Autor Wątek: Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu  (Przeczytany 6859 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu
« dnia: 26 Lutego 2010, 01:31:21 »

To już jest od dawna, ale jak mawiał mój promotor pracy magisterskiej: papirus musi być!. Czyli nie, że coś jest tak sobie gdzieś w powietrzu aby jako tako było, bo aby coś było na poważnie to musi to być zapisane.

W związku z tym zakres tematyczny Trzynastego Schronu ma dwa nowe punkty:

    * utopie, antyutopie, systemy społeczne;
    * sprawy związane z tematyką "piwną".
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Vegeir

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 320
  • 42
    • POSTAPO
Odp: Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Lutego 2010, 16:50:42 »
Z całym szacunkiem do najstarszego portalu falloutowo-postapokaliptycznego w Polsce, ale co z tego, że poszerzacie zakres tematyczny, skoro istnieją strony, które nawet o Falloucie więcej od was mają :) Chodzi mi o to, że wasze 'zasoby' zamarzły i nic nowego się nie pojawia. Przynajmniej ja odczuwam takie wrażenie, a nieraz sobie szperam w waszych gratach.

Pamiętacie - banki od wszystkiego są do niczego :)


Jabłko

Holden

  • Major
  • *
  • Wiadomości: 1572
Odp: Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Lutego 2010, 20:02:25 »
Jakieś przykłady Polskich stron które mają więcej?

A zagraniczne to fakt, jest takich kilka tylko nie ma po co się ścigać - dla nas obecnie jest równie ważna co Fallouty postkultura, pracujemy też intensywnie nad kwestiami technologicznymi itd. Ożywienie do zasobów Falloutowych na pewno wprowadzi New Vegas.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Lutego 2010, 20:32:59 »
Cytat: Vegeir
Chodzi mi o to, że wasze 'zasoby' zamarzły i nic nowego się nie pojawia. Przynajmniej ja odczuwam takie wrażenie, a nieraz sobie szperam w waszych gratach.
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Nie z ciebie oczywiście ale z tego poglądu.

Czasem mam wrażenie, że jakby ktoś ze Schronu pojechał na jakiś zlot i palił tam głupa w podartych szmatach z ASG w łapie, to wszyscy mający jakieś wątpliwości co do tej strony, od razu by się ich pozbyli. Poza tym mimo wszystko takimi stwierdzeniami niebezpiecznie zbliżasz się do niejakiego Dextera, który na najlepszej polskiej stronie o Falloutach - LINK pokazał się jako niewątpliwy znawca tematyki falloutowej.

Tymczasem gdy chodzi o Fallouty to dziś żaden polski serwis - oprócz Trzynastego Schronu - nie ma nic ciekawego do zaproponowania. Shamo, NMA-PL czy nawet Fallout Corner? No bez żartów. Ogólną postapokalipsę po równi i na różne sposoby (niekiedy wykluczające się, niekiedy uzupełniające) obrabiamy z Outpostem (tematyka neuroshimowa mimo wszystko jeszcze nie jest na Schronie obecna).

Vegeir - pokaż mi jakiś inny polski fanowski (bo Polterem nie jesteśmy) serwis, który ma coś do zaproponowania w takim samym zakresie jak Trzynasty Schron? Bo takimi stwierdzeniami zwyczajnie trolujesz (albo pokazujesz się od lamiej strony), ale że my weseli ludzie jesteśmy, to się tym nie przejmujemy, skoro rzeczywistość mówi co innego  :)
« Ostatnia zmiana: 26 Lutego 2010, 20:34:34 wysłana przez Squonk »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Lutego 2010, 20:37:44 »
Nad Neuroshimą mam zamiar popracować. Tylko muszę trochę pograć najpierw, bo to co było kiedyś to już dawno i nieprawda... Jak odświeżę sobie system to będę starał się was do niego przekonać. Ogólnie do fabularek w sumie. Może w przyszłości znajdzie się też jakiś konkursik dla was ;)

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Vegeir

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 320
  • 42
    • POSTAPO
Odp: Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Lutego 2010, 22:58:26 »
Może i masz rację. W sumie trochę to pokręciłem. No cóż, pewnie to przez to, że jak od 6 lat wchodzę na Schron, to po prostu znam go na pamięć i mi się 'znudził'. Kiedyś jeszcze sobie właziłem poszperać we wszystkim co się dało, teraz to wszystko znam i ograniczam się do czytania newsów. No cóż, może rzeczywiście, powinniście się rozwijać i powoli rozbudowywać tematykę, z jaką mamy tu do czynienia. Nic to, najmocniej przepraszam, jeśli kogoś tu uraziłem ;p


Jabłko

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Lutego 2010, 23:25:19 »
Nie uraziłeś, tylko rozbawiłeś jak już, bo nawet nasze schronowe marudy nie podniosły krzyku, że Trzynasty Schron jest nie teges i już od jutra trzeba go zmieniać  ;D

Natomiast przyznaję, że aktualki Trzynastego Schronu nie pojawiają się tak częściej jak kiedyś bo:
- w przypadku pierwszych Falloutów mamy to co powinno być - od "mielenia buły" i "szukania jeszcze większej falloutowości w Falloutach" jest np. Krypta;
- Fallouta 3 - jak na pierwszą polską stronę o nim - godnie opisaliśmy i obadaliśmy, a pewne poprawki i uaktualnienie z czasem się pojawiają;
- tematyka postkulturalna jest aktualizowana wtedy kiedy jest, bo już nie ścigamy się z Outpostem jak kiedyś - coś się jednak skończyło.

Puls Trzynastego Schronu bije w codziennych newsach o szeeeeerokiej tematyce, oraz na forum, które jest jakie jest, ale jest. Do tego akcje patronackie, konkursy czy recenzje tego co akurat jest na postkulturalnej tapecie. Czegoś można chcieć jeszcze więcej?  8) Zarzuty za to przyjmujemy gdy chodzi o działalność Trzynastego Schronu w rilu. Ale tu raczej nie zanosi się na to, by można było kogoś z nas spotkać na jakiejś imprezie. Oddajemy te pole bardziej ładniejszym z ryjcoof Outpościakom :P
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

roofoos

  • St. kapral
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Slowpoke...
Odp: Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Lutego 2010, 23:53:29 »
mógłby mi ktoś dać link do tematów "piwnych"?

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Lutego 2010, 00:04:00 »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Lutego 2010, 05:38:55 »
Może i masz rację. W sumie trochę to pokręciłem. No cóż, pewnie to przez to, że jak od 6 lat wchodzę na Schron, to po prostu znam go na pamięć i mi się 'znudził'. Kiedyś jeszcze sobie właziłem poszperać we wszystkim co się dało, teraz to wszystko znam i ograniczam się do czytania newsów...

Poczytaj wiec opowiadania  ;D jak i reszta ludu z reszta  :P ;)
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

Vegeir

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 320
  • 42
    • POSTAPO
Odp: Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Lutego 2010, 11:32:46 »
W sumie trochę poczytałem :). Co prawda nie wszystkie, ale kilka na pewno. Niektóre mi się nie podobały ;p.

Tak poza tym, od stycznia tego roku założyliśmy z moim sąsiadem stronkę o tematyce postapokaliptycznej :). Na razie się rozwija i jest zbyt mało na niej by reklamować, ale myślę, że do czerwca już będzie parę fajnych rzeczy. Nie jest to jakiś wielki projekt, w sumie to pełni on takie jakby dwie funkcje. Pierwszą jest to, że zawsze chcieliśmy mieć swoje miejsce w sieci, gdzie moglibyśmy umieścić filmy naszej produkcji, zdjęcia (w naszej wiosce jest dużo naprawdę klimatowych miejsc), opowiadania i temu podobne rzeczy.
Druga - zbieranie wszystkich materiałów dotyczących postapokaliptyki w sieci. Oczywiście z poszanowaniem praw autorskich, z linkami do stron autorów i podpisami.

Jaki ma to cel i jaką przydatność dla ludzi? Przydatność - zerowa, ot kolejna polska strona o tej tematyce. Cel? Myślę, że ma się on tylko ku naszej frajdzie i tyle. A kto wie, może kiedyś ludzie będą wchodzić i czytać? :)

No cóż, życzę wam, abyście rozwijali się dalej. A ja mam po prostu talent do zrzędzenia :P

Edit:
Jeśli ktoś jest mocniej zainteresowany tym, jak ta stronka aktualnie wygląda, to pisać na pw. Wyślę link :)
« Ostatnia zmiana: 27 Lutego 2010, 11:34:26 wysłana przez Vegeir »


Jabłko

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Lutego 2010, 12:49:13 »
Cytat: Vegeir
Jaki ma to cel i jaką przydatność dla ludzi? Przydatność - zerowa, ot kolejna polska strona o tej tematyce. Cel? Myślę, że ma się on tylko ku naszej frajdzie i tyle.
A nie lepiej dołączyć do jakiejś większej ekipy i tam realizować swoje pomysły?
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Vegeir

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 320
  • 42
    • POSTAPO
Odp: Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Lutego 2010, 16:40:42 »
może i lepiej, ale jakoś jakby to ująć. Żadna nie jest otwarta na nowe twarze :) Nie wiem, może jak nazbieramy więcej materiałów, to się z kimś nimi podzielimy. Z Trzynastym Schronem na pewno ale to już ze względu na sentyment.


Jabłko

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Lutego 2010, 17:03:13 »
może i lepiej, ale jakoś jakby to ująć. Żadna nie jest otwarta na nowe twarze :)

My jesteśmy;]
W przeciągu ostatnich 18 miesięcy na Schronie pojawiło się 17 nowych twarzy, w tym: 4 nowych redaktorów, sześciu współpracowników stałych, sześciu korespondencyjnych oraz jeden redaktor honorowy  :-* Dla porównania pierwsze 8 lat funkcjonowania Schronu przyniosło na jego łono 24 wymienionych w dziale Info o nas ludzi, czyli widzisz jaki silny jest wzrost w przeciągu niecałych ostatnich dwóch lat ;]
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Vegeir

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 320
  • 42
    • POSTAPO
Odp: Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Lutego 2010, 17:17:17 »
Rzeczywiście niezły progres. Aż głupio mi zapytać ale i tak to zrobię. Czym trzeba się wykazać, by wstąpić w wasze szeregi? Spekuluję, że jest wielu chętnych, na pewno nie przyjmiecie pierwszego lepszego gościa z 'niewiadomokąd'.


Jabłko

Veron

  • Gen. broni - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 1550
  • Gdy słucham, co mówisz, słyszę kim jesteś
    • Trzynasty Schron
Odp: Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Lutego 2010, 17:18:18 »
A tak swoją drogą, czym się różni współpracownik stały od korespondencyjnego?
Projekt '13'

Polskie uniwersum postapokaliptyczne!

nie wiem

  • Leseferyzm schronowy!
  • Gen. brygady - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 4777
  • Sejmik szlachecki musi być, a nie porządek!
    • Trzynasty Schron
Odp: Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Lutego 2010, 17:25:59 »
Wystarczy być merytorycznym (i lubić piwo) albo być merytorycznym i przysłać nam jakiś tekst - to jest pierwszy krok do wdrożenia procedury. Trzeba też mieć cnotę cierpliwości, bo koła Schronu wolno mielą  :P

Czym różni się współpracownik stały od korespondencyjnego? Na pewno ten pierwszy ma więcej przywilejów, ale i więcej (teoretycznie) obowiązków. Cała ta hierarchia opiera się o dosyć zawiłe wymysły niejakiego Squonka, dlatego najlepszą odpowiedzią na wasze pytania będzie podanie linków do tematów jego autorstwa, w których w bardzo pokrętny sposób naczelny wyjaśnia o co chodzi w byciu współpracownikiem i jak zacząć przygodę ze Schronem:

Jak zacząć współpracę z Trzynastym Schronem
Przysyłanie tekstów

Współpracownicy korespondencyjni - FAQ
Współpracownicy stali - FAQ

W razie wątpliwości pytania są mile widziane - choćby po to, żeby w miarę możliwości rozbudować to FAQ ;]

Edit.: Gwoli uzupełnienia - liczba postów na forum nie decyduje o randze, chociaż brana pod uwagę jest ich merytoryka.
Oto człowiek stał się taki jak My (...)

***

Leseferyzm i konsultacja podstawą działania zdrowego systemu schronowego!

Vegeir

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 320
  • 42
    • POSTAPO
Odp: Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Lutego 2010, 17:31:03 »
dzięki, poczytam


Jabłko

Dr Rectum

  • St. chorąży - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 837
  • Hadouken!
Odp: Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Lutego 2010, 18:41:30 »
Jak już pisali, trzeba pisać i robić ;). Mi się udało wskoczyć w sumie dość szybko. Teraz się trochę opieprzam, ale nie mam czasu i weny ostatnio... :'(

"The truth lies beyond Rectum"
"I do because i care"
"Ja wam dam cenzurować!!"

Vegeir

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 320
  • 42
    • POSTAPO
Odp: Poszerzenie zakresu tematycznego Trzynastego Schronu
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Lutego 2010, 18:45:19 »
Hmm, myślę, że bardziej niż pisaniem, zajmę się robieniem fotek. Szkoda tylko, że mam dość słaby aparat. No i jak wspomniałem - będziemy z kolegą robić filmy. Mamy nawet maski gazowe, brakuje nam tylko 'outfitu'. Tereny mamy naprawdę świetne, do tego typu rzeczy, więc raczej problem to nie będzie. Ale i tak wszystkim zajmę się dopiero po maturze raczej i jak lepsza pogoda będzie.


Jabłko