Autor Wątek: Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu  (Przeczytany 6856 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Lutego 2010, 21:00:29 »
Ja wiem czy procedura jest zawiła? Dla dajmy na to nasy czy Holdena jakoś nie była  ;D Choć też są na schronowej liście płac różne takie wolne elektrony, które zbliżyły się do atomu ale potem szybko uciekły hen w świat  ;)

Dlatego zamiast kombinować i zastanawiać się co mam zrobić zostać naczelnym, należy po prostu przysłać swoje materiały i się podzielić nimi z innymi smakoszami postapo, a zarazem nie patrzeć co inni o tym powiedzą tylko robić swoje, oczywiście szlifując swoje umiejętności  ;)
« Ostatnia zmiana: 27 Lutego 2010, 21:02:08 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Lutego 2010, 23:08:11 »
a zarazem nie patrzeć co inni o tym powiedzą tylko robić swoje, oczywiście szlifując swoje umiejętności  ;)

Czyli jednak trochę patrzeć ;]
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Rascal

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Lutego 2010, 00:22:46 »
skoro watek przerodzil sie w swego rodzaju kwękanie: "co mi nie pasi"

To pragne zwrocic uwage ze na forum w dziale propozycje newsow jest od groma powrzucanych ciekawych materialow na newsy a pojawia sie z nich na froncie hmmm 1 na 10 ?  Szczerze troche odbiera mi to checi wrzucania tych propozycji - no bo po co skoro laduja w kiblu :) Jezeli ktos teraz powie - kolego widocznie sie te materialy nie nadawaly/byly za slabe or smth - with all do respect ale niektore tematy na froncie sa ni kij ni w oko a tresciwy material na forum zalega i porasta wirtualnym kurzem :)

Nie jest to zaden atak or smth - tylko tak z zalem na to patrze.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Lutego 2010, 00:34:47 »
Zauważ jednak, że tematy nie są z tego działu usuwane czyli również funkcjonują na forum. I co ważne są czytane przez jego użytkowników.

Natomiast nie dziw się, że podając tylko samego linka do źródła, a nie opracowany do wrzucenia tekst, nie rodzi się z niego news. Jeśli jakiś newsman będzie szukał inspiracji do newsa to na pewno z tego skorzysta, a tobie zostanie to zaliczone na poczet chwały. Jeśli nie skorzysta, to się mówi trudno.
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Lutego 2010, 00:47:42 »
To pragnę zwróci uwagę, że większość twoich materiałów to linki do artykułów - i jak mówił Squonk, nie zawsze jest ktoś, kto ma czas o tym napisać (my też musimy spać, jeść, etc. :P), a jedyny większy tekst, który wrzuciłeś to kopia z jakiegoś źródła. Sam widzisz- czy łatwo jest pisać coś na okrągło? Świetnie, że dzielisz się z nami informacjami na różne tematy i z pewnością je wykorzystamy. Po prostu trafiłeś na okres miniposuchy na Schronie, podczas którego niewielu osobom chce się coś pisać - no bo zima już niby się kończy, ale wiosny jeszcze nie widać  :(
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Lutego 2010, 00:57:27 »
Np. Sakul potrafi zapodać zgrzebny i konkretny tekst (ostatnie newsy o Metrze 2033 i Machinarium), który od razu można wrzucić na Schron, bez większych poprawek i cyzelowań. Czyli jak się chce to można  ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rascal

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Lutego 2010, 01:06:40 »
aha to zmienia postac rzeczy traktowalem to miejsce wlasnie jako takie podrzucanie linkow coby redakcji jakis temat z sieci zapalic.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Lutego 2010, 01:10:03 »
Linki również można podrzucać, ten dział jest również i na to. Jak nie powstanie news to i tak to jakiś smakosz przeczyta i wykorzysta. Jednak warunki nie pozwalają nam na fizyczne reagowanie na każdy namiar i robienie z tego newsa. Jeść, pić, spać, sabotować Outpost też kiedyś trzeba  8)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Rascal

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Lutego 2010, 10:39:19 »
 ;D

Vegeir

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 320
  • 42
    • POSTAPO
Odp: Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Lutego 2010, 11:29:18 »
(Ponieważ nie da się tu przekazywać emocji, to piszę ten tekst całkiem żartobliwie.)

Bo widzisz Rascal - panowie redaktorzy lubią iść na łatwiznę i wrzucać gotowy news. Ot, po prostu mają zbyt dużo na głowie, by sobie zawracać gitarę wszystkim, co im się podrzuci :D

A tak na serio. To nawet jakby każdy news był dodawany, to zauważ, że czasem powstaje parę newsów dziennie. Niektórzy po prostu nie nadążają z czytaniem. Ledwo się ktoś wypowie na jakiś temat, to zaraz pojawia się kolejny, traci się wątek poprzedniego itd. :P dla mnie 3 newsy dziennie to trochę za dużo.

Z drugiej zaś strony, jeśli coś jest naprawdę WARTE uwagi, to mogłoby być takich newsów i 10, ale naprawdę musiałyby być to rzeczy naprawdę ważne.


Jabłko

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Lutego 2010, 12:09:00 »
Działalność profesjonalnego serwisu fanowskiego non-profit (a tak można określić Trzynasty Schron) wymaga do osiągnięcia maksymalnej sprawności i efektywności także pewnego wysiłku ze strony jego czytelników.

Ja bym to określił wzorem:

sprawność procesu wykorzystania Trzynastego Schronu =  sprawność działania redakcji * sprawność poznawcza czytelników

 ;)
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Lutego 2010, 12:53:01 »
Sam podsyłam redakcji raz na jakiś czas i po 3 linki dziennie. Wiem, że skoro ja nie mam czasu/siły aby napisać ładnego zgrzebnego newsa to nie mogę wymagać aby i oni mieli ten czas. Miałem okres wolnego od wszystkiego kiedy pisałem dużo. Teraz mam taki, że nie piszę nic. Chyba że dostanę coś co trzeba napisać lub coś co obiecałem już wcześniej.

Wysyłajcie pełne newsy, to jeśli nie będzie trzeba ich uzupełniać i dodawać do nich połowy informacji to na 80% znajdą się w najbliższym czasie na głównej. Jeśli przeleżą na forum też dużo osób je przeczyta. Popatrzcie na ilość obejrzeń przy każdej propozycji newsa. ;)

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Lutego 2010, 13:32:28 »
Śmieszne jest to, że news o dupie Maryni wywołał taką dyskusję, a wiele ważniejszych przechodzi bez echa. I niech ktoś powie, że Trzynasty Schron nie potrafi po 10 latach nadal zaskakiwać  :D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Vegeir

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 320
  • 42
    • POSTAPO
Odp: Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Lutego 2010, 17:59:07 »
potrafi, dlatego od 6 wciąż tu zaglądam ;). Ale młody jestem i pewnie jakbym więcej lat miał, to byłbym z wami od początku. Prawda jest taka, że te 6 lat temu, kiedy pierwszy raz tu zajrzałem, miałem trochę ponad 12 lat :). To było wtedy, gdy poznałem Fallout'a po raz pierwszy i chyba szukałem jakiejś solucji czy coś w tym guście i trafiłem na ten wasz zgrabny i klimatowy telewizorek, jeszcze jak był mały :). No cóż, z całą pewnością postaram się nadesłać jakieś materiały, ale po tej nieszczęsnej maturze, kiedy czasu będzie więcej.

A ze strony nie zrezygnuje. Raz, że to frajda dla mnie, a dwa, że zawsze chciałem się pouczyć html'a. Teraz mam powód by w końcu zrealizować takie małe komputerowe marzenie.


Jabłko