Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Październik 20, 2019, 21:00:52 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Czy wiesz że... na Trzynastym Schronie wciąż działa system ankiet. Oddaj głos w aktualnej ankiecie

Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: [SZJ] Jacek Piekara - "Przenajświętsza Reczpospolita"  (Przeczytany 6227 razy)
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!

« : Kwiecień 15, 2010, 13:04:29 »

Wnioskodawca: Squonk
Wniosek złożono: 13.VIII.2009
Głosowali: Holden, Chrzysztof, Jim Cojones

Fragmenty uzasadnień:

Cytat: Holden
No ja Piekarę absolutnie uwielbiam, a przenajświętsza to w dużej mierze analiza społeczeństwa polskiego takie jakie one jest i takie jakie było, obowiązkowa lektura dla każdego Polaka, bo otwiera oczy na oścież pokazując to na co nauczyliśmy się nie zwracać uwagi. A dosadny język i spora ilość przekleństw są po to by jeszcze wyraźniej tą diagnozę przedstawić.

Cytat: Chrzysztof
Ja popieram, aczkolwiek nie jest to książka dla ludzi wrażliwych i religijnych chyba.

Podobnie jak Holden "I am gay for Piekara", czy jakoś tak... Znam wszystkie jego książki opublikowane po powrocie do pisania (na te starsze niestety się nie załapałem - za młoda dupa jestem) i uwielbiam jego barwny styl, a akurat w przypadku Przenajświętszej temu stylowi towarzyszy także treść i próba przekazania pewnej prawdy o Polakach. I nie ma tu mowy o wciskaniu prawdy narzuconej przez polityczne zapatrywania - trudno mi sobie wyobrazić jakiegokolwiek przedstawiciela naszych wspaniałych ugrupowań chwalącego powieść - ale autentyczne poszukiwanie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2011, 02:11:16 wysłane przez Squonk » Zapisane

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
Vegeir
Sierżant
*

42

« Odpowiedz #1 : Kwiecień 16, 2010, 21:52:35 »

Hmm, Schronowy Znak Jakości to fajna sprawa jest. Ponieważ Schron zawsze popierałem, to na pewno książkę zakupię i przeczytam (po maturach ;p).

Jabłko
Squonk
Schronowy Inżynier
Gen. broni - Redaktor
*

Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!

« Odpowiedz #2 : Kwiecień 16, 2010, 22:20:31 »

W takim wypadku koniecznie zapoznaj się z naszymi opiniami (w tym recką na Schronie), żeby potem nie było. O książce pisaliśmy szczerze bo tak o niej myślimy, a nie inaczej. I nie jest to lektura odprężająca - raczej dość denerwująca. Zwłaszcza przy pierwszym podejściu.

Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.
lady_m
St. kapral
*

« Odpowiedz #3 : Kwiecień 17, 2010, 18:00:58 »

I nie jest to lektura odprężająca - raczej dość denerwująca. Zwłaszcza przy pierwszym podejściu.

Przeczytałam praktycznie w dwa dni. Bardzo fajna. Faktycznie nie jet chyba dla ludzi zbyt religijnych (i cnotliwych  Tongue). Poraża to, że naprawdę taka rzeczywistość może być na wyciągnięcie ręki. Schronowy znak jakości jej się należy.

The details are trivial and pointless, the reasons, as always, purely human ones…
Grosswick
St. sierżant
*

Jestem betonem i jestem z tego dumny!

« Odpowiedz #4 : Kwiecień 17, 2010, 20:07:23 »

Fajny pomysł z "medalami" Cheesy
A książka genialna. Uważam, że to jedna z najlepszych polskich powieści, jakie wyszły ostatnimi czasy.
Mogę się w 100% podpisać i wszystkim życzyć miłej lektury Smiley

Co prawda nieco wulgarna (zależy kto jest do czego przyzwyczajony oczywiście), zawiera dużo symboliki (nazwiska znaczące chociażby), i porusza w dość mało delikatny sposób polskie podejście do religijności. Aczkolwiek czytając ani razu nie miałem wątpliwości, że opisywanym krajem jest Polska, mentalność ludzi choć dość mocno przerysowana (wręcz karykaturalna) idealnie pasuje do stereotypu polaka. *[mini spojler] Choćby scena z policjantami którzy mieli zrobić 'nalot' na gabinet dentysty, lecz po drodze wyczuli bimber i zmienili plany Grin  *

Jeszcze raz polecam

gadulec: 5765578
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a Zombie Zombie Zombie"
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Kanał RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ograniczeń! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!