Autor Wątek: Możliwe lokalizację polskiej elektrowni atomowej  (Przeczytany 2040 razy)

Ace

  • SLAYER kurwa
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Jednoosobowe ramię zbrojne Trzynastego Schronu
Możliwe lokalizację polskiej elektrowni atomowej
« dnia: 16 Marca 2010, 10:57:36 »


Dziś do publicznej wiadomości podana została informacja o wyborze trzech prawdopodobnych miejsc budowy elektrowni jądrowej w naszym kraju. Pierwsze miejsce zajął Żarnowiec, drugie Warta-Klempicz, trzecie natomiast Kopań. Wszystkie miejsca znajdują się na północy Polski, dzięki czemu istnieje możliwość wybudowania kanału wodnego wymaganego przy chłodzeniu reaktora, co było jednym z kryteriów przy wyborze lokalizacji. Ponad to w Żarnowcu oraz Kopaniu od 30 lat mówi się o wybudowaniu tam reaktora jądrowego, co powoduje wyższą świadomość miejscowych społeczeństw na ten temat.


Źródło: Onet.pl


Czy Ty potrafisz zliczyć ile masz kolczyków w pysku
Nie przeszedłbyś zapewne przez kontrolę na lotnisku

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Możliwe lokalizację polskiej elektrowni atomowej
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Marca 2010, 09:08:32 »
No to mamy info. Pierwsza elektrownia atomowa powstanie w Żarnowcu. Tę miejscowość zarekomenduje rząd inwestorowi. Pytanie tylko czy inwestor się miejscówką pod żarzy. Inwestycja jest szacowana na jakieś 10 mil euro, więc biorąc pod uwagę podatek od nieruchomości, który wynosi 2% gmina dostani rok w rok 200 mln zł. Mieszkańcy Żarnowca są o dziwo nastawieni pozytywnie i liczą na nowe miejsca pracy. Swoje poparcie wyraziło 70% ludności gminy. 18% nie miało zdania. Ekolodzy nie mają zamiaru protestować jak w latach 80. Jak mówi Katarzyna Guzek z Greenpeaca Polska rząd nie ma konkretnego planu i jest to zbyt odległa inwestycja.
Natomiast Dariusz Szwed z zielonych2004:-Mogę się dziś założyć, że do końca 2020r. nie powstanie żadna elektrownia atomowa.
Miejmy nadzieję że się myli...
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Rextor

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 256
  • Mr Fallout Tactics
    • Strona Poświęcona Grze Fallout Tactics
Odp: Możliwe lokalizację polskiej elektrowni atomowej
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Marca 2010, 01:02:35 »
Dodatkowe informacje na temat elektrowni i planów:




oraz linki tu i tu