry Fallout Tactics pojawiły się na różnych stronach? Po nawet krótkiej chwili każdy może dostrzec pewne nieścisłości, bądź braki.
Na pierwszy ogień GryOnline
Cytuj
Jako członek Brotherhood of Steel musisz wykonać szereg skomplikowanych misji aby odnaleźć technologie sprzed wojny jądrowej, które umożliwią pokonanie wrogów i odbudowanie zniszczonego świata.

Strategiczna wersja jednej z najpopularniejszych serii cRPG – Fallout, ponownie przenosi nas do postapokaliptycznego świata przyszłości. Tym razem zostajemy członkiem Brotherhood of Steel, technologicznie zaawansowanego ugrupowania dążącego do odbudowania zniszczonego wojną jądrową świata. Zadaniem gracza jest odnalezienie dawno zapomnianych technologii, które umożliwią pokonanie niebezpiecznych wrogów.

Do celu prowadzą nas kolejne misje składające się z konkretnie wyznaczonych zadań, które trzeba wykonać wykorzystując nasze taktyczne umiejętności. W kampanii przeznaczonej dla jednego gracza można kontrolować drużynę składającą się nawet z sześciu postaci, którą następnie można wykorzystać w rozgrywce sieciowej dla wielu graczy. Poszczególni członkowie drużyny podnoszą swoje umiejętności i zyskują nowe cechy dzięki doświadczeniu nabieranemu na polach bitwy.

Do dyspozycji mamy duży wybór broni, począwszy od pistoletów aż po wyrzutnie rakiet, dzięki którym zmieciemy z powierzchni ziemi naszych wrogów. W dodatku walka nie jest ograniczona wyłącznie do piechoty, gdyż członkowie drużyny mogą używać uzbrojonych pojazdów, zarówno małych jednoosobowych jeepów, jak i sześcioosobowych transportowców opancerzonych. Pojazdy mogą służyć również jako magazyny ekwipunku. Rozgrywka multiplayer przeznaczona jest dla maksimum 18. graczy, którzy łącznie mogą kontrolować 36. członków drużyny.
Od początku - pierwszorzędny cel to w sumie opanowanie pustkowi, jakie tam od razu zapomniane technologie? Faktycznie pod koniec docieramy do Krypty 0, ale coś za dużo patosu w opisie. No i mogli już zrobić 'Bractwo Stali' Zamiast Brotherhood of Steel  ::). Dochodzimy do fragmentu o rozgrywce dla wielu graczy. No i tu zaczynają się schody. Jak i w innych opisach które podam mowa jest o maksymalnie 18 graczach i kontrolowanych przez nich członkach drużyny. W czym problem dla mnie? Cóż, sam jako stosunkowo młody gracz FT ( zacząłem grać dopiero w 2005 roku ) nie miałem okazji grać na serwerze większym niż na 17 osób, jednak są screeny które mogą sugerować, iż graczy może być więcej
Widać tutaj 17 graczy, jednak jest jeszcze parę nicków które się po prostu nie mieszczą w tabeli. Wystarczy, że zmieściły by się tam dwa nicki i teoria się wali. Łatwiejszy do podważenia jest fragment o ilości kontrolowanych postaci. 36 - czy to kpina? Wychodziło by na to, że każdy gracz może używać maksymalnie dwóch postaci, a jak wiemy może 6, co nawet przy 18 graczach daje do 108 postaci na mapie. W czasie samych rozgrywek polskich zasad 2kh3 potrafiło się zebrać przynajmniej 10 graczy grających na raz 4 postaciami co daje już minimum 40 potwierdzone. W tym momencie nie jestem w stanie powiedzieć czy rzeczywiście może grać więcej niż 18 osób, jednak czekam na odpowiedź graczy z dłuższym stażem. Samo Micro Forte tworzyło mapy dla maksymalnie 16 graczy, a i tylko 16 kolorów jest. Widać po screenach, że Fallout Tactics sam sobie radzi z tym problemem nadwyżce graczy dając kolory, które już wybrano. A i wiele razy pojawiała się w czasie gry sytuacja kiedy na spawnie pojawiał się więcej niż jeden gracz.

Niestety strona MicroForte nie rozwiewa moich wątpliwości. Jest tam za mało informacji na temat gry.

Trafiłem również na opis gry na stronie No Mutants Allowed. Mowa np. o 30 misjach, o tym, że część jest tylko poboczna. Dochodzi do tego system ulepszania broni. Nowością miało niby być stan 'nieprzytomności', który na moje oko i tak już był :P. Dodać trzeba też stan 'dying' podczas którego można by 'wskrzesić' postać. Poza tym sam system limitu punktów w czasie gry dla wielu graczy wygląda całkowicie inaczej - mowa w nim o limicie na całą drużynę zamiast na jedną postać jak faktycznie jest. Wygląda to jak opis przedstawiony redaktorowi przez pana Chrisa Taylora, jednak data publikacji ( rok 2003 ) nasuwa mi pytanie. Skoro już parę lat po premierze to po co umieszczać coś określonego jako opis gry, skoro jest w nim tyle niezgodności? Podobnie jest z opisem gry na stronie Duck and Cover. Nieścisłości również na stronie IGN. Pewnie na innych stronach też się jakieś dziwne informacje znajdą. Chciałbym wiedzieć, czy bylibyście w stanie poprzeć moje zdanie, czy też uważacie nie nie mam racji jeśli chodzi o powyższy wywód ???.

Jim Cojones

  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 541
Odp: Opisy gier na innych portalach
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Kwietnia 2010, 23:14:25 »
Wygląda to jak opis przedstawiony redaktorowi przez pana Chrisa Taylora, jednak data publikacji ( rok 2003 ) nasuwa mi pytanie. Skoro już parę lat po premierze to po co umieszczać coś określonego jako opis gry, skoro jest w nim tyle niezgodności?

Wydaje mi się, że w 2003 NMA miało jakieś zmiany w silniku i restart bazy danych, więc wszystkie starsze artykuły mają nieprawidłowo podane daty.
Firepower mate! Separates the men from the boys.

Rextor

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 256
  • Mr Fallout Tactics
    • Strona Poświęcona Grze Fallout Tactics
Odp: Opisy gier na innych portalach
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Kwietnia 2010, 00:12:05 »
Faktycznie, do wnikliwej analizie ustaliłem że pierwotnie powstał artykuł na NMA w listopadzie 2000. Więc można powiedzieć, że sprawa 'udziwnień' została mi wyjaśniona, wszak skąd mogłem wiedzieć o awarii :P. Tak czy siak pozostaje kwestia maksymalnie 18 graczy i 36 postaci na mapie. I o ile spotkałem się z graczami twierdzącymi, iż uczestniczyli w grach z większą ilością postaci, to nie mam póki co więcej dowodów niż powyższy screen na to, że może grać więcej osób. Przydałaby się swoista inicjatywa - zwołanie najpierw przynajmniej 7 osób by sprawdzić i potwierdzić oficjalnie ilość postaci, którymi można grać, oraz symboliczne 19 osób by sprawdzić drugą teorię. Spróbuję zmobilizować chłopaków ze starej sceny FT.

EDIT:

CD Project - de facto polski dystrybutor tej gry.
Cytuj
Zagraj wraz ze swoimi kolegami w fantastycznym trybie dla wielu graczy, który umożliwia rozgrywkę do 17 osób jednocześnie!
Takie rozbieżności aż się proszą o rozwianie!:P
« Ostatnia zmiana: 17 Kwietnia 2010, 00:51:28 wysłana przez Rextor »

Rextor

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 256
  • Mr Fallout Tactics
    • Strona Poświęcona Grze Fallout Tactics
Odp: Opisy gier na innych portalach
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Maja 2010, 15:09:20 »

(  żeby powiększyć - prawy klik -> pokaż obrazek

Pierwsza teoria  - rozgrywka do 36 postaci na raz. - mit obalony :-* - na pierwszym screenie 7 graczy x 6 postaci => 42 postaci. Wymagane minimum do obalenia teorii. Można liczyć kropki na minimapie, lub postaci. Na drugim screenie trochę akcji, żeby nie było, że postaci powklejane.

Teraz tylko czekać, aż się 19 osób zbierze przynajmniej  :-X