Autor Wątek: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży  (Przeczytany 10149 razy)

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« dnia: 12 Marca 2010, 18:26:08 »

No i jest. Zacieszany tu i ówdzie już przed premierą – a to chociażby z tej okazji, że zawarte w nim opowiadania stanowią pewien dorobek polskiej twórczości pisarskiej opiewającej postapokalipsę – zbiór Alpha Team już trafił do sklepów. Za 393 strony, na których znajdziemy 9 opowiadań, przyjdzie nam zapłacić w granicach 30 złotych, no chyba że poczekamy (a właściwie wy poczekacie) na konkurs, w którym do zdobycia będą trzy egzemplarze tej pozycji (tak więc strzeżcie się i czekajcie na jego ogłoszenie). Tymczasem w zapowiedzi na stronie Fabryki Słów pojawił się jeszcze jeden, tym razem krótki, ale a to jak treściwy fragment jednego z opowiadań.

– Trafienie potwierdzone – zameldował Leon. – Lewe oko.
Z tyłu ktoś mlasnął z podziwu, ktoś inny gwizdnął, była to chyba Jill, ale Chris nie zwracał na to uwagi. Namierzył drugie dziecko. Rudawe, kręcone włosy wystające spod czapki zawirowały w celowniku na mocniejszym wietrze. Wziął poprawkę.

Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Marca 2010, 18:28:38 »
Na żywo okładka wygląda zupełnie inaczej (jeszcze fajniej) niż na obrazku :P
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Robert.J.Szmidt

  • V.I.P. 13S
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Marca 2010, 00:18:53 »
Z tą żywością to bym nie przesadzał, zajrzałem do katowickiego ępiku i pupa blada. Nie ma.
www.robertjszmidt.pl - zajrzyj do pana Jana

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Marca 2010, 00:50:54 »
Bo te empiki to tak reagują na premiery jak A'Tuin na drapanie po plecach...
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Marca 2010, 12:41:59 »
Dwa tygodnie temu zrobiłem rozpoznanie na odcinku dwóch Empików w Gdańsku (dworzec PKP oraz Galeria Bałtycka) gdy chodzi o książki ze schronowym znaczkiem. Tylko w jednym była książka z Fabryki Słów czyli "Samotność Anioła Zagłady" w liczbie sztuk 1, za to w pip książek z Solarisa.

Wnioski?

Albo Empik ma dobre układy z Solarisem a gorsze z Fabryką Słów, że ich książek nie wykładają na półki. Albo też książki z Fabryki lepiej schodzą, w tym te opatrzone nazwiskiem Szmidt  ;) Bo np. "Apokalipsy według Pana Jana" to już od ponad pół roku na półkach nie widziałem. Ale skoro coś dobrze schodzi to zapasy powinny być chyba uzupełniane  :-\
« Ostatnia zmiana: 13 Marca 2010, 12:47:04 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Marca 2010, 15:19:19 »
A nie można poszukać w księgarniach internetowych?
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Marca 2010, 16:40:49 »
Internet to inny system walutowy jest, a Empiku jak w każdej księgarni macanko książki zawsze możesz zrobić by przekonać się czy warto kasiorkę wykładać na nią.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Marca 2010, 10:43:21 »
I jak tam z dostępnością książki w Empikach? A może to jest tak jak w marketach, że pobiera się tam opłaty za lepsze eksponowanie produktów?  :-\
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Marca 2010, 11:00:29 »
Jeśli chodzi o Empiki to wygląda tak, że sam manager regionalnego Empiku w każdym mieście czy to Gdańsk, Przemyśl, Szczecin, Kocia dupka ...nie może robić zamówienia. Wszystko przychodzi z centrali z Warszawy i tam jakiś buc marketingowiec decyduje co do jakiego Empiku idzie. W ten sposób w Szczecinie nie ma pewnych pozycji. I gdyby nie urząd miasta to pewnie też nie było by półki z książkami o Szczecinie.
"Apokalipsy Pana Jana" nie ma - była kiedyś taka książka z dwie może sztuki były - mówi mi sprzedawczyni. " Samotność Anioła Zagłady " dostałem praktycznie "z pod lady" bo na magazynie leżała jedna gdzieś tam zakopana.
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Sakul

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 157
    • Kontestacja
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Marca 2010, 12:13:49 »
Taki troszkę offtop.

W ten sposób w Szczecinie nie ma pewnych pozycji. I gdyby nie urząd miasta to pewnie też nie było by półki z książkami o Szczecinie.

Z tego zdania wnioskuję, że urząd miasta wtrącił się, co ma sprzedawać prywatny sklep? Przecież to bez sensu  :-\ Jeśli nie opłaca mi się wystawiać na półkę książek np. o Szczecinie, to tego nie robię, bo będę mniej pieniędzy zarabiał, będzie mniejszy zysk i mniejszy podatek tak naprawdę pójdzie w łapy miasta, czy państwa.

Czegoś tu nie rozumiem.

Jeśli wystąpiła z mojej strony nadinterpretacja to proszę o zwrócenie mi uwagi (człowiek uczy się całe życie :) ).
Nie wszyscy Polacy byli dobrzy i szlachetni, nie wszyscy Żydzi niewinni, nie każdy Niemiec to zbrodniarz. - "Początek" Andrzej Szczypiorski


nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Marca 2010, 13:19:59 »
Na początku nie było tych książek w ogóle i nie dla tego, że nie schodziły, po prostu uznane były z nieważne. Miasto wystąpiło z prośbą do Empiku o taką półeczkę. I co? Okazało się, że schodzą jak buły. Niemcy je kupują jak makaron. Mieszkam w Szczecinie, przy granicy w poniemieckim mieście, którego 80% turystów to byli mieszkańcy Stetina oraz ich potomkowie, którzy dalej czują do niego miętę. Mówi się tutaj że Szczecin bardziej interesuje Niemców niż Polaków.  I do póki władza lokalna nie wystąpiła z prośbą do Empiku nie można było nabyć w nim przewodników ( i nie chodzi mi o mapy) oraz albumów ze zdjęciami Szczecina. Do tej pory w Empiku w Szczecinie nie udało się wrzucić gadżetów związanych z Floating Garden 2050 i nie można się doprosić. A pytają o nie przede wszystkim Niemcy. Wiem to, bo moja znajoma jest managerem w jednym z szczecińskich Empików  ;)
« Ostatnia zmiana: 23 Marca 2010, 13:22:29 wysłana przez nasa3000 »
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Marca 2010, 14:32:45 »
Czyli można rzec, że Empik czuje się jak korporacyjny monopolista, który wie lepiej co ludzie powinni kupować  ::)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Marca 2010, 15:01:19 »
Taa... dlatego cieszę się, że Media Mark otworzył dział z książkami.  Poza tym są jeszcze w Szczecinie inne księgarnie (na szczęście) i dużo saloników w hipermarketach. Raczej nie korzystam z Empiku bo, na dziale muza tylko nowości, albo klasyki i tylko popularne(jak jakiś wykonawca wyda nową płytę i jest znany i lubiany to od razu wciskają całą jego dyskografię). W szczecińskim Empiku widziałem całą szafkę wydawnictwa Solaris, a Fabryki tylko dwie no może trzy półki.
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Sakul

  • Mł. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 157
    • Kontestacja
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Marca 2010, 16:00:39 »
To jednak widać tu niekompetencje ludzi od badania lokalnego rynku. Rzeczywiście dziwne, że skoro jest na coś popyt to jest tego mało na półkach. Czuć tu jakiś spisek ;)
Nie wszyscy Polacy byli dobrzy i szlachetni, nie wszyscy Żydzi niewinni, nie każdy Niemiec to zbrodniarz. - "Początek" Andrzej Szczypiorski


Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Marca 2010, 16:15:34 »
A ja myślałem że działy w empiku dzielą się na gatunki, a półki są alfabetycznie względem nazwisk autorów drogi nasa :P

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Marca 2010, 16:39:56 »
No i bo nie czaję.  ??? Bo jeśli chodzi o książki to są jakieś tam działy fantazja, horror SF,historia, itd... , ale nie leżą w kolejności alfabetycznej. Gry są podzielone na konsole a nie alfabetycznie. Muzyka to tam nigdy nic się nie zgadza
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Marca 2010, 16:55:05 »
A ja myślałem że działy w empiku dzielą się na gatunki, a półki są alfabetycznie względem nazwisk autorów drogi nasa :P
No toś żeś źle myślał mości Rectum  :P Muzyka jak i ogólny podział książek to i owszem, ale szczegółowy to już nie. Mogłem wrzucić tego newsa z rozpoznania po kilku gdańskich Empikach, jak książki z logiem Schronu są dostępne, ale mi się nie chciało. Mielibyśmy dziś jakieś odniesienie w związku z sytuacją z "Alpha Team".

Jednak w moim przekonaniu Fabryka Słów wydaje ciekawszą literaturę i to ona powinna być bardziej oczojebliwa na półkach, a sprzedane egzemplarze powinny być uzupełniane. No chyba, że to Fabryce nie bardzo zależy na układach z Empkiem, jeśli w ogóle jakieś są  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Marca 2010, 18:54:58 »
No pamiętajcie też że nie ma sensu tego alfabetycznie układać - setki osób biorą to w łapy codziennie a potem odkładają. Chyba jedynie muzyka tak jest układana.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Marca 2010, 19:19:33 »
Czasami są takie alfabetyczne akcenty - np. książki jednego autora na jednej półce :P
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Robert.J.Szmidt

  • V.I.P. 13S
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Trafienie potwierdzone – Alpha Team w sprzedaży
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Marca 2010, 10:18:11 »
Z ciekawości zajrzałem do katowickiego empiku w Silesii - było nie było największegoc entrum handlowego na Śląsku. Ani śladu Alphy :-)
www.robertjszmidt.pl - zajrzyj do pana Jana