Autor Wątek: Błędy, guły, inne krzaki na stronie  (Przeczytany 108707 razy)

Lymorn

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Błędy, guły, inne krzaki na stronie
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Lutego 2009, 01:10:07 »
Dotychczasowy link http://www.fallout3.net/rss.xml nadal nie działa.

Aktualnie wyrzuciłem go z czytnika i wstawiłem http://www.trzynasty-schron.net/rss.xml

Link w dziale "kanał rss/czat" nadal prowadzi pod niedziałający adres, ale czytam wyżej, że stary ma zacząć działać to co innego wtedy ;)

owsianka

  • Chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 109
  • Nuclear Zombie Penguin
Odp: Błędy, guły, inne krzaki na stronie
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Lutego 2009, 03:20:44 »
Postkultura > GADŻETY - MIEJSCA - INNE SKOJARZENIA > Rad Block (pochodzenie: można to było kiedyś kupić w USA...)
guła polega na zastosowaniu czasu przeszłego ;D

google rad block daje nam przykładowy sklep z draństwem: http://www.arrowtechinc.com/radblock_potassium Iodide.htm

niestety nie znalazłem żadnego wysyłającego do polski (przynajmniej takiego co nie wymaga karty kredytowej)
Zaprawdę powiadam wam! Nie podążajcie ścieżka Wielkiego Lansu!

Uqahs

  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1002
  • Extraterrestrial
    • Trzynasty Schron
Odp: Błędy, guły, inne krzaki na stronie
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Lutego 2009, 00:28:05 »
Może się czepiam, ale w dziale dotyczącym Biblii Fallouta, tam gdzie wybiera się wersję HTML albo PDF danej części biblii, po kliknięciu na PDF, ściąga się na dysk plik ZIP i zamiast wygodnego otworzenia pliku w karcie przeglądarki, trzeba przejść na pulpit i go wypakować.

Gdyby wrzucić te biblie na serwer bezpośrednio w PDFach, a nie spakowane w zipach, byłoby zdecydowanie wygodniej (user friendly :P).

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Błędy, guły, inne krzaki na stronie
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Lutego 2009, 02:13:33 »
Dotychczasowy link http://www.fallout3.net/rss.xml nadal nie działa.

Wyrzucić go w cholerę i zapodać ten:

http://www.trzynasty-schron.net/rss.xml

Obecne problemy z przekierowaniem domeny pokazują, że w takim rozrośniętym molochu jak Trzynasty Schron, prowadzonym cały czas fanowskim systemem "pospolitego ruszenia", sprawy techniczne powinny być mocno i krótko trzymane za mordę  ;)

Póki co domena fallout3.net nie działa  :(


Link w dziale "kanał rss/czat" nadal prowadzi pod niedziałający adres, ale czytam wyżej, że stary ma zacząć działać to co innego wtedy ;)

Poprawione.

======

Postkultura > GADŻETY - MIEJSCA - INNE SKOJARZENIA > Rad Block (pochodzenie: można to było kiedyś kupić w USA...)
guła polega na zastosowaniu czasu przeszłego ;D

Poprawione.

======

Gdyby wrzucić te biblie na serwer bezpośrednio w PDFach, a nie spakowane w zipach, byłoby zdecydowanie wygodniej (user friendly :P).

W tym wypadku składam weto, gdyż są przypadki, że otwieranie bezpośrednio PDF'a z poziomu przeglądarki doprowadza ją do ześwirownia i zawieszki. Istnieje wtyczka do FF zarządzająca pobieraniem PDF, no ale nie każdy musi ją mieć.

Wreszcie są to dokumenty nie zrobione przez nas, no i na Schronie leży to już tak z parę ładnych lat - więc po co to zmieniać  :P
« Ostatnia zmiana: 28 Lutego 2009, 02:21:29 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Kwiatmen666

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Błędy, guły, inne krzaki na stronie
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Kwietnia 2009, 21:24:09 »
Nie wiem czy to tutaj jest do tego stosowne miejsce wszak moja uwaga dotyczyć będzie nie samej zawartości schronu lecz pewnego bolesnego problemu który niemniej uprzykrza mi korzystanie z owego zacnego serwisu.

Otóż rzecz w tym, że w 90% przypadków gdy podejmuję próby zajrzenia na 13 Schron wyskakuje mi jakaś reklama, lecz nie to jest samym sednem sprawy (choć też jest irytujące). Sednem jest to, że te cholerne (żeby nie powiedzieć inaczej) reklamy nie chcą się do k***y nędzy zamykać!

Nie wiem o co chodzi ani czy dowództwo ma no to jakiś wpływ lecz od kiedy zaobserwowałem problem częstotliwość moich wizyt na waszej stronie zmalała o jakieś 90% (no bo czasem się wk***ić idzie, nie?).

Liczę na jakiś odzew w tej sprawie 8)
"Choćby piwo było z gówna, nic mu w smaq nie dorówna." :]

Smutny

  • Gość
Odp: Błędy, guły, inne krzaki na stronie
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Kwietnia 2009, 21:29:24 »
Adblock dla mozilli - miałem to samo.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Błędy, guły, inne krzaki na stronie
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Kwietnia 2009, 22:43:00 »
Masz Kwiatmen666 dwie opcje a nawet trzy  :P

1) Dołożyć się nam do wykupienia płatnych wersji statystyk. Wówczas znikną reklamy, które pojawiają się dlatego, że są to statsy darmowe.

2) Używać FireFoxa (choćby w wersji portable - zajefajna rzecz!) a w raz z nim wtyczki Adblock Plus.

3) W ogóle przestać wchodzić na Schron  :-[

Mnie też reklamy wkurwiają że hej, ale pierwsza opcja to dla mnie fantastyka, a trzecia do horror - to stosuję opcje drugą  :-*
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Błędy, guły, inne krzaki na stronie
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Kwietnia 2009, 23:55:16 »
a tak z ciekawości, ile kosztuje płatna wersja statsu?

Sakul

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 157
    • Kontestacja
Odp: Błędy, guły, inne krzaki na stronie
« Odpowiedź #28 dnia: 01 Kwietnia 2009, 23:56:01 »
2) Używać FireFoxa (choćby w wersji portable - zajefajna rzecz!) a w raz z nim wtyczki Adblock Plus.

Niby tak, ale ja właśnie go używam z wymienioną wtyczką, ale i tak reklamy mi wyskakują. Nie wiem, może mam zły filtr ustawiony, albo coś innego. Może ktoś się podzielić, komu nie wyskakują reklamy, jakie ma ustawienia Adblock Plusa? Byłbym  wdzięczny :).
Nie wszyscy Polacy byli dobrzy i szlachetni, nie wszyscy Żydzi niewinni, nie każdy Niemiec to zbrodniarz. - "Początek" Andrzej Szczypiorski


Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Błędy, guły, inne krzaki na stronie
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Kwietnia 2009, 00:02:10 »
Hmm bo w sumie to wam źle sqounk powiedział, podstawa do Flashblock, który blokuje w zasadzie każdą reklamę (bo większość reklam  wykorzystuje tą technologie) i pozwala je usunąć klikając prawym przyciskiem myszy, jest to ofc wtyczka do FF.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Błędy, guły, inne krzaki na stronie
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Kwietnia 2009, 01:03:50 »
No ja nie mam Flashblocka - więc nie wiem co to daje :P Za to do tego używam wtyczki NoScript. W przypadku reklam akurat ta wtyczka na nie wiele się zdaje, ale w sumie też pomaga.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Błędy, guły, inne krzaki na stronie
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Kwietnia 2009, 01:12:29 »
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/433

Bardzo ci polecam i wszystkim użytkowniką schronu, już nigdy nie wpadniecie w szał przeglądając takie portale jak wp czy onet.

ta wtyczka zmieniła moje życie ;p
« Ostatnia zmiana: 02 Kwietnia 2009, 01:14:08 wysłana przez Holden »

Lymorn

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Błędy, guły, inne krzaki na stronie
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Kwietnia 2009, 01:40:09 »
nie można zamknąć reklam wyświetlanych nad pływająca ramka (czyli treścią/ekranem telewizorka), żeby taką zamknąć należy ją przesunąć (klik i trzymać i przesuwać gryzonia) tak aby X znalazł się poza obszarem ramki


Kwiatmen666

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Błędy, guły, inne krzaki na stronie
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Kwietnia 2009, 10:39:43 »
Zainstalowałem wszystkie 3 polecone wtyczki (adblock, noscript, flashblock) i problem faktycznie chyba ustąpił.

Wielkie dzięki syskim :*
"Choćby piwo było z gówna, nic mu w smaq nie dorówna." :]

Little Boy

  • Chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Błędy, guły, inne krzaki na stronie
« Odpowiedź #34 dnia: 08 Kwietnia 2009, 21:30:07 »
Czymś co cholernie rzuca się w oczy jest, przynajmniej dla mnie, totalny brak czegokolwiek w sekcji Twój Bohater dla Fallouta 1. Nasi bohaterowie - tymczasowy brak, wasi bohaterowie - nie ma linków do postaci. Razi to tym bardziej, że w sekcji Fallouta 2 wszystko jest w jak najlepszym porządku. No... uff  :P
"Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. Nasza generacja, skrwawiona w wojnach, na pewno na okres pokoju zasługuje. Ale pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę, wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Błędy, guły, inne krzaki na stronie
« Odpowiedź #35 dnia: 08 Kwietnia 2009, 21:35:31 »
Czymś co cholernie rzuca się w oczy jest, przynajmniej dla mnie, totalny brak czegokolwiek w sekcji Twój Bohater dla Fallouta 1. Nasi bohaterowie - tymczasowy brak, wasi bohaterowie - nie ma linków do postaci. Razi to tym bardziej, że w sekcji Fallouta 2 wszystko jest w jak najlepszym porządku. No... uff  :P
Co fakt o fakt, prawda jest taka że ten dział nigdy nie był zrobiony więc info o perkach itd nigdy nie zostało zrobione, naszych bohaterów nie ma bo nikt z redakcji nie gra w f1 ale przyznaje chociaż jeden bohater by się przydał, co do waszych bohaterów to po prostu guła w linkach jakaś. Tak czy siak dział wymaga zrobienia, jacyś chętni?  :P

Little Boy

  • Chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Błędy, guły, inne krzaki na stronie
« Odpowiedź #36 dnia: 08 Kwietnia 2009, 21:41:03 »
Przykład dobrej wg mnie postaci mogę ulepić, nie ma sprawy. Ale chyba wysyłanie go za pomocą istniejącego formularza, to raczej głupi pomysł i daremny trud, prawda?  ;)
"Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. Nasza generacja, skrwawiona w wojnach, na pewno na okres pokoju zasługuje. Ale pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę, wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Błędy, guły, inne krzaki na stronie
« Odpowiedź #37 dnia: 08 Kwietnia 2009, 21:42:51 »
Przykład dobrej wg mnie postaci mogę ulepić, nie ma sprawy. Ale chyba wysyłanie go za pomocą istniejącego formularza, to raczej głupi pomysł i daremny trud, prawda?  ;)
Wręcz przeciwnie, na pewno do nas dojdzie i to przerobimy więc wysyłaj bez oporów.
« Ostatnia zmiana: 08 Kwietnia 2009, 22:15:15 wysłana przez Holden »

Little Boy

  • Chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Błędy, guły, inne krzaki na stronie
« Odpowiedź #38 dnia: 08 Kwietnia 2009, 22:00:18 »
Właściwie wysyłałem kiedyś, jak nie byłem jeszcze zarejestrowany. Ale mam wrażenie, że postacie z F1 mogą lądować w sekcji F2, bo formularz jest ten sam, a nie ma nigdzie wyszczególnienia, do której części jest dany projekt. To by tłumaczyło, czemu w F2 jest ich tak wiele.  ;D
"Pokój jest rzeczą cenną i pożądaną. Nasza generacja, skrwawiona w wojnach, na pewno na okres pokoju zasługuje. Ale pokój, jak prawie wszystkie sprawy tego świata, ma swoją cenę, wysoką, ale wymierną. My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Błędy, guły, inne krzaki na stronie
« Odpowiedź #39 dnia: 08 Kwietnia 2009, 22:14:46 »
omg faktycznie, tytuł mejla jest taki sam hmm, zmienimy to jak najszybciej się da - może to być mój błąd bo modyfikowałem ten dział jakiś czas temu.