Autor Wątek: Nadszedł Fallout 3: Game of The Year Edition  (Przeczytany 16736 razy)

Uqahs

  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1002
  • Extraterrestrial
    • Trzynasty Schron
Nadszedł Fallout 3: Game of The Year Edition
« dnia: 10 Kwietnia 2010, 00:23:15 »



Tak, drodzy Państwo! Po niemal pół roku oczekiwania, gdy wszyscy Polacy stracili nadzieję, a może po prostu zapomnieli, pojawia się on, Fallout 3: Game of The Year Edition. Fallout 3 i wszystkie pięć mniej lub bardziej udanych dodatków (Operation Anchorage/Operacja Anchorage, The Pitt/Dzióra, Broken Steel, Point Lookout oraz Mothership Zeta/Statek kosmiczny Zeta) zapakowane razem od 9 kwietnia są dostępne w ofercie polskiego dystrybutora i to po okazyjnej cenie - 109,99 zł.

Ja jednak nigdy nie zrozumiem jaki system stosuje Cenega, ustalając ceny. Z pecetowej oferty zniknęła edycja kolekcjonerska, a ceny wersji podstawowych od pół roku są takie same. Znaczne spadki dotknęły za to konsolowe wydania, np. F3 na X360 staniał o 130 zł, a edycja kolekcjonerska aż o 150 zł! I kupuj tu gry na konsole. Spójrzmy na obecną ofertę:

PC:
F3 (PL) - 79,90 zł
F3 (PL) Premium Games - pre-order 54,99 zł
F3 (PL) + Kings Bounty Legenda Super Pak - 69,99 zł
F3 (PL) Add-On Pack #1 - 44,99 zł
F3 (PL) Add-On Pack #2 - 44,99 zł
F3 (PL) GoTY  - 109,99 zł

PS3:
F3 (PL) - 84,99 zł
F3 (ENG) - 189.90 zł
F3 (PL) GoTY - 174,99 zł

X360:
F3 (PL) - 59,90 zł
F3 (ENG) - 189.90 zł
F3 (PL) Edycja Kolekcjonerska - 99,90 zł
F3 (PL) GoTY - 174,99 zł
F3 (PL) Add-On Pack #1 - 59,99 zł
F3 (PL) Add-On Pack #2 - 59,99 zł

Nie ważne, że posiadacze polskiego Fallouta 3 bez dodatków, nie mogli ich ściągnąć, bo grę wykastrowano, wyłączając usługę Windows Live (ciekawe, jak to wygląda na konsolach i w wersji Game of The Year). Nie ważne, że ci sami posiadacze upośledzonych wersji F3, za dwa pakiety po dwa dodatki w każdym muszą teraz zapłacić więcej niż za podstawkę, a do tego nie będą mogli zagrać w piąty - Mothership Zeta, gdyż ten jest dostępny albo w usłudze Live albo w wydaniu GoTY. Jeśli więc posiadasz Fallouta 3 na PC, a zależy ci na dodatkach, kup wersję GoTY, bo ta najbardziej się opłaca. Co byś jednak nie zrobił i tak będziesz czuł się wyr...olowany.

Źródło: Cenega
« Ostatnia zmiana: 10 Kwietnia 2010, 00:27:41 wysłana przez Uqahs »

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Nadszedł Fallout 3: Game of The Year Edition
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Kwietnia 2010, 00:38:31 »
Eh no to czeka mnie wycieczka do empiku - dobrze że jest weekend by sobie pograć :P

Zoor

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Nadszedł Fallout 3: Game of The Year Edition
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Kwietnia 2010, 00:44:34 »
Chcesz się z tym męczyć przez weekend? Jezu, niektórzy to mają samobójcze wprost zapędy. Ale może przynajmniej będziesz w stanie sprawdzić, czy the Pitt wciąż przetłumaczony jest jako "Dzióra" (sic!). Aha - nie ma polskiego dubbingu, podobno też angielskiej wersji napisów, za to pojawiają się wersje czeska i węgierska, egesz-tegesz :P.
Tandis qu'ils dorment, nous gagnerons victoire.


Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Nadszedł Fallout 3: Game of The Year Edition
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Kwietnia 2010, 00:47:13 »
Podpiąłem tą wiadomość jako symbol zakończenia 9 letniej misji Trzynastego Schronu w byciu pierwszą stroną o Falloucie 3  :-[

A co do polityki cenowej Cenegi odnośnie trójki, to tam chyba ktoś się musiał czegoś nawcinać. I nie były to schabowe czy pierogi. Chaotyczna promocja, olewanie serwisów fanowskich, "ministerstwo głupich kroków" w zapowiadaniu a potem odwoływaniu różnych akcji, a teraz ta poroniona polityka wydawniczo/cenowa. Ci od Afterfalla (Nicolas Games coś tam) nie są więc pierwsi, choć trzeba oddać godność Cenedze, że ich ludzie nie latają po tefałenach i nie spinają półdupków jacy to oni nie są wizjonerami, tylko robią swoje. Gdy chodzi np. wydania w Polsce Cywilizacji 4 to nie mogę im niczego zarzucić, tylko czemu tak possali godzilowego kutacha przy Falloucie 3  ::) ::) ::)
« Ostatnia zmiana: 10 Kwietnia 2010, 00:49:47 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Nadszedł Fallout 3: Game of The Year Edition
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Kwietnia 2010, 00:55:10 »
@Zoor

Ja na to patrzę z innej strony, muszę kupić te dodatki, je przejść a potem napisać ich recenzje, potem spędzę kolejne X godzin na zrobieniu opisu ekwipunku oraz perków których brakuje na schronie. Jak już się z tym uporam to pewnie się powieszę bo jak zwykle nikt mi nie pomoże xD

Co do cenegi to grunt że wreszcie to wydali, szkoda tylko że nie zwrócili się do nas w kwestii promocji  ::)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Nadszedł Fallout 3: Game of The Year Edition
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Kwietnia 2010, 01:08:23 »
Bo pewnie Fallouta 3 operacyjnie prowadzi u nich ten sam osobnik co olewał sobie wysłanie gier do zwycięzców konkursów u nas, na OP czy na FC przez prawie miesiąc po premierze gry. Widać sprawy go naprawdę przerosły  ::)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Elias

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Nadszedł Fallout 3: Game of The Year Edition
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Kwietnia 2010, 01:58:20 »
Cholera, jestem napalony na GOTY od dłuższego czasu, przez co podrajcowany mam problemy ze zrozumieniem szukając informacji - nie wiem czy w końcu jest dubbing. Szczerze mówiąc zaczynałem od polskiej wersji i przyzwyczaiłem się do niej, więc nie wyobrażam sobie na przykład nikogo innego, niż Skiby w roli Three Doga. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś udzielił mi tej informacji.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Nadszedł Fallout 3: Game of The Year Edition
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Kwietnia 2010, 02:07:24 »
Cytuj
FalloutR 3: Game of the Year Edition na PC od dziś w sklepach! Gra dostępna w polskiej wersji językowej (napisy)

Czyli wychodzi na to że bez dubbingu tylko z napisami - nie ma co się załamywać bo angielskie dialogi wcale nie są złe :P

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Nadszedł Fallout 3: Game of The Year Edition
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Kwietnia 2010, 03:11:48 »
Ehh... Pisałem że tanio chodzi wersja gb to każdy olał. A jak pojawiła się "polskawa" wersją + dzióra to od razu news  >:(

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Nadszedł Fallout 3: Game of The Year Edition
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Kwietnia 2010, 03:23:38 »
Sam mogłeś o niej newsa napisać  :P

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Nadszedł Fallout 3: Game of The Year Edition
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Kwietnia 2010, 03:31:13 »
Jak ostatnio coś pisałem dla Schronu (komentarz do newsa) to mi odcięło neta na trzy dni  ::)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Nadszedł Fallout 3: Game of The Year Edition
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Kwietnia 2010, 04:04:03 »
To układ!!!  :-X
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Nadszedł Fallout 3: Game of The Year Edition
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Kwietnia 2010, 04:07:38 »
Fallout 3: Point Lookout - mini recenzja


Z szybkością żółwia na prochach, w końcu na półkach polskich sklepów pojawił się Fallout 3: Game of The Year Edition. Tymczasem my z szybkością o wiele większą (tylko tydzień leżakowania!!!) wygrzebaliśmy z naszej schronowej poczekalni tekst, będący mini recenzją jednego z dodatków do "trójki" - Point Lookout.

Póki schronowe pospolite ruszenie się nie zbierze i nie uruchomi planu analizy zawartości tego zestawu, póty ratujemy się doraźnym zaciągiem w postaci tekstu, który nadesłał rahn niejasny.

Fallout 3: Point Lookout - mini recenzja (plik w formacie PDF).
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Nadszedł Fallout 3: Game of The Year Edition
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Kwietnia 2010, 09:05:49 »
Co do dubbingu, to... po pierwsze Skiba nie znika nagle z radia, dubbing podstawki zostaje, ale nawoływanie z rozbitego statku jest po angielsku, opisy zadań po polsku. Nie rozpocząłem jeszcze żadnej misji z dodatku, ponieważ miałem wcześniej z wieszającą się podstawką i nie ukończyłem 3. Fallouta :-[ Więc więcej napisać o samej rozgrywce nie mogę.
Gra wydaje mi się stabilna. Było kilka problemów z wychodzeniem, ale wyłączyłem po prostu kilka modów, które nie były mi niezbędne do gry.
Ale niestety jest system sprawdzania oryginalności płyty (sic!), który włącza się i przy starcie menu, i drugi raz przy starcie gry (sic! x2). Trwa to parę(naście) sekund, ale irytujące jest, zwłaszcza, że 2x zanim się gra uruchomi; skoro na menu zweryfikowało, to po co potem? ???

I taka ciekawostka - nie wiem jak u Was, ale gdy ja w podstawowej wersji zaznaczyłem mody, żeby były włączone w grze i potem w menu wchodziłem znowu w 'Data files'/'Pliki', żeby np. wyłączyć jakiegoś moda albo włączyć nowego, to musiałem od nowa zaznaczać wszystko, teraz już są zaznaczone i się nie odznaczają; niby błahostka, a jednak cieszy ;)

Co do pomocy technicznej, czy w ogóle kontaktu z cenegą, to rzeczywiście tragedia. Dawno temu pisałem o swoich problemach z grą, ale i z supportem ze strony tej firmy. Wiecznie wypytywali mnie o coś, byleby nie odpowiedzieć na pytania, problemy, które ja zadawałem, przedstawiałem. W takich i innych podobnych przypadkach wysyłam maile z zaznaczonym żądaniem potwierdzenia odbioru. Kiedy już dałem sobie spokój z cenegą, dostałem informację na maila, że dwa z moich maili nie zostały otwarte (chyba 3 miesiące po wysłaniu). Ostatnio kilka razy do nich dzwoniłem... za każdym razem słyszałem podziękowania za zadzwonienie i informację, że jestem drugi w kolejce i niedługo zgłosi się konsultant...


P.S.
Co do cen, to też z tym różnie bywa ;) Proponuję się zapisać do Kompanii Graczy. Być może ktoś mi odpowie, że to oczywistość, że skoro ktoś kupuje gry cenegi, to tam też jest. Ale jednak wolałem o tym napisać, ponieważ jako, że jestem członkiem KG, miałem możliwość kupienia taniej podstawki (69,90); fakt, jeśli ktoś był napalony i nie odczekał jak ja, to nie miał takiej możliwości nawet, jeśli jest członkiem KG. No i druga rzecz - za zarejestrowane gry, otrzymuje się punkty, a te ostatnie można wymienić na różne nagrody. Niedawno wymieniłem na 40% zniżkę na gry kupowane w sklepie cenegi (przez 30dni); nie zawsze wychodzi 40%, ale coś koło tego ;) Skorzystałem z tego i kupiłem: Bioshock 1 i 2 (z figurką Little Sister) oraz właśnie Fallout 3 GotYE (71,99)

mbwrobel

  • Sierżant
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Nadszedł Fallout 3: Game of The Year Edition
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Kwietnia 2010, 22:50:03 »
Wszystkim posiadaczom F3 "Games for Windows" proponowałbym zwrócić grę do sklepu z powodu niezgodności towaru z umową (nie działający w Polsce "Live"), po czym w sąsiednim sklepiku zakupić GotYE. Skoro można zwracać konsole X-Box,więc powinno to dotyczyć również gier dla "Windows Live". Warunek - posiadanie paragonu :(

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Nadszedł Fallout 3: Game of The Year Edition
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Maja 2010, 11:28:55 »
Mała aktualka ;)

1.Wychodzenie z gry nadal występuje. Może nie tak często, ale jednak. Zdarza się nawet, że gra nagle zaczyna dziwnie mulić i nawet przeciwników nie da się zranić ( ??? ). Jak się nie wyjdzie z gry w odpowiednim momencie, to w ogóle się zawiesi, kursor z pulpitu zmieni się w klepsydrę i nie będzie nic działać, ALT+TAB też nie pomoże - musiałem restartować komputer ???
Choć i tak wydaje mi się, że duużo stabilniejszy F3 jest, no i muszę powyłączać jeszcze jakieś mody ;)

2. No i co do dubbingu. Dziwna rzecz: w czasie rozmów z NPCami głos z radia ścisza się (nie, nie to jest dziwne) i czasem w tle zamiast Skiby, słychać Three Doga oryginalnego, czasem nawet raz jednego, raz drugiego podczas jednej rozmowy z NPC'em.

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Nadszedł Fallout 3: Game of The Year Edition
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Czerwca 2010, 09:10:39 »
New Vegas New Vegasem, ale tu znowu promocja F3 GotYE + jeszcze koszulka - 89.99zł, w kompanii graczy.