Trzynasty Schron - Postapokalipsa i Fallout
Pa寮ziernik 17, 2019, 22:48:00 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Czy wiesz 瞠... na Trzynastym Schronie wci捫 dzia豉 system ankiet. Oddaj g這s w aktualnej ankiecie

Strona g堯wna   Pomoc Kalendarz Zaloguj si Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: Tygodniowa 瘸這ba narodowa - i co dalej?  (Przeczytany 24207 razy)
Aq
M. chor捫y
*
Wiadomo軼i: 898

« Odpowiedz #100 : Kwiecie 15, 2010, 13:54:56 »

Od dawien dawna zaprzesta貫m czytania komentarzy do nowin na r騜nego rodzaju portalach. Proponuje to tak瞠 innym schronowcom, bo za鄉ierdn望 od tego mo積a niemi這siernie a i p騧niej w g這wie si rodz przer騜ne wizje.
Zreszt odstawi貫m, te r騜nego rodzaju programy „rozrywkowe”, prowadzone przez wybitnie inteligentnych znawc闚 polskiej muzyki, kina, literatury, polityki i wszystkiego, co na tej ziemi uchodzi za szyk i klas „ala” K. Wojew鏚zki.

The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.
Holden
Major
*
Wiadomo軼i: 1572

« Odpowiedz #101 : Kwiecie 15, 2010, 14:49:59 »

A ja pod豉pa貫m taki ca趾iem interesuj帷y felieton.
Squonk
Schronowy In篡nier
Gen. broni - Redaktor
*
Wiadomo軼i: 8805

Wytyczaj帷 kierunek - Emanacja azymutem!

« Odpowiedz #102 : Kwiecie 16, 2010, 10:55:52 »

A ja tak w ramach kronikarskiego obowi您ku wynotuje co "ciekawsze" teksty, w kt鏎ych r騜ne pisowskie b豉zny nakr璚aj si coraz bardziej. W ko鎍u kto wie, mo瞠 jak ciemny lud zag這suje na PiS, to reszcie narodu, maj帷emu do nich ma這 ciep貫 uczucia zrobi "noc 鈍i皻ego prezydenta" - znaczy Bart這mieja  Cheesy

Do嗆 tego!
NA 危IER PREZYDENTA KACZY垶KIEGO
Ju nie przeszkadza

BTW.
P豉cze Moniki Olejnik w TVN te mi nie podchodz - okej mo瞠 to i szczere emocje - ale nie pomagaj w zrozumieniu sytuacji. A od tego dziennikarze przecie s.

Mo瞠my doj嗆 od sukcesu do upadku, od marze do urny z prochami. Mo瞠my spa嗆 z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy m鏬豚y mnie poratowa'.
Veron
Gen. broni - Redaktor
*
Wiadomo軼i: 1601

Gdy s逝cham, co m闚isz, s造sz kim jeste

« Odpowiedz #103 : Kwiecie 16, 2010, 12:05:16 »

To jest żenada, to jest paranoja, pierdolona polska megalomania i martyrologia, to jest po prostu chore, taka jak ten człowiek. Straciłem do niego resztki wątłego szacunku.

Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!
Aq
M. chor捫y
*

« Odpowiedz #104 : Kwiecie 16, 2010, 12:17:27 »

Ci篹ko ocenia czyje uczucia, nawet takiego Robocopa, jakim jest Pani Olejnik. Ale z drugiej strony, poznajemy jej ca趾owicie inn twarz. Mo瞠 to powinna by domena dziennikarzy, twarda i ch這dna ocena, ale jednak to te s ludzie. Mi osobi軼ie si nie podoba agresywny ton wypowiedzi, niekt鏎ych z nich. Wczoraj by wywiad z Norman’em Davies’em, dziennikarz rozmawiaj帷y z nim, wszed w bezsensowny atak, na tego znakomitego historyka. I tak si zastanawiam, z czym do ludzi 豉dnie uczesany krawaciarzu, przecie ten Walijczyk zna histori i problematyk polski lepiej ni 90% naszych rodak闚.

The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.
Squonk
Schronowy In篡nier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #105 : Kwiecie 16, 2010, 12:24:17 »

Znaczy ja uwa瘸m, 瞠 nie ma co si nakr璚a emocjami tylko obserwowa, analizowa i my郵e - jak J霩ef Pi連udski  Wink Embarrassed Emocjami to sie kieruje banda 郵epych zacieszaczy i po篡tecznych pisowskich g逝pc闚, kt鏎zy ju za 篡cia Lecha Kaczy雟kiego robili z niego 鈍i皻ego, uto窺amiali cz這wieka z pe軟ion przez niego funkcj (ciekawe, 瞠 nie robili tego przy Wa喚sie a zw豉szcza Kwa郾iewskim) i dostawali orgazmu jak o nim m闚ili, a piany na ustach gdy kto 鄉ia powiedzie co nie po ich my郵i.

Gnida zawsze b璠zie gnid, czy to w swojej plugawej norze, czy przy blasku lampki, w kt鏎ej chce si ogrza, bo wyczu豉 okazj, 瞠 teraz ona mo瞠 co znaczy.

W ko鎍u pami皻acie, kto w 安iecie wed逝g Kiepskich jest pisowcem i co o nim my郵i g堯wny bohater serialu? Cheesy

======

EDIT:
Oddanym dzi piewcom prezydenta Kaczy雟kiego

Osobisto嗆 co Wolskim Marcinem jest zwana
Po 鄉ierci prezydenta innych wzywa: „popi馧 na 豚y i na kolana!”

Ten pierwszy dzi piewca mi這軼i do Kaczek
Zawsze wie gdzie do wiatru ustawi sw鎩 zadek

Zapomnia ch這pina w swym 瘸lu wtulony
Dwuznacznych chomik闚 z Kaczy雟kich zrobionych

Kiedy z Wa喚s pierwszy w propagandzie szeregu
Dzi jak kundel ujada w pisowskim szeregu

Redaktorze Wolski Marcinie z Tr鎩kowej 60'ki znany
Nie jako partyjny przydupas b康 w przysz這軼i zapami皻any!

S這wacki to to nie jest ale zawsze Grin Grin Grin
« Ostatnia zmiana: Kwiecie 16, 2010, 13:22:11 wys豉ne przez Squonk » Zapisane

Mo瞠my doj嗆 od sukcesu do upadku, od marze do urny z prochami. Mo瞠my spa嗆 z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy m鏬豚y mnie poratowa'.
Glassius
St. chor捫y
*
Wiadomo軼i: 1188

Pozw鏊cie nam zosta Waszymi przyjaci馧mi.

« Odpowiedz #106 : Kwiecie 16, 2010, 15:26:04 »

Ludzie, uspok鎩cie si, to ja jestem od przejmowania si wszystkim! Brakuje wam nieco dystansu. Mnie r闚nie irytuje hipokryzja ludzi, kt鏎zy tym bardziej po kim jechali, tym bardziej teraz przoduj w beatyfikowaniu elity pisowskiej. Pi瘯nie zachowali si redaktorzy Nonsensopedii, prosz
http://nonsensopedia.wikia.pl/wiki/NonNews:Katastrofa_rz%C4%85dowego_samolotu
To tak w ramach napompowania was pozytywnymi emocjami, mo瞠 zneutralizuj jadys帷z帷e si w wasze dusze skuli dziennikarzy ma貫go serca.

Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...
nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*
Wiadomo軼i: 4777

Sejmik szlachecki musi by, a nie porz康ek!

« Odpowiedz #107 : Kwiecie 16, 2010, 21:11:56 »

Ci篹ko ocenia czyje uczucia, nawet takiego Robocopa, jakim jest Pani Olejnik. Ale z drugiej strony, poznajemy jej ca趾owicie inn twarz. Mo瞠 to powinna by domena dziennikarzy, twarda i ch這dna ocena, ale jednak to te s ludzie. Mi osobi軼ie si nie podoba agresywny ton wypowiedzi, niekt鏎ych z nich. Wczoraj by wywiad z Norman’em Davies’em, dziennikarz rozmawiaj帷y z nim, wszed w bezsensowny atak, na tego znakomitego historyka. I tak si zastanawiam, z czym do ludzi 豉dnie uczesany krawaciarzu, przecie ten Walijczyk zna histori i problematyk polski lepiej ni 90% naszych rodak闚.

Hej Aq, a masz jakiego linka pod r瘯, bo pr鏏owa貫m sobie wygooglowa, ale tych wywiad闚 troch jest Tongue Niby co tam wy豉pa貫m, ale artyku zosta usuni皻y. Wywiad by przeprowadzony na 豉mach "Polska The Times"?

Oto cz這wiek sta si taki jak My (...)

Leseferyzm i konsultacja podstaw dzia豉nia zdrowego systemu schronowego!
Aq
M. chor捫y
*

« Odpowiedz #108 : Kwiecie 16, 2010, 23:53:34 »

nie wiem, tutaj Norman Davies

nie wiem
Leseferyzm schronowy!
Gen. brygady - Redaktor
*
Wiadomo軼i: 4777

Sejmik szlachecki musi by, a nie porz康ek!

« Odpowiedz #109 : Kwiecie 17, 2010, 00:12:23 »

Dzi瘯i. Chyba nie by to taki bardzo ostry atak, ale Kajdanowicz (to ten?) sprytnie wkrada si w stwierdzenia typu "walczyli鄉y o to, 瞠by pami皻ano o zbrodni dokonanej na Polakach w Katyniu", a nie do ko鎍a chyba tak by這. Bo bardzo fanatycznie walczy o to Kaczy雟ki i to mu media nawet zarzuca造, z tego co pami皻am, 瞠 jest bardzo zajad造. A teraz okazuje si, 瞠 tak trzeba by這. Troch ra膨ce zachowanie, albo nieco dziwne.

Oto cz這wiek sta si taki jak My (...)

Leseferyzm i konsultacja podstaw dzia豉nia zdrowego systemu schronowego!
Aq
M. chor捫y
*

« Odpowiedz #110 : Kwiecie 17, 2010, 00:38:07 »

No mo瞠 nie by to ostry atak, za bardzo si podnieci貫m podczas ogl康ania i zacz掖em miechem rzuca a mi 穎na uwag zwr鏂i豉.
Ale widzisz bracie, masz racj, Davies ch這dno ocenia wszystko, co si zdarzy這, jak historyk patrz帷y z boku, m闚i帷y tylko wy陰cznie o faktach. Kaczy雟ki walczy o prawd, ale nie o tak prawd, 瞠by mu Miedwiediew czy Putin kl璚zeli i wylewali 透y w spodnie, 瞠 to oni ich nar鏚 zabija Polak闚. Chcia, aby tylko przyznali, 瞠 takie wydarzenie mia這 miejsce i 瞠 spowodowali to ludzie, kt鏎zy byli Rosjanami i kiedy 篡li.
Jak by nie by這 Lech dokona swego, ca造 鈍iat dowiedzia si o Katyniu, szkoda tylko, 瞠 w takich okoliczno軼iach.
Jarek zreszt te dokona swego, obiecywa, 瞠 ludzi z wyrokami nie b璠zie w polityce, trzask prask i Pana Leppera nie ma.   

Aq
M. chor捫y
*

« Odpowiedz #111 : Kwiecie 17, 2010, 01:46:35 »

Czy tego a nam by這 trzeba?

Dr Rectum
St. chor捫y - Redaktor
*
Wiadomo軼i: 837

Hadouken!

« Odpowiedz #112 : Kwiecie 17, 2010, 16:42:20 »

No bo Ruscy nie znali prawdy. U nich w szko豉ch nauczali, 瞠 Stalin by bohaterem narodowym.  Wida babka Katy obejrza豉 i si przej窸a, 瞠 ich bohater jest tak naprawd zbrodniarzem wojennym....

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurowa!!"
Glassius
St. chor捫y
*

« Odpowiedz #113 : Kwiecie 17, 2010, 17:31:29 »

A co my wiemy o w豉snych przyk豉dach ha鎟y? Ja co tam s造sza貫m o obozach jenieckich z czas闚 wojny z bolszewikami, o pogromach w Jedwabnem, o akcji "Wis豉", ale ja jestem u鈍iadomiony w du穎 wi瘯szym stopniu od swoich r闚ie郾ik闚 (chyba ka盥y ma tak na tym forum). Ka盥y w tym kraju ogl康a "Ogniem i mieczem", ale wi瘯szo嗆 nie wie o co Kozakom posz這. Albo cho熲y nimb Pi連udskiego, strasznego socjalisty, tyrana i zamachowca (i nie m闚i o zamachu majowym!). Ja nie mam pretensji do Ruskich, 瞠 o swoich grzechach nie wiedz, bo dostrzegam belk we wszystkich oczach wok馧 siebie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecie 17, 2010, 17:34:15 wys豉ne przez Glassius » Zapisane

Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Squonk
Schronowy In篡nier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #114 : Kwiecie 17, 2010, 20:24:14 »

Post wyedytowany celem poci庵ni璚ia dalej dyskusji.

Wiedza i znajomo嗆 ha鎟 w豉snego narodu czyni go zawsze silnym a nie s豉bszym. Zreszt jak ka盥e smrody - lepiej je od razu ujawnia, a nie chowa do dziury w imi jakich wy窺zych cel闚.
« Ostatnia zmiana: Kwiecie 18, 2010, 17:35:23 wys豉ne przez Squonk » Zapisane

Squonk
Schronowy In篡nier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #115 : Kwiecie 18, 2010, 17:43:29 »

7 pa寮ziernika 1620 roku tragiczn 鄉ierci na obcej ziemi, zgin掖 zas逝穎ny syn Rzeczpospolitej. Osoba o kluczowej roli w 闚czesnym pa雟twie polskim: naczelny dow鏚ca wojskowy oraz - dzi by鄉y powiedzieli - premier. W okoliczno軼iach, kt鏎e mo積a uzna za fars a nawet kpin. Tym bardziej gdy we幟iemy jego wcze郾iejsze dokonania oraz wizerunek pa雟twa polskiego, kt鏎e mia這 ambicje odgrywa znacz帷 rol na 闚czesnej europejskiej scenie politycznej. Ta tragedia doprowadzi這 do tego z czego potem okazali si by znani Polacy. Nag貫go zrywu, zjednoczenia si w chwili grozy, ale na szcz窷cie (wtedy jeszcze) pozytywnego zako鎍zenia tej historii. A 瞠 nie wyci庵ni皻o z niej lekcji na przysz這嗆? A kto m闚i, 瞠 mo積a mie wszystko Wink

Kim jest owa osoba? To oczywi軼ie Stanis豉w 草趾iewski - hetman wielki koronny oraz kanclerz wielki koronny, kt鏎y w owym czasie dowodzi wypraw wojsk polskich podczas ekspedycji w Mo責awii. B喚dy w dowodzeniu, utrata kontroli nad wojskiem, wreszcie chaotyczny odwr鏒 doprowadzi造 do zwyci瘰twa wojsk tatarsko-tureckich. Ale zamiast wyci庵ni璚ia nauki na przysz這嗆, zacz皻o uderza w patetyczne tony o "oddawaniu 篡cia za Ojczyzn", co oczywi軼ie budowa這 legend 草趾iewskiego, ale nie wnosi這 nic realnego na przysz這嗆.

Po co ta historia? Im wi璚ej wiem o rzekomo "chlubnym okresie pot篹nej w闚czas Rzeczpospolitej" tym bardziej widz, 瞠 mimo up造wu 400 lat nic si nie zmieni這. Polacy potrafi 陰czy si w smutku, jednoczy w nieszcz窷ciu, ale nie w rado軼i czy kiedy wszystko jest dobrze. Jakby co sz這 za nami, nie odst瘼owa這 na krok i ci庵le wszystko psu這...

W naszej historii jest jedna z niewielu os鏏, kt鏎ej si uda這, zarazem udaj帷 si te polskiemu narodowi. To J霩ef Pi連udski, kt鏎y w dora幡ym w闚czas celu politycznym wypowiedzia kiedy s這wa, ale kt鏎e mo積a odnie嗆 jako metafor polskich los闚:

By cie, kt鏎y bieg ko這 mnie, to wyprzedza mnie, to zostawa w tyle. Zapluty, potworny karze na krzywych n騜kach, wypluwaj帷y swoj brudn dusz, opluwaj帷y mnie zewsz康, nie szcz璠z帷y niczego, co szcz璠zi trzeba - rodziny, stosunk闚, bliskich mi ludzi, 郵edz帷y moje kroki, robi帷y ma逍ie grymasy, przekszta販aj帷y ka盥 my郵 odwrotnie, ten potworny karze pe透a za mn jak nieod陰czny druh.

Czy wydarzenia minionego tygodnia czego nas naucz? Kto p鎩dzie z Polakami w przysz這嗆? To pytania na kt鏎e ka盥y sam b璠zie musia sobie odpowiedzie.

Chrzysztof
St. chor捫y sztab. - Redaktor
*
Wiadomo軼i: 327

« Odpowiedz #116 : Kwiecie 19, 2010, 13:07:09 »

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Mam-dosc-marszy-zalobnych-i-nieudanych-powstan,wid,12184606,wiadomosc_prasa.html

W czasie gdy nasz rz康 modli si na kolanach, Ko軼i馧 katolicki – jako depozytariusz anachronicznej mentalno軼i – przejmuje monopol wsp鏊nego prze篡wania i rytua逝
Odwa積e stwierdzenia ale jakby na to nie patrze to prawdziwe. Sad

------
Aq
M. chor捫y
*

« Odpowiedz #117 : Kwiecie 19, 2010, 23:00:10 »

Ogl康a貫m dzisiaj program Tomasza Lisa. W drugie cz窷ci, jednym z uczestnik闚 by豉 Pani Beata Kempa. Oczywi軼ie tak jak wszyscy, ta Pani, m闚i豉 o pojednaniu a tak瞠 o merytorycznej debacie politycznej, kt鏎a powinna by teraz wyzwaniem dla wszystkich polityk闚 na przysz這嗆. Tak si zastanawiam, czy ta Pani przypadkiem nie dozna豉 jakiego urazu i nie ogarn窸a ja czarna otch豉 amnezji. Zaraz po Panu Kurskim, by豉 pierwsza kobiet, kt鏎a plu豉 jadem w ka盥ej debacie na lewo i prawo. M闚i帷 o Panu Kurskim, nie chce go poni瘸 do poziomu Pani Kempy, gdy on mo瞠 i ostry, kontrowersyjny a czasami chamski, ale bij帷y Pani Kempe poziomem inteligencji z ka盥ej strony. Wi璚 jak to jest, czy ta kobieta a tak ma kr鏒k pami耩, czy po prostu nie ma honoru, kt鏎y kaza豚y jej si schowa za drzwiami swojego domu gdzie g這s rozs康ku by jej przypomnia o jej chamskich, prostackich atakach na wi瘯szo嗆 ludzi o odmiennych pogl康ach politycznych. Pani Beato, prosz sobie odtworzy kilka program闚 archiwalnych z Pani wypowiedziami a potem si zastanowi, czy aby powinna si Pani jeszcze w og鏊e wypowiada publicznie na jaki temat.

Squonk
Schronowy In篡nier
Gen. broni - Redaktor
*

« Odpowiedz #118 : Kwiecie 19, 2010, 23:16:23 »

Ja tak na to patrz i widz, to najwi璚ej skacz ci, kt鏎zy nikogo bliskiego w tej katastrofie nie stracili. Trzeci a nawet czwarty szereg pisowskich przydupas闚. Ci wszyscy wolscy, pospieszalscy czy krasnod瑿scy z rydzykami na czele. Co innego przyjemniaczki z klubu poselskiego/wierchuszki PiS. Odeszli "barwni" i wyrazi軼i pos這wie to trzeba przyzna. I dla ich znajomych jest to niew徠pliwie co najmniej szok. Zreszt w Sejmie wszyscy si tam jak 造se konie znaj - wi璚 mo積a rzecz, 瞠 strata dla ka盥ego klubu jest w sumie poczw鏎na.

Oczywi軼ie wszystko zale篡 gdy przem闚i Panie Prezesie, kt鏎y wytyczy kierunek rozwoju walki politycznej. Je郵i zapali zielone 鈍iat這 by zn闚 szuka hak闚 i m闚i o pora瘸j帷ych faktach, kt鏎ych szczeg馧闚 nie mo積a ujawni to si zacznie na ca貫go Embarrassed

Glassius
St. chor捫y
*

« Odpowiedz #119 : Kwiecie 20, 2010, 00:10:32 »

Aq, nie zapominaj, 瞠 Kurski ma pi瘯ny g這s i znakomicie 酥iewa!

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Kana RSS Trzynastego Schronu Trzynasty Schron na Twitterze Trzynasty Schron na Facebooku Trzynasty Schron na Tumblr Trzynasty Schron na Instagramie Postapokalipsa bez ogranicze! Radia Trzynastego Schronu na TubaFM Trzynasty Schron na YouTube
Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!