Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Listopad 19, 2019, 15:16:15 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Czy wiesz 瞠... na Trzynastym Schronie wci捫 dzia豉 system ankiet. Oddaj g這s w aktualnej ankiecie

Strona g堯wna   Pomoc Kalendarz Zaloguj si Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: Tygodniowa 瘸這ba narodowa - i co dalej?  (Przeczytany 24434 razy)
Holden
Major
*
Wiadomo軼i: 1572

« Odpowiedz #20 : Kwiecie 10, 2010, 14:52:38 »

Eh dajcie spok鎩 z tym dywagacjami o l康owaniu - oni nie lecieli na piknik tylko na miejsce ka幡i kt鏎e ma szczeg鏊ne znaczenie dla ka盥ego polaka, trudno si dziwi 瞠 chcieli wyl康owa. Pytanie o to czemu tak wiele wa積ych os鏏 by這 w jednym samolocie te si o to rozbija - oni lecieli do Katynia, miejsca tak wyj徠kowego 瞠 trudno si dziwi 瞠 podj皻o tak decyzje.

Ja jako wyborca PO jestem strasznie wstrz捷ni皻y, siedzie przy telewizorze i co chwila prze陰czam pomi璠zy CNN (maj lepszy program) a TVN i szczerze powiem 瞠 nie mog przesta rycze. Tyle inteligentnych zdolnych ludzi i chocia z wi瘯szo軼i si nie zgadza貫m jest mi strasznie przykro, troch tak jakbym straci cz這nk闚 swojej w豉snej rodziny. To co si sta這 dzisiaj kompletnie zmieni這 przysz這嗆 Polski, dzisiaj w wyniku ogromnej tragedii nast瘼ne lata b璠 zupe軟ie inne ni my郵eli鄉y. Eh szkoda s堯w po prostu...
Squonk
Schronowy In篡nier
Gen. broni - Redaktor
*
Wiadomo軼i: 8807

Wytyczaj帷 kierunek - Emanacja azymutem!

« Odpowiedz #21 : Kwiecie 10, 2010, 14:54:29 »

Na Allegro ju hieny sprzedaj koszulki odnosz帷e si do tej tragedii. Ciekawe czy portal zareaguje na to z tak sam 篤awo軼i jak na lansowanie i sprzeda nazistowskiej symbolik i gad瞠t闚  :Smiley

Czyli z 瘸dn.
« Ostatnia zmiana: Kwiecie 10, 2010, 15:03:13 wys豉ne przez Squonk » Zapisane

Mo瞠my doj嗆 od sukcesu do upadku, od marze do urny z prochami. Mo瞠my spa嗆 z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy m鏬豚y mnie poratowa'.
Aq
M. chor捫y
*
Wiadomo軼i: 901

« Odpowiedz #22 : Kwiecie 10, 2010, 15:03:26 »

Dla mnie nie ma znaczenia, kto jest czyim wyborc, czy te, kto kogo lubi lub nie. Kurde zgin m鎩 Prezydent, Prezydent mojego Pa雟twa, mojej Polski i to jest dla mnie cios, z kt鏎ym trudno mi sobie poradzi.

The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.
Holden
Major
*

« Odpowiedz #23 : Kwiecie 10, 2010, 15:06:46 »

Dla mnie ma w tym sensie ma 瞠 nigdy go nie uwa瘸貫m za swojego prezydenta, jednak w obliczu tego co si sta這 nie ma to 瘸dnego znaczenia...
Chrzysztof
St. chor捫y sztab. - Redaktor
*
Wiadomo軼i: 327

« Odpowiedz #24 : Kwiecie 10, 2010, 15:13:28 »

Z du篡m prawdopodobienstwem by to jednak b陰d pilota zbyt pewnego siebie i swoich umiej皻no軼i. Prezydent i generalicja mimo i stoj w hierarchii du穎 wy瞠j ni pilot nie decyduj o tym czy i gdzie l康owa. Decyzja nale篡 do pilota-dow鏚cy. Nasun窸o mi si pytanie, co si dzieje z naszymi pilotami ? Rozbijaj maszyny w czasie mg造 i w nocy, co przy dzisiejszym stanie techniki jest co najmniej dziwne bo od dawna takie co jak latanie "na przyrz康ach" funkcjonuje. Proponowano mu podobno l康owanie w Moskwie i Mi雟ku ale najwyra幡iej si upar, 瞠 wyl康uje tam.
Co do samego l康owania to tak na ch這pski rozum chyba lepiej przestrzeli pocz徠ek pasa i wyl康owa ni przyziemi na samym pocz徠ku i ryzykowa. Nie rozumiem wi璚 czemu pilot lecia tak nisko.

A lotnisko mimo i nie najnowocze郾iejsze jest chyba dobre skoro jest odwiedzane przez Putina i Miedwiediewa jak i delegacje z Polski. Pas ma d逝窺zy ni Pyrzowice gdzie l康uj du穎 wi瘯sze maszyny.

Co do sabota簑 to przez chwil nasun窸a mi si my郵 czy to nie sprawka Kaukaskich muzu軛a雟kich rebeliant闚, kt鏎zy ostatnio  organizowali wiele zamach闚.

Wielokrotnie przy wszelakich awariach eksperci m闚ili o wymianie floty lub o dzier瘸wie z LOT nowocze郾iejszych maszyn. Zawsze jednak m闚iono, 瞠 nie ma pieni璠zy mimo, i na KRUS ZUS chmar urz璠nik闚 sejm senat i ich limuzyny zawsze by造 miliardy z這tych. A na przetarg na nowe samoloty kosztuj帷e u豉mek tego co wspomniane wy瞠j wydatki zawsze brak forsy.

Rz康z帷y chyba nigdy nie mieli g這wy do interes闚 bo na wojsku, nauce, kulturze, zdrowiu tak jak na wspomnianych samolotach te si oszcz璠za a potem trzeba wydawa 3xwi璚ej.

Przyk豉d :
Korweta Gawron
Mia這 zosta zbudowanych 7 tego typu nowoczesnych jednostek wzmacniaj帷ych nasz Marynark.
W wyniku niedofinansowania i niezorganizowania Marynarka musia豉 finansowa program sama bo nie zosta on uznany za rz康owi i strategiczny.
Min窸o kilka lat. Zrezygnowano z 6 okr皻闚 a ten kt鏎y jest budowany ju kosztuje tyle co fregata mimo i jest korwet. Specjalna technologia budowania modu豉mi mia豉 paradoksalnie obni篡 koszty. Ponadto nie wzmocni Marynarki bo Primo: sprz皻 zamontowany na nim b璠zie z innych sowieckich jednostek a Secundo: w tak zwanym mi璠zyczasie Marynarka musia豉 zez這mowa inne jednostki.
Na domiar z貫go projekt zmieni dobrze prosperuj帷a stoczni Marynarki w przedsi瑿iorstwo na granicy upadku.

Wniosek: oszcz璠zanie na sprawach strategicznych si nie op豉ca.
« Ostatnia zmiana: Kwiecie 10, 2010, 15:17:39 wys豉ne przez Chrzysztof » Zapisane

------
Squonk
Schronowy In篡nier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #25 : Kwiecie 10, 2010, 15:18:46 »

Nie mieszajmy ze sob i nie 陰czmy kwestii politycznych z ludzkimi czy symbolicznymi. Bo to tylko prowadzi do manipulacji i gry na emocjach, kt鏎a - co nie oszukujmy si - zacznie si na pewno kiedy opadnie zas這na 瘸這by a wszyscy przyst徙i do przedwyborczej gry.

A sprawa tych rz康owych samolot闚 i 鄉ig這wc闚 to mi si kojarzy z jakim afryka雟kim bantustanem - absurd tak wielki, 瞠 a trudny do uwierzenia. I jeszcze ci wszyscy genera這wie razem.

BTW;
@Chrzysztof
I Monthy Python by tego lepiej nie wymy郵i jak widzi te g逝pie ruchy wok馧 armii czy rz康owych samolot闚  Grin  Huh? :Smiley
« Ostatnia zmiana: Kwiecie 10, 2010, 15:20:51 wys豉ne przez Squonk » Zapisane

Mo瞠my doj嗆 od sukcesu do upadku, od marze do urny z prochami. Mo瞠my spa嗆 z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy m鏬豚y mnie poratowa'.
Holden
Major
*

« Odpowiedz #26 : Kwiecie 10, 2010, 15:19:13 »

eh dajcie spok鎩 - by造 fatalne warunki atmosferyczne, lotnisko nie ma systemu namierzenia a do tego na pewno wyst徙i造 k這poty techniczne - to jest klasyczna katastrofa lotnicza i wystarczy obejrze 1-2 programy na Discovery czy National Geographic by o tym wiedzie, jak dla mnie to ka盥a osoba kt鏎a dopatruje si spisku po prostu ma problem z okazaniem szacunku tragicznie zmar造m.

Co ciekawe - prezydent Rosji wyst徙i z or璠ziem do narodu Polskiego.
« Ostatnia zmiana: Kwiecie 10, 2010, 15:21:38 wys豉ne przez Holden » Zapisane
Uqahs
Gen. brygady - Redaktor
*
Wiadomo軼i: 1002

Extraterrestrial

« Odpowiedz #27 : Kwiecie 10, 2010, 15:25:16 »

Katy po kilkudziesi璚iu latach ponownie przypomina o sobie w krwawy spos鏏. Trudno w to uwierzy, ja podobnie jak Holden 郵edz serwisy informacyjne i na pocz徠ku by貫m w szoku.

My郵, 瞠 trzeba wstrzyma si z pochopnymi ocenami ca貫j sytuacji i czeka na wyniki 郵edztwa w sprawie tego tragicznego wypadku.

Dr Rectum
St. chor捫y - Redaktor
*
Wiadomo軼i: 837

Hadouken!

« Odpowiedz #28 : Kwiecie 10, 2010, 15:41:19 »

Kurwa ma... tylko tyle mo積a powiedzie. Lubi貫m Kaczk... nawet bardzo. Zawsze wszystkim m闚i貫m, 瞠 to zajebi軼ie m康ry i wygadany kole i nigdy nie podwa瘸貫m jego prezydentury. Miejscami by 鄉ieszny w ten pozytywny spos鏏, wiedzia gdzie si nie pcha i co powiedzie w wa積ych momentach. No i co z tego, 瞠 zapomnia這 mu si s堯w hymnu czy tam po angielsku nie szprecha je郵i na ka盥ym spotkaniu potrafi pierdoln望 tak patriotyczn przemow, 瞠 szczena opada豉. Histori naszego narodu mia w ma造m palcu i cho sam nie czuj strasznych wi瞛i patriotycznych to szanowa貫m go za to, 瞠 by polakiem na odpowiednim stanowisku.

EDIT: W Rosji te 瘸這ba narodowa. Czyli Ruscy stan瘭i na wysoko軼i zadania.... cho pewnie b璠zie 鈍iatowa, lub chocia europejska.
« Ostatnia zmiana: Kwiecie 10, 2010, 16:04:37 wys豉ne przez Dr Rectum » Zapisane

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurowa!!"
Sakul
Sier瘸nt
*
Wiadomo軼i: 157

« Odpowiedz #29 : Kwiecie 10, 2010, 16:06:35 »

Lech Kaczy雟ki by po prostu prezydentem Polski i to jest najwa積iejsze. R騜ne oskar瞠nia i insynuacje nie maj 瘸dnego znaczenia wobec takiej tragedii.

ㄠczmy si w 瘸這bie

Nie wszyscy Polacy byli dobrzy i szlachetni, nie wszyscy 砰dzi niewinni, nie ka盥y Niemiec to zbrodniarz. - "Pocz徠ek" Andrzej Szczypiorski

nasa3000
Porucznik - Redaktor
*
Wiadomo軼i: 891

Bring on the Apocalypse

« Odpowiedz #30 : Kwiecie 10, 2010, 16:29:47 »

Dzisiejszego dnia stracili鄉y Przyw鏚c , doradc闚, wysokiej rangi wojskowych dow鏚c闚 i przedstawicieli duchowie雟twa. Tych z造ch i tych kt鏎ych uwa瘸li鄉y za dobrych.
Sta豉 si rzecz, bez dw鏂h zda straszna. Niewa積e ile razy wieszali鄉y psy na "g這wie" naszego pa雟twa (sam nie jeden raz pretensj mia貫m, wyszydza貫m, krytykowa貫m, ale tak to ju jest, 瞠 punkt widzenia zale篡 od siedzenie ... itd). Wa積e jest to, 瞠 dzisiejszego dnia zgin掖 nasz (tak i oboj皻nie kto na niego g這sowa) prezydent ( i jak by nie patrze na struktury rz康owe i zmiany polityczne, wiekowe zawirowania, w pewnym sensie kr鏊 - bo to czy nazywa si go prezydentem, wielkim wodzem czy przyw鏚c chyba nie ma znaczenia) Ci篹ko przej嗆 w dzisiejszych czasach oboj皻nie do normalno軼i, od tak za pomoc jednego zdania :"Umar Kr鏊, niech 篡je Kr鏊"  
Nar鏚 polski straci "G這w Pa雟twa", a razem z nim zgin瘭i ludzie, kt鏎zy decydowali w du瞠j mierze o naszym jutrze.W dniu dzisiejszym zosta這 naruszone (w pewnym sensie) bezpiecze雟two naszego kraju.
Zosta豉 ju og這szona 瘸這ba narodowa. My郵 , 瞠 dzie dzisiejszy powinien sk這ni nas do refleksji, jak wiele potrafimy zada innym b鏊u za 篡cia (z造m s這wem i zachowaniem), kt鏎e z powodu naszego wysokiego rozwoju ( intelektualnego, kulturowego i etnicznego) nie przystoi cz這wiekowi. Zastanowi si nad pewnym faktem, 瞠 ludzie jacy by nie byli i tak kiedy odejd. Powinni鄉y zrozumie, tolerowa i nauczy si wybacza.  

DZI UMAR M粑 WR笉, NAJLEPSZY M粑 PRZYJACIEL JU GO NIE ZOBACZ    [/b]

Dzie dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze si zastanawia貫m jak to by by這 wyre篡serowa i zagra g堯wn rol w filmie o zombie. Poszed貫m wi璚 do lokalnego domu starc闚, ukrad貫m wszystkie w霩ki inwalidzkie i kule. Pod這篡貫m ogie i czeka貫m na zewn徠rz z 這pat i bejsbolem..."
Squonk
Schronowy In篡nier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #31 : Kwiecie 10, 2010, 16:44:28 »

Mi ta sytuacja przypomina troch ksi捫k Grzegorza Mathei "IV Rzeczpospolita", w kt鏎ej to grupa m這dych idealist闚 "wprasza" si do Sejmu na zaprzysi篹enie nowego prezydenta, by za jednym zamachem (nomen omen) wprowadzi w Polsce nowy ustr鎩 i ukr鏂i te ca貫 pieprzone politykierstwo. Tylko, 瞠 jak teraz sobie o tym my郵, to te wszystkie polskie absurdy tam opisane, nie dor闚nuj obecnej sytuacji. Bo dzi jest smutno, absurdalnie oraz groteskowo, 瞠 w豉郾ie w takim momencie i miejscu dosz這 do takiego zdarzenia.

Aq
M. chor捫y
*
Wiadomo軼i: 901

« Odpowiedz #32 : Kwiecie 10, 2010, 17:01:28 »

Rozmawia貫m dzisiaj z 穎n i tak jej wspomnia貫m o tym, 瞠 bez sensu, 瞠 oni wszyscy lecieli jednym samolotem. No i si dowiedzia貫m, o co chodzi, bo nie uczestnicz w tych wszystkich pseudo aferach rozdmuchiwanych przez „rzetelnych” dziennikarzy.
Podobno jaki czas temu by豉 afera o niegospodarno嗆 polityk闚, bo na jaki wyjazd zagraniczny polecieli oni 2 lub 3 samolotami w tym jeden by wynajmowany.
No to teraz polecieli wszyscy razem … jednym.

The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.
Veron
Gen. broni - Redaktor
*
Wiadomo軼i: 1601

Gdy s逝cham, co m闚isz, s造sz kim jeste

« Odpowiedz #33 : Kwiecie 10, 2010, 17:38:22 »

I tutaj zauwa篡 mo積a standardy pa雟tw. Por闚najmy sobie to znienawidzone USA i Polsk - czy w Stanach kiedykolwiek pozwolili sobie na to, 瞠by tylu przedstawicieli, m闚i帷 og鏊nie, elity wsiad這 do jednego samolotu? Nie przypominam sobie, 瞠by nawet w g逝pich filmach dochodzi這 do czego takiego. Prezydent, wiceprezydent, Sekretarz Stanu, genera這wie itp. itd. - taka delegacja nie ma sprawy, ale ka盥y z nich udaje si na ni osobno. W豉郾ie po to, 瞠by nie dosz這 do takiej sytuacji, jak ta z dzisiejszego poranka.

Niegospodarno嗆 polityk闚, czy presja zawistnego spo貫cze雟twa?...

Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!
Squonk
Schronowy In篡nier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #34 : Kwiecie 10, 2010, 17:42:20 »

Raczej to samo co zwykle - brak realnej oceny rzeczywisto軼i i decydowania w zale積o軼i od okoliczno軼i - tylko wpadanie z jednej skrajno軼i w drug.

Zoor
Sojusznicy 13S
*
Wiadomo軼i: 77

« Odpowiedz #35 : Kwiecie 10, 2010, 17:45:23 »

Presja spo貫cze雟twa - nie s康z. Raczej presja niekt鏎ych idiotenmedi闚 doszukuj帷ych si dziury w ca造m. A z drugiej strony - totalna niemoc klasy politycznej, je瞠li chodzi o wyb鏎 mi璠zy interesem pa雟twa a swoim w豉snym.
No i nie zapominajmy jeszcze, 瞠 drugi samolot jest na przegl康zie w Rosji - wi璚  wy陰czaj帷 samoloty wojskowe, nie by這 innego 鈔odka transportu (no bo przecie do嗆 du篡 kraj w 鈔odku cywilizowanego 鈍iata nie mo瞠 mie wi瘯szej floty rz康owej...). Dlaczego jednak chocia wojskowi nie polecieli inn maszyn - no w豉郾ie. W dodatku jest przepis, kt鏎y zabrania podr騜owania tym samym samolotem prezydentowi, premierowi i marsza趾owi Sejmu - a i on by w przesz這軼i totalnie olewany...

Tandis qu'ils dorment, nous gagnerons victoire.

Veron
Gen. broni - Redaktor
*
Wiadomo軼i: 1601

Gdy s逝cham, co m闚isz, s造sz kim jeste

« Odpowiedz #36 : Kwiecie 10, 2010, 18:06:29 »

Tak wi璚 w Polsce dobrze by nie mo瞠

Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!
cubik2k
Sojusznicy 13S
*
Wiadomo軼i: 42

« Odpowiedz #37 : Kwiecie 10, 2010, 18:48:01 »

Cze嗆 ich pami璚i i pok鎩 ich duszom.

Bardzo mnie poruszy豉 ta wiadomo嗆, wr璚z przerazi貫m si na wie嗆, 瞠 "w Rosji zgin掖 Prezydent Kaczy雟ki". W pierwszej chwili tymi s這wami dotar豉 do mnie informacja o tym co si sta這. Przysz這 mi wtedy na my郵, 瞠 w czasie uroczysto軼i w Katyniu s jakie zamieszki/rozruchy i dokonano zamachu czy co w tym stylu. Chwil potem w陰czy貫m TV i p騧niej to by這 tylko niedowierzanie i smutek i 郵edzenie relacji w TV/necie.
Najstraszniejsze jest to, 瞠 w jednej chwili w warunkach pokoju, w czasie podr騜y w celu uczczenia i oddania ho責u zamordowanym 70 lat temu, zgin窸a po這wa elity rz康z帷ej. To cios dla ka盥ego Polaka, bez wzgl璠u na wyznawany 鈍iatopogl康.

Poza tym, dla mnie ta sprawa jest nieco bardziej osobista, gdy zgin掖 w tej katastrofie Leszek Deptu豉, z kt鏎ym kiedy wsp馧pracowa貫m Sad

Tak bardzo nieprawdopodobne si wydaje, 瞠 trudno w to uwierzy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecie 10, 2010, 18:49:56 wys豉ne przez cubik2k » Zapisane

Fallout took three years to make. For the first six months, it was just me (Tim Cain). For the next six months, it was me, a scripter and an artist.

Polskie forum Fonline 2238, 2077 i innych: http://forum.newfmc.pl/index.php
Pacza
Go嗆
« Odpowiedz #38 : Kwiecie 10, 2010, 20:07:21 »

Mi si wydaje jakby to by豉 wielka mistyfikacja. Jakby mieli wyskoczy jak mi z pude趾a, 瞠 haha to tylko 瘸rt Roll Eyes.
Tak z innej beczki sklepy typu Biedronka, Auchan, w Gda雟ku Galeria Ba速ycka b璠 jutro zamkni皻e. Ca趾iem na miejscu si znale幢i.
Vegeir
Sier瘸nt
*
Wiadomo軼i: 320

42

« Odpowiedz #39 : Kwiecie 10, 2010, 20:33:40 »

Mi si wydaje jakby to by豉 wielka mistyfikacja. Jakby mieli wyskoczy jak mi z pude趾a, 瞠 haha to tylko 瘸rt Roll Eyes.
Tak z innej beczki sklepy typu Biedronka, Auchan, w Gda雟ku Galeria Ba速ycka b璠 jutro zamkni皻e. Ca趾iem na miejscu si znale幢i.

Mistyfikacja powiadasz. Mnie obudzi豉 mama m闚i帷: -"Wszyscy zgin瘭i" (otwieram oczy) -"Co ty gadasz?" -"Prezydent, najwa積iejsi politycy, wszyscy zgin瘭i w wypadku". To tak, jakby kto na mnie wyla wiadro zimnej wody, 瞠bym si obudzi. My郵 sobie - 瘸rt jaki. W陰czy貫m radio (ok. 10si徠ej), za chwil komputer i ju samo to, 瞠 na WP nie mog貫m si dosta mnie zaniepokoi這. Po chwili zacz瘭i m闚i w radiu o wszystkim, w mi璠zyczasie WP mi si otworzy這 i zobaczy貫m nag堯wki. Ledwo oczy otworzy貫m a tu taka wiadomo嗆. Min窸a godzina lub dwie zanim do mnie dotar這 co si sta這.

Co do Kaczki... Kurde go嗆 pope軟ia b喚dy, ale "kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamie" chcia這by si powiedzie. Mo瞠 medialny facet nie by, ale nie musia by - prezydent jest od rz康zenia a nie prezentowania si w telewizji. Mi go 瘸l jest, bo zgin掖 cz這wiek, tak samo jak 瘸l mi tych wszystkich ludzi 陰cznie z za這g. Polska jak na razie jest jeden dzie bez g這wy pa雟twa i filaru, kt鏎y utrzymywa j w kupie.

Co do tych sklep闚. Ci ludzie, kt鏎zy w nich pracuj maj w DUPIE to, 瞠 zgin瘭i wa積i ludzie. B璠帷 z mam w Auchan, kasjerka 'przyja幡ie' chcia豉 nawi您a z nami rozmow: "Ah co to si porobi這 pani kochana! Ciekawe czy nam wolne dadz, jak papie umar to dali". Mia貫m ochot wzi望 j i zat逝c tam. Prawda jest taka, 瞠 ludzie s bezduszni i tylko patrz jak z tego skorzysta (nawi您uj帷 r闚nie do koszulek na Allegro). Kto kupi koszulk, ale si nie zastanowi, 瞠 da zarobi go軼iowi na 鄉ierci g這wy pa雟twa. No c騜, zwierz璚ych cech si chyba nigdy nie oduczymy, ale chyba nawet zwierz璚iu jest 瘸l po 鄉ierci kogo ze stada.

Jab趾o
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Kana RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ogranicze! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!