Autor Wątek: Fallout 4: Afterfall  (Przeczytany 14674 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Fallout 4: Afterfall
« dnia: 01 Kwietnia 2010, 13:50:16 »

No i stało się to co wszystkim niedowiarkom zamknie w końcu złe i nieżyczliwe jadaczki. Jak podały media decyzją Zeni Max - właściciela studia Bethesda - nowy Fallout 4 zostanie w całości oparty na pomysłach projektu Afterfall, a polska ekipa nad nim pracująca wejdzie pod opiekę teamu Todda Howarda i Pete'a Hinesa.

Tym samym wiemy już, że akcja kolejnej - pełnoprawnej odsłony serii Fallout - zostanie przeniesiona na obszar centralnej i wschodniej Europy. Dodatkowo w grze pojawią się typowo polskie akcenty jak husarskie skrzydła przy pancerzach wspomaganych czy wyrzutnie strzelające misiami Uszatkami.

« Ostatnia zmiana: 02 Kwietnia 2010, 22:19:31 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

DoPr

  • Marszałek 13S
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Fallout 4: Afterfall
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Kwietnia 2010, 13:51:13 »
tak tak, a "Wodecki był u mnie na pasztecikach" xD
* Results may warry

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Fallout 4: Afterfall
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Kwietnia 2010, 13:54:46 »
No przecież na Schronconie pokazywałeś nam zdjęcia i mówiłeś, że twoim wujkiem razem do muzycznej chodził  ???
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Fallout 4: Afterfall
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Kwietnia 2010, 14:37:04 »
Wodecki to do mnie na paszteciki przyjeżdża.  ;D I zapamiętać sobie, paszteciki wzięły się ze Szczecina, inne to podróby jeno. A jedyna prawdziwa oryginalna maszyna do pasztecików jest na Woj. Polskiego w Szczecinie w "Paszteciku" - jedynym oryginalnym i do tej pory wiejącym głębokim PRL'm lokalu gastronomicznym ( jedyna "nowa" rzecz w tym lokalu to kasa fiskalna) :D . I przypomnę raz  jeszcze. Pasztecików nie byłoby gdyby nie ruska armia. Maszyny te służy do szybkiej produkcji pierogów w warunkach polowych. ;)
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

DoPr

  • Marszałek 13S
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Fallout 4: Afterfall
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Kwietnia 2010, 14:59:22 »
jak przeczytałem o ruskiej armii to pojawił mi się w głowie obraz rosyjskich czołgów strzelających pasztecikami xD
« Ostatnia zmiana: 01 Kwietnia 2010, 15:13:04 wysłana przez DoPr »
* Results may warry

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Fallout 4: Afterfall
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Kwietnia 2010, 15:02:55 »
Panowie, trzeba mieć tupet, żeby w obliczu tak karkołomnie przełomowego wydarzenia pisać o pasztecikach, a tym bardziej rosyjskich czołgach!  ::)
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

rahn

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 1
    • apoteoza,,
Odp: Fallout 4: Afterfall
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Kwietnia 2010, 15:19:51 »
Czy mógłbym prosić, żeby jutro ten news ukazał się raz jeszcze?
--
rahn niejasny

Deat(c)hClaw

  • Sojusznicy 13S
  • *
  • Wiadomości: 76
  • Demon Pustkowi
    • Fallout Corner
Odp: Fallout 4: Afterfall
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Kwietnia 2010, 15:38:53 »
Juz nie moge sie doczekac ;)

Smutny

  • Gość
Odp: Fallout 4: Afterfall
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Kwietnia 2010, 16:27:40 »
Co? Że  Zbigniew Wodecki stworzy cały autorski score do gry? Lepiej być nie mogło!

Brawo Smutny, to post nr 9000 na tej tablicy ;]

nie wiem
« Ostatnia zmiana: 01 Kwietnia 2010, 17:25:38 wysłana przez nie wiem »

bio_hazard

  • Gość
Odp: Fallout 4: Afterfall
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Kwietnia 2010, 17:25:42 »
Aaaa - to juz wiem czemu artykul zniknal z onetu - Bethesda zakazala :D

SonSeku Maxious Art

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Fallout 4: Afterfall
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Kwietnia 2010, 17:27:57 »
Ehh... jeszcze tylko brakuje żeby nie wypuścili następnych Fallout'ów na PC. Niech Atom sprawi że to tylko głupi pryma aprilisowi żart.
Mogli by tego przynajmniej nie nazywać Fallout'em, co prawda pomysł ciekawy ale bądźmy szczerzy to porostu nie może wyjść dobrze.

Jeremski

  • Szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Fallout 4: Afterfall
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Kwietnia 2010, 17:28:49 »
uff...  Najpierw przeczytałem artykuł i nasunęła się myśl: "CZY TO SĄ JAKIEŚ JAJA!? Fallout w Polsce, koniec świata...". Dopiero wtedy popatrzyłem na datę newsa :D

Smutny

  • Gość
Odp: Fallout 4: Afterfall
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Kwietnia 2010, 17:29:17 »


Brawo Smutny, to post nr 9000 na tej tablicy ;]

nie wiem


Za takie cuda jakaś rekompensata się należny! ;)

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Fallout 4: Afterfall
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Kwietnia 2010, 17:41:08 »
Chcesz buzi?  :-*
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Pilarious

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 350
  • Mister Handy
    • TENACIOUS D
Odp: Fallout 4: Afterfall
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Kwietnia 2010, 17:42:50 »
LoLoLoLoL Prima Aprilis LoLoLoLoL tyle mam do powiedzenia.

Smutny

  • Gość
Odp: Fallout 4: Afterfall
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Kwietnia 2010, 17:56:51 »
A tak na serio - nie rozumiem polityki medialnej Onetu/Nicolas Games - która ze stron odpowiada, za faktyczne zniknięcie artykułu o Afterfall z onetu.
Niestetyt google zdążyło tylko zakwalifikować gry.onet.pl/28061,1605917,artykul.html?MASK=67433645 jako wynik wyszukiwania, bez zrobienia kopii zapasowej...
ech

bio_hazard

  • Gość
Odp: Fallout 4: Afterfall
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Kwietnia 2010, 18:05:05 »
Moze w domu z historii wyciagne ;)

Smutny

  • Gość
Odp: Fallout 4: Afterfall
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Kwietnia 2010, 18:32:26 »
O było by super -z chęcią bym się z tymi cudami które opisująw tym tekście zapoznał.

Vegeir

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 320
  • 42
    • POSTAPO
Odp: Fallout 4: Afterfall
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Kwietnia 2010, 19:36:56 »
Tak, ja wiem. To prima aprilis. W zeszłym roku chyba też sobie jaja robiliście z czegoś.

Jeśli to prawda to tym oto sposobem po prawdziwym Falloucie zostanie już tylko nazwa...


Jabłko

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Fallout 4: Afterfall
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Kwietnia 2010, 19:55:49 »
Smutny, mówisz i masz:

Strona 1
Cytuj
To będzie piękny horror
Historia tworzenia „Afterfall” jest jedną z ciekawszych, szczególnie jeśli chodzi o rynek polski. Obecnie ten tytuł, początkowo zapowiadany jako gra RPG, został odłożony. Nie oznacza to jednak, iż uniwersum pozostanie porzucone. Nicolas Games prowadzi zaawansowane prace nad postapokaliptycznym horrorem TPP. Do tej pory przedstawiono nam kilka lapidarnych informacji, jednak Onet.pl dotarł do samego prezesa Nicolas Games, Tomasza Majki, który zgodził się odpowiedzieć na kilka ważnych pytań. Wywiad został również opatrzony trzema ekskluzywnymi screenami, zaś wkrótce przedstawimy jeszcze więcej informacji na temat świetnie zapowiadającego się „Afterfall: Rascall”.
Onet.pl: Co powiesz wszystkim graczom, którzy czekali na polskiego „Fallouta”, prawdziwego cRPG, a zamiast tego dostaną survival horror w konwencji TPP?

Tomasz Majka: W pierwszym okresie, musimy to szczerze wyznać, RPG nas trochę przerosło. Ilość kontentu, jaki został stworzony wokół uniwersum „Afterfall” była olbrzymia i byłby to chyba największy RPG, jaki kiedykolwiek powstał, ale tworzenie go zajęłoby nam... W pewnym momencie stwierdziliśmy, że jedynym rozwiązaniem będzie zrobienie trylogii. Ze względu na specyficzny świat „Afterfalla”, postanowiliśmy jednak zaprezentować go w nieco bardziej przystępnej formie. Chcieliśmy też nabrać doświadczenia i sprawdzić technologię. Robienie gry na Unigine było trudne, stąd też decyzja o przejściu na inny silnik.

Fakt, że gra będzie horrorem TPP nie oznacza wcale pozbawienia jej głębi. To jest złe podejście do gatunku. Nie tylko RPGi mają dobrą fabułę, a z naszego punktu widzenia gracze szybciej wciągną się w świat „AF”, gdy dostaną grę łatwiejszą w odbiorze, co nie znaczy, że prostą.


Screen z gry "Afterfall: Rascall"


Onet.pl: Jak się ma „Rascall” do oryginalnego „AF”? Czy gra jest tworzona na bazie RPG i zobaczymy tam jakieś elementy tego gatunku, czy też jest to zupełnie inna produkcja, tworzona całkowicie od zera?

Tomasz Majka: „Rascall” to zupełnie inna produkcja. Prace zostały rozpoczęte od zera, a jedyne elementy, które łączą obie gry to właśnie historia i postacie w niej występujące. Przykładowo nasz Albert Tokaj (jest to jedna z ważniejszych postaci) w „Rascallu” jest jeszcze młody, a w „AF” pokaże się już jako staruszek. Dzieci, z którymi się spotka, będą później bohaterami głównej historii.

Co do elementów RPG – oczywiście wcześniejsze tworzenie tego typu gry sprawia, że kusi nas aby dodać takie elementy do „Rascalla”, jednak nie chcemy kombinować. To ma być horror, ma straszyć, nie chcemy zamydlać gatunku.

Onet.pl: Możesz nam zdradzić więcej z historii gry? Wszystkich też chyba interesuje kto będzie naszym przeciwnikiem, z kim lub czym będziemy walczyć. Jakie cele ma główny bohater?

Tomasz Majka: Ponieważ jest to horror, za wiele ujawniać nie można. Fabuła jest bardzo zagadkowa. Możemy się jednak spodziewać, że skoro bohaterowie zeszli do schronu, a gra jest horrorem, to coś, tam na dole, pójdzie nie tak. Dodatkowo zdradzę, że pojawią się mutanty. Nie tylko ludzie, ale też zwierzęta. Lokacje to nie wyłącznie podziemia, ale też kanały, tunele i ich mieszkańcy.

Strona 2
Cytuj
...ciąg dalszy
Onet.pl: A jak będzie wyglądała rozgrywka? Chcecie przedstawić w „AF” wyraźną fabułę, co sprawi, że produkcja będzie bardziej liniowa, czy może postawić na większą swobodę?

Tomasz Majka: Raczej stawiamy na odkrywanie, ale fabuły. Gra będzie bardziej w klasycznej formie. Jeśli masz interesującą historię do opowiedzenia i chcesz ją dobrze przedstawić, potrzebny jest pewien kompromis i pojawia się owa liniowość. Będzie strasznie, tajemniczo i zagadkowo. Dopiero w połowie gry zaczynamy się domyślać, co się wydarzyło, a finału gracz może spodziewać się w epilogu, choć i tu nie dostanie odpowiedzi prostej. Trzeba będzie się samemu wysilić i poskładać wszystkie elementy.

Onet.pl: W którym momencie oryginalnej historii „Afterfalla” rozgrywa się akcja „Rascalla”? I jak się ona ma do ewentualnych późniejszych produkcji?

Tomasz Majka: Wszystkie historie z uniwersum są ze sobą powiązane i nic nie jest przedstawione bez większego planu. Jak już mówiłem, świat „Aftterfalla” jest olbrzymi. To są mapy, dziesiątki lat opisanej historii, masa miejsc, postaci historycznych. Bogata, szczegółowa alternatywna historia od drugiej wojny światowej. „Rascall” zaś rozgrywa się 60 lat przed wydarzeniami pierwotnej gry. Mamy więc grudzień roku 2012 i wybucha konflikt jądrowy, kilka lat później zaczyna się „Rascal”. Cała historia poprzedzająca jest jednak bardzo ciekawa. Przykładowo, w naszej rzeczywistości Hitler umiera w roku 1966 ze starości. Bohaterowie po wybuchu wojny schodzą do przygotowanych wcześniej schronów.


Screen z gry "Afterfall: Rascall"


Onet.pl: Wspomniałeś wcześniej, że aktualnie nie pracujecie już na Unigine. Silnik ten podobno idealnie nadawał się do RPG, jednak do tej pory nie był wykorzystany w żadnej głośnej produkcji. „Afterfall” miał być pierwszą. Obecnie wiemy zaś tylko tyle, że nastąpiła zmiana.

Tomasz Majka: Pracujemy na nowej technologii, która pozwoli wypuścić grę na wszystkie platformy. Unigine był naprawdę bardzo dobrym silnikiem, jednak szybko okazało się, że narzędzia przestają nam wystarczać. Nowy silnik jest zaś nie tylko ładniejszy, ale dużo łatwiejszy jeśli chodzi o tworzenie. Z tego względu, uprzedzając pytanie, nie będzie dużego opóźnienia. Oczywiście zmiana silnika to ‘strata’ czasu na przeniesienie kontentu, jednak zaoszczędzimy sporo dzięki lepszym narzędziom. Gra wyjdzie zatem jeszcze w tym roku.

Onet.pl: Miałem dostęp do części materiałów świata „Afterfall” i ich ilość jest powalająca. Wiem, że były i pewnie są takie plany, aby to uniwersum przedstawić jak najszerzej, jednak nie da się tego zrobić poprzez same gry. Czy chcecie aby produkcjom komputerowym towarzyszyły również inne media? Książki i filmy wydają się być dobrym pomysłem. Ostatnio zaś panuje moda na postapokaliptyczne klimaty, mieliśmy film „Book of Eli”, a obecnie obejrzeć można „Drogę”.

Tomasz Majka: Już w samej grze jest sporo elementów, które wykorzystują pomysły chłopaków. Pamiętniki, materiały pisane, które można poczytać. Te dodatkowe smaczki będą dla tych, którzy zechcą dokładniej zapoznać się z historią po 1945 roku.

Jeśli zaś chodzi o uniwersum – to jest marzenie. Ale dlaczego nie? Chcielibyśmy stworzyć Brand, który można by eksploatować na wielu polach. Otrzymaliśmy nawet propozycję stworzenia filmu Afterfall., który miał być współprodukcją polsko-angielską. Mieliśmy już ułożony budżet, jednak zdecydowaliśmy, że jest jeszcze za wcześnie.

Strona 3
Cytuj
...ciąg dalszy
Onet.pl: To co mówisz o „Rascall” przywołuje na myśl dwa tytuły. Pierwszy to „Dead Space”…

Tomasz Majka: Skojarzenia mogą się pojawić, jednak „Rascall” jest nieco inny. „Dead Space” był bardziej ‘technologiczny’. Pojawiło się tam sporo bajerów graficznych. Nasza gra jest bardziej surowa, ale nie mówię tu o technologii gry. „Rascall” jest straszniejszy, bardziej psychologiczny, więcej jest tego, z czym się wiąże postapokalipsa, np. syndrom zamknięcia. Będzie sporo główkowania, pojawią się zagadki logiczne. Nie jest tak, że przechodzimy z punktu A do B, a po drodze zabijamy 50 wrogów.


Screen z gry "Afterfall: Rascall"


Onet.pl: …drugi to „Heavy Rain”, który jest tak klimatyczny, że Peter Molyneux stwierdził, iż nie daje rady grać dłużej niż 90 minut.

Tomasz Majka: Tak. Muszę tu powiedzieć, że „Rascall” to nawet nie tyle survival horror, ile horror psychologiczny. „Heavy Rain”, choć nie grałem długo, faktycznie jest fantastyczny. Fajnie by było, gdyby podobny efekt osiągnąć w „Rascall”.

Onet.pl: Jeszcze pytanie, na które jest może za wcześnie, ale planować należy z wyprzedzeniem. Czy po ewentualnym sukcesie, którego wszyscy sobie życzymy, będziecie umieli oprzeć się pokusie porzucenia tworzenia dużego i skomplikowanego ‘erpega’  na rzecz kolejnych horrorów czy FPP?

Tomasz Majka: Jasne. Pokusa już jest, jednak „Afterfall” miał być pierwotnie grą RPG i jestem zdecydowany, aby tak się stało. Co nie znaczy, że symultanicznie nie może powstać „Rascall 2”.

Onet.pl: Wiele na rynku było gier, które mimo iż świetne, nie osiągnęły sukcesu. Wiele zależy od marketingu i tu pojawia się kolejne pytanie. Wiadomo już kto wyda grę?

Tomasz Majka: Nie możemy tego jeszcze zdradzić, ale będzie kilku wydawców. Wiadomo już kto wyda grę w kilku krajach i są to wydawcy, którzy potrafią zrobić dla produktu odpowiednią kampanię. „Rascall” nie zostanie wydany ‘cichaczem’. Na pierwszy ogień pójdą rynki europejskie, teraz jeszcze doszły wersje konsolowe. Jest to skomplikowany proces, ale cieszymy się, mając tyle możliwości.

Onet.pl: Nicolas Games, co można zauważyć, odszedł od wydawania i skupił się na produkcji. Kto zatem wyda grę w Polsce? Jakiś czas temu sporo mówiło się też o planach względem rynku japońskiego. Czy widzisz możliwość wydania „Rascalla” na Dalekim Wschodzie?

Tomasz Majka: Za wcześnie, aby mówić kto wyda grę w Polsce. Ta decyzja jeszcze nie zapadła. Co do Japonii – jeszcze parę miesięcy temu nie było takich planów, gdyż nie planowaliśmy szybko wersji konsolowej. Teraz sytuacja wygląda inaczej, a zważywszy, że gra jest horrorem, premiera na rynku azjatyckim wydaje się bardzo realna.

Onet.pl: Kiedy zobaczymy pierwsze screeny i filmik z gameplaya? Przed wakacjami?

Tomasz Majka: Aktualnie pokazujemy screeny jeszcze na Unigine. Nie są one najwyższej jakości, ale to wersja robocza bez photoshopa. Materiały stworzone na nowej technologii powinny być gotowe pod koniec maja/czerwca. Nie wiemy jednak jeszcze, ile pokażemy.

Onet.pl: Bardzo dziękuję za rozmowę i czekamy z niecierpliwością na więcej informacji.

Charlie

PS Dodałem zdjęcia jako załączniki, bo prawdopodobnie niedługo znikną z serwerów Onetu.
PPS Tylko się nie pchać z tymi "wyrazami podziwu i szacunku" ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Kwietnia 2010, 19:59:13 wysłana przez szmergiell »
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy