Autor Wątek: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?  (Przeczytany 41763 razy)

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #100 dnia: 15 Kwietnia 2010, 13:54:56 »
Od dawien dawna zaprzestałem czytania komentarzy do nowin na różnego rodzaju portalach. Proponuje to także innym schronowcom, bo zaśmierdnąć od tego można niemiłosiernie a i później w głowie się rodzą przeróżne wizje.
Zresztą odstawiłem, też różnego rodzaju programy „rozrywkowe”, prowadzone przez wybitnie inteligentnych znawców polskiej muzyki, kina, literatury, polityki i wszystkiego, co na tej ziemi uchodzi za szyk i klasę „ala” K. Wojewódzki.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #101 dnia: 15 Kwietnia 2010, 14:49:59 »
A ja podłapałem taki całkiem interesujący felieton.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #102 dnia: 16 Kwietnia 2010, 10:55:52 »
A ja tak w ramach kronikarskiego obowiązku wynotuje co "ciekawsze" teksty, w których różne pisowskie błazny nakręcają się coraz bardziej. W końcu kto wie, może jak ciemny lud zagłosuje na PiS, to reszcie narodu, mającemu do nich mało ciepłe uczucia zrobią "noc świętego prezydenta" - znaczy Bartłomieja  :D

Dość tego!
NA ŚMIERĆ PREZYDENTA KACZYŃSKIEGO
Już nie przeszkadza

BTW.
Płacze Moniki Olejnik w TVN też mi nie podchodzą - okej może to i szczere emocje - ale nie pomagają w zrozumieniu sytuacji. A od tego dziennikarze przecież są.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #103 dnia: 16 Kwietnia 2010, 12:05:16 »
To jest żenada, to jest paranoja, pierdolona polska megalomania i martyrologia, to jest po prostu chore, taka jak ten człowiek. Straciłem do niego resztki wątłego szacunku.
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #104 dnia: 16 Kwietnia 2010, 12:17:27 »
Ciężko oceniać czyjeś uczucia, nawet takiego Robocopa, jakim jest Pani Olejnik. Ale z drugiej strony, poznajemy jej całkowicie inną twarz. Może to powinna być domena dziennikarzy, twarda i chłodna ocena, ale jednak to też są ludzie. Mi osobiście się nie podoba agresywny ton wypowiedzi, niektórych z nich. Wczoraj był wywiad z Norman’em Davies’em, dziennikarz rozmawiający z nim, wszedł w bezsensowny atak, na tego znakomitego historyka. I tak się zastanawiam, z czym do ludzi ładnie uczesany krawaciarzu, przecież ten Walijczyk zna historię i problematykę polski lepiej niż 90% naszych rodaków.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #105 dnia: 16 Kwietnia 2010, 12:24:17 »
Znaczy ja uważam, że nie ma co się nakręcać emocjami tylko obserwować, analizować i myśleć - jak Józef Piłsudski  ;) :-[ Emocjami to sie kieruje banda ślepych zacieszaczy i pożytecznych pisowskich głupców, którzy już za życia Lecha Kaczyńskiego robili z niego świętego, utożsamiali człowieka z pełnioną przez niego funkcją (ciekawe, że nie robili tego przy Wałęsie a zwłaszcza Kwaśniewskim) i dostawali orgazmu jak o nim mówili, a piany na ustach gdy ktoś śmiał powiedzieć coś nie po ich myśli.

Gnida zawsze będzie gnidą, czy to w swojej plugawej norze, czy przy blasku lampki, w której chce się ogrzać, bo wyczuła okazję, że teraz ona może coś znaczyć.

W końcu pamiętacie, kto w Świecie według Kiepskich jest pisowcem i co o nim myśli główny bohater serialu? :D

======

EDIT:
Oddanym dziś piewcom prezydenta Kaczyńskiego

Osobistość co Wolskim Marcinem jest zwana
Po śmierci prezydenta innych wzywa: „popiół na łby i na kolana!”

Ten pierwszy dziś piewca miłości do Kaczek
Zawsze wie gdzie do wiatru ustawić swój zadek

Zapomniał chłopina w swym żalu wtulony
Dwuznacznych chomików z Kaczyńskich zrobionych

Kiedyś z Wałęsą pierwszy w propagandzie szeregu
Dziś jak kundel ujada w pisowskim szeregu

Redaktorze Wolski Marcinie z Trójkowej 60'ki znany
Nie jako partyjny przydupas bądź w przyszłości zapamiętany!


Słowacki to to nie jest ale zawsze ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: 16 Kwietnia 2010, 13:22:11 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #106 dnia: 16 Kwietnia 2010, 15:26:04 »
Ludzie, uspokójcie się, to ja jestem od przejmowania się wszystkim! Brakuje wam nieco dystansu. Mnie również irytuje hipokryzja ludzi, którzy tym bardziej po kimś jechali, tym bardziej teraz przoduję w beatyfikowaniu elity pisowskiej. Pięknie zachowali się redaktorzy Nonsensopedii, proszę
http://nonsensopedia.wikia.pl/wiki/NonNews:Katastrofa_rz%C4%85dowego_samolotu
To tak w ramach napompowania was pozytywnymi emocjami, może zneutralizują jadysączące się w wasze dusze skuli dziennikarzy małego serca.
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #107 dnia: 16 Kwietnia 2010, 21:11:56 »
Ciężko oceniać czyjeś uczucia, nawet takiego Robocopa, jakim jest Pani Olejnik. Ale z drugiej strony, poznajemy jej całkowicie inną twarz. Może to powinna być domena dziennikarzy, twarda i chłodna ocena, ale jednak to też są ludzie. Mi osobiście się nie podoba agresywny ton wypowiedzi, niektórych z nich. Wczoraj był wywiad z Norman’em Davies’em, dziennikarz rozmawiający z nim, wszedł w bezsensowny atak, na tego znakomitego historyka. I tak się zastanawiam, z czym do ludzi ładnie uczesany krawaciarzu, przecież ten Walijczyk zna historię i problematykę polski lepiej niż 90% naszych rodaków.

Hej Aq, a masz jakiegoś linka pod ręką, bo próbowałem sobie wygooglować, ale tych wywiadów trochę jest :P Niby coś tam wyłapałem, ale artykuł został usunięty. Wywiad był przeprowadzony na łamach "Polska The Times"?
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #108 dnia: 16 Kwietnia 2010, 23:53:34 »
nie wiem, tutaj Norman Davies
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #109 dnia: 17 Kwietnia 2010, 00:12:23 »
Dzięki. Chyba nie był to taki bardzo ostry atak, ale Kajdanowicz (to ten?) sprytnie wkrada się w stwierdzenia typu "walczyliśmy o to, żeby pamiętano o zbrodni dokonanej na Polakach w Katyniu", a nie do końca chyba tak było. Bo bardzo fanatycznie walczył o to Kaczyński i to mu media nawet zarzucały, z tego co pamiętam, że jest bardzo zajadły. A teraz okazuje się, że tak trzeba było. Trochę rażące zachowanie, albo nieco dziwne.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #110 dnia: 17 Kwietnia 2010, 00:38:07 »
No może nie był to ostry atak, za bardzo się podnieciłem podczas oglądania i zacząłem miechem rzucać aż mi żona uwagę zwróciła.
Ale widzisz bracie, masz rację, Davies chłodno ocenia wszystko, co się zdarzyło, jak historyk patrzący z boku, mówiący tylko wyłącznie o faktach. Kaczyński walczył o prawdę, ale nie o taką prawdę, żeby mu Miedwiediew czy Putin klęczeli i wylewali łzy w spodnie, że to oni ich naród zabijał Polaków. Chciał, aby tylko przyznali, że takie wydarzenie miało miejsce i że spowodowali to ludzie, którzy byli Rosjanami i kiedyś żyli.
Jak by nie było Lech dokonał swego, cały świat dowiedział się o Katyniu, szkoda tylko, że w takich okolicznościach.
Jarek zresztą też dokonał swego, obiecywał, że ludzi z wyrokami nie będzie w polityce, trzask prask i Pana Leppera nie ma.   
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #111 dnia: 17 Kwietnia 2010, 01:46:35 »
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #112 dnia: 17 Kwietnia 2010, 16:42:20 »
No bo Ruscy nie znali prawdy. U nich w szkołach nauczali, że Stalin był bohaterem narodowym.  Widać babka Katyń obejrzała i się przejęła, że ich bohater jest tak naprawdę zbrodniarzem wojennym....

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #113 dnia: 17 Kwietnia 2010, 17:31:29 »
A co my wiemy o własnych przykładach hańby? Ja coś tam słyszałem o obozach jenieckich z czasów wojny z bolszewikami, o pogromach w Jedwabnem, o akcji "Wisła", ale ja jestem uświadomiony w dużo większym stopniu od swoich rówieśników (chyba każdy ma tak na tym forum). Każdy w tym kraju oglądał "Ogniem i mieczem", ale większość nie wie o co Kozakom poszło. Albo choćby nimb Piłsudskiego, strasznego socjalisty, tyrana i zamachowca (i nie mówię o zamachu majowym!). Ja nie mam pretensji do Ruskich, że o swoich grzechach nie wiedzą, bo dostrzegam belkę we wszystkich oczach wokół siebie.
« Ostatnia zmiana: 17 Kwietnia 2010, 17:34:15 wysłana przez Glassius »
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #114 dnia: 17 Kwietnia 2010, 20:24:14 »
Post wyedytowany celem pociągnięcia dalej dyskusji.

Wiedza i znajomość hańb własnego narodu czyni go zawsze silnym a nie słabszym. Zresztą jak każde smrody - lepiej je od razu ujawniać, a nie chować do dziury w imię jakichś wyższych celów.
« Ostatnia zmiana: 18 Kwietnia 2010, 17:35:23 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #115 dnia: 18 Kwietnia 2010, 17:43:29 »

7 października 1620 roku tragiczną śmiercią na obcej ziemi, zginął zasłużony syn Rzeczpospolitej. Osoba o kluczowej roli w ówczesnym państwie polskim: naczelny dowódca wojskowy oraz - dziś byśmy powiedzieli - premier. W okolicznościach, które można uznać za farsę a nawet kpinę. Tym bardziej gdy weźmiemy jego wcześniejsze dokonania oraz wizerunek państwa polskiego, które miało ambicje odgrywać znaczącą rolę na ówczesnej europejskiej scenie politycznej. Ta tragedia doprowadziło do tego z czego potem okazali się być znani Polacy. Nagłego zrywu, zjednoczenia się w chwili grozy, ale na szczęście (wtedy jeszcze) pozytywnego zakończenia tej historii. A że nie wyciągnięto z niej lekcji na przyszłość? A kto mówi, że można mieć wszystko ;)

Kim jest owa osoba? To oczywiście Stanisław Żółkiewski - hetman wielki koronny oraz kanclerz wielki koronny, który w owym czasie dowodził wyprawą wojsk polskich podczas ekspedycji w Mołdawii. Błędy w dowodzeniu, utrata kontroli nad wojskiem, wreszcie chaotyczny odwrót doprowadziły do zwycięstwa wojsk tatarsko-tureckich. Ale zamiast wyciągnięcia nauki na przyszłość, zaczęto uderzać w patetyczne tony o "oddawaniu życia za Ojczyznę", co oczywiście budowało legendę Żółkiewskiego, ale nie wnosiło nic realnego na przyszłość.

Po co ta historia? Im więcej wiem o rzekomo "chlubnym okresie potężnej wówczas Rzeczpospolitej" tym bardziej widzę, że mimo upływu 400 lat nic się nie zmieniło. Polacy potrafią łączyć się w smutku, jednoczyć w nieszczęściu, ale nie w radości czy kiedy wszystko jest dobrze. Jakby coś szło za nami, nie odstępowało na krok i ciągle wszystko psuło...

W naszej historii jest jedna z niewielu osób, której się udało, zarazem udając się też polskiemu narodowi. To Józef Piłsudski, który w doraźnym wówczas celu politycznym wypowiedział kiedyś słowa, ale które można odnieść jako metaforę polskich losów:

Był cień, który biegł koło mnie, to wyprzedzał mnie, to zostawał w tyle. Zapluty, potworny karzeł na krzywych nóżkach, wypluwający swoją brudną duszę, opluwający mnie zewsząd, nie szczędzący niczego, co szczędzić trzeba - rodziny, stosunków, bliskich mi ludzi, śledzący moje kroki, robiący małpie grymasy, przekształcający każdą myśl odwrotnie, ten potworny karzeł pełzał za mną jak nieodłączny druh.

Czy wydarzenia minionego tygodnia czegoś nas nauczą? Kto pójdzie z Polakami w przyszłość? To pytania na które każdy sam będzie musiał sobie odpowiedzieć.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Chrzysztof

  • St. chorąży sztab. - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 327
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #116 dnia: 19 Kwietnia 2010, 13:07:09 »
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Mam-dosc-marszy-zalobnych-i-nieudanych-powstan,wid,12184606,wiadomosc_prasa.html

Cytuj
W czasie gdy nasz rząd modli się na kolanach, Kościół katolicki – jako depozytariusz anachronicznej mentalności – przejmuje monopol wspólnego przeżywania i rytuału
Odważne stwierdzenia ale jakby na to nie patrzeć to prawdziwe. :(

------

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #117 dnia: 19 Kwietnia 2010, 23:00:10 »
Oglądałem dzisiaj program Tomasza Lisa. W drugie części, jednym z uczestników była Pani Beata Kempa. Oczywiście tak jak wszyscy, ta Pani, mówiła o pojednaniu a także o merytorycznej debacie politycznej, która powinna być teraz wyzwaniem dla wszystkich polityków na przyszłość. Tak się zastanawiam, czy ta Pani przypadkiem nie doznała jakiegoś urazu i nie ogarnęła ja czarna otchłań amnezji. Zaraz po Panu Kurskim, była pierwsza kobietą, która pluła jadem w każdej debacie na lewo i prawo. Mówiąc o Panu Kurskim, nie chce go poniżać do poziomu Pani Kempy, gdyż on może i ostry, kontrowersyjny a czasami chamski, ale bijący Panią Kempe poziomem inteligencji z każdej strony. Więc jak to jest, czy ta kobieta aż tak ma krótką pamięć, czy po prostu nie ma honoru, który kazałby jej się schować za drzwiami swojego domu gdzie głos rozsądku by jej przypomniał o jej chamskich, prostackich atakach na większość ludzi o odmiennych poglądach politycznych. Pani Beato, proszę sobie odtworzyć kilka programów archiwalnych z Pani wypowiedziami a potem się zastanowić, czy aby powinna się Pani jeszcze w ogóle wypowiadać publicznie na jakiś temat.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #118 dnia: 19 Kwietnia 2010, 23:16:23 »
Ja tak na to patrzę i widzę, to najwięcej skaczą ci, którzy nikogo bliskiego w tej katastrofie nie stracili. Trzeci a nawet czwarty szereg pisowskich przydupasów. Ci wszyscy wolscy, pospieszalscy czy krasnodębscy z rydzykami na czele. Co innego przyjemniaczki z klubu poselskiego/wierchuszki PiS. Odeszli "barwni" i wyraziści posłowie to trzeba przyznać. I dla ich znajomych jest to niewątpliwie co najmniej szok. Zresztą w Sejmie wszyscy się tam jak łyse konie znają - więc można rzecz, że strata dla każdego klubu jest w sumie poczwórna.

Oczywiście wszystko zależy gdy przemówi Panie Prezesie, który wytyczy kierunek rozwoju walki politycznej. Jeśli zapali zielone światło by znów szukać haków i mówić o porażających faktach, których szczegółów nie można ujawnić to się zacznie na całego :-[
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #119 dnia: 20 Kwietnia 2010, 00:10:32 »
Aq, nie zapominaj, że Kurski ma piękny głos i znakomicie śpiewa!
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...