Autor Wątek: Metro 2033 ozłocone  (Przeczytany 11511 razy)

Uqahs

  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1002
  • Extraterrestrial
    • Trzynasty Schron
Metro 2033 ozłocone
« dnia: 07 Marca 2010, 14:25:41 »



Produkcja studia 4A Games uzyskała złoty status, czyli tłumacząc na język normalnych ludzi - trafiła do tłoczni. Oznacza to, że pozostało nam jedynie czekać na premierę gry - do 19 marca. Przy okazji tych wieści, w sieci ukazał się kolejny trailer. Okazuje się, że w moskiewskim metrze straszy, a niematerialne byty manifestują swą obecność w różnoraki sposób. Miłego oglądania.

Przy okazji przypominam o trwającym konkursie, w którym możecie wygrać m.in. jeden z trzech egzemplarzy gry Metro 2033.


Źródło: Shacknews

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Metro 2033 ozłocone
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Marca 2010, 15:02:47 »
Produkcja studia 4A Games uzyskała złoty status, czyli tłumacząc na język normalnych ludzi - trafiła do tłoczni.

Chyba masz na myśli status RTM który to oznacza uznanie wersji za stabilną i wysłanie do tłoczni, bo jakoś mi się nie chce wierzyć by grę robili hakerzy dla których gotowa do użycia jest tylko wersja ostateczna (czyli Wydanie Gold).

PS: Jeśli już o tym mowa to oprócz Wydania Gold (wersji ostatecznej), wyróżniamy jeszcze coś takiego jak Wydanie Silver, czyli późne mocno poprawione wydanie BOX, oraz Wydanie Premierowe zawierające wersję RTM.
« Ostatnia zmiana: 07 Marca 2010, 15:31:13 wysłana przez Rezro »

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Metro 2033 ozłocone
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Marca 2010, 15:50:12 »
Złoty status też się używa panie mądraliński. RTM jest Angolskie, a złotego statusu używamy w Polsce.

Nie wiem natomiast co hakerzy mają do wersji gold, silver czy superseller... ja mam kilka i nie nazywam siebie takowym. Dla mnie to są takie tanie wersje, lub ew. z dodatkami i też wychodzą tanio. Więc raczej takie tombakowe są ;)

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Metro 2033 ozłocone
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Marca 2010, 16:19:55 »
Złoty status też się używa panie mądraliński. RTM jest Angolskie, a złotego statusu używamy w Polsce.

Może i tak, ale ja tam nigdy nie spotkałem się z żadnym "złotym statusem" w przeciwieństwie do zawierających wersje ostateczne "złotych wydań" i zawierających wersje RTM "wersji premierowych".

Nie wiem natomiast co hakerzy mają do wersji gold, silver czy superseller... ja mam kilka i nie nazywam siebie takowym. Dla mnie to są takie tanie wersje, lub ew. z dodatkami i też wychodzą tanio. Więc raczej takie tombakowe są ;)

To że nie umiesz czytać ze zrozumieniem to już nie mój problem. No ale żeby nie być niemiły wyjaśniam: Hakerzy uznają za gotowe (nadając im oznaczenie 1.0) dopiero wersje ostateczne.

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Metro 2033 ozłocone
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Marca 2010, 00:21:46 »
Hakerzy czy crackerzy bo to naprawdę duża różnica?? Z tego co wiem to crackerzy... raczej nie jednostki lecz grupy crackerskie... w sumie to ogólnie scena. Nie Squonk, nie twoja scena postapo  :-*
Znowu fail misiu puchaty  ::)

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Metro 2033 ozłocone
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Marca 2010, 00:29:14 »
Ej, chłopcy, ale co sobie mną buźki wycieracie? A zwłaszcza Rectum?  ???

W dobrym kontekście czy też złym - nie ma żadnej różnicy - bo dobrze wiecie, że nienawidzę pupilstwa, a głaskać po główce i cytowany lubię być tylko wtedy, kiedy na to sam pozwolę. Więc proszę niczego nie podkreślać i nie powoływać się na moje zdanie, jeśli nie odnosi się ono do dyskusji w której nie biorę udziału  :)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Metro 2033 ozłocone
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Marca 2010, 06:27:00 »
Ja sobie nikim tutaj nie wycieram :P. Tak tylko podkreśliłem coby nikt słowa nie zrozumiał opacznie :P

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Metro 2033 ozłocone
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Marca 2010, 07:40:16 »
Przed zajrzeniem do tego tematu "złoty status" oznaczał dla mnie jakieś nagrody dla Metro2033 -- coś w stylu polskiej złotej płyty w kręgach muzycznych. Dlatego dziwię się na takie określenie. Przychylam się do opinii Rezro, bo określenie RTM -- ready to manufacture, jest szeroko stosowane, w przeciwieństwie do "złotych statusów".
Hakerzy czy crackerzy bo to naprawdę duża różnica?? Z tego co wiem to crackerzy... raczej nie jednostki lecz grupy crackerskie...[cut]
Coś mi się wydaje, że to ty w tym momencie dałeś ciała, bo nie rozróżniłeś pewnej podstawowej rzeczy. Rezro pisząc hakerzy miał na myśli wysoce zaawansowanych programistów, którzy tworzą oprogramowanie. Stąd wydanie złote oznacza dla nich wysoce stabilną wersję 1.0. Natomiast crackerzy, to osoby, które zajmują się łamaniem zabezpieczeń, w tym konkretnym przypadku może oznaczać to obejście zabezpieczeń przed nieautoryzowanym kopiowaniem gry. Dlatego pomieszałeś, zamerdałeś i wstrząsnąłeś na koniec bez znajomości terminologii. You fail!
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Metro 2033 ozłocone
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Marca 2010, 10:17:41 »
Hakerzy czy crackerzy bo to naprawdę duża różnica??

A jakże! To dwie zupełnie różne rzeczy! Hakerzy to Geek'owski klub maniaków komputerowych wywodzący się z MIT, który to obecnie ma charakter międzynarodowy (dodajmy że działa oficjalnie). Zaś Crackerzy to cyberprzestępcy zajmujący się łamaniem zabezpieczeń. By być ścisłym dodam że istnieje niewielka grupa tzw. (White/Grey/Black Hat) Security Hacker's zajmujących się między innymi crackingiem, niemniej poza tymi wyjątkami większość Crackerów nie ma z Hackerami nic wspólnego.

Stąd wydanie złote oznacza dla nich wysoce stabilną wersję 1.0.

Dzięki za zrozumienie, ale muszę się do tego fragmentu wtrącić. Otóż (co powszechne) nie należy mylić pojęcia "wydania" odnoszącego się do dystrybucji pudełkowych, a "wersji" odnoszącego się do jakości oprogramowania. Sedno pomyłki leży w tym że w wydaniach tzw. "złotych" znajdują się ostateczne wysokostabilne wersje oprogramowania, które to dla hakerów dopiero zasługują na numerek 1.0.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Metro 2033 ozłocone
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Marca 2010, 11:44:56 »
Nie ma mnie przez weekend, to się już jakieś obrazoburstwa dzieją (biedny Squonk  :-*)
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Uqahs

  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1002
  • Extraterrestrial
    • Trzynasty Schron
Odp: Metro 2033 ozłocone
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Marca 2010, 12:21:24 »
Kilka razy spotkałem się z polskim określeniem "złoty status". Wszędzie na świecie trąbią, że "Metro 2033 goes gold" - to czemu ja nie mam stosować polskich odpowiedników tego określenia? Zwykły czytelnik prędzej zainteresuje się newsem, bo pisanie o złocie bardziej działa na wyobraźnię niż tajemniczy skrót RTM. Tym bardziej, że Golden Master jest zwykle wersją RTM (tak przynajmniej twierdzi wikipedia, ale ja się nie znam :)).

http://en.wikipedia.org/wiki/Development_stage#RTM:
Cytuj
The term "release to manufacturing" or "release to marketing" (both abbreviated RTM)—also known as "going gold"—is used to indicate that the software has met a defined quality level and is ready for mass distribution either by electronic means or by physical media.

http://en.wikipedia.org/wiki/Golden_master
Cytuj
The Golden Master is usually the RTM (released to manufacturing) version, and therefore the first public/commercial version. It represents the development stage of "RTM" (Release To Manufacturing), often referred to as "going gold", or "gone golden".

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Metro 2033 ozłocone
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Marca 2010, 12:37:16 »
Uqahs WIKIPEDIA KŁAMIE!!! Toż to spisek sadomasochisty... tzn. masoński, że tak tam jest napisane.
Przyznaję rację: złoto bardziej przyciąga, aniżeli RTM :> Ja natomiast siedzę w klimatach oprogramowania, stąd moja wiedza o RTM jest większa niż o "going gold".
Zabrałem w temacie głos, bo wkurzyła mnie reakcja Dr Rectum, który zaczął failować na prawo i lewo i zaatakował Rezro. Było to dość podobne do podstawówki i wytykania siebie palcami -- a ty masz krzywe zęby. Można zmieszać rozmówcę z błotem w taki sposób, że jeszcze ci za to podziękuje, a można w stylu przedszkolnym. Starajmy się poprawiać kulturę i zachowywać na poziomie.
Pamiętajcie, że "za internetem" siedzi żywy człowiek.
« Ostatnia zmiana: 08 Marca 2010, 12:39:50 wysłana przez szmergiell »
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Metro 2033 ozłocone
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Marca 2010, 12:50:21 »
Popieram przedmówcę ;]
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

nasa3000

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 891
  • Bring on the Apocalypse
    • Dark Side Of Design
Odp: Metro 2033 ozłocone
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Marca 2010, 16:34:45 »
A ja wolę gdy coś jest złote, później osiąga status platynowy, a jeszcze później status statusów - podwójnie platynowy.
Wtedy wiem, że płyta się podobała - bo sam nie mam zdania.  :P Kłucie się dalej (ja was nie podjudzam) chętnie popatrzę jak się tłuczecie pluszakami po głowach, ale nie tutaj  ::).
Dzień dobry, wszyscy umrzemy!
    "...Zawsze się zastanawiałem jak to by było wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie o zombie. Poszedłem więc do lokalnego domu starców, ukradłem wszystkie wózki inwalidzkie i kule. Podłożyłem ogień i czekałem na zewnątrz z łopatą i bejsbolem..."

Zagłoba

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Prima Polonia, indopo i cristiani
Odp: Metro 2033 ozłocone
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Marca 2010, 18:14:01 »
Ja tam od wielu lat, w każdym większym serwisie traktującym o grach komputerowych spotykałem się, że jakaś gra została ozłocona i nie wzbudzało to większych kontrowersji. Skoro więc wszyscy wiedzą o co chodzi, to gdzie leży problem?

Zamiast się tutaj spierać o pierdoły, chodźmy na piwo i tyle.

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Metro 2033 ozłocone
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Marca 2010, 18:45:27 »
Zagłoba stawiasz? To ja już biegnę :)
Nie chodzi o sam fakt spierania się, bo to przecież leży w ludzkiej naturze. Chodzi raczej o sposób, w jaki to zostało przeprowadzone.
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

Zagłoba

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Prima Polonia, indopo i cristiani
Odp: Metro 2033 ozłocone
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Marca 2010, 18:59:25 »
Cytuj
Zagłoba stawiasz? To ja już biegnę

Jeżeli dojedziesz szybko do miejsca elekcyji władców Polskich, do wsi Wola pod Warszawą - to zapraszam. Tylko musisz się śpieszyć, ciepłego piwa nie lubię tak samo jak zimnych kobiet, więc może się okazać, że Twój kufelek został w niewyjaśniony sposób osuszony ;]

Cytuj
Chodzi raczej o sposób, w jaki to zostało przeprowadzone.

No to Rectum stawia piwo jako prowodyr kłótni i sprawa zamknięta. Oj... jak to ładnie się układa niczym dłoń w rękawiczce!

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Metro 2033 ozłocone
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Marca 2010, 19:01:52 »
Zagłoba ewentualnie to ty możesz, z tym stawianym przyjechać do miasta pierwszych Piastów, jakim jest Poznań, a przy okazji zgarnąć Rectuma, który zasponsorował nam właśnie niezły wieczór w pubie }:>
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Metro 2033 ozłocone
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Marca 2010, 19:37:41 »
Aha! Już wiem o co tu chodzi!

Wychodzi na to że "Golden Master" to specjalna płyta (tzw. Master) z wersją RTM którą przekazuje się do tłoczni. Owa dziwna nazwa wywodzi się stąd że Apple w swoim czasie stosowano w tym celu dyski autentycznie zrobione ze złota... teraz pozostała po tym nazwa i potoczne określenia w stylu "going gold" ("ozłocenie") określające rozpoczęcie procesu tłoczenia... a więc określenie to nie ma żadnego z związku z "Złotymi Wydaniami" jak mi się wcześniej wydało.

Tak więc mój błąd, zwracam honor Uqahs'owi i było fajnie się czegoś dowiedzieć nowego ;).

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Metro 2033 ozłocone
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Marca 2010, 19:56:47 »
No ale hakerzy to dalej nic innego jak osoby łamiące zabezpieczenia i są to osoby związane z siecią. Programy tworzą programiści, crackerzy je crackują. W 2 sprawach tutaj nie miałeś racji i nikt mi nie wciśnie kitu, że hakerzy piszą gry czy je łamią, albo nawet że cokolwiek z nimi mają wspólnego(chyba, że grają w gry).

Ja tutaj nikogo nie atakuję, po prostu taki mam zadziorny styl wypowiedzi... jedni już go załapali, a inni jeszcze się uczą. Gdybyście nie brali tego posta tak bardzo(szmergiel, rezro) do siebie to byście zrozumieli o co chodzi. Jak jestem na kogoś zły i mam do niego "ALE" to rzucam bardziej wymyślnymi słowami niż misiu puchaty, o czym Rezro zdołał się zresztą przekonać. Tutaj po prostu mu pokazałem, że nie ma racji, bo nie miał.

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"