Autor Wątek: Radioaktywna woda w Jaworznie  (Przeczytany 2452 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Radioaktywna woda w Jaworznie
« dnia: 08 Kwietnia 2010, 13:06:21 »

Tylko SSI (Schronowe Służby Informacyjne) stanęły na wysokości zadania i odkryły prawdziwy sens niniejszej wiadomości, oraz powiązały ją z rzekomo (wróbelki ćwierkają, że tak jest więc chyba tak jest) sojuszniczym serwisem Trzynastego Schronu - Outpostem!

Ale po kolei.

Otóż w ubiegłym tygodniu media podały, że do mieszkań w Jaworznie (woj. Śląskie) była doprowadzana woda zawierająca izotopy radu. Ten groźny dla ludzkiego zdrowia pierwiastek był pity razem z wodą przez ponad 30 lat. Woda - pobierana z głębokości 120 m, z szybu dawno zamkniętej kopalni - została już odcięta, jednocześnie trwają analizy i badania mające pozwolić na określenie wpływu tego zdarzenia na zdrowie i życie mieszkańców.

Źródło:
Radioaktywna woda w kranie!

A co ma z tym wspólnego Outpost? A jakiż to redaktor, zajmujący kluczowe stanowisko w jego strukturach pochodzi z Jaworzna?! SSI zawsze i wszędzie wytropią układ, nie mówiąc już o trójkątach zależności i kwadratach powiązań!!
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Radioaktywna woda w Jaworznie
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Kwietnia 2010, 14:52:19 »
Chyba "bardziej radioaktywna niż zazwyczaj" bo woda sama w sobie jest dość radioaktywna ;)

Niekumatym: Woda zawiera duże ilości deuteru i trytu... radioaktywnych izotopów wodoru.

Dorotka

  • Gość
Odp: Radioaktywna woda w Jaworznie
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Kwietnia 2010, 17:46:36 »
O kurde :D :D

Ale to nie moja rodzina na tym zdjęciu :P Niepodobni ;)

Glassius

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 1198
  • Pozwólcie nam zostać Waszymi przyjaciółmi.
Odp: Radioaktywna woda w Jaworznie
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Kwietnia 2010, 08:43:42 »
Należy pamiętać, że odpowiednie stężenie radu w wodzie czyni ją wodą leczniczą :D Z takich słynie między innymi Świeradów-Zdrój w Górach Izerskich.

Bo to dawka czyni truciznę!
Skipper: You're from the future! Tell me, does the earth become the post-apocalyptic wasteland, terrorized by the roguing bands of the radioactive mutants?
Kowalski: Eee, no
Skipper: Oh...

bio_hazard

  • Gość
Odp: Radioaktywna woda w Jaworznie
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Kwietnia 2010, 10:28:23 »
I znowu podle kalumnie !!!! To zapewne byly wasze beczki ze "wsadem" ze schronowego szamba - a teraz znowu na nas jest wszystko....  :'(








He? Ktos mi avka ustawil??? Czy macie juz modul szpiegujaca-sciagjacy avatary z Outpostu? :P

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Radioaktywna woda w Jaworznie
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Kwietnia 2010, 10:51:36 »
SSI czuwa, SSI trzyma rękę na pulsie, ale nawet ono jest za krótkie by radonować (radonizować??) wodę  ;)

BTW:
To się w ciemnej dupie nie mieści, że w Polsce z taką opieszałością działa kontrola wody pod kątem substancji promieniotwórczych. No chyba, że jest jakaś norma (bo na pewno jakaś musi być), która określa metody badania i jakość wody pod kątem tychże  ???
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Kamilos

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 246
Odp: Radioaktywna woda w Jaworznie
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Kwietnia 2010, 15:46:30 »
Ja mam rodzine w Jaworznie...  :|

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Radioaktywna woda w Jaworznie
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Kwietnia 2010, 16:00:21 »
Ja mam rodzine w Jaworznie...  :|

I co spotykają się na wspólnym czytaniu? Na zasadzie: "... możesz podejść i mi trochę poświecić..."  :D  :-X
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."