Autor Wątek: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży  (Przeczytany 10135 razy)

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Marca 2010, 10:33:53 »
Jednak w moim przekonaniu Fabryka Słów wydaje ciekawszą literaturę i to ona powinna być bardziej oczojebliwa na półkach, a sprzedane egzemplarze powinny być uzupełniane. No chyba, że to Fabryce nie bardzo zależy na układach z Empkiem, jeśli w ogóle jakieś są  ;)

Tu nie chodzi o jakiś układ - bo go nie ma -  tylko o to, że w centrali Empiku w warszawie siedzi jakiś głupek z metra cięty i decyduje co jest dobre, a co złe i tyle. Nie bierze pod uwagę zapotrzebowania i sygnałów od managerów poszczególnych sklepów. Jak czegoś nie ma to można zamówić - mówi mi sympatyczna sprzedawczyni, ale po tygodniu okazuje się ,że wcale nie, bo przykładowo "Apokalipsy Pana Jana" brak w magazynie. WTF?
« Ostatnia zmiana: 24 Marca 2010, 10:41:42 wysłana przez nasa3000 »
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Marca 2010, 12:19:30 »
Może Fabryka powinna sobie założyć internetowy sklep, tak jak Solaris. No chyba że już go ma, tylko o tym nie wiem :P
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Marca 2010, 12:26:05 »
Albo FS i tak wychodzi na swoje dzięki udanej współpracy z serwisami fanowskimi, a nie z plebixami z Empiku  ;)

* - czyli oderwanymi od rzeczywistości marketingowymi bubkami
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Marca 2010, 21:41:15 »
Cytuj
W szczecińskim Empiku widziałem całą szafkę wydawnictwa Solaris, a Fabryki tylko dwie no może trzy półki.
Cytuj
A ja myślałem że działy w empiku dzielą się na gatunki, a półki są alfabetycznie względem nazwisk autorów drogi nasa :P
Chodzi o to, że nie dzielą się na wydawnictwa... Więc te półki to tylko chyba hipotetyczne.

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Robert.J.Szmidt

  • V.I.P. 13S
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Marca 2010, 11:02:14 »
Z gatunku ciekawostki przyrodnicze: poszedłem do ępiku i zapytałem czy mają Alphę. Pani sprawdziła w komputerze i oznajmiła mi, że przyszedl, uwaga! jeden egzemplarz, ale go jeszcze nie wypakowali. To nie był ępik trzypółkowy na wsi przy GeEsie, tylko jeden z największych na śląsku. Nadzial 1 egz. dwa tygodnie po premierze nadal nie ma książki na półce (pozostałe tytuły FS z tego dnia były, w ilościach znacznie rózniących się od jednego egz.
Pytanie brzmi, jak jest w innych miastach? Możecie to sprawdzić u siebie?
www.robertjszmidt.pl - zajrzyj do pana Jana

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Marca 2010, 11:37:39 »
Ja napisałem 23 marca do centrali z zapytaniem czemu brakuje szafki z wydawnictwem FS. W odpowiedzi napisali, że jak nie ma jak jest. Byłem wczoraj w Empiku i takowa się pojawiła.(zrobili przeorganizowanie bo tam gdzie wcześniej była fantastyka są przewodniki krajoznawcze).  Ale "Alfa" tylko w jednym  egzemplarzu (już jej nie ma bo ją kupiłem :P) wciśnięta na samym dole ( szukałem jej 15 min do póki pani ekspedientka mi nie pomogła  >:( ) Myślałem, że premiery powinny byś bardziej wyeksponowane ::)  Ale chociaż jest już osobna witrynka ;)
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Robert.J.Szmidt

  • V.I.P. 13S
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Marca 2010, 12:05:20 »
Bardziej chodziło mi o wielkość nadziałów. Czy dostali jeden egz. czy więcej. Ta wiedza może okazać się bardzo przydatna przy kolejnych tytułach.
www.robertjszmidt.pl - zajrzyj do pana Jana

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Marca 2010, 12:13:45 »
No przecież napisałem, że tylko jeden egzemplarz mieli w Szczeinie ;)
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Robert.J.Szmidt

  • V.I.P. 13S
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Marca 2010, 14:55:27 »
No to już mamy dwa razy po jeden, tam gdzie statystycznie powinno być po co najmniej 10 :-)
www.robertjszmidt.pl - zajrzyj do pana Jana

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Marca 2010, 16:22:14 »
A może w centrali jest jakiś fan? I jeden egzemplarz mu nie wystarczy - do Empików wysyła po jednym egzemplarzu, a resztę kolekcjonuje w domu.  :D
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Marca 2010, 12:02:06 »
Empik w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku - miejsce raczej reprezentacyjne. Analiza:
- z dnia 26.III.2010
- zrobiona pod kątem dostępności książek z logiem Trzynastego Schronu
- a przy okazji czy coś "szmidtowego" można dostać (w końcu dwie już wydane książki i jedna nowość znaczek ma)

Wyniki:
- z Solarisa były "Kroki w nieznane" i "Dzieci Darwina"
- z Runy "Zabójca czarownic"
- z Fabryki Słów "Inkluzja" (choć to nie patronat)

Natomiast z książek RJS nie widziałem nic. A dziwne to trochę, bo pamiętam, że jak wyszła "Samotność Anioła Zagłady" to była mocno oczojebliwa. Za to co ciekawe, na takim "ołtarzyku" empicznej sali wyłożono ostatnie tomy przygód Jakuba Wędrowycza, które nowością to nie są. W Empiku przy dworcu PKP powinno być lepiej, bo tam znowuż książki z Fabryki Słów mają spore dwie półki i nowości zawsze są wrzucane pod tzw. rękę - ale nie sprawdziłem jeszcze jak jest teraz  8)
« Ostatnia zmiana: 28 Marca 2010, 12:04:58 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #31 dnia: 08 Kwietnia 2010, 19:40:32 »
Może tak trochę wykopuję, ale u mnie na wiosce sprawdziłem lokalne centrum handlowe i wychodzi na to:
- Traffic Club - 2 egzemplarze
- Matras - 3 Egzemplarze na wystawce "polecane nowości"

Czyli ogólnie to chyba największa dostępność u nas ;)

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #32 dnia: 08 Kwietnia 2010, 19:50:07 »
No to fajnie, za to cały czas nie dotarły do nas egzemplarze bądź nawet egzemplarz recenzencki. Stąd też cisza u nas na tym polu  ::) Chyba że RJS telepatycznie mi wyśle treść książki - w tym przypadku mogę się przyznać, że KKT ukończyłem  ;D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Robert.J.Szmidt

  • V.I.P. 13S
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #33 dnia: 08 Kwietnia 2010, 20:13:06 »
Ja nie mam na nich żadnego wpływu, jak widać na załączonych obrazkach empikowych. Ale zadzwonie jutro i pogonię FS.
www.robertjszmidt.pl - zajrzyj do pana Jana

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #34 dnia: 08 Kwietnia 2010, 20:23:41 »
Byle bez rękoczynów ;D My tam w całości, a ja na pewno lubimy FS, ale fajnie by było mieć "Alphę" i skrobnąć jej reckę, a nie tak, że tu niby dawanie lansu a tu a ni be, a ni me, a ni kukuryku.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #35 dnia: 08 Kwietnia 2010, 21:01:41 »
W Galerii Bałtyckiej w Gdańsku też jest empik i dzisiaj znalazłem tam 5 (słownie: pięć) egzemplarzy Alpha Team na półce ;]
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #36 dnia: 08 Kwietnia 2010, 21:30:10 »
WoW! To nieźle ;). Ja w sumie 5, w jednym centrum ale 2 różnych sklepach, jeszcze zwiedzę Matras na mieście i Empik.

A propos FS to z tego co pamiętam to chyba im się zmieniła osoba od promocji i trzeba po prostu poczekać aż się odnajdzie w tym wszystkim. Duże wydawnictwo, znaczy hmm... mały burdello bum bum.
No chyba, że mam jakieś słabe informacje ;P

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #37 dnia: 08 Kwietnia 2010, 21:35:37 »
Pięć na półce to taka normalna ilość. Np. Alpha Team w tej statystyce wyprzedziła inne książki FS na tej samej półce albo nawet wiele w tym samym regale :P
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!