Autor Wątek: Gry we flashu w klimatach mniejszych lub większych  (Przeczytany 11519 razy)

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Gry we flashu w klimatach mniejszych lub większych
« dnia: 11 Lutego 2010, 23:55:39 »
Skopywanie dupska zombiakom:

- The Last Stand
- The Last Stand 2
- Autumn War
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Freakboy

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Gry we flashu w klimatach mniejszych lub większych
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lutego 2010, 07:58:10 »
Dwie gierki niestety bez zombiaków ale myślę że również całkiem niezłe.
- Little Red Riding Hood Czyli "Czerwony Kapturek" w postapo ;D Prosta gierka polegająca na odkrywaniu różnic pomiędzy obrazkami. Całość została doprawiona sympatyczną muzyczką.

http://www.kongregate.com/games/DifferenceGames/little-red-riding-hood

- Balloon in a Wasteland Przetrwanie na pustkowiach. Po katastrofie naszego balonu, odpieramy hordy przeróżnych kreatur w międzyczasie udoskonalamy naszą broń oraz rozbudowujemy nasze tymczasowe schronienie w postaci fortu. Jednocześnie staramy się naprawić uszkodzony balon aby w końcu opuścić owo przeklęte miejsce.

http://armorgames.com/play/5272/balloon-in-a-wasteland

szmergiell

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 466
  • [nothing important]
    • symulacja projektu
Odp: Gry we flashu w klimatach mniejszych lub większych
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Sierpnia 2010, 13:55:23 »
Świetne gierki flashowe w klimatach postapokaliptycznych:
The Fog Fall, solucja. Pobierz za darmo na dysk. Nie trzeba wpisywać e-maila.
The Fog Fall 2, solucja. Pobierz za darmo na dysk (jak wyżej :) )
The Fog Fall 3, w razie problemów solucja. I tego też można pobrać.

Generalnie, to przeszedłem pierwszą cześć z podpowiedziami, bo bez nich to chyba bym klikał pół nocy, ale mi się spodobało. W wolnej chwili przejdę pozostałe. Polecam.

BTW. Te gry są autorstwa Macieja Pałki, więc faworyzujmy Polaków :)
« Ostatnia zmiana: 05 Sierpnia 2010, 14:01:13 wysłana przez szmergiell »
“The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.”
- Tom Clancy

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Gry we flashu w klimatach mniejszych lub większych
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Października 2010, 01:49:02 »
Eksterminuj swoich politycznych wrogów czy to z lewa, czy to z prawa, czy to z góry czy to z dołu, w oparciu o godne wzory historyczne! Jak np. cesarz rzymski Kaligula  :tkk :-X ;D
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Gry we flashu w klimatach mniejszych lub większych
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Listopada 2010, 04:52:58 »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Gry we flashu w klimatach mniejszych lub większych
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Listopada 2010, 23:04:26 »
Road of the Dead - prawie jak Zombie Driver  :afr
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.

Gocio

  • St. szeregowy
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Gry we flashu w klimatach mniejszych lub większych
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Listopada 2010, 16:04:27 »

Grosswick

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 432
  • Jestem betonem i jestem z tego dumny!
Odp: Gry we flashu w klimatach mniejszych lub większych
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Marca 2011, 08:30:46 »

http://twotowersgames.com/games/rebuild-zombie
Mamy tu do czynienia po raz pierwszy z dobrze wykonaną strategią z zombiakami. Pojawiła się w końcu gra, której głównym celem nie jest bezmyślne klikanie w głowy żywych trupów, lub ewentualne nawalanie spacji.
Naszym zadaniem jest ocalić nasze miasto przed inwazją truposzy (wiem że nie brzmi to oryginalnie).
Miasto podzielone jest na sektory (kwadraty), a w każdym sektorze znajduje się budynek, lub jakiś teren użytkowy. Mogą to być domy, farmy, szpitale, szkoły i inne tego typu instytucje. My zaczynamy z czterema takimi polami. Miasto, jest wymiarów 10x10 lub 12x12 (w zależności od naszego wyboru na początku). Pozostałe pola są oczywiście okupowane przez trupy. Po ich uprzednim usunięciu możemy podjąć się zajęcia nowego pola i tym samym powiększenia naszego terytorium. Zdobyte terytoria możemy używać w takim stanie w jakim je znajdziemy, lub przerobić na bardziej użyteczne na ten moment (np. biuro -> kwatery mieszkalne).
Choć na początku jest nas zaledwie 10 osób, można (a nawet trzeba) szukać pozostałych ocalałych. Ci mogą mieć różne specjalizacje, od robotników, przez żołnierzy, i naukowców po charyzmatycznych przywódców. Każda specjalizacja oferuje specjalne bonusy.
Jednak ludzi nie możemy zbierać w nieskończoność bo zabraknie nam miejsca (więc musimy zdobywać dodatkowe mieszkania - powiększać teren) lub jedzenia (to trzeba produkować lub znajdywać).
Poza tym trzeba dbać o morale, zdrowie i bezpieczeństwo, bo zombaki nie tylko biernie czekają na wystrzelanie, ale również atakują nasze umocnienia.
Grę możemy wygrać na kilka sposobów, oczyszczając całe miasto, znajdując odtrutkę, czy przejmując i zabezpieczając (do czego trzeba spełnić określone warunki) kluczowe miejsca na mapie.
Można przy tym spędzić ładnych kilka godzin. Serdecznie polecam :D
gadulec: 5765578
"Człowiek człowiekowi wilkiem, a Zombie Zombie Zombie"

Rezro

  • St. chorąży sztab.
  • *
  • Wiadomości: 4080
  • Why you people care so much where your souls are?
Odp: Gry we flashu w klimatach mniejszych lub większych
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Listopada 2011, 16:02:56 »
Stare, ale właśnie sobie o niej przypomniałem, tu.

Cichutki Spec

  • ...od psychotroniki
  • Podporucznik - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 309
  • Przyczajony snajper, ukryty zbok
Odp: Gry we flashu w klimatach mniejszych lub większych
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Listopada 2011, 17:17:29 »
Uwielbiam The Last Stand (1 & 2), ale jeszcze większy sentyment mam do Days 2 Die, pierwszej części, bo Days 2 Die 2 w trybie przygodowym jest... Dziwnie trudne jak na początek. ???
Fajną mieszanką strategii i po trosze rpg jest też Pestilence. Najbardziej wkurzają mnie chyba Zombie Kids.

Nic tak nie relaksuje jak porozwalanie paru zombiaszczych łbów... paruset? :p

Była też fajna gra typu escape, trzeba było uciec przed rzeźnikiem-kanibalem, w tytule miała "Monster", a jednym ze sposobów na ucieczkę było dodanie środka przeczyszczającego do jedzenia dla rzeźnika. Zapomniałam tytuły, wszędzie widzę "Monster Basement", ale to coś innego. Niemniej, gra miała niesamowicie mroczny klimat, kiedy zgasiło się światło, na zdjęciach rodzinnych pojawiały się zombie, znajdowało się tajemniczy pamiętnik, ogółem świetna rzecz, ale gdybym tak wiedziała, jak się to zwało... Hm, Monster, Monster... ???

Zurek

  • Plutonowy
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Gry we flashu w klimatach mniejszych lub większych
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Czerwca 2012, 22:35:28 »
http://www.zombiesurvivalgames.net/ - jak sama nazwa wskazuję, strona jest skarbnicą gier w klimatach zombie-apokalipsy.

Squonk

  • Schronowy Inżynier
  • Gen. armii - Redaktor
  • *
  • Wiadomości: 8805
  • Wytyczając kierunek - Emanacja azymutem!
    • Trzynasty Schron
Odp: Gry we flashu w klimatach mniejszych lub większych
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Sierpnia 2012, 01:54:57 »
Możemy dojść od sukcesu do upadku, od marzeń do urny z prochami. Możemy spaść z czerwonego blasku rakiet, do 'bracie, czy mógłbyś mnie poratować'.