Autor Wątek: [SZJ] Cormac McCarthy - "Droga"  (Przeczytany 10557 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
[SZJ] Cormac McCarthy - "Droga"
« dnia: 05 Lipca 2010, 22:21:07 »

Wnioskodawca: Uqahs
Wniosek złożono: 20.X.2009
Głosowali: Squonk, Veron, Sajdon

Fragmenty uzasadnień:

Cytat: Squonk
Ja jestem za, mimo swoich obiekcji co do spójności przedstawionego świata. Co do misia burka spowodowało tą apokalipsę? Może to, że nagle połowa ziemskiej populacji dostała nagłych wiatrów. W wyniku wypuszczenia takiej ilości bąków doszło do masy pożarów, zaciemnienia nieba, oraz wytrucia roślin i zwierząt?

 ;D

Widzicie więc sami, jak to łatwo wejść w banał i absurd, gdy się mocno nie oprze swoich wizji na stałym gruncie. Ale mimo to książka jest warta wyróżnienia z uwagi na taki chłód z niej bijący. Bo ciepło uczucia między ojcem a synem mnie nie przekonuje, ponieważ jest takie bardzo przeciwstawne wobec otaczającego świata.

Cytat: Veron
Uau, nikt tego nigdy nie przegłosował? No więc i ja oddaję swój głos za, oczywiście. Tak się tylko zastanawiam, czy nie byłoby małego obciachu, jeśli nagle Trzynasty Schron przyznałby wyróżnienie tak docenionej w świecie kultury pozycji?
« Ostatnia zmiana: 08 Września 2011, 02:11:34 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Cormac McCarthy - "Droga"
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Lipca 2010, 01:37:08 »
Wagę przyznanego wyróżnienia postanowił wzmocnić Sajdon, który "antydatowanie" zagłosował na Drogę. Co prawda regulamin (w tym wewnętrzny) nie przewiduje, że tak można, to można uznać, że można. Także z uwagi na to, że to Sajdon skombinował owe 4 egzemplarze tej powieści do rozdystrybuowania wśród schronowiczów. Czyli musi książkę znać  8)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Premislaus

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Cormac McCarthy - "Droga"
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Stycznia 2011, 13:00:38 »
Cytuj
Ja jestem za, mimo swoich obiekcji co do spójności przedstawionego świata. Co do misia burka spowodowało tą apokalipsę? Może to, że nagle połowa ziemskiej populacji dostała nagłych wiatrów. W wyniku wypuszczenia takiej ilości bąków doszło do masy pożarów, zaciemnienia nieba, oraz wytrucia roślin i zwierząt?

Już nie pamiętam bo dawno czytałem, ale tam chyba było, że coś spadło z nieba. Albo rakiety ;), albo ciała niebieskie. Nie jest to sprecyzowane.

Książka fajna.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Cormac McCarthy - "Droga"
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Stycznia 2011, 13:49:05 »
Może to, że nagle połowa ziemskiej populacji dostała nagłych wiatrów. W wyniku wypuszczenia takiej ilości bąków doszło do masy pożarów, zaciemnienia nieba, oraz wytrucia roślin i zwierząt?

Ty uważaj! Wołowe (i nie tylko) wiatry są jednym z głównych źródeł globalnego ocieplenia :@ i dlatego właśnie ekomania na tym punkcie staje się coraz bardziej absurdalna :/

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Cormac McCarthy - "Droga"
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Stycznia 2011, 14:15:41 »
Krowa raczej nie ma wiatrów w rozumieniu takim jak ludzie, gdyż ona po prostu tak z natury ma, że wyniku trawienia tego co je produkuje metan. Człowiek puszcza gazy, kiedy trafi mu się cięższe w trawieniu jedzenie jak np. rośliny strączkowe  :zwr
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Pandemon

  • Gość
Odp: Cormac McCarthy - "Droga"
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Stycznia 2011, 15:02:25 »
Człowiek puszcza gazy, kiedy trafi mu się cięższe w trawieniu jedzenie jak np. rośliny strączkowe  :zwr
Najpierw nawołują do zdrowego odżywiania - więcej fasoli, soi i innych roślin! Mniej mięsa, czipsów, frytek!
A więc jemy "rośliny strączkowe", pierdzimy, a potem znowu jest źle bo zatruwamy środowisko!
PARANOJA!  :zwr

nieumarły13

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Zombie... duża giwera, albo cię zeżrą i wysrają...
Odp: Cormac McCarthy - "Droga"
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Marca 2011, 21:11:24 »
Bardzo ciekawe... z książki do bąków... Co do książki jest super... A wracając do "bąków" to faktycznie, wyziewy "wołowe" stanowią dziś duże zagrożenie ponieważ stały się bardziej szkodliwe niż wszystkie samochody na świecie... Morał z tego taki... "JEDZ DUŻO WOŁOWINKI BO TO DOBRZE DZIAŁA NA ROŚLINKI"
Lubie fistaszki w polewie czekoladowej z ogórkami... przyprawione flakami rozje*** zombi przedemną... o.O Moje GjEgJe: 11188824 ^.^