Autor Wątek: Klimatyczne propozycje! Top 13 kawałków do schronu  (Przeczytany 42451 razy)

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Klimatyczne propozycje! Top 13 kawałków do schronu
« Odpowiedź #40 dnia: 03 Grudnia 2010, 15:51:37 »
Nie no jasna sprawa, ja z kolei mam wstręt do półśrodków typu "gramy metal, ale taki lajtowy z melodia bo nie mamy jaj aby porządnie przyjebać"  :rad Ale pierwszy link ujdzie, do FF mam sentyment z czasów buntowniczej młodości ;p

Pilarious

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 350
  • Mister Handy
    • TENACIOUS D
Odp: Klimatyczne propozycje! Top 13 kawałków do schronu
« Odpowiedź #41 dnia: 11 Stycznia 2011, 23:06:39 »

Grosswick

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 432
  • Jestem betonem i jestem z tego dumny!
Odp: Klimatyczne propozycje! Top 13 kawałków do schronu
« Odpowiedź #42 dnia: 26 Marca 2011, 13:08:48 »
Pomyślałem, że w jakiś sposób można to zaliczyć do klimatów. W końcu jest o manipulacji i rasizmie.
gadulec: 5765578
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a Zombie Zombie Zombie"

Pandemon

  • Gość
Odp: Klimatyczne propozycje! Top 13 kawałków do schronu
« Odpowiedź #43 dnia: 26 Marca 2011, 15:47:41 »
Cóż, mi się z klimatami postapo kojarzy akurat to:

Czyli Grechuta i jego "Może usłyszysz wołanie o pomoc" ;)

PanZłocki

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Klimatyczne propozycje! Top 13 kawałków do schronu
« Odpowiedź #44 dnia: 28 Marca 2011, 16:15:37 »
Pod "klimaty" można chyba podciągnąć coś takiego: http://www.jamendo.com/pl/album/81482 i może http://www.jamendo.com/pl/album/4159 Ogólnie na stronce jest sporo fajnych rzeczy, a do tego i darmowo i legalnie, tylko trzeba poszukać.
Z cięższych rzeczy to tak mi się jeszcze skojarzył album Dehumanizer Black Sabbathu [na przykład kawałek:
]. W sumie to już nie TEN Black Sabbath (którego kawałki, np.: War Pigs
też można podpiąć pod klimaty), ale warto posłuchać.
2razy2 nie równa się 5!
A może jednak...
http://cobytujeszcze.wordpress.com/

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Klimatyczne propozycje! Top 13 kawałków do schronu
« Odpowiedź #45 dnia: 28 Marca 2011, 17:57:31 »
Co prawda kawałek z horroru klasy C, ale może przypadnie do postapokaliptycznego gustu ;)
Wersja odnowiona w zeszłym roku

PanZłocki

  • Kapral
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Klimatyczne propozycje! Top 13 kawałków do schronu
« Odpowiedź #46 dnia: 04 Kwietnia 2011, 19:07:18 »
Tak mi się jeszcze przypomniał kawałek zespołu Saxon - "Fire in the Sky"
. Nuklearna zagłada bez zbędnych metafor 8)
« Ostatnia zmiana: 04 Kwietnia 2011, 23:05:57 wysłana przez PanZłocki »
2razy2 nie równa się 5!
A może jednak...
http://cobytujeszcze.wordpress.com/

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Klimatyczne propozycje! Top 13 kawałków do schronu
« Odpowiedź #47 dnia: 19 Kwietnia 2011, 01:07:06 »

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

toga5

  • Knight of Ni
  • *
  • Wiadomości: 836
  • идиот pиот

Nightmaster

  • Nocny strażnik
  • St. chorąży
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Betonowa konserwa i ten od rila
Co Cię nie zabije to zabije Cię co innego

Cichutki Spec

  • ...od psychotroniki
  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • Przyczajony snajper, ukryty zbok
Odp: Klimatyczne propozycje! Top 13 kawałków do schronu
« Odpowiedź #50 dnia: 02 Września 2011, 14:18:29 »
Jeden z najbardziej wzruszających mnie utworów - zarówno w klimatach, jak i w ogóle:



Zarówno tekst, jak i całość wykonania (melancholijna linia melodyczna, zawodzący, jakby mantrowy śpiew, niczym opłakiwanie cywilizacji, co się zgadza ze słowami, fenomenalny IMO wokal frontmana, de Meyera, wreszcie, zawarte w chrapliwych melorecytacjach emocje) - zwalają mnie osobiście z nóg. Jest to dla mnie prawdziwa pieśń apokaliptyczna i ta dosłowność, którą mamy (powtarzające się "Crash!") bardzo tu pasuje. Cała płyta "Weird News From Uncertain Future" to dosyć pesymistyczna wizja nasza świata za ileś lat.  Zresztą, Humanity jest jeszcze bardziej wymowne, zwłaszcza z tekstem:



Their demons come as friendly angels
(...)Their satans talk like men of peace
They live in jail, say they’re happy
As long as the jail is nice and comfy

Humanity is a disease
Is a disgrace, a bane, a plague
Unkind and violent
(...)


Nawet jeśli ktoś nie przepada za elektroniką, to jest akurat ta jej odmiana, która może się spodobać szerszej publiczności- nieagresywna, przemyślana, refleksyjna. :)

Makotnik

  • Mł. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 649
Odp: Klimatyczne propozycje! Top 13 kawałków do schronu
« Odpowiedź #51 dnia: 03 Września 2011, 10:12:41 »
Skoro tak, to może spodobać Ci się to:


A toto moja propozycja - śpiewający pan, którego razi światło (zwróćcie uwagę na scenografię i choreografię, hehe):

&feature=related
« Ostatnia zmiana: 03 Września 2011, 10:21:06 wysłana przez Ordynus »

Cichutki Spec

  • ...od psychotroniki
  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • Przyczajony snajper, ukryty zbok
Odp: Klimatyczne propozycje! Top 13 kawałków do schronu
« Odpowiedź #52 dnia: 03 Września 2011, 15:20:50 »
Pierwsza propozycja przepiękna i faktycznie w moich klimatach, spodobała mi się bardzo. Druga - bardzo ciekawa, psychodeliczna, dokładnie tak mogliby śpiewać pustynni wojownicy "na popasie". 8)

Die Sektor - Revelation None:



Zespół trudno sklasyfikować w prosty sposób, nawet na scenie DI, która już zaczyna zjadać własny ogon. Próbka powyżej jest dosyć nietypowa, bo dominują u nich ostrzejsze numery.


The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble:
&feature=related

Przedstawiciel tzw. dark jazzu, jak sama nazwa wskazuje. Próbka zawiera ponadto fajne zdjęcia. Klimat na pograniczu horroru. IMO bardzo interesujący.

Klasyk dark ambientu, czyli Raison d' Etre (zapisane bez akcentu, na polskiej klawiaturze) i wybrany na chybił trafił, ale dosyć dobrze ilustrujący ich muzykę utwór o jakże wymownym tytule. Znawcy twierdzą, że tego gatunku słucha się nocą, ale ja odpadam, mam za słabe nerwy. To nie jest jeszcze najcięższy przykład, ale ogółem, Raison potrafi stworzyć taką mieszankę fabrycznych stukotów, mrocznych zaśpiewów, nocnych pohukiwań, jęków, odgłosów maszyn - że skóra cierpnie. Próbka zawiera dosyć ciekawe ilustracje w postaci zdjęć:

&feature=related

Coś, co kocham, czyli FLA. Front Line Assembly nawet jedną z płyt nazwali Fallout. Okładki też mówią wiele. Tutaj próbka: "Civilization" z krążka o takim samym tytule:




ounis

  • St. sierżant sztab.
  • *
  • Wiadomości: 115
  • ... można oddychać
Odp: Klimatyczne propozycje! Top 13 kawałków do schronu
« Odpowiedź #53 dnia: 13 Września 2011, 08:53:04 »
The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble - tak muszę zgłębić ten temat.

Cichutki Spec

  • ...od psychotroniki
  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • Przyczajony snajper, ukryty zbok
Odp: Klimatyczne propozycje! Top 13 kawałków do schronu
« Odpowiedź #54 dnia: 01 Października 2011, 15:19:51 »
Tak sobie myślę, że postindustrialna sceneria najsłynniejszego utworu The Sisters of Mercy nieźle tu pasuje. Zwłaszcza w połączeniu z treścią (chociaż miny Eldritcha nieco mnie śmieszą :D):


Erk Aicrag to zdecydowanie facet, który "kmini temat". Nie tylko, jako frontman Hocico nagrał płytę "Wrack and Ruin" (Hocico jest tą wersją elektroniki, która pasuje nawet zatwardziałym metalowcom, samo intro do "Tales from the Third World" mogłoby posłużyć za muzyczną ilustrację tematu), ale też klip do "Heart Eating Crows" (btw, IMO jeden z "tańszych" numerów, ale teledysk spoko) pokazuje dosyć fajną, przewrotną i jakże trafną wizję współczesnego "człowieczeństwa":



Rzeczone "Tales from the Third World":
(za podkład "plastyczny" służą dosyć średniawe obrazki, no ale...)

...Jednak z dokonań meksykańskiego duetu najbardziej lubię to:
&feature=related

Tekst jest po hiszpańsku, lecz mnie udało się go przetłumaczyć w 100% instynktownie, na podstawie rdzenia łacińskiego i podobieństwa z francuskim. Zawsze też można poszukać tłumaczenia. Tak więc, nie jest trudne pojąć, o co Meksykanom chodzi. Z Hocico godne polecenia jest również "Bizarre Words", z charakterystycznym, dychawicznym, jak przez maskę przeciwgazową, posapywaniem.
A oto co Ryjki (czyli Hocico właśnie) zrobiły z amerykańską maskotką:
:-*

A jeśli przyjdzie nam stanąć oko w oko z zombie? :asg

To wtedy trzeba się wybrać na jakąś imprezę DI i zobaczyć, jak ludki przebrane w cyberpunkowe i "klimatyczne" stroje tańczą do podobnych numerów. (yeah! xd) "Soilbleed" Grendela z kolei zawiera liczne militarne akcenty, w tym ładnie wplecione cytaty z "Full Metal Jacket". wersja do "Zombie" powyżej chyba nie jest oficjalnym video (xDDD), ale kto tam wie, większość kapel z tych klimatów nie ma klipów, teledyski to produkcje fanowskie. Często z jajem.

Jedziemy dalej. Krew i szaleństwo, tym razem w oficjalnym klipie Suicide Commando:


Wyszło im lepiej niż kolesiom od Grendela (?). Dobrze się przy tym tańczy i gimnastykuje. :zwr
Suicide Commando, czyli de facto jeden człowiek - Johan van Roy - celuje w tematach szaleństwa, kanibalizmu, dewiacji, zagłady, wojny, zboczen, seryjnych morderców, skażenia, samobójstwa, dehumanizacji. Robi to niezwykle przekonująco. Od ponurych ciężkich bitów po całkiem taneczne numery. Koncertom towarzyszą wizualizacje (np. filmy prezentujące obozy zagłady, scenki gore itd.) Sam van Roy uwielbia robić z siebie psychola i ma dar magnetyzowania tłumów.

No i na koniec, po tych wiadrach krwi, coś wzruszającego (przynajmniej mnie):
"(...)Like a rising monster
All veiled in grey(...)" --> już same te wersy kojarzyły mi się zawsze z jakąś ponurą, opuszczoną metropolią, wyłaniającą się z mgły.
Artyści trochę przesadzają z ekspresją, IMO, za bardzo widać w klipie właśnie ich. Ale kiedy przyrównują związki międzyludzkie do wymiany energii generatorów ("Generators") albo tworzą coś takiego jak "Return" - wierzę im.

Zostaje jeszcze tzw. apocalyptic folk. Tutaj godne uwagi będzie zapewne dzieło: Armageddon Gigolo - tzw. pop noir, neofolk lub "nihilist suicide pop". Tematyką tekstów zespołu jest schyłkowość wszelaka, ale w wymiarze jednostkowym, osobistym. Z kolei Ordo Rosarius Equlibrio nagrało płytę "Apocalips", ale niewiele więcej mogę rzec tutaj, bo nie pamiętam, jak akurat ta płytka wypada na tle pozostałych. Sam zespół zacny jest, w sumie jak ktoś też WoD lubi, to nada mu się do sesji.
W klimatach twory też :wumpscut" - zapewne bardziej znany niż pozostałe. Z kolei różne produkty "militar musik" zawierają - bardzo często - archiwalne nagrania komunikatów, fragmentów reportaży wojennych, przemówień. Obecna jest tutaj podniosłość, uroczysty nastrój, marszowe rytmy. Zespoły tworzące w tym nurcie bardzo często posądzane są (zazwyczaj niesłusznie) o różne skrajne postawy - w tym profaszystowską - jednak najczęściej oddają po prostu cześć żołnierzowi jako takiemu. Mnie się bardzo podoba "Der Zorn Gottes" Dernière Volonté, łzy wyciska z oczu.

Właściwie to jest tego całkiem sporo i nie dziwi, że na imprezy z w/w nurtów przychodzą i panny w lateksowych wdziankach, i faceci wyglądający jak stalkerzy. 8)

W następnej odsłonie może będzie mniej elektroniki. :D











Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Klimatyczne propozycje! Top 13 kawałków do schronu
« Odpowiedź #55 dnia: 29 Października 2011, 01:10:47 »
Nick Cave i Warren Ellis dali już raz popis, nagrywając ścieżkę dźwiękową do westernu „Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda”. Ostatnio obejrzałem kolejny western (film świetny) ze ścieżką tych panów o tytule „Propozycja”.

The Proposition #1 – słuchać do samego końca.
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.

Morbid

  • Porucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Klimatyczne propozycje! Top 13 kawałków do schronu
« Odpowiedź #56 dnia: 12 Listopada 2011, 23:02:58 »
Jeżeli to się w zbiorach nie znajdzie, to proszę o anulowanie konta na 13 :D

Hugo1979

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Klimatyczne propozycje! Top 13 kawałków do schronu
« Odpowiedź #57 dnia: 28 Listopada 2011, 09:40:30 »
  Captain Beefhart and His Magic Band - Electricity

  Frank Zappa & Captain Beefhart - Willie The Pimp (teledysk POLECAM 8) )

Cichutki Spec

  • ...od psychotroniki
  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • Przyczajony snajper, ukryty zbok
Odp: Klimatyczne propozycje! Top 13 kawałków do schronu
« Odpowiedź #58 dnia: 04 Grudnia 2011, 16:31:41 »
Tego utworu chyba jeszcze nie było, a jest to rzecz przepiękna, przejmująca i należy (jako cover) m.in. do jednego z najoryginalniejszych zespołów sceny DI/rocka gotyckiego (swoją wersję ma teź Laibach). Oryginalnie zaś (o ile się nie mylę, przyznam: myślałam iż jest to oryginalna rzecz Nefilimów) piosenkę wykonują panowie poniżej:

&feature=g-vrec

Tu zaś liryczna, głęboka i ponura wersja FoTN:



Całkiem sporo odniesień ma ten utwór, widzę, popkulturowych w ogóle. Nawiasem mówiąc, jeszcze zanim poznałam tekst, song miał dla mnie bardzo głęboki, "ostateczny", właśnie taki postapokaliptyczny wydźwięk.
Polecam ;)





Aq

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Klimatyczne propozycje! Top 13 kawałków do schronu
« Odpowiedź #59 dnia: 04 Grudnia 2011, 22:56:11 »
Powiem tak. Specu dziękuje ci za tego pierwszego linka, bo piosenka bardzo mi się spodobała. Natomiast ta druga wersja, to już nie mój klimat, tzn. jakościowo jest dla mnie słaba w porównaniu z oryginałem. W zasadzie, trochę tego nie rozumiem, że ludziom fallout i klimaty kojarzą się właśnie z tego rodzaju muzyką, ostrą, hardcorową, death metalową itd. Ja w ogóle inaczej postrzegam muzykę dla tej naszej innej rzeczywistości ale oczywiście to jest tylko moje zdanie i gust.
Chociaż ja łażąc po pustkowiach słuchał bym solówki David Gilmour’a
The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was is lost, for none now live who remember it
Darkness crept back into the forest of the world. Rumor grew of a shadow in the east, whispers of a nameless fear, and the Ring of Power perceived. Its time had now come.