Autor Wątek: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?  (Przeczytany 41952 razy)

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 956
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #80 dnia: 14 Kwietnia 2010, 09:29:01 »
Ilu tu mamy krakusów, którym nie w smak pochowanie Prezydenta na Wawelu?
Może to wytłumaczę, Kraków czy też Wawel nie należy do ludzi tam zamieszkujących, tak samo Warszawa nie jest tylko dla warszawiaków a dla wszystkich ludzi pragnących w niej mieszkać.
Lech Kaczyński był Prezydentem wolnej Polski, którego wybrali wolni obywatele, nikt im pistoletu nie trzymał przy głowie. Jest także, pierwszym prezydentem wolnej Polski, który nie żyje.

Oczywiście, możemy słuchać górnolotnych wypowiedzi, że nie godzien jest pochowania obok Piłsudskiego czy też Mickiewicza. No tak, ale czy tylko zasługi polityczne lub dorobek artystyczny a nie całe życie człowieka czyni go godnym pochówku w grobowcu królów.
O Piłsudskim możemy przeczytać „polityk, mąż stanu”, o Kaczyńskim nie można tego powiedzieć?, czy całe życie nie poświęcił na walkę o prawdę?, czy nie popierał słabszych?

Wyjazd do Gruzji kompromitacja??? czy wy kurwa oglądacie wiadomości i słyszycie wypowiedzi obywateli Gruzji??
Kompromitacją jest włażenie Ameryce w dupę i to bez wazeliny.

Wiecie, co jest w tym wszystkim śmieszne, że ja go nawet specjalnie nie popierałem, ale po tekstach, co poniektórych … ech szkoda gadać.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #81 dnia: 14 Kwietnia 2010, 09:46:19 »
A czy ci sami obywatele Gruzji pamiętają jeszcze to >>> KLIQAJ?? No ta "śmierć" prezydenta Kaczyńskiego była dobra i słuszna bo zrobili to Rosjanie. Taaa  ::)

Emocje to dobra pożywka, na której kiełkuje złe ziarno siane przez cwaniaków. Jak na razie mamy już parę takich przypadków: kazanie jakiegoś idioty czy apel o wstępowanie do PiS'u.

Jak na razie więc najwięcej hien to się szykuje rozrywania tej tragedii po stronie zwolenników L. Kaczyńskiego a nie jego przeciwników.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #82 dnia: 14 Kwietnia 2010, 10:33:57 »
W jakim sensie poważniejsze? Tak naprawdę to nic z tej notki nie wynika, bo artykułem to na pewno nie jest. Nie jest podane w jakim kontekście został ten obrazek umieszczony, czy był do tego komentarz, czy faktycznie wyśmiewanie, a jeśli wyśmiewanie to właściwie czego? Dla mnie to jest po prostu nie jasne.

To fakt, szukałem bardziej odpowiedniego słowa, niemniej jednak dla mnie jest to tak samo jasne jak komentarze w stylu "wreszcie ktoś ustrzelił kaczkę". ::)
« Ostatnia zmiana: 14 Kwietnia 2010, 10:39:09 wysłana przez Veron »
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Zagłoba

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Prima Polonia, indopo i cristiani
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #83 dnia: 14 Kwietnia 2010, 11:12:43 »
No trudno, żeby nie był dysputy (ważnej jednak, aby ona kierowała się wszystkimi zasadami dobrego smaku), skoro nie mniejsze kontrowersje wywołały pochówki Polaków, o których wielkości nie trzeba pisać, takich jak: Piłsudski (tzw. konflikt wawelski, o którym wspominał Chrzysztof), Mickiewicz czy Słowacki (który miał być zarazem ostatnim pochowanym w kryptach królewskich). Warto zaznaczyć, że odmówiono takiemu Henrykowi Sienkiewiczowi, który też ma ogromne wręcz zasługi w rozwój kultury i historii polskiej. Dziwić to nie może i tym bardziej, patrząc na to jak związany był z Warszawą Lech Kaczyński (tu się urodził i wychował, był też jej prezydentem - choć to średnio dobrze wspominam, więc przemilczę ;) ), gdzie miał zapewnione miejsce w równie szlachetniej Alei Zasłużonych na Powązkach, i na jego zasługi dla kraju (nie, żebym licytował - bo miał oczywiście ich niemało, ale zrównywanie go z Piłsudskim jest jakimś totalnym nieporozumieniem). Tym bardziej jakbyśmy mieli tam grzebać wszystkich mężów stanu i patriotów, to by miejsca nie starczyło po pewnym czasie - bo takimi ludźmi byli również chociażby taki Kaczorowski czy Geremek, a w czym oni gorsi? ;)

Takie jest moje zdanie przynajmniej. Choć z drugiej strony skoro to była wola rodziny zmarłych, a metropolita krakowski nie wyraził sprzeciwów, to gdzie mnie osądzać...

Co do Gruzji to pierwszą wizytę uznałbym za sukces (nawet jak Palikota pytali kiedyś tam o sukcesy prezydenta, to wymienił właśnie Gruzję), choć zatruł nam tam nie najlepsze już wtedy stosunki z Ruskimi. Natomiast kolejna wizyta i ta chryja z zamachem oraz strzelaniną, to była niestety totalna porażka i kompromitacja.

Cytuj
Kompromitacją jest włażenie Ameryce w dupę i to bez wazeliny.

Też.

No i o mniej emocji proponuje, bo zabawne to jest jak początek tematu to gadka o pojednaniu i tolerancji zdania innych, a potem na siebie kurwimy znów  :D
« Ostatnia zmiana: 14 Kwietnia 2010, 11:48:59 wysłana przez Zagłoba »

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #84 dnia: 14 Kwietnia 2010, 12:36:08 »
To zadam pytanie, bo z powodu choroby jestem nieco obezwładniony umysłowo i nie umiem szukać - Lech Kaczyński spocznie w końcu na Wawelu czy nie?
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #85 dnia: 14 Kwietnia 2010, 12:48:41 »
Należy jednak pamiętać że większość niegdysiejszych przeciwników prezydenta (z wyjątkiem paru cweli na forach) zachowało klasę chowając urazy i próbując uszanować go jako człowieka którym bez wątpienia był... ale to co robi teraz druga strona to poważne naruszenie powagi tej stacji obligujące nas w obronie dobrego smaku! Nie możemy zaakceptować bezkarnego wykorzystywania śmierci prezydenta do plucia jadem na lewo i prawo, nie mówiąc już o chorej próbie oddolnej beatyfikacji której jego pochówek na Wawelu jest częścią. Powiedzmy NIE!

Prezydent Kaczyński był znamienitym politykiem i odważnym człowiekiem, a jego śmierć była tragedią dla rodziny oraz narodu którego był głową. Ale nie zasługuje on przed innymi, by zająć zaszczytne miejsce wśród królów i wybitnych Polski, a jego parta i jej poplecznicy zasługują co najwyżej na niebyt po tym jak nie potrafi uszanować śmierci nawet własnego lidera! Żenada! I tyle w temacie.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #86 dnia: 14 Kwietnia 2010, 14:12:11 »
No i o mniej emocji proponuje, bo zabawne to jest jak początek tematu to gadka o pojednaniu i tolerancji zdania innych, a potem na siebie kurwimy znów  :D
Właśnie teraz wszystko wróciło do normy, gdy Panie Prezesie zrobił znów to co potrafi najbardziej: dzielić polskie społeczeństwo, szukać układów, tropić spiski, widzieć gdzie stoimy my a gdzie ZOMO, wykorzystywać brata do własnych celów nawet jego kosztem. Zaś L. Kaczyński staje się prawdziwym urzeczywistnieniem wszelkich bajkowych motywów: dobry car - źli bojarzy (pamiętacie takich gości jak Kownacki czy Waszczykowski?) oraz zły brat bliźniak  ;D

EDIT:
U nas to jest salon, choć nie powinno, skoro nie zacieszamy PiS'u, no nie? To tu macie przykład co o pochówku na Wawelu myślą osoby teoretycznie bliskie frakcji L. Kaczyńskiego.

EDIT 2:
A tu całe teksty, żeby nie było, że manipuluję za Koszerną  :P
Wawel? Nie, za wysoko!
Post scriptum do komentarza w sprawie pochówku Pary Prezydenckiej
« Ostatnia zmiana: 14 Kwietnia 2010, 14:40:00 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 956
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #87 dnia: 14 Kwietnia 2010, 15:08:14 »
Patrząc obiektywnie, co rodacy mówią, to chyba nikt nie będzie godzien pochowania na Wawelu.
Ale jest też inna kwestia, ci wszyscy wybitni i cudowni wg, co poniektórych, żyli kiedyś tam
i ich życiorysy znamy głównie z opowiadań i legend a nie wiemy czy na nich psów też nie wieszali w ichniejszych czasach.
Z osądami to bym się wstrzymał, bo o herezje bardzo łatwo. Tylko szkoda, że już stosów się nie stosuje.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #88 dnia: 14 Kwietnia 2010, 15:57:23 »
Patrząc obiektywnie, co rodacy mówią, to chyba nikt nie będzie godzien pochowania na Wawelu.

To nekropolia królów Polski i nikt kto nie był królem nie jest w pełni pochówku tam godzien... należy pamiętać że pochówki nawet wybitnych Polaków budziły poważne i uzasadnione kontrowersje... nie jestem monarchistą, ale tu mamy pomnik historii splugawiony podłymi pobudkami przez zidiociałych wyznawców Kaczyńskich... jak ktoś słusznie zauważył: skoro mamy tam chować prezydentów za sam fakt że byli prezydentami, to czy pochowają tam w przyszłości Wałęsę i Jaruzelskiego? No i co z Kaczorowskim? Też coby nie było prezydentem RP?

Ale jest też inna kwestia, ci wszyscy wybitni i cudowni wg, co poniektórych, żyli kiedyś tam
i ich życiorysy znamy głównie z opowiadań i legend a nie wiemy czy na nich psów też nie wieszali w ichniejszych czasach.

Jak najbardziej tak i dlatego sceptycznie podchodzę do chowania tam teraz kogokolwiek poza królami. Wystarczy wspomnieć o Piłsudskim który choć wielkim Polskim przywódcą był, to był także zbrodniarzem odpowiedzialnym za mord na Polskiej inteligencji jemu przeciwnej... inną sprawą jest gen. Sikorski z którego kalką jest obecna sytuacja z śmiercią w katastrofie lotniczej włącznie.

Z osądami to bym się wstrzymał, bo o herezje bardzo łatwo. Tylko szkoda, że już stosów się nie stosuje.

Sprawa jest wystarczająco jasna... dla prezydentów jest przeznaczona osobna nekropolia i tam powinien spocząć prezydent Lech Kaczyński. Zaś dzisiejsze próby "beatyfikacji" jego osoby przez jego fanatycznych wyznawców są po prostu żenujące.

Edit:
Przeginasz pałkę. To pomnik splugawiony przez wszystkich "rychło myślących" i głośno krzyczących, czyli takich - nie ujmując nikomu - bez własnego zdania mózgów, którzy nie chcą się wysilić, żeby porównać, bo im wystarczy katastroficzność.

Masz rację, zbytnio uprościłem... niestety ta żałoba zamienia sie powoli w cyrk :'(
« Ostatnia zmiana: 14 Kwietnia 2010, 16:14:32 wysłana przez Rezro »

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #89 dnia: 14 Kwietnia 2010, 16:08:44 »
ale tu mamy pomnik historii splugawiony podłymi pobudkami przez zidiociałych wyznawców Kaczyńskich.

Przeginasz pałkę. To pomnik splugawiony przez wszystkich "rychło myślących" i głośno krzyczących, czyli takich - nie ujmując nikomu - bez własnego zdania mózgów, którzy nie chcą się wysilić, żeby porównać, bo im wystarczy katastroficzność. I ta sytuacja też się w nią przemienia - zamiast w zadumę, refleksje (cholera, przecież w to się powinna zmieniać każda katastrofa w każdym normalnym kraju), to w bełkotanie, pochopne rozwiązania i temu podobne. A przypisywanie takich działań tylko grupie zwolenników Kaczyńskiego też jest pochopne, bo sam z własnych obserwacji powiem, że wielu ludzi, którzy wcześniej za nim nie przepadało, teraz by i jego imieniem stadiony nazywali, i chowali go na Wawelu, a najlepiej to w grotach watykańskich. Więc znowu jakieś dziecinne hurra-decydowanie zamiast wyciągania konsekwencji z własnych pieprzeń "a bo oni za dużo wydają pieniędzy na wódkę, bankiety, limuzyny i samoloty".
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 956
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #90 dnia: 14 Kwietnia 2010, 19:50:29 »
Powiedźcie mi, co te „pały” robią za Kraśko?
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #91 dnia: 14 Kwietnia 2010, 20:15:13 »
Na pewno nie są tam tylko dla upamiętnienia prezydenta.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Siekier

  • Gość
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #92 dnia: 14 Kwietnia 2010, 22:06:31 »
To zadam pytanie, bo z powodu choroby jestem nieco obezwładniony umysłowo i nie umiem szukać - Lech Kaczyński spocznie w końcu na Wawelu czy nie?
Tak.

Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 956
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #93 dnia: 14 Kwietnia 2010, 22:56:13 »
To był pewien ostatni wyjazd z Polski
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #94 dnia: 14 Kwietnia 2010, 23:48:48 »
Ministrowie z kancelarii prezydenta mówią, że to nie rodzina chciała wybrać Wawel lecz kardynał Dziwisz. Ten znowu, że on się tylko zgodził bo rodzina tak chciała, a jakiś katabas włączył w to nawet Komorowskiego (czyli pewnie za wszystkim stoją wilcze oczy Tusku). I nie ma nikogo, kto by uderzył pięścią w stół i powiedział "kurwa mać - co wy ludzie robicie" ::)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #95 dnia: 14 Kwietnia 2010, 23:56:21 »
Dziwisz najpierw mówi: "To powinien być zaszczyt dla rodziny", teraz mówi - "To jest zaszczyt dla Krakowa". A jak tu się nie... dziwić?
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #96 dnia: 15 Kwietnia 2010, 01:47:51 »
Dzisiaj na pewnym serwisach powstają listy tych którzy "opluwali" prezydenta (polityków, dziennikarzy itd.) - tak sobie myślę, dzisiaj listy a jutro?

Dla mnie żałoby skończyła się wczoraj, kiedy ogromna fala jadu, nienawiści oraz fanatyzmy zaczęła się objawiać w wydaniu niektórych osób w mediach oraz w internecie - w zasadzie to wystarczy wejść na byle jaki portal i poczytać komentarze czy też poczytać niektóre blogi. Po niedzielnym pogrzebie ta nasza Polska wojenka wróci i będzie ostra jak nigdy wcześniej - o Wawel, o to kto jest patriotą itd.

Trochę się tego boje ale wiem że najważniejsza jest pamięć - nie tylko o tych co zginęli (co jest tragiczne) ale również o ich poglądach i o tym z czym się nie zgadzaliśmy...
« Ostatnia zmiana: 15 Kwietnia 2010, 02:34:01 wysłana przez Holden »

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #97 dnia: 15 Kwietnia 2010, 10:11:11 »
To może przydałoby się zrobić listę hańby osób, które dziś przodują w pokazywaniu miłości do prezydenta albo pieprzeniu bzdur jak go opluwali inni ;D

EDIT:
Marcin Wolski - wcześniej rasowy partyjniak w Polskim Radiu, potem pierwszy przydupas Lecha Wałęsy, dziś etatowy pisowiec. Słowem człowiek, który zawsze wiedział pod kogo się podczepić, napisał takie coś >>> KLIK.
« Ostatnia zmiana: 15 Kwietnia 2010, 10:22:50 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #98 dnia: 15 Kwietnia 2010, 11:22:18 »
Całe to "coś" jest jedną wielką mdłą nutą, jak dla mnie ::)
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Tygodniowa żałoba narodowa - i co dalej?
« Odpowiedź #99 dnia: 15 Kwietnia 2010, 12:30:59 »
Łe, takie wierszydła to napaleni licealiści potrafią pisać, nie postarał się.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!