Autor Wątek: Metro 2033 ozłocone  (Przeczytany 11468 razy)

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Metro 2033 ozłocone
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Marca 2010, 20:15:01 »
Dr Rectum niestety, ale nie masz racji co do hakerów. Bardzo złą robotę robią media oraz naleciałości historyczne.
Zacytuję Wikipedię (chociaż jak już pisałem WIKIPEDIA KŁAMIE :P, ale tym razem jest bliska prawdy):
Haker (ang. hacker) – osoba, która szuka i ewentualnie wykorzystuje dziury bezpieczeństwa w oprogramowaniu komputerowym. Może też dzięki nim uzyskiwać dostęp do zabezpieczonych zasobów.

Osoby łamiące zabezpieczenia nazywa się też crackerami. Hakerzy skupieni w społeczności hakerskiej używają terminu cracker dla odróżnienia się od przestępców, z kolei crackerzy terminu haker używają na określenie włamywaczy sieciowych.
Zwróć uwagę na użycie określenia cracker.
Natomiast tutaj masz pierwotne (niestety coraz częściej deprecjonowane) określenie opisujące hakera
Większość hakerów jest w mniejszym lub większym stopniu związana z kulturą hakerską, jednak bycie hackerem oznacza przede wszystkim wysokie umiejętności techniczne.

Podsumowując, warto zapoznać się z prawidłowym użyciem słów. Przykład z innej beczki: bynajmniej/przynajmniej używane naprzemiennie -- często w złym kontekście.

PS Twoja zadziorność wypowiedzi dość mocno zaważyła na moim zabraniu głosu (zabraniu klawiatury(?) :P) w tym temacie. Gdyby nie to, pewnie nawet bym nie zwrócił uwagi na ten temat, ale denerwuje mnie pewna maniera "nietykalny przez internet". Teraz rozumiem już Twój sposób postępowania, więc na przyszłość postaram się wziąć na to poprawkę.
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Metro 2033 ozłocone
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Marca 2010, 20:38:33 »
Ja jestem nietykalny też live  :-X.

Gdybym nie był w temacie to bym nie pisał. To jak się mówi na podwórku, że ktoś jest hakerem to jedno, ale samo słowo hacking na pewno nie jest określeniem kogoś o wysokich umiejętności technicznych, bo w tym przypadku mój ojciec jest hakerem gazrurki i tokarki. Pewnie na przestrzeni wieków powstało jakieś spolszczenie tego tytułu, ale oryginalne jest nie polskie i odnosi się do tematu sieci i systemów, a raczej ich łamania. Media jak najbardziej przekazują prawidłową nazwę.

Ja jako, że znam paru naprawdę uczonych którzy obracali sie w temacie(administratorzy sieci głównie), to znam trochę "tego i owego" i trzymam się pierwotnego znaczenia tego terminu. Uważam, że jest on najbardziej trafiony z wszystkich innych.

Nie opieram się o wiki, nie lubię jak ktoś się opiera, tak samo jak nie lubię postów z przecytowanym jednym zdaniem z czyjejś wypowiedzi, gdzie osoba cytująca odpowiada w sumie na tylko jedno zdanie. Forum bardziej traktuję jako rozmowę, nie internetowe kozaczenie gdzie mogę sobie użyć quote i szybko kogoś zgasić odpowiadaniem jednym zdaniem na jednym zdanie... nie mówię tutaj ad personam tylko piszę na przyszłość, aby potem ktoś nie robił mi takich świństw.

Aha i najbardziej nie lubię jak widać, że ktoś opiera się o wiki, a ta osoba utrzymuje, że tak nie jest. Nie znam, nie widziałem to nie wiem. Jak wydaje mi się, że wiem bo przeczytałem kiedyś gdzieś tam to nie upieram się przy tym tylko piszę "gdzieś, kiedyś, dawno temu przeczytałem".

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Metro 2033 ozłocone
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Marca 2010, 21:19:41 »
Dr Rectum rozumiem, że z tym cytowaniem, to pijesz do mnie? :) Wiki użyłem na szybko, bo nie miałem czasu na szukanie etymologii słowa haker. Jednakże, żeby Tobie pokazać o co chodzi z tym, zwróciłem się w stronę Richarda M. Stallmana, który obecnie uważany jest za jednego z najsłynniejszych hakerów świata -- i wcale nie chodzi tutaj o łamanie zabezpieczeń.
Żeby nie cytować za dużo (i nie kozaczyć ;) ) podam zatem odnośnik do książki W obronie Wolności: Dodatek B - Hak, hakerzy i hakowanie, w którym wyjaśnione jest pochodzenie wcześniej wymienionych słów.

edycja:
Korzystać z Wikipedii trzeba z głową, żeby nie zbatucić.
« Ostatnia zmiana: 08 Marca 2010, 21:50:05 wysłana przez szmergiell »
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Metro 2033 ozłocone
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Marca 2010, 22:57:57 »
Z cytowaniem pije do cytujących, nie do ciebie ;). To jest naprawdę denerwujące... jak chcesz to ci pokarzę kiedyś, a sam się przekonasz.

Co do tego hakowania, hakingu czy co ty tam jeszcze wyciągniesz, to zaczynam zauważać, że dla wielu ludzi pojęcie haker oznacza co innego. Ja się widocznie wychowałem w gronie znawców tych ivil madafakahakerów. Jednak dalej nie wiem jaki związek mają "hakerzy" z grami komputerowymi i ich ver. 1.0? Co żartobliwego jest w tej magicznej liczbie? Dla mnie to jest określenie crackerskie. Jak ludzie crackują gry to biorą pod uwagę te numerki. Dla mnie to raczej nic nie znaczy, jak wychodzi łatka to mam numerek wyżej, dla hakera to znaczy że ma grę z mniejszą ilością błędów, ale czy oni o tym tak trąbią i sejmiki urządzają ;).

BTW: To "Misznik" nie był jedynym ultimate haxorem, panem soszial endżajneringu,kopania dupy i żucia gumy? Ten koleś co napisał tamtą książkę to jakoś tak nie obił mi się o uszy...

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Metro 2033 ozłocone
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Marca 2010, 10:57:12 »
No ale hakerzy to dalej nic innego jak osoby łamiące zabezpieczenia i są to osoby związane z siecią.

Większość hakerów zajmuje się po prostu programowaniem dla programowania, z tego tylko część skupia się na programowaniu na potrzeby internetu, a już tylko ułamek na zabezpieczeniach i to nie zawsze w złych celach (np. White Hat Security Hacker).

Programy tworzą programiści, crackerzy je crackują.

Programiści programują za kasę, hackerzy programują z pasji, a crackerzy je crackują.

W 2 sprawach tutaj nie miałeś racji...

Błahaha :D! Tylko ty tak uwarzysz...

i nikt mi nie wciśnie kitu, że hakerzy piszą gry czy je łamią, albo nawet że cokolwiek z nimi mają wspólnego(chyba, że grają w gry).

Hackerzy skupiają się głównie na kwestiach systemowych i oprogramowaniu użytkowym a nie jakichś dennych grach, zaś do najsłynniejszych dzieł hackerów należy między innymi projekt GNU/Linux, czy spora część architektury internetu, oraz wiele wiele innych... jeśli już o tym mowa to sam M$ zatrudnia sporą grupę hackerów do prac z Asemblerem.

Ja tutaj nikogo nie atakuję, po prostu taki mam zadziorny styl wypowiedzi...

Nie sądzę by ktoś odebrał to jako zadziorność...

o czym Rezro zdołał się zresztą przekonać. Tutaj po prostu mu pokazałem, że nie ma racji, bo nie miał.

Czy ja czegoś tu nie za uwarzyłem? Bo nie mam pojęcia o czym mówisz?

Gdybym nie był w temacie to bym nie pisał.

Nie tylko ty jesteś w temacie... ale bywają rożne szkoły.

To jak się mówi na podwórku, że ktoś jest hakerem to jedno, ale samo słowo hacking na pewno nie jest określeniem kogoś o wysokich umiejętności technicznych...

Szmergiell powiedział ci przecież że Wikipedia kłamie? Jak już mówiłem wcześniej: Hackerzy to Geek'owski klub maniaków komputerowych, tak więc nie "wysokie umiejętności" czynią cię Hackerem, lecz uznanie ze strony społeczności (a do tego trzeba mieć wybitne zdolności programistyczne).

Pewnie na przestrzeni wieków powstało jakieś spolszczenie tego tytułu, ale oryginalne jest nie polskie i odnosi się do tematu sieci i systemów, a raczej ich łamania.

Po Polsku tytuł Hacker, to Haker (no chyba że jesteś purystą i dla ciebie Krawat to "Męski Zwis")... a jeśli chodzi o oryginalne znaczenie to określa ono Maniaka Komputerowego z MIT robiącego kawały na uniwersyteckich serwerach ... no ale skoro jesteś purystą to uznasz zapewne tylko tłumaczenie "Grypsiarz".

Media jak najbardziej przekazują prawidłową nazwę.

W mediach spotykam się z poprzeplatanymi obiema wersjami więc nie sądzę by wiedziały one o czym mówią.

Ja jako, że znam paru naprawdę uczonych którzy obracali sie w temacie(administratorzy sieci głównie), to znam trochę "tego i owego" i trzymam się pierwotnego znaczenia tego terminu. Uważam, że jest on najbardziej trafiony z wszystkich innych.

No jeśli uważasz za kompetentne źródło Ladmin'ów to nie mamy o czym dyskutować. Szczególnie że z tego co mi wiadomo Polskie środowisko Hakerskie działa dość aktywnie na uczelniach.

Co do tego hakowania, hakingu czy co ty tam jeszcze wyciągniesz, to zaczynam zauważać, że dla wielu ludzi pojęcie haker oznacza co innego.

To fakt, niemniej chyba mamy prawo wymagać prawidłowych definicji?

Ja się widocznie wychowałem w gronie znawców tych ivil madafakahakerów.

Mówiąc o "ivil madafakahakach" mówisz zapewne o crackerach, ale zauważ że nawet w Wikipedii napisali że środowisko to inaczej (czytaj: błędnie) interpretuje słowo Hacker.

Jednak dalej nie wiem jaki związek mają "hakerzy" z grami komputerowymi i ich ver. 1.0?

Jakoś inni byli w stanie zrozumieć o czym mowa, więc nie miej pretensji do mnie.
« Ostatnia zmiana: 09 Marca 2010, 15:22:39 wysłana przez Rezro »

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Metro 2033 ozłocone
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Marca 2010, 20:15:12 »
Co pisałem o cytowaniu pojedynczych zdań? Nawet tego badziewia nie czytam, bo już pisałem że działa mi to na nerwy. Pisząc cokolwiek w ten sposób prowokujesz mnie tylko do kłótni i powiększasz moją negatywną opinię o twoim sposobie wypowiedzi i udowadniania nie zawsze zgodnych z prawdą tez. Tyle w temacie...
« Ostatnia zmiana: 09 Marca 2010, 20:19:40 wysłana przez Dr Rectum »

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Metro 2033 ozłocone
« Odpowiedź #26 dnia: 09 Marca 2010, 20:34:05 »
Możesz sobie uważać co chcesz, ale to nie mój styl budzi tu zastrzeżenia i to nie tylko z mojego punktu widzenia.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Niemcy mnie biją!
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Marca 2010, 02:00:11 »

Jakkolwiek statyczna w swoich manierach, dosyć umiarkowania w dążeniu do czegokolwiek innego niż – tutaj posłużę się cytatem „latanie z gołą dupą po lesie”, tudzież rzucanie kamieniami w zapaleńców spod Mitycznego Muru, PSP, rozumiana we wszechświecie jako Polska Scena Postapokalipsy znów udowadnia, że na swoim łonie żywi wielkich modderów, znakomitych redaktorów, a ówdzie zdarzy się czasem nawet najprzenikliwszy z umysłów – wizjoner.

Nieprzeniknione antagonizmy zuchwale dawały się we znaki cnej i świetlistej powłoce spowijającej padół konwersujący o konwencjach futuryzmu. Zwłaszcza tych, które jako sedno ujmowały eskalację przemocy na tyle wielką, że aż zdolną obrócić wniwecz cały znany dotąd świat. Dokąd zmierzała sama bohaterska gromada, na co dzień rozwikłująca zagadki przyszłości, wiadomo nie było, ale piekielne ogary Tartaru ubiegały się o dusze jej członków. Na tyle chyba biegle i sprytnie wykorzystując swoje trzy łby, że – za przykładem Hydry – miast po każdym ugodzeniu widelcem  obumierać, dzieliły się na wiele. A że – jak to mądrość ludowa rzecze – ludzi na świecie przybywa, ale inteligencji pozostaje tyle samo (tudzież M. Wolski „Odżywka”, 1984), kąsanie wzajemne podmiotów sporu było coraz bardziej głuche i bezzębne. Może z tego powodu coraz chętniej się do niego zabierali, bowiem jakby tak doświadczyć ukąszenia – dajmy na to – starca, którego białe elementy jamy ustnej dawno już wybrały się na wycieczkę krajoznawczą, nie zważając na przymioty „mojej małej ojczyzny” – no więc jeśliby takiego ukąszenia doświadczyć, to rychło mogłoby się okazać, ze to nie jest wcale gryzienie, tylko ssanie. No a, będąc oczywiście dalekim od wszelkich cukierniczo-słodkościowych sugestii, gdyby tak trafić w – nazwijmy to – czuły punkt, to czy taki rodzaj kontaktu nie połechtałby zacnych bohaterów bardziej niż poszarpał?

- Owszem – powiedziała Polska
- A idź pan w ch… - powiedzieli Polacy
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Metro 2033 ozłocone
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Marca 2010, 02:03:58 »
@ Rezro i Dr Rectum

No dobra panowie, tu nie Shamo by bawić się w jakieś klatki czy bu...bary.

Mnie cytowanie po jednym zdaniu osobiście wkurwia, bo choć nie odnoszę tego do Ciebie Rezro, to nóż mi się w kieszeni otwiera jak sobie przypomnę mądrali z tegoż forum, które swoim obiektywizmem i przenikliwością łapały innych za słówka.

A że nadal cierpię na syndrom sieroty po Shamo i tęsknię za dawnymi tam czasy (opada mi to wykładniczo, ale nadal coś siedzi) to pozwolę sobie zamknąć ten temat co byście ochłonęli, a ja nie musiał się denerwować i odgrzewać swoje sentymenty o jakiejś "scenie" i innym tego typu gównie  :-*

@Jasiu
WTF??  ???

 ;D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Metro 2033 ozłocone
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Marca 2010, 02:05:30 »
Łe, panie - zamknąłeś, a ja tutaj się chciałem doedukować  :'(
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Metro 2033 ozłocone
« Odpowiedź #30 dnia: 10 Marca 2010, 02:12:08 »
A idź Pan w h...j z takim edukowaniem   >:(

To tak samo jak na Shamo - skoro poruszyłem wątek tego forum - edukowano innych, poprzez publiczne roztrząsanie czy komuś się należy ostrzeżenie czy nie. Zbierali się wtedy wówczas cyniczni "popkorniarze", którzy lubili obserwować takie dyskusje, oraz stado przymilnych kundli, które chcąc podlizać się administracji, kąsały oskarżonego  ::)

Czekaj, aż by tutaj zjawili się jacyś stronnicy Rezra albo Rectuma i zaczęła by się pyskówka (do pełni szczęścia brakuje tylko jakiegoś Vermina albo niejakiej forumowej trolki psychotique). A przecież jedynymi osobami na tutaj, które mogą mieć swoich zwolenników, jest cała stała załoga Trzynastego Schronu, a nie poszczególni użytkownicy  :-[
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Metro 2033 ozłocone
« Odpowiedź #31 dnia: 10 Marca 2010, 02:15:02 »
Czekaj, aż by tutaj zjawili się jacyś stronnicy Rezra albo Rectuma i zaczęła by się pyskówka

Cholera, przejrzał mnie  :-X
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Metro 2033 ozłocone
« Odpowiedź #32 dnia: 10 Marca 2010, 02:18:01 »
Rezro i Rectum to mieszanka wybuchowa, więc niech obaj chłopcy ochłoną trochę  :)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Metro 2033 ozłocone
« Odpowiedź #33 dnia: 10 Marca 2010, 02:18:52 »
Ale nie wyrzucisz mojego newsa o Niemcach? ;]
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8804
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Metro 2033 ozłocone
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Marca 2010, 11:15:11 »
A co ja, sprzątacz jestem by coś wyrzucać? >:(

 :P
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.